Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)

Letenka Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia – základna pro objevování nejjižnějšího bodu světa

Ushuaia, argentinské město na pobřeží Jižního oceánu, leží na jižním konci Jižní Ameriky a často je označováno za nejjižnější město světa. To ale není vše – nedaleko od Ushuaii se nachází mys Horn, který je dokonce nejjižnějším pevninským bodem planety. Pro milovníky výprav a expedic do nejodlehlejších koutů světa je Ushuaia nezbytnou základnou.

A jak se do Ushuaii dostanete? Nejlepší způsobem je samozřejmě letadlo. Způsobů, jak najít nejlevnější letenku, je hned několik. Nejprve se zaměřte na sezónu, kdy je letenka nejlevnější. V Ushuaii se nejlépe cestuje od října do dubna, kdy vládne mnohem teplejší klima, než je tomu během zbytku roku.

Další tip, jak ušetřit, je zakoupit letenku s přestupem. Lety se zastávkou jsou sice nevýhodné ze strany časové náročnosti, ale mohou vás při cestování do Ushuaii zachránit několik tisíc korun. Pokud to máte do Ushuaii blízko, může být pro vás možnost jízdy autem do města v Argentině nebo Chile. Pokud cestujete vysoko v sezóně, je ale tato varianta spíše vhodná pro ty, kdo se dobrodružství nebojí.

Kouzlo Ushuaii spočívá v naprostém odlišení od všeho, co známe. Zdejší krajina je prostě neuvěřitelná – můžete si vybrat mezi exkurzemi do Národního parku Tierra del Fuego nebo výlety na skalnaté ostrovy, kde můžete pozorovat mnoho živočišných druhů, jako jsou tučňáci nebo tuleni. V nejvzdálenějších zákoutích můžete objevovat přírodní krásy, jako jsou sopečné bahenní lázně nebo ledovcové jezera.

Ushuaia je také výborným výchozím bodem pro cestovatele, kteří se snaží dostat do Antarktidy. Existují zde společnosti nabízející plavby v oblasti jižního ledového oceánu, které mohou zahrnovat lodní plavby nebo ochutnávku tradic Domorodých kultur.

Nicméně pozor, cena let enky do Ushuaii záleží na výběru sezóny a na tom, jak brzo rezervujete. V červnu a srpnu je mnohem méně turistů, ale ceny jsou naopak mnohem vyšší. Proto pokud chcete navštívit tuto nezapomenutelnou destinaci, stojí zato objednat si letenku tak brzy, jak to jen jde.

Když máte letenku jistou, můžete se těšit na svůj pobyt ve městě a připravit se na objevování nejjižnějšího bodu světa. Prostě se těšte na naprosto odlišnou dovolenou, než na jakou jste zvyklí!


Počasí Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia se nachází na jižním konci Jižní Ameriky, přibližně 1000 km jižně od Buenos Aires. Město se nachází na břehu průlivu Beagle a je obklopené národními parky a majestátními ledovci. Co se týče počasí, Ushuaia je známá svými chladnými a vlhkými podmínkami, které jsou důsledkem jeho položení na jižním konci světa.

Léto v Ushuaia trvá od prosince do února a průměrné teploty se zde pohybují kolem 10-12 stupňů Celsia. I během letních měsíců jsou však deštivé období běžné, stejně jako silné větry. Když se však počasí uklidní, návštěvníci si mohou užít nádhernou přírodu, plavby lodí po průlivu Beagle a pozorování místní fauny, jako jsou tučňáci a tuleni.

Jesen v Ushuaia, která trvá od března do května, je obdobím s velkou množstvím srážek a mnohdy i sněhu. Teploty se pohybují kolem 5-7 stupňů Celsia a průměrná vlhkost vzduchu je velmi vysoká.

Zima v Ushuaia, která trvá od června do srpna, je nejvyšší turistickou sezónou. Průměrné teploty jsou kolem -1°C, ale často klesají až k -10°C, proto je vhodné se dobře obléct. V zimě padá v Ushuaia velké množství sněhu, takže je zde ideální jako zimní sportovní středisko pro lyžaře a snowboardisty. Místní sjezdovky jsou však poměrně malé, takže se sem nejezdí kvůli velkým závodům.

Podzim v Ushuaia, který trvá od září do listopadu, je obdobím kdy se slunce začíná více ukazovat. Klima začíná být mnohem příjemnější a sušší, nicméně stále může být chladno a vlhkost vzduchu zůstává vysoká.

Celkově řečeno, když navštívíte Argentina Ushuaia, je třeba být připraven na chladné a vlhké podmínky. Ať už sem přijedete kdykoliv v průběhu roku, zabalte si teplé oblečení a připravte se na deštivé a větrné počasí, s tím ale přijde výjimečný a neopakovatelný zážitek na jižním konci světa.


Ubytování Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia je považována za nejjižnější bod světa a nachází se na ostrově Tierra del Fuego. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, hledáte určitě ubytování, které vám nabídne maximum komfortu a pohodlí. V této oblasti najdete mnoho různých druhů ubytování, které se liší podle ceny, kvality a umístění.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, může být dobrou volbou Arakur Ushuaia Resort & Spa. Tento hotel se nachází na kopci s nádherným výhledem na město a okolní hory. Kromě krásného výhledu nabízí tento hotel také spa, fitness centrum, restauraci a bazén. Pokoje jsou velmi prostorné, moderní a vkusně zařízené.

Pokud preferujete menší hotely, pak se můžete podívat na Apart Hotel Los Pinos. Nachází se asi 10 minut od centra města a nabízí skvělou polohu pro výlety v okolí. Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavené všemi potřebnými prvky jako TV, kuchyňským koutem a vlastní koupelnou.

Hostel Cruz del Sur je ideálním místem pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v blízkosti centra města. Hostel nabízí dobré vybavení pro pobyt jako například společenskou místnost, kuchyňku nebo internetové připojení. Pokoje jsou jednoduše zařízené a základní vybavení vám poskytne potřebný komfort.

Pokud hledáte více nezávislosti a organizujete si svůj vlastní pobyt, můžete si pronajmout apartmán nebo dům přes Airbnb. V této oblasti najdete mnoho nabídek na pronájem a můžete si vybrat podle vašich potřeb. Pronájem apartmánu vám umožní si uvařit své jídlo, mít více soukromí a svobodu pohybu.

Výběr ubytování v Argentina Ushuaia závisí na vašem rozpočtu, představě o komfortu a vaší aktivitě v okolí. Bez ohledu na váš výběr, je důležité, abyste si užili jedinečnou krásu této oblasti a jejího neobyčejného klimatu.


Dovolená Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina je nádherná země s rozmanitou přírodou a mnoha atrakcemi pro turisty. Jedním z nejzajímavějších míst je Ushuaia, nejjižnější bod světa. Tento malebný městečko se nachází na pobřeží Jižního oceánu mezi Andskými horami a Beagleho průlivem.

Pro turisty, kteří touží po dobrodružství a neobyčejných zážitcích, je Ushuaia ideálním místem pro strávení dovolené. Kromě toho, že se zde můžete pochlubit tím, že jste navštívili nejjižnější město světa, nabízí Ushuaia nádhernou přírodu a mnoho turistických atrakcí.

Patagonia je famózní pro svou krásu a Ushuaia není výjimkou. Podnebí je zde studené a vlhké, ale mnoho turistů si užívá jeho jedinečnou atmosféru. V zimě se zde zimují cestovatelé, kteří touží po horách a sněhu, zatímco v létě si mnoho lidí přijíždí odpočinout a prohlédnout si krásy okolních zalesněných hor.

Hlavní turistickou atrakcí je Bihári Boucka, která se nachází na konci města. Toto více než 400 metrů vysoké pohoří nabízí nádherné výhledy a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Argentiny. V okolí města se také nachází národní park Tierra del Fuego, který je bohatý na endemickou flóru a faunu.

Pro turisty, kteří touží po dobrodružství a adrenalinových sportech, je Ushuaia opravdu ideální destinací. Mnoho turistů si užívá výzvy v podobě výstupů na hory, raftingu na řekách a jízdy na koních. Nejlepší čas na návštěvu města je zhruba od listopadu do března, kdy jsou teploty nejvyšší a slunce nesvítí tak málo.

V Ushuaii si každý turista najde něco, co si užije. Město je plné turistických atrakcí, přírodních krás a adrenalinový sport, takže není divu, že se jedná o jedno z nejvyhledávanějších turistických center v Argentině. Pokud se chystáte na dovolenou do Jižní Ameriky, rozhodně nevynechejte návštěvu této kouzelné části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Ushuaii?
Nejlepší období pro návštěvu Ushuaii je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemnější a turistické atrakce jsou stále otevřeny. Letní sezóna od prosince do února je nejrušnější, ale také nejdražší.

2. Kolik stojí letenka do Ushuaii?
Cena letenky do Ushuaii závisí na sezóně, ale v průměru se pohybuje kolem 20 000 Kč.

3. Musí se v Ushuaii používat speciální oblečení?
Ano, kvůli extrémnějším povětrnostním podmínkám je vhodné mít speciální oblečení s voděodolné a větruvzdorné vrstvy, které ochrání před chladem a vlhkostí.

4. Jaké jsou turistické atrakce v Ushuaii?
Hlavním lákadlem Ushuaii je návštěva Národního parku Tierra del Fuego, prohlídka lodí po kanále Beagle, výlet do Antarktidy a navštívení muzea Yamana. Také je možné se věnovat outdoorovým aktivitám jako je turistika, horolezectví nebo lyžování.

5. Jaká místní jídla bych neměl/a při návštěvě Ushuaie minout?
Kromě klasických latinskoamerických jídel jako jsou steak a empanadas, stojí za ochutnání také místní speciality jako je králičí guláš, krevety a mořské řasy. Dále se zde také pěstuje tradiční argentinské ovoce jako jsou třešně a meruňky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky