Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Azerbajdžán Národní park Shirvan

Počasí Azerbajdžán Národní park Shirvan


Národní park Shirvan v Azerbajdžánu se nachází na jižním pobřeží Kaspického moře. Národní park se rozkládá na ploše více než 54 tisíc hektarů a tvoří ho rozsáhlé lesy, říčky a jezera.

Klima v tomto regionu je subtropické až mediteránní s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje mezi 5 a 12 stupni Celsia, zatímco v létě dosahuje průměrná teplota až 35 stupňů Celsia.

Na začátku léta může být v parku velmi horko a suché, ale na druhou stranu, během deštivých měsíců od listopadu do března, se park transformuje na krásnou zelenou oázu s vydatným květem květin a stromů.

Podnebí parku je velmi důležité pro mnoho živočichů, kteří v něm obývají. V parku žijí různé druhy ptáků, hadů a vodní zvířata jako jsou krokodýli, obrovské sumce a ploutevníci. Turisté, kteří navštíví park, mohou vidět všechny tyto druhy zvířat při procházkách po naučných stezkách.

Kdy navštívit Národní park Shirvan závisí na vašich zájmech. Pokud máte rádi horké počasí a sopečnou krajinu, nejlepší čas pro návštěvu je na začátku léta. Pokud se chcete pokochat krásou kvetoucích stromů a rostlin, nejlépe je vyrazit na podzim. Na jaře můžete pozorovat migraci ptáků a na zimu můžete navštívit park při pohledu na sněhové pokrývce.

V každém případě návštěva Národního parku Shirvan je zážitek, který se jen tak nezapomene. Tento národní park nabízí úžasné příležitosti k objevení a poznání divoké přírody Azerbajdžánu v její kráse a diverzitě.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Shirvan


Azerbajdžán Národní park Shirvan je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v zemi. Tento park se nachází v regionu Shirvan, který leží v jižní části Azerbajdžánu. Národní park Shirvan se rozkládá na ploše 54 373 hektarů a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Velkým lákadlem tohoto parku jsou krásné přírodní scenérie, nádherné vodopády, horské oblasti a husté lesy.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Národní park Shirvan, je třeba si najít vhodné ubytování. V okolí parku nabízí mnoho hotelů a ubytování v soukromí. Je však důležité vybírat si ubytování s ohledem na okolní přírodu, aby návštěva parku byla co nejvíce autentická. Některé hotely se nacházejí přímo v parku, což umožňuje návštěvníkům být blíže k přírodě a vychutnat si klid a ticho této nádherné oblasti.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je zde zařízení Shahdag Hotel&Resorts. Toto pětihvězdičkové zařízení se nachází jen 30 minut jízdy od Národního parku Shirvan a nabízí nádherné pokoje s výhledem na hory. Hotel také disponuje wellness centrem a indoor i outdoor bazénem. Nabízí také možnost využití sportovních zařízení, jako jsou golfové hřiště, tenisové kurty a jízda na koni.

Pro ty, kteří hledají méně nákladné ubytování, je tu řada dalších možností. Například, Shirvan Hotel je levné a útulné ubytování, které se nachází v centru města Kachmaz, ležícího poblíž Národního parku Shirvan. Hosté si mohou vybrat z pokojů s výhledem na město nebo na park, každý s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením.

Další možností je ubytování v soukromí. Místní obyvatelé a turistické agentury nabízejí řadu malebných a pohodlných apartmánů a pokojů. Tyto pokoje jsou flexibilní v tom, že se mohou ubytovat menší i větší skupiny a lze si dohodnout různá speciální přání.

Národní park Shirvan je jedním z nejkrásnějších míst v Azerbajdžánu a nabízí návštěvníkům spoustu zajímavých aktivit. Spousta těchto aktivit se odehrává venku a ubytování hraje důležitou roli při tvorbě celkové cesty. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, můžete si být jisti, že vaše návštěva National Park Shirvan bude nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Shirvan


Azerbajdžán, kde se střetávají vlivy Evropy a Asie, láká turisty z celého světa. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi je Národní park Shirvan. Tento krásný park se nachází v blízkosti hlavního města Baku a nabízí svým návštěvníkům nekonečné možnosti pro relaxaci a dovolenou.

Národní park Shirvan je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, které jsou v Azerbajdžánu chráněny. Park také obsahuje mnoho archeologických památek, které pocházejí z různých období historie země. V parku můžete najít i mnoho památek z dob starověkého islámského období, stejně jako řada zřícenin z doby bronzové.

Národní park Shirvan je rozlohou velmi velký, což znamená, že turistům nabízí nekonečné zábavy a možnosti pro outdoorové aktivity, jako jsou turistika, horská kola, skály horolezení a vodní sporty na štěrkové pláži.

Turistické cesty v Národním parku Shirvan začínají z města Šamachy, což je okolo 120 kilometrů od Baku. Cesty vedou hluboko do srdce parku a turisté mohou podniknout samostatné tůry nebo využít služeb průvodců. Průvodci parkem nabízejí nejen bezproblémové cesty a bezpečné zpracování trasy jízdy, ale také zajistí přístup ke vzdálenové muzeu UNESCO, kde si turisté mohou prohlédnout snad nejlepší muzejní sbírku v Azerbajdžánu.

Kromě toho, že si turisté mohou užít krásné přírody a historických památek v Národním parku Shirvan, mohou také navštívit vesnice místních Azerů, kde se návštěvníci mohou seznámit s tradičním a moderním azerbajdžánským životem.

Vše v parku je stavěno s ohledem na bezpečnost a pohodlí turistů - infrastruktura, jako jsou turistické cesty, informační panely a zastávky jsou velmi dobře upravené.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Národní park Shirvan je tou pravou volbou. Nabízí nejen možnosti pro relaxaci a aktivní odpočinek, ale také má konektivitu k historii a kultuře země, což ho činí nezapomenutelným zážitkem. Pokud hledáte místo, které má všechny náležitosti pro perfektní dovolenou, navštivte Národní park Shirvan.


Letenka Azerbajdžán Národní park Shirvan


Národní park Shirvan se nachází v Azerbajdžánu a patří mezi nejkrásnější a nejvýznamnější přírodní rezervace této země. Již od roku 1978 byl označen jako chráněná oblast, která je určena pro ochranu flóry a fauny místního ekosystému.

Tento národní park leží na východě země v blízkosti města Şamaxı a má rozlohu 54 537 hektarů. Park je složen ze dvou hlavních částí: národního parku a přírodního rezervátu. V obou částech se nacházejí vzácné druhy rostlin a zvířat, které jsou chráněny a sledovány tamními ochránci přírody.

Ve východní části parku se nachází malebné horské masivy, které jsou domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, například orlosupa náhorního, puštíka obecného, jestřába lesního a orel skalní. V oblasti se také vyskytují různé druhy zvířat, jako jsou divocí prasata, srnci, vlci, lišky a zajíci.

Na západě parku se rozkládá údolí s řekou, které svým krajinným vzhledem připomíná řečiště. Zde se nachází největší část parku, která je ideální pro pěší turistiku a procházky v přírodě. V parku je možné najít několik malých jezer a pramenů, které přispívají k bohatému faunistickému a flóristickému výskytu.

Celkově je národní park Shirvan charakteristický svými kaňony, prameny, vodopády, skalisky a asi stovkou vytvořených jeskyní, které se mohou prozkoumávat. Celý park je velmi dobře udržovaný, má mnoho turistických stezek, informačních tabulí a kempů, což z něho činí ideální místo pro každého milovníka přírody.

Jestliže tedy plánujete cestu do Azerbajdžánu, návštěva národního parku Shirvan by neměla chybět v žádném itineráři. Nabízí návštěvníkům mnoho krásných míst a zážitků, a nejen to, realizace vaší cesty do Azerbajdžánu může být značně usnadněna zakoupením letenek online. Nenechte si ujít krásy tohoto překrásného národního parku a zažijte neopakovatelnou atmosféru, kterou vám Shirvan nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Shirvan


Dotazy:
1. Jaké aktivity mohu podniknout v Národním parku Shirvan?
2. Jak se dostat do Národního parku Shirvan?
3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
4. Jsou v parku vodopády?
5. Je v parku možné kempovat?

Odpovědi:
1. V Národním parku Shirvan můžete podniknout turistiku, pozorování ptáků, vodní aktivity a další outdoorové aktivity.
2. Nejlepší možností je cestovat autem přes hlavní silnice, která vede do města Shamakhi. Odtud je to jen krátká cesta do parku.
3. Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.
4. V parku nejsou vodopády, ale najdete zde mnoho jiných přírodních krás a vodních ploch.
5. Ano, v parku je možné kempovat, ale je třeba se předem registrovat v návštěvnickém středisku a dodržovat pravidla parku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky