Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bolívie Laguna Glacial

Počasí Bolívie Laguna Glacial


Bolívia je země ležící v centrální části Jižní Ameriky a patří k nejchudším státům této oblasti. Země je však plná překrásných přírodních scenérií a jedním z nich je i Laguna Glacial, neuvěřitelně krásné jezero ve formě ledovcové laguny.

Laguna Glacial se nachází v Cordillera Real, což je pásem hor ležící v západní části Bolívie. Jezero se vyskytuje v nadmořské výšce 4 850 metrů a jeho rozloha činí zhruba 0,5 kilometru čtverečního. Je to skutečně jedno z nejkrásnějších jezer na světě a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na nebeskou modrou hladinu, okolo krajiny jižních andských pustin a impozantní hory.

Laguna Glacial dostala své jméno díky vzniku v dobách ledovcového období, kdy se tuto oblastí táhly mohutné ledovce, zanechávajíc za sebou erozní údolí. Tyto údolí byla výsledkem eroze horských řek a hladiny jezer, která narůstala během teplých dnů roztátého sněhu a ledu.

Bolivijské počasí je poměrně nevyzpytatelné a průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem -10 °C. Tato oblast je známá jako chladné a suché pouštní klima. V zimě jsou teploty pod -20 °C, zatímco v létě mohou být až 10 °C. Na návštěvu Laguna Glacial je tedy nutné být dobře připraven,

Toto jezero je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají autentickou zkušenost a chuť dobrodružství. Pro turisty, kteří se na tento zájezd vydávají, je to nádherná příležitost získat několik nezapomenutelných zážitků.

Laguna Glacial je naprosto jedinečným místem, kde můžete vidět krásy neporušené přírody, přičemž se ocitnete na místě, kde se snoubí krása hory a jezera s neuvěřitelnými výhledy a překrásnou krajinou. Pokud hledáte unikátní zážitek, zažít plný kontakt s přírodou, užít si podmanivou scenérii úchvatných hor a krásného jezera, pak je Laguna Glacial pro vás tím správným místem.


Dovolená Bolívie Laguna Glacial


Bolívie je exotická země, která se nachází v centrální části Jižní Ameriky. Dovolená v této zemi nabízí mnoho možností, jak objevovat krásy a zázraky, které zde můžete najít. Jedním z výjimečných míst, které určitě stojí za návštěvu, je Laguna Glacial.

Laguna Glacial se nachází v samém srdci And, na východě Bolívie, mezi La Paz a Cochabamba. Toto nádherné jezero je obklopené vysokými horami a ledovci. Je rozlohou menší, ale jeho kouzlo spočívá v krásném záhřevu a jedinečné modro-bílé barvě vody.

Mnoho turistů hledá dobrodružství v této oblasti. Protože se nachází na nadmořské výšce více než 4 500 metrů nad mořem, výprava k jezeru není pro slabě srdce. Trasa k jezeru vede přes nádhernou krajinu a nabízí úchvatné výhledy na okolní ledovce a hory.

Jednou z hlavních atrakcí je koupání v lehce chladné vodě, která se zde ukládá. Voda je čistá a průzračná, takže si můžete užít relaxaci a obdivovat krásu tohoto místa. Zde můžete také vidět trvalé sněhové vrcholky And, které se zvedají nad jezerem.

Laguna Glacial je také ideální pro horolezectví a pěší turistiku. Horolezci zde hledají výzvu a možnost zdolat okolní hory a ledovce. Pěší turisté se mohou vydat na trasy v okolí a vychutnat si panoramatické výhledy.

Další aktivitou, kterou je možné si v Laguna Glacial užít, je pozorování ptáků. Astronomové se zde mohou také těšit na vynikající podmínky k pozorování, daleký pohled na oblohu a odpočinek v obrovské tmavosti.

V zimě je Laguna Glacial pokryta sněhem, takže ti, kteří se rádi baví na sněžnicích, mohou experimentovat s tímto sportem. Kromě lyžování a sněžení také nakupují a připravují si párty u ohně.

Pokud hledáte odpočinek a klid v přírodě, Laguna Glacial vás určitě nezklame. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Bolívii a stojí za to se podívat na to, co tato nádherná země může nabídnout. Ať už hledáte dobrodružství nebo jen relaxaci, Laguna Glacial bude určitě nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Glacial


1. Jak se dostat k laguně Glacial v Bolívii?
Pro návštěvu laguny Glacial je nejlepší začít v La Paz, odkud se vyrazí autobusem nebo taxíkem směrem k Huayna Potosí. Odtud se pokračuje pěšky po horské stezce, což zabere zhruba 3-4 hodiny.

2. Je nutné mít s sebou zvláštní výbavu na cestu?
Ano, je nutné si přinést kvalitní turistické vybavení, včetně dobrých bot, oblečení do extrémního počasí, spacák, nafukovací matraci a dostatek potravy a pitné vody.

3. Je třeba mít s sebou turistického průvodce?
I když je možné navigovat se s pomocí mapy a GPS, doporučuje se mít s sebou turistického průvodce, který ví, kudy se jít, a který vám může pomoci v případě, že se ocitnete v obtížnější situaci.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu laguny Glacial?
Nejlepší období pro návštěvu laguny Glacial v Bolívii jsou suché měsíce od května do října. V zimě (červen - srpen) mohou být nízké teploty a vydat se na pěší turistiku není doporučeno.

5. Jaké jsou náklady na návštěvu laguny Glacial?
Náklady se liší v závislosti na tom, zda se rozhodnete jet s turistickou agenturou nebo sami. Pokud se rozhodnete pro cestu s agenturou, náklady mohou být mezi 80 a 120 USD na osobu. Pokud jedete sami, náklady na dopravu a ubytování se mohou pohybovat mezi 50 a 80 USD za den.


Letenka Bolívie Laguna Glacial


Bolívie, se svými neuvěřitelnými přírodními scenériemi, láká každý rok tisíce turistů z celého světa. Pokud hledáte místo, kde zažijete úžasnou kombinaci horského prostředí a vodních ploch, pak je Laguna Glacial tou nejlepší volbou.

Laguna Glacial se nachází v srdci Národního parku Sajama, který leží v regionu Oruro na jihozápadě Bolívie. Toto krásné jezero je překrásně modré barvy, která se mění podle osvětlení, se zasněženými vrcholky hor na okolním horizontu. Na břehu Laguna Glacial můžete vidět mnoho druhů ptáků a dalších zvířat.

Cesta k jezeru už samotná stojí za to. Když se pouštíte na cestu z La Pazu, musíte počítat s dlouhou a velmi křivolakou cestou vysoko do And. Bývá silná bouřka, což značně znepříjemňuje jízdu. Navíc se jedná o místo, kde je vysoká nadmořská výška a může se zde vyskytnout nějaké onemocnění. Pokud cestujete na vlastní pěst, ujistěte se předem, že máte dostatečné zásoby vody a něco k jídlu.

Po příjezdu u jezera si můžete vychutnat čistotu vody a klidné okolí. Voda je studená, ale plavání v jezeře je úžasným zážitkem. Pokud nechcete plavat, můžete si jen tak ležet na břehu a vychutnávat si krásné výhledy. Okolní vrcholky hor jsou jedinečné, každá hora je jiná, takže se nemusíte nudit.

Laguna Glacial je ideální místem pro ty, kdo milují přírodu a chtějí si užít klidnou dovolenou daleko od rušného města. Když se jednou ocitnete v tomto koutě Bolívie, budete nadšeni z krás, které vás budou obklopovat.

Celkově lze říci, že Laguna Glacial je jedním z nejkrásnějších jezer nejen v Bolívii, ale i na celém světě. Přijedte si užít tuhle krásnou přírodu, tato cesta stojí opravdu za to.


Ubytování Bolívie Laguna Glacial


Bolívie je země, která láká cestovatele ze všech koutů světa svou krásnou přírodou a kulturními památkami. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací je Laguna Glacial, přehradní jezero vysoko v Andách, které poskytuje nádherný výhled na okolní vrcholy. Pokud hledáte nezapomenutelné a jedinečné ubytování v této oblasti, určitě si užijete pobyt v Laguna Glacial.

Laguna Glacial nabízí mnoho možností ubytování, ale nejvíce upřednostňovaným zůstává kempování. Kempování s výhledem na jezero a zasněžené vrcholy je jednou z nejkrásnějších zážitků, které v Laguna Glacial můžete zažít. Kempy jsou rozloženy kolem jezera a nabízejí výborný zázemí s toaletami a sprchami. Pro ty, kteří hledají větší pohodlí, jsou zde i možnosti stravování s tradičními jídly a pitnou vodou, což zaručuje dokonalou relaxaci.

Další možností pro ubytování v Laguna Glacial jsou horské chaty. Tyto chaty jsou určeny pro turisty, kteří preferují příjemnější a pohodlnější ubytování, a to i v té nejtěžší části cestování po horách. V horských chatách je dostatek prostoru pro všechny turisty a poskytují úžasný výhled na okolní scenerii a horizonty.

Aby však byl váš pobyt v Laguna Glacial co nejpozitivnější, je důležité být dobře vybaveni. Vzhledem k tomu, že jde o velmi vysokohorskou oblast, je důležité si vzít vhodné oblečení a obuv. V kempu je vhodné vzít si spacák a karimatku, protože teploty v noci mohou být velmi nízké. Pokud se chystáte v horských chatách, musíte mít vhodnou horolezeckou výbavu.

Pro turisty, kteří zde byli předtím, se Laguna Glacial stala nezapomenutelným zážitkem. Tuto lokalitu si zamilují milovníci přírody a cestování. Ať už se rozhodnete pro kemp nebo horskou chatu, pobyt v Laguna Glacial bude nezapomenutelný a zanechá vám spoustu krásných vzpomínek na celý život. Tak na co ještě čekáte? Vydejte se do Bolívie a objevte krásy Laguna Glacial!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky