Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Arménie Tatev

Dovolená Arménie Tatev


Arménie je krásná země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Jedním z největších pokladů této země je klášter Tatev, který se nachází na jižní části Arménie. Pokud tedy hledáte skvělé dovolenou, Tatev je ideální místo pro vás.

Klášter Tatev se nachází na velmi vysoké skále, která se zdá, že se dotýká oblohy. Z této výšky má návštěvník nádherný výhled na celou údolí a okolní hory. Samotný klášter je nedílnou součástí arménské historie. Vznikl v 9. století a postupem času byl několikrát přestavován a rozšiřován. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Arménii.

Kromě nádherného výhledu na krajinu nabízí Tatev mnoho dalších aktivit, kterými si můžete rozšířit svůj zážitek z dovolené. Například můžete navštívit stolovou horu Khndzoresk, která je druhou největší stolovou horou v Arménii. Ať už jste horolezci nebo jen turisté, tato hora nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého.

Další aktivitou, kterou si můžete v Tatev na dovolené užít, je projížďka přes mohutný most „Wings of Tatev“, který byl vybudován jako součást modernizace Tatevské lanovky. Tento most, který se nachází 100 metrů nad dnem kaňonu Vorotan, poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud více oblíbíte historii, můžete navštívit rovněž starobylé město Goris, které se nachází v samém srdci syunikské části Arménie. Toto město je známé svými kamenickými dílnami, dmů a pokutmu starým kostelem Surb Karapet a Apnavank. Tyto památky odhalí hlubší historii města.

Kdy se sem vydat? Tatev je pěkné v jakoukoli roční dobu. V zimě můžete vidět zasněžené hory a den si užít na lyžích, v létě si vychutnat velmi teplé počasí a hory prozkoumat. Nejlepší období pro návštěvu Tatevu však je jaro a podzim, kdy se počasí ochladí.

Kromě Tatevu má Arménie celkem mnoho do kategorie stojí to za to, ale pokud máte omezený čas na dovolenou, Tatev je skvělou volbou. Nabízí kombinaci krásného výhledu, historie a mnoha aktivit, které zaručeně oživí váš dovolenkový pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Tatev


Q: Jak se dostat do Tatevu?
A: Nejjednodušší je použít cestu na jih od Jerevanu přes město Goris. Existuje také možnost jet z Nagorno-Karabachské republiky.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tatevu?
A: Nejlepší čas na návštěvu Tatevu je jaro a podzim. V létě jsou teploty vysoké a v zimě je mnoho turistů zavřeno.

Q: Jak vysoká je vstupné do Tatevu?
A: Vstupné stojí 1500 dramů (přibližně 3 USD) pro dospělé a 500 dramů pro děti (do 7 let zdarma).

Q: Kdy jsou otevřeny klášterní komplexy v Tatevu?
A: Tatevský klášter a další klášterní komplexy jsou otevřeny každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka Tatevu?
A: Prohlídka může trvat až 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času turisté tráví v každé části komplexu.

Q: Může se k Tatevu dostat autem?
A: Ano, k Tatevu se lze dostat autem, avšak cesta je poměrně klikatá a vnímavá řidič by si měl dávat pozor.

Q: Můžeme najmout průvodce v Tatevu?
A: Ano, v Tatevu jsou k dispozici průvodci, kteří mohou poskytnout informace o historii a zajímavostech kláštera.

Q: Je tam možné najít ubytování?
A: Ano, v blízkosti Tatevu jsou k dispozici ubytování, včetně b&B a hotelů.


Ubytování Arménie Tatev


Tatev je malá obec v Arménii, která je proslulá svým klášterem a krásnou přírodou. V posledních letech se však stala populární také díky svým ubytovacím možnostem. V této oblasti najdete několik hotelů a penzionů, které vám nabídnou pohodlné a komfortní ubytování.

Jedním z nejvýznamnějších hotelů v Tatevu je hotel Hyur. Tento hotel se nachází v centru obce a nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojením. Kromě toho má tento hotel také restauraci a bar.

Dalším populárním ubytováním v Tatevu je penzion Old Halidzor. Tento penzion se nachází v nedaleké vesnici a nabízí pokoje s výhledem na hory a řeku. V penzionu Old Halidzor najdete také restauraci, která vám nabídne tradiční arménská jídla.

Pro ty, kteří hledají ubytování s větší soukromím a klidem, je tu možnost pronajmout si chatu či apartmán. V Tatevu a okolí najdete několik takových ubytování, které vám nabídnou vlastní kuchyňku a zahradu. Typický arménský kámen a zdoby se objeví pravděpodobně i v architektuře těchto ubytování.

Pokud hledáte ubytování s nezapomenutelným výhledem, pak byste si měli zarezervovat pokoj v hotelu Tatev Valley. Tento hotel se nachází na úpatí kopce, na kterém stojí klášter Tatev, takže budete mít úžasný výhled na celé údolí. Hotel Tatev Valley nabízí moderní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny king size postelemi, klimatizací a TV.

V oblasti Tatevu máte také možnost si pronajmout chatku či byt na několik dní. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit několik dní v této krásné oblasti.

V Tatevu najdete ubytování pro každého. Od luxusních hotelů až po rustickeé chaty - všechny nabízí příjemné prostředí s nádherným výhledem na okolní krajinu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost vychutnat si nádhernou přírodu a bohatou kulturu Arménie.


Letenka Arménie Tatev


Letenka Arménie Tatev: Více než jen cesta za turistickými atrakcemi

Letecká společnost Armenia Aircompany nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zážitkovou cestu do Arménie, konkrétně do regionu Syunik, kde se nachází turistická atrakce Tatev. Tento region nabízí nádhernou přírodu, středověké kláštery, krásná města a mnoho dalších možností pro turisty, kteří si chtějí užít opravdu autentickou dovolenou.

Tatev je historické místo na pomezí Syunikských hor, kde se nachází starobylý klášter, který byl postaven již v 9. století. Tento klášter patřil k nejvýznamnějším kulturním centrum Arménie a byl centrem vzdělávání, umění a náboženství. Dnes se zde nachází muzeum, které představuje historii regionu a kláštera, původní tiskárna, knihovna s jedinečnými rukopisy a další místnosti.

Let Adams Square, Yerevan

Letový plán

V letovém plánu je jasně jednou z hlavních destinací region Syunik a jeho nejvýznamnější turistická atrakce Tatev. Let trvá cca 40 minut a pro turisty by měl být připraven autentický zážitek již během letu, kdy se nabízí nádherný výhled na horskou krajinu a přírodní krásy Arménie.

Jak se dostat do Tatevu a co zde vidět

Po příletu do města Kapan (cca 33 kilometrů od Tatevu), si můžete pronajmout auto nebo využít služby místních taxi. V regionu Syunik se nachází mnoho historických památek, krásných měst a neuvěřitelných přírodních krás. Mezi nejvyhledávanější patří další kláštery, jako například klášter Noravank, což je další významné středověké centrum Arménie.

Na historický klášter v Tatevu se však nejlépe dostanete tzv. křižovatkou oblačností, neboli The Wings of Tatev. Jde o nejdelší kabinkovou lanovku na světě, která vás přepraví do údolí Vorotan s jedinečným výhledem na region Syunik. Lístek na lanovku lze zakoupit až na místě, nebo je součástí některých turistických programů.

Let na letenku Arménie Tatev je zajímavý nejen pro samotný zážitek, ale pro cestování po Arménii. Region Syunik nabízí nejen přírodní krásy, ale také možnost nahlédnout do kulturní a historické minulosti země. Tuto exotickou destinaci byste tedy rozhodně neměli vynechat při plánování svých dalších dovolených.


Počasí Arménie Tatev


Arménie Tatev je jednou z nejvíce dramatických oblastí v Arménii. Tato oblast je známá svými vysokými horami, rozlehlými vlhkými lesy a místy historického významu. Počasí v této oblasti je v průměru mírné a teploty se pohybují od -10 °C v zimě až do 35 °C v létě.

Zima v Arménii Tatev

Zimy v Arménii Tatev jsou velmi chladné, se silnými větry a vysokými srážkami sněhu. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem -5 °C během dne a -10°C v noci. V zimě může být v této oblasti často omezen přístup kvůli silnému sněžení a bouřím, zejména na horských cestách.

Jaro v Arménii Tatev

V oblasti Tatev se jaro vyznačuje velkou rozmanitostí počasí. Teploty se pohybují mezi 10 a 25°C a počet slunečných dnů se zvyšuje. Můžeme očekávat občasné deště a příležitostné sněžení, zejména na horách. V jarních měsících kvetou květiny a ožívají lesy.

Léto v Arménii Tatev

Léto v Arménii Tatev je suché a horké, zejména v srpnu. Průměrné teploty se pohybují kolem 25°C a v horkých dnech, zejména na horách, mohou dosáhnout až 35°C. V oblasti Tatev najdeme mnoho přírodních jezer, které nabízejí vynikající podmínky pro koupání a rybolov, takže se v letních měsících mnoho turistů vydává do této oblasti.

Podzim v Arménii Tatev

Podzim v Arménii Tatev je opět období s rozmanitým počasím, kdy je zároveň velmi krásné. Teploty se pohybují kolem 15°C a lesy se začínají měnit do různých odstínů, od žluté po červenou. V této oblasti se narodili mnozí proslulí umělci a básníci, kteří se často inspirovali přirozenou krásou podzimu.

Celkově lze říci, že počasí v Arménii Tatev je velmi rozmanité a krásné po celý rok. Přestože má zima své výzvy a léto je velmi horké, každé roční období nabízí něco jedinečného a každý turista by si měl vybrat, které období mu nejlépe vyhovuje. Arménie Tatev je nádherné místo, které může být navštíveno kdykoliv během roku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky