Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tento souostroví, nacházející se v Karibiku, nabízí neuvěřitelné pláže, křišťálově čisté vody a mnoho jiných přitažlivých míst k návštěvě. Mezi tyto místa patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na jihovýchodě Baham a je ideálním místem pro milovníky rybaření a šnorchlování. Ostrov je relativně malý, měří pouze 48 km², ale nabízí krásnou přírodu a působivé pláže. Nejslavnějšími plážemi jsou French Wells Beach a Colonel Hill Beach, obě dvě jsou však horského charakteru a nejsou v zálivu. Crooked Island je také oblíbeným místem pro rybáře. Ti zde mohou chytit mnoho druhů ryb, včetně mahi-mahi, tuny, wahoo, sailfish a dalších.

Dalším ostrovem, který můžete navštívit během své prázdnin na Bahamách, je Long Cay. Tento malý ostrov se nachází na severu souostroví a nabízí jedinečný pohled na mělké přírodní laguny plné života. Díky těmto lagunám je toto místo ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Dále se zde můžete projít po krásných plážích, jako je například Hogan Bay Beach, kde se můžete slunit a užívat si krásné křišťálově čisté vody.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit více o místním životě na Bahamách, jsou k dispozici muzea. Na Long Cay najdete Museum of Long Cay, které ukazuje historii ostrova a jeho obyvatel. Na Crooked Island najdete muzeum, které vám představí podrobnější historii Baham a místní lidí. Kromě muzeí se zde nacházejí také památky jako Crooked Island Lighthouse, který byl postaven v roce 1876 a je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova.

Kromě těchto přírodních krás a historických památek nabízejí ostrovy Crooked Island a Long Cay také mnoho sportovních aktivit, jako je například golf. K dispozici je zde také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pořádat večírky s přáteli a rodinou.

V obou těchto ostrovech najdete mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány a vily. Pokud se vám líbí klid a pohoda, můžete si rezervovat menší privátní ubytování, jako jsou bungalovy na pláži nebo malé soukromé vily.

Celkově jsou Crooked Island a Long Cay skvělým místem, kde si můžete užít krásné pláže, aktivní dovolenou a kde se snadno zrelaxujete. Pokud hledáte místo s neuvěřitelnou přírodou, krásnými výhledy a skvělým jídlem, jsou tyto ostrovy pro vás tou správnou volbou.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou americkým turistům dobře známé zejména svými plážemi a korálovými útesy, ale tato skupina ostrovů nabízí mnohem více. Pokud hledáte urovnání od běžného turistického ruchu, pak je to pro vás nejvhodnější místo Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na nejvýchodnějším konci Baham a dnes se stává oblíbeným místem pro ty, kteří touží ochutnat autentické bahamské zážitky. Tento ostrov nabízí krásné bílé písčité pláže, turistické trasy pro turisty všech úrovní a nejlepší rybaření, jaké jste kdy měli.

Nicméně, největší přírodní krásou ostrova jsou jeho bariérové útesy, které lákají potápěče z celého světa. Když se potápíte pod vodou, narazíte na malé oblouky a spletité podmořské jehličky, kde nádherné tropické ryby, žraloci, rejnoci a korálové útesy čekají na vaše objevení.

Pokud se přesouváte na Long Cay, na první pohled zjistíte, že zde je mnohem více soukromí. Ostrov je velmi malý s populací zhruba sto lidí a turistických zážitků zde není mnoho. Long Cay je hlavně ideální pro ty, kteří hledají rekreační únik z běžného života.

Pláže na Long Cay jsou klidnější než na Crooked Island, a tak se vám nevyhýbají starosti, které obyčejně přináší hlavní turistická centra. K dispozici je několik míst, kde si můžete vychutnat slunce, aniž byste museli sdílet prostor s někým jiným.

Pokud jste příznivcem zvířat, určitě neváhejte navštívit doupě devatera delfínů, kteří zde žijí. Tyto delfíny milují společnost turistů a neváhají si s nimi hrát. Tento zážitek budete pamatovat navždy.

Celkově lze říci, že návštěva Crooked Islandu a Long Cay je to pravé pro ty, kteří milují přírodu a chtějí prozkoumat méně tradiční Bahamy. Pokud hledáte poklidnou plážovou dovolenou, potápění a poklidné prostředí, pak se určitě vraťte z těchto dvou ostrovů s mnoha zážitky a nezapomenutelnými zážitky.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou posledním místem, na kterém byste chtěli přemýšlet o ubytování. Většina turistů se přichází na Bahamy pouze příjemně pobavit a být v plné pohodě. Pokud však zvažujete navštívit Bahamy Crooked Island a Long Cay nebo alespoň zde utratit nějaký čas, může být vaše volba ubytování trochu složitější.

Crooked Island je malý a neobydlený korálový ostrov, přesto je známý kvůli svým dlouhým plážím a nádherným výhledům. Základní ubytování poskytuje Crooked Island Lodge. Nachází se na krásné malé pláži a nabízí několik malých bungalovů. Ty jsou vybaveny všemi nezbytnostmi pro vás a vaši rodinu, včetně klimatizace a televize.

Další možností na Crooked Island je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou velmi pohodlné a většinou se nacházejí v blízkosti pláže nebo dokonce přímo na pláži. Tyto pronájmy jsou ideální pro skupiny nebo velké rodiny, protože některé domy nabízejí až 6 ložnic.

Long Cay je menší ostrov poblíž Crooked Island, ale nabízí stejné krásné výhledy a pláže. Zatímco ubytování na Long Cay je omezené, turisté zde mohou najít pohodlné a skvěle vybavené chaty. Tyto chatek podobají bungalovům v Crooked Island Lodge, ale je možné si pronajmout celý dům, což se může hodit pro větší skupiny.

Další možností na Long Cay je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou vybavené moderním vybavením a nacházejí se v těsné blízkosti pláže. Tyto domy jsou ideální pro větší rodiny nebo skupiny přátel, protože mohou ubytovat až 10 osob.

Celkově je ubytování na Bahamách Crooked Island a Long Cay jednoduché a pohodlné. Pokud hledáte relaxaci a klid, bude tato místa ideální pro vás. Bez ohledu na to, zda si zvolíte bungalovy, chaty nebo pronajaté domy, budete mít zaručený krásný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


1. Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?
- Lze se tam dostat pouze letadlem z hlavního města Nassau či z George Townu na ostrově Great Exuma.

2. Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?
- Na těchto ostrovech najdete převážně menší hotely, penziony a apartmány. Nejvíc z nich se nachází ve větší obci Colonel Hill na Crooked Island.

3. Jaké jsou pláže na Crooked Island a Long Cay?
- Pláže jsou na těchto ostrovech velmi krásné a čisté. Nejznámější jsou French Wells Beach a Gunhill Bay Beach na Crooked Island a Gordon's Beach a Binnacle Bay na Long Cay.

4. Co si mohu na těchto ostrovech zahrát?
- Na těchto ostrovech si můžete zahrát například golf, tenis a badminton nebo si půjčit kajak a projet se po okolních zátokách.

5. Co mohu vidět na Crooked Island a Long Cay?
- Zajímavými místy na těchto ostrovech jsou historické památky, jako jsou pevnosti z 18. století, mnoho rybářských vesniček, staré majáky a národní park s tropickými deštnými lesy a ohroženými druhy rostlin a živočichů.

6. Existují na ostrovech nějaké vodní sporty?
- Ano, možnosti jsou obrovské! Můžete si zapůjčit kajak, rovněž se dá šnorchlovat a potápět se, k dispozici jsou i surfingové a windsurfingové školy.

7. Jsou na ostrovech nějaké restaurace a obchody?
- Na obou ostrovech najdete různé restaurace a hospůdky, kde se dají ochutnat místní speciality. Obchody jsou spíše malé a najedete zde drobné potraviny a základní potřeby, takže si doporučujeme nakupovat předem na hlavních ostrovech.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Crooked Island a Long Cay?
- Nejlepší sezóna pro návštěvu ostrovů jsou měsíce od prosince do května, kdy jsou teploty příjemné a srážek je méně. V létě je dost často vlhké a horké počasí.

9. Existují na ostrovech nějaké festivaly?
- Na ostrovech se konají tradiční slavnosti a festivaly, například každoroční festival konkurence v rybaření.

10. Jaké další aktivity lze na ostrovech podniknout?
- Na ostrovech lze podnikat různé aktivity, jako je třeba projížďka na koni, půjčení soukromého katamaránu a plavba na famózních místech.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou nádherným rájem s bělostnými plážemi, tyrkysovým mořem a překrásnými ostrovy. Crooked Island a Long Cay jsou dvěma z těchto ostrovů, které stojí za návštěvu. Tyto ostrovy jsou pro své krásné pláže a malebné scenérie velmi oblíbené turisty.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Baham a je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Ostrov představuje ideální destinaci pro ty turisty, kteří se chtějí vyhnout turistickým davům. Na ostrově se vyskytuje spousta zajímavých turistických atrakcí, jako jsou pláně a písčité duny. Tyto zajímavé místa jsou velmi oblíbení turisty, kteří se chtějí nejen opalovat, ale také prozkoumat okolní krajinu.

Long Cay je druhým ostrovem, který stojí za návštěvu. Ostrov se nachází v severovýchodním Bahamách a je jednou z nejlepších turistických destinací. Long Cay disponuje bílými písečnými plážemi, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si slunce. Ostrov je vhodný pro různé typy turistů – od rodin s dětmi až po páry, kteří hledají romantickou atmosféru. Všechny tyto turisty zajisté nadchne klid a mír, který tento ostrov nabízí.

Co se týče počasí na těchto ostrovech, panuje zde tropické klima, které se liší podle ročního období. Nejlepší čas na návštěvu Baham a těchto dvou ostrovů je v období od listopadu do května. V těchto měsících panuje příjemné počasí, které umožňuje plánovat turistické aktivity a užít si krásné pláže. V období od června do října se na ostrovech vyskytují větší srážky a časté bouřky. Tyto bouřky jsou zpravidla krátké a intenzivní, ale mohou ovlivnit turistické plány.

V každém případě je návštěva ostrovů Crooked Island a Long Cay nezapomenutelným zážitkem. Krásné bílé pláže, jasně modré moře a klid, který zde panuje, představují ideální prostředí pro relaxaci a zkrácení si dlouhých víkendů. Pokud toužíte po exotické dovolené, pak vám ostrovy Crooked Island a Long Cay nabízejí vše, co k tomu patří. Stačí jen zabalit si plavky a vyrazit do nekonečného Karibiku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky