Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bangladéš Rajshahi

Dovolená Bangladéš Rajshahi


Bangladéš je zajímavým a exotickým místem pro cestování. Nejen, že tato země nabízí krásné pláže, ale také kulturní a historické památky. Mezi těmito památkami nevynecháme Rajshahi, která se nachází v severní části Bangladéše.

Rajshahi je známé pro svoje kulturní dědictví, zahrady a historické památky. Pokud si chcete užít klid a relaxaci, odejděte od rušného města a vydejte se do jedné z okolních zahrad, jako jsou například Bara Kuthi a Varendra Research Museum.

Bara Kuthi je bývalý obchodní dům z 18. století, dnes slouží jako muzeum. Naleznete zde různé artefakty, jako jsou kachlové předměty, hudební nástroje a jiné historické předměty. Přestože areál původně sloužil jako obchodní centrum, dnes je místem kulturního dědictví a návštěvníci mohou obdivovat jeho architekturu.

Varendra Research Museum je národní muzeum s bohatými sbírkami historických předmětů. Najdete zde předměty jako jsou sochy, keramika, malby a další artefakty, které ukazují historii Bangladéše. Muzeum také ukazuje historické dokumenty o bhuddistických klášterech a dalších místech.

Pouze 20 km od Rajshahi, je národní park Lawachara, kde můžete vidět zvířata jako orangutany, slonovce a různé druhy ptáků. Park je také velmi vhodný pro pěší turistiku a trekování, takže si můžete vychutnat krásnou přírodu.

Pokud se chcete zhluboka potopit do historie, navštivte ruiny starověké královské pevnosti, které se nacházejí v Mahasthan. Pevnost byla postavena ve 3. století před naším letopočtem a byla hlavním městem Maurja. Dnes jsou zbytky pevnosti místem četných archeologických nálezů historických předmětů. Návštěvníci se také mohou projít na rušné trhy v okruží pevnosti a nakoupit si tradiční suvenýry.

Poslední, ale ne nejméně zajímavé místo, které stojí za návštěvu, jsou pozůstatky antického města Paharpur, což je skvělým místem pro milovníky historie. Město bylo postaveno v 8. století a bylo jedním z největších klášterů Buddhů. Město obsahuje ruiny krásné pagody a unikátní archeologické nálezy.

Celkově lze říci, že Rajshahi je místem, kde lze najít mnoho kulturních a historických památek Bangladéše. Pokud chcete něco zcela jiného než tradiční pláže a města, Rajshahi je to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Rajshahi


Q: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Rajshahi?

A: Mezi nejoblíbenější turistická místa v Rajshahi patří památník Varendra, starověké město Paharpur, Kantajewové hinduistický chrám a Mahasthangarh (Mezi nejstaršími archeologickými nalezišti v Bangladéši).

Q: Jaké je klima v Rajshahi během roku?

A: Rajshahi má subtropické sucho- a mokrostní podnebí, což znamená, že léto je horké a vlhké a zima je mírná. Nejlepší doba k návštěvě Rajshahi je od října do února, kdy je klima mírné a suché.

Q: Jaké jsou dopravní dostupnosti do Rajshahi?

A: Rajshahi je přístupná letecky, vlakem nebo autobusem. Můžete si vybrat, který z těchto dopravních prostředků je pro vás nejvýhodnější a cenově dostupný.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do města?

A: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Rajshahi, je taxi. Existuje spousta taxislužeb, které budou čekat na letišti a budou vám nabízet ceny přijatelné.

Q: Může být Rajshahi bezpečné místo pro turisty?

A: Rajshahi je poměrně bezpečné místo pro turisty, ale jako každé jiné místo na světě, může být součástí rizikových situací. Je důležité, aby turisté byli opatrní, sledovali své cennosti a vždy si pamatovali na základní bezpečnostní opatření.

Q: Jak se dostat z Rajshahi do Paharpuru?

A: Paharpur je od Rajshahi vzdálený asi 70 kilometrů a nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo pronajatým taxíkem. Taxi stojí asi 2000–3000 Taka a trvá přibližně 2–3 hodiny.

Q: Existují nějaké restaurace nebo jídelny v Rajshahi, kde se podávají místní jídla?

A: Rajshahi má několik restaurací a jídelních, které nabízejí místní jídla. Některé oblíbené možnosti jsou Biman, Arioso, Shondhi Rajshahi a Rajshaher Biryani Ghar.

Q: Kde si mohu pronajmout motorku nebo kolo v Rajshahi?

A: V Rajshahi si můžete pronajmout motorku nebo kolo v několika místních kioscích, které nabízejí půjčování vozů. Některé z těchto míst jsou Jamuna Bike Rental Service, AB Tourism, a BP Rentals. Cena za výpůjčku motorky nebo kola se obvykle pohybuje od 200 do 500 Taka za den.


Počasí Bangladéš Rajshahi


V oblasti Rajshahi v Bangladéši panuje podnebí typu tropy s obdobím monzunů. To znamená, že jsou zde výrazné roční období a průměrné teploty se prakticky po celý rok pohybují nad 25 ° C. Na jaře a v zimě je navíc mnoho dešťů.

Ve městě Rajshahi, které leží na severozápadě země, jsou nejteplejší měsíce březen a duben. V této době se průměrné teploty pohybují mezi 31 ° C a 34 ° C. V období monzunů, mezi červnem a zářím, pak prší nejvíce a teploty klesají jenom mírně. I v listopadu či lednu zde běžně prší, ale ne tolik jako právě v období monzunů.

Kromě teplot se v Rajshahi tedy nejvíce mění množství srážek. V monzunovém období zde spadne až 700mm srážek za měsíc, což je více než v jiných částech Bangladéše. V březnu a dubnu se pak jedná mnohem méně, průměrně zhruba o 35mm srážek za měsíc.

Vlivem počasí se také mění způsoby obživy a zemědělství v této oblasti. Během období monzunů se totiž část oblasti velice často zaplaví, a tudíž je nutné se na tyto povodně připravit. Zároveň ale velké množství srážek umožňuje efektivnější zemědělství. Většinou se zde pěstuje rýže, ale také například mango, čaj, ovocné druhy a podobně.

Celkově tedy lze říci, že počasí v Rajshahi je velice nepředvídatelné a rozmanité, a to vlivem období monzunů a celkové klimatické polohy. Nicméně, i přes tyto občasné sráže, je zdejší krajina naplněna zelení a zemědělství tvoří důležitou součást života.


Ubytování Bangladéš Rajshahi


Rajshahi je město v západní části Bangladéše a jedno z nejstarších měst v zemi s bohatou historií. Toto město je známé pro své kulturní, historické a náboženské památky. Pokud tedy plánujete návštěvu Rajshahi, musíte věnovat pozornost také vašemu ubytování. V tomto článku se budeme zabývat nejlepšími možnostmi pro ubytování v Rajshahi.

1. Grand Sultan Tea Resort and Golf:

Grand Sultan Tea Resort and Golf je nejvyšší tepní a zároveň nejlepší místo pro ubytování v Rajshahi. Resort se nachází v pohoří Srimangal, což je perfektní místo pro relaxaci a rekreační aktivity. Resort má velký bazén, kde si můžete užít osvěžující plavání. Kromě toho má tento resort také fitness centrum, spa, sauna a páru. Pokud hledáte luxus a pohodlí, Grand Sultan Tea Resort and Golf je nejlepší volbou.

2. Hotel Jahan:

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, můžete zvážit Hotel Jahan. Tento hotel se nachází v blízkosti řeky Padma a nabízí standardní pokoje s veškerými základními vybaveními. Má také restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality. Hotel Jahan je vhodný pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování.

3. Hotel Nice International:

Hotel Nice International je další cenově dostupná volba. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí pokoje s klimatizací, Wi-Fi, televizí a dalšími základními vybaveními. Má také restauraci, kde si můžete objednat jídlo z místní kuchyně. Hotel Nice International je vhodný pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování v blízkosti města.

4. Parjatan Hotel:

Parjatan Hotel je další cenově dostupnou možností pro ubytování v Rajshahi. Tento hotel se nachází v blízkosti řeky Padma a nabízí pohodlné pokoje s veškerými základními vybaveními. Má také restauraci, kde si můžete vychutnat různé druhy jídel. Parjatan Hotel je vhodný pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování.

5. Hotel Star International:

Hotel Star International se nachází v centru města Rajshahi a nabízí pohodlné a moderní pokoje s veškerými základními vybaveními. Má také restauraci, kde si můžete objednat jídlo z místní kuchyně. Hotel Star International je vhodný pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování v centru města.

Celkově lze říci, že existuje mnoho možností pro ubytování v Rajshahi, od luxusních resortů po cenově dostupné hotely. Všechny tyto možnosti pro ubytování jsou dobře vybaveny a nabízejí rekreaci a rekreační aktivity, které zajisté uspokojí vaše potřeby. Nezáleží na tom, co hledáte, Rajshahi nabízí něco pro každého, a to i v otázce ubytování.


Letenka Bangladéš Rajshahi


Bangladéš je země s bohatou historií a kulturou a Rajshahi je jedním ze zajímavých měst, které byste si měli určitě návštěvu naplánovat. Nachází se v západní části země, leží na břehu řeky Padma a není daleko od hranic s Indií. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, zajímá vás nejspíše, jak se tam dostat. V dnešním článku vám představíme letenky do Rajshahi a informace o letišti.

Letenky do Rajshahi se kupují nejčastěji s přestupem v Dháce. Do Dháky létají například aerolinky Emirates, Turkish Airlines nebo Qatar Airways. Cena letenek se může pohybovat mezi 25 000 až 40 000 Kč, v závislosti na sezóně a předstihem koupě letenky.

Letiště v Rajshahi se nachází asi 8 km od centra města. Na letišti jsou k dispozici služby jako směnárna, bankomaty, pošta, restaurace nebo obchody se suvenýry. Zdejší letiště bylo otevřeno v roce 1972 a má dvě přistávací dráhy – jedna z nich měří 1524 metrů a druhá 2052 metrů.

V Rajshahi se můžete těšit na návštěvu starověkých buddhistických klášterů a krásných hinduistických mandirů. Určitě navštivte památky jako Paharpur, Mahasthangarh, Varendra Research Museum nebo Bagha Mosque. Nejlepší období pro návštěvu Rajshahi je od listopadu do března, kdy jsou příznivé podmínky pro cestování.

Oblast Rajshahi nabízí mnoho aktivit, jak kulturních, tak sportovních. Můžete se vydat na výlety do okolní přírody nebo si zahrát kriket s místními. Kromě toho Rajshahi je také důležitým centrem textilního průmyslu, takže můžete navštívit místní obchody s látkami a snažit se dojednat nějakou slevu.

V Rajshahi se setkáte s lidmi, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní, takže se určitě nebudete nudit. Pokud chcete poznat Bangladéš z blízka a prožít nezapomenutelnou dovolenou, je Rajshahi skvělou volbou. Vydejte se na tento vzdálený kout světa a objevte krásy a lidé této země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky