Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Peninsula Valdés

Počasí Argentina Peninsula Valdés


Argentina Peninsula Valdés je malý poloostrov na východě Argentiny, který se nachází v provincii Chubut. Tento poloostrov je obklopen Atlantským a Patagonským oceánem. Jedná se o unikátní přírodní oblast s vysokou biodiverzitou, která se stala součástí seznamu Světového dědictví UNESCO.

Počasí Argentina Peninsula Valdés je velmi specifické, jelikož se nachází v aridní oblasti Patagonie, což znamená, že roční úhrn srážek je velmi nízký. V průměru zde spadne jen kolem 200 až 300 mm srážek ročně. To znamená, že většinou zde vládne suché klima.

Teploty zde bývají velmi extrémní. V létě, které zde trvá od prosince do února, se teploty mohou pohybovat kolem 30 °C. V zimě pak bývají teploty nízké a mohou klesnout až pod bod mrazu. Na poloostrově Valdés můžeme také pozorovat velké výkyvy teplot během dne. Během dne mohou být teploty vysoké, ale v noci velmi rychle klesnout.

Poloostrov Valdés je známým místem pro pozorování velryb, tulení a dalších mořských savců. Toto místo patří k nejlepším na světě pro pozorování velryb, především k barevným velrybám. Tyto velryby se sem každoročně sjíždějí na krmení a rozmnožování. Nejlepší období pro pozorování velryb na poloostrově Valdés je od června do prosince.

Dalším zvláštním fenoménem, který můžeme na poloostrově Valdés pozorovat, je osamění sloníci. Tito sloníci patří k nejvzácnějším mořským savcům na světě a žijí pouze v této oblasti. Jsou to velmi plaší živočichové, kteří se vyskytují jen na několika málo místech v různých částech poloostrova. Jejich výskyt je podmíněn především dostatkem potravy a vhodnými podmínkami k rozmnožování.

Kromě pozorování velryb a sloníků mohou turisté navštívit také mnoho dalších zajímavých míst na poloostrově Valdés, jako jsou města Puerto Madryn a Trelew, muzeum Egidia Feruglio v městě Trelew nebo národní parky Monte León a Punta Tombo.

Závěrem lze říci, že Argentina Peninsula Valdés je unikátní a krásné místo, které nabízí velké množství zážitků a zážitků. Pokud chcete navštívit tuto oblast, měli byste zvážit, které období vám nejvíce vyhovuje a co nejlépe se připravit na extrémní podnebí v této oblasti.


Dovolená Argentina Peninsula Valdés


Argentina Peninsula Valdés je místo, které vás okouzlí nádhernou přírodou a pestrou faunou. Nachází se na poloostrově Valdés v provincii Chubut v Patagonii Argentiny. Poloostrov Valdés je jedním z nejvýznamnějších ekosystémů na světě a byl prohlášen UNESCO světovým dědictvím.

Návštěva tohoto místa vás zavede do světa nádherné přírody, kde můžete pozorovat mnoho druhů zvířat. Od velryby až po tučňáky, hrochy a mořské slony, zde najdete mnoho druhů, které můžete pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Jedním z nejvýznamnějších je velkolepý a ohromující kitový festival, který se koná každoročně v období od června do prosince. Na této dovolené můžete poznat i komické tučňáky, kteří jsou velkou atrakcí pro všechny návštěvníky. V oblasti žije i mnoho vzácných druhů ptáků, jako jsou například albatrosi a kormoráni.

Poloostrov Valdés bývá nazýván „mořským safari“ a to právem. Toto místo vás vždy dokáže překvapit a nabídnout vám mnoho zajímavých zážitků. V oblasti žije více než 8000 tučňáků, takže pokud se sem vydáte v období hnízdění, máte šanci na to, že na vlastní oči uvidíte malé tučňáky, jak vypadají, když právě vystrčí svá šedohnědá tělíčka z vejce. Je to nezapomenutelný zážitek.

Další velkou atrakcí pro návštěvníky je rezervace pro hrochy. Tato rezervace má rozlohu asi 100 hektarů a v oblasti byly vybudovány speciální vyhlídky, kde můžete pozorovat hrochy v jejich přirozeném prostředí. Hroši zde žijí v těsné blízkosti moře a během období páření můžete slyšet jejich hlasité zvuky a pozorovat je při svých bojích o samice.

Po návštěvě této rezervace se určitě vydejte na ostrov Pinguinos, který je domovem více než 200 tisíc tučňáků a několika druhů mořských ptáků. Během vaší návštěvy zde můžete pozorovat tučňáky v jejich přirozeném prostředí a dokonce si můžete užít i „návštěvu“ turistické pláže.

Když tohle místo navštívíte na své dovolené, nezapomeňte si s sebou vzít foťák, abyste si mohli pořídit nádherné fotky. Určitě si také pořiďte průvodce, který vám všechno podrobně vysvětlí a ukáže vám to nejlepší místo, kde můžete pozorovat zvířata.

Argentina Peninsula Valdés je možná jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních oblastí na světě. Pokud máte rádi nezapomenutelné zážitky na dovolené, pak se sem určitě vydejte. Během návštěvy tohoto místa si můžete užít krásy přírody, pozorovat mnoho druhů zvířat a zažít něco opravdu nevšedního.


Ubytování Argentina Peninsula Valdés


Pokud plánujete cestovat do Argentiny, určitě byste měli navštívit poloostrov Valdés. Nachází se na východě Patagonie a patří mezi nejkrásnější místa v Argentině. Tato oblast je chráněna UNESCO a je rovněž domovem mnoha druhů volně žijících zvířat.

Pokud zde hledáte ubytování, máte na výběr několik možností. Poloostrov Valdés má řadu ubytovacích zařízení, od kempů až po luxusní hotely.

Začněme s kempy. Pokud hledáte něco cenově dostupného, pak jsou kempy na poloostrově skvělou volbou. Kromě toho, že jsou levné, můžete v kempu také získat nejlepší pohled na zvířata, jako jsou tuleni a velryby. Mezi nejoblíbenější patří kempy v Puerto Pirámides and Caleta Valdés.

Je-li pro vás důležitější komfort, můžete zvolit penziony. Ty nabízejí pohodlné ubytování a zároveň vám umožňují prozkoumat nádhernou přírodu poloostrova. Můžete si vybrat z větších a luxusních penzionů až po menší a skromnější.

Na druhé straně, pokud hledáte něco luxusního, několik hotelů na poloostrově nabízí skutečně kvalitní a nadstandardní služby. Oceníte pokoj s výhledem na oceán, úžasnou snídani, vířivky a sauny. Mezi nejlepší hotely celé oblasti patří například hotel Los Cornos Del Viento nebo hotel Territorio, vak jdou do několika stovek dolarů za noc.

Ubytování na poloostrově Valdés se nachází v blízkosti všech hlavních turistických atrakcí a zážitků, které tato oblast nabízí. Budete mít možnost pozorovat mnoho druhů volně žijících zvířat, jako jsou tuleni, velryby, pumy a mnoho dalších.

Většinu turistů přitahují rovněž příležitosti k aktivnímu odpočinku, jako je surfování, potápění, turistiku, jízdu na koni či prozkoumávání okolních skvrn. Poloostrov Valdés tedy nabízí nejen krásné ubytování, ale také mnoho zážitků a aktivit, což ji činí skvělým místem pro dovolenou.

Pokud plánujete navštívit poloostrov Valdés, doporučujeme si naplánovat cestu v předstihu a zarezervovat si ubytování co nejdříve. Většinou jsou k dispozici nejlepší ceny a dostupné pokojíky, když rezervujete co nejdříve.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Peninsula Valdés


1. Co je Argentina Peninsula Valdés?
Argentina Peninsula Valdés je poloostrov na severovýchodě Patagonie v Argentině, který je známý pro svou rozmanitou faunu, včetně kitů, tuleně, lachtanů a různých druhů ptáků.

2. Jak se dostat na Argentina Peninsula Valdés?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Argentina Peninsula Valdés, je cestovat letecky do města Trelew nebo Puerto Madryn a poté pokračovat na poloostrov po silnicích.

3. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Argentina Peninsula Valdés?
Nejlepší období pro návštěvu Argentina Peninsula Valdés je od září do prosince, kdy se zde konají migrace kitů a dalších mořských živočichů.

4. Jaká je nejlepší aktivita pro návštěvníky Argentina Peninsula Valdés?
Nejoblíbenější aktivitou pro návštěvníky Argentina Peninsula Valdés je pozorování kitů a dalších mořských živočichů, jako jsou tuleni a lachtani, z přístavů a pozorovacích věží.

5. Kde se můžu ubytovat na Argentina Peninsula Valdés?
Existuje několik druhů ubytování na Argentina Peninsula Valdés, včetně kempů, chat, penzionů a hotelů.

6. Je na Argentina Peninsula Valdés bezpečno?
Obecně je Argentina Peninsula Valdés velmi bezpečnou oblastí, ale jako všude v cizině by návštěvníci měli dodržovat základní opatření bezpečnosti a respektovat místní zvyklosti a kulturu.

7. Musím mít nějaké očkování pro návštěvu Argentina Peninsula Valdés?
V závislosti na vaší zdravotní historii a plánované délce pobytu v Argentině se může vyžadovat očkování. Doporučujeme poradit se s vaším zdravotním pracovníkem o potřebných očkováních a preventivních opatřeních.


Letenka Argentina Peninsula Valdés


Argentina je země bohatá na přírodu, historii a kulturu a je ideálním místem pro každého, kdo touží po nezapomenutelných zážitcích. Mezi jednu z nejzajímavějších oblastí této země patří Peninsula Valdés, která je považována za biosférickou rezervaci UNESCO a jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování mořských savců.

Letenka do Argentiny z České republiky se může lišit jak cenou, tak délkou letu. Většina letů bude mít přestup v jednom z evropských letišť, například v Madridu, Lisabonu nebo Paříži. Let z Prahy do Buenos Aires trvá zhruba 15 hodin, zatímco let z Vídně nebo Bratislavy může být o několik hodin kratší.

Jakmile dorazíte do Buenos Aires, můžete si prohlédnout jedno z nejvýznamnějších měst v Jižní Americe. Buenos Aires je plné krásných historických budov, uměleckých muzeí, restaurací s vynikající kuchyní a mnoha dalších zajímavých míst.

Po pobytu v Buenos Aires se můžete vydat na cestu do Peninsula Valdés. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si auto. Cesta trvá zhruba 18 hodin, ale nabízí krásné krajinu a mnoho míst k prozkoumání, jako jsou města Puerto Madryn a Trelew, kde můžete navštívit muzea a pozorovat místní zvířata.

Peninsula Valdés patří mezi světově nejvýznamnější oblasti pro pozorování mořských savců, jako jsou velryby, tuleni, lachtani, delfíni a tisíce ptáků. Nezapomenutelný zážitek může být pozorování velryb, které migrují do této oblasti každý rok od června do prosince.

Kromě pozorování mořských savců si můžete v Peninsula Valdés užít i další aktivity, jako jsou pěší túry, jízda na koni, kajak a jízda na kole.

Jednou z nejlepších částí návštěvy Peninsula Valdés je pobyt v místních domech, kde si můžete prožít opravdovou argentinskou pohostinnost. Tyto domy nabízejí možnost pozorovat zvířata a moře z bezvadných míst, kde je zaručeno, že uvidíte nějaké místní obyvatele.

Argentina není jen o Buenos Aires a tango. Pokud hledáte nezapomenutelný dovolenou uprostřed neuvěřitelné přírody, Peninsula Valdés je nevyhnutelnou destinací. Když se spojí s letenkou do Argentiny a průzkumem a prozkoumáním Buenos Aires, Peninsula Valdés nabízí příležitost pro nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky, které budete moci sdílet s rodinou a přáteli celý život.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky