Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska

Počasí Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je krásná země, nabízející návštěvníkům spoustu fasinujících míst k prozkoumání. Jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších národních parků v této zemi je Sutjeska.

Národní park Sutjeska se nachází v srdci země, v regionu Maglic, na západ od města Foča. Jeho rozloha činí asi 17 500 hektarů a zahrnuje nejvyšší hora Bosny a Hercegoviny, Maglič, s výškou 2386 metrů. Tento národní park nabízí velmi rozmanitou krajinu, od skalnatých vrcholů a zelených luk, až k divoce řečícím řekám a zalesněným údolím.

Počasí v národním parku Sutjeska je velmi proměnlivé. Během zimy je zde silný sněhový pokryv a teploty mohou klesat až k -20°C. V létě jsou teploty obvykle příjemné, okolo 20-25°C, ale mohou více klesnout na horách a v noci. Celkově jsou podnebí a počasí v tomto národním parku typické pro horské oblasti, s množstvím srážek a rychlými změnami počasí.

Pro turisty a návštěvníky parku je k dispozici celá řada turistických tras a stezek, které umožňují prozkoumat různé části národního parku, jakož i jeho přírodu a divokou zvěř. Mezi nejslavnější atrakce patří Canyon Sutjeska, který je jedním z nejhlubších a nejkrásnějších kaňonů v Evropě, a řeka Sutjeska, kde můžete vyrazit na raftingovou výpravu.

Navíc, národní park Sutjeska je také domovem pro unikátní faunu a floru, včetně několika ohrožených druhů rostlin a zvířat. Lesy zde obsahují vzácné druhy stromů, jako například velkolistý javor a horský jasan.

Celkově je tedy národní park Sutjeska skvělým místem k návštěvě pro ty, kteří milují přírodu, turistiku a historii. Navštívit jej jistojistě stojí za to, ať už během zimy nebo v létě, neboť období návštěvy přináší vždy své kouzlo.


Ubytování Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země s mnoha krásami a památkami, ale jistě mezi nejkrásnější patří Národní park Sutjeska. Tento park se nachází v jihozápadní části země, v blízkosti hranice s Černou Horou a srbskou Republikou srbskou. Je to oblast divoké přírody a krásných výhledů, která láká milovníky turistiky, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě.

Národní park Sutjeska byl založen v roce 1962 a zahrnuje rozlohu 17 500 hektarů. Je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. V parku se nachází několik vrcholů nad 2 000 metrů, jako například Maglić (2 386 m) a Volujak (2 336 m), které jsou oblíbenými cíli horolezců.

V Národním parku Sutjeska se také nachází řada turistických tras, které se táhnou po celém území parku. Jednou z nejpopulárnějších tras je cesta k vodopádu Skakavac, který se nachází ve středu parku. Je to nejvyšší vodopád v Bosně a Hercegovině s výškou 75 metrů.

Další zajímavou oblastí v parku je Prenj, který se nachází v jeho jižní části. Je to oblíbená lokalita mezi horskými turisty a horolezci, díky svému divokému a krásnému terénu. Prenj je také domovem řady ohrožených druhů jako jsou například vlci, medvědi a rysy.

Pro turisty jsou v Národním parku Sutjeska k dispozici různé možnosti ubytování. Na výběr máte z hotelů, penzionů, chat, a také možnosti stanování. Záleží jen na vašich preferencích. Pro ty, kteří hledají maximální komfort, je ideální variantou luxusní hotel. Pro milovníky přírody a romanticismu budou rozhodně vhodné ubytovací kapacity, jako jsou horské chaty, kde si užijí krásného výhledu na okolní krajinu.

Celkově řečeno, Národní park Sutjeska je unikátním místem, které nabízí krásy přírody, možnosti sportovního vyžití a odpočinek od shonu města. Pokud hledáte místo, kde se můžete zcela uvolnit a načerpat energii, je tento park to pravé místo. Navštívte ho a nechte se okouzlit jeho krásami!


Letenka Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina nabízí návštěvníkům mnoho unikátních turistických atrakcí, a jednou z nejkrásnějších z nich je národní park Sutjeska. Leží v údolí řeky Sutjeska, v jihovýchodní části země, a tvoří ho obrovské kopce, vysoké hory a úchvatná zelená krajina. Pokud hledáte místo pro nezapomenutelnou dovolenou, bosensko-hercegovinský národní park Sutjeska je skvělou volbou.

Jak se dostat do národního parku Sutjeska:

Nejlepší způsob, jak se dostat do národního parku Sutjeska, je letecky doletět do hlavního města Bosny a Hercegoviny – Sarajeva. Z Sarajeva si můžete půjčit auto a pokračovat do národního parku, který se nachází asi 130 km od města. Cesta z Sarajeva do národního parku trvá přibližně 2 a půl hodiny. Také můžete využít autobusové spoje, které vás převezou z letiště Sarajevo přímo do národního parku.

Co vidět v národním parku Sutjeska:

V národním parku Sutjeska se nachází mnoho nádherných scenérií. Jde o jedno z nejkrásnějších míst v celé Bosně a Hercegovině. Mezi nejpopulárnější atrakce v parku patří:

- Hory Maglić a Volujak
- Canyon řeky Sutjeska
- Velika Jabučnica – vodopády vysoké 27 metrů
- Trnovačko Jezero – jezero s neobvykle tyrkysovou vodou
- Mratinje Dam – nejvyšší betonová hráz na světě, vysoká 220 metrů
- Osada Tjentište – historické místo, které zaznamenalo jednu z největších bitev druhé světové války

Co dělat v národním parku Sutjeska:

Navštívit národní park Sutjeska je jedna z nejlepších věcí, které můžete v Bosně a Hercegovině udělat. V parku najdete mnoho aktivit pro různé typy turistů. Několik z nich jsou:

Turistika - v národním parku Sutjeska je mnoho turistických tras. Můžete si vybrat z mnoha různých tras a vychutnat si neuvěřitelné výhledy na úchvatnou krajinu.

Rafting – Navštívte úchvatný kanál řeky Sutjeska, kde si můžete užít napínavou jízdu na raftu, s nádherným výhledem na okolní přírodu.

Campování – v národním parku Sutjeska se nachází mnoho kempů a táborů, které nabízejí úchvatný pohled na horu Maglić a kvetoucí krajiny.

Národní park Sutjeska je jedno z nejkrásnějších přírodních stanovišť v celé Bosně a Hercegovině. Může být ideálním místem pro milovníky přírody, turistiku a pro ty, kteří hledají dobrodružství. Navštivte toto úchvatné místo pro nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je stále více oblíbenou turistickou destinací, a to především díky své nádherné přírodě a velkému množství národních parků. Jedním z nejkrásnějších z nich je bezpochyby Národní park Sutjeska, který se nachází na jihu země.

Národní park Sutjeska byl založen v roce 1962 a nachází se v oblasti Durmitor v západní části Bosny a Hercegoviny. Tento park zahrnuje nádherné horské vrcholy a údolí, včetně nejvyšší hory v zemi - Maglić, která dosahuje výšky 2 386 metrů. Kromě nádherné přírody park nabízí mnoho aktivit pro turisty, včetně pěší turistiky, horských výstupů a cyklistických tras.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Národním parku Sutjeska je horský hřeben Zelengora. Tato oblast je známá svými nádhernými jezery a divokou přírodou. Zelengora je ideální místem pro turisty, kteří chtějí zažít náročnou pěší turistiku nebo pobyt v přírodě.

Další zajímavou oblastí v Národním parku Sutjeska je údolí řeky Sutjeska, která se nachází na jižním okraji parku. Toto údolí je jedinečné svým geologickým složením a nezbytnou součástí parku. Nachází se zde také několik malebných horských vesnic, jako je například Tjentište, která byla v minulosti svědkem krvavých bitev.

Pro turisty, kteří hledají jedinečný zážitek, je ideální možností pobyt v malé horské chatě, kde přenocují vynikající hory. Tyto chaty se nacházejí v blízkosti nádherných horských jezer a stávají se nejlepším výchozím bodem pro poznávání této oblasti.

Kromě přírodních krás parku je důležitou součástí i historie této oblasti. Tjentište bylo důležitou oblastí během druhé světové války, a proto je v této oblasti několik památníků a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou v Bosně a Hercegovině, Národní park Sutjeska je bezpochyby jedním z nejatraktivnějších míst, které byste měli navštívit. Tato malebná oblast nabízí nádhernou přírodu, spoustu aktivit a krásné horské chaty, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


1. Jak se dostanu do Národního parku Sutjeska?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Existuje také služba veřejné dopravy autobusem ze Sarajeva nebo Mostaru.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
- Vstupní poplatky se liší v závislosti na sezóně a typu vstupného. Základní vstupné pro dospělé je asi 5 eur.

3. Kde mohu ubytovat v Národním parku Sutjeska?
- V blízkosti parku se nacházejí některé hotely a chaty. Další možností je stanování, ale musíte se předem registrovat na recepci parku.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu v parku podniknout?
- V Národním parku Sutjeska si můžete užít pěší turistiku, cyklistiku, vodní sporty, pozorování divokých zvířat a spoustu dalších množství aktivit v přírodě.

5. Jaké jsou nejlepší místa ke navštívení v parku?
- Nejoblíbenější atrakcí v parku je Veliki Stolac, nejvyšší vrchol v Bosně a Hercegovině. Dalšími zajímavými místy jsou Skakavac vodopád, Nacionalni park Sutjeska Muzej, základní tábor Tjentište a mnoho dalších.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky