Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque

Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


1. Jaké jsou otevírací hodiny mešity Brunej Omar Ali Saifuddien?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na denní době a slavnostech. Obecně je mešita otevřena denně od 8:00 do 12:00 a od 13:30 do 16:30, ke kázáním sejde ale třeba několikrát denně.

2. Je pro vstup do mešity nutno dodržovat nějaké oděvní předpisy?

Ano, při návštěvě mešity by měli muži i ženy nosit úctyhodný a decentní oděv, a to včetně zahalení ramen a kolen. Navíc by ženy měly zakrýt hlavu a nechodit do mešity v krátkých sukních, šatech nebo tričkách s výstřihem.

3. Je pro vstup do mešity nutné mít s sebou vlastní modlitební koberec?

Mít s sebou vlastní koberec není nutné, protože na místě je k dispozici dostatek modlitebních koberců.

4. Je pro návštěvu mešity nutné být muslimem?

Ne, pro návštěvu mešity není nutné být muslimem, ale je důležité projevit úctu k místu modlitby a dodržovat návštěvní pravidla.

5. Může ve mešitě fotografovat?

Fotografování ve vnitřních prostorách mešity není povoleno, ale fotografování zvenčí je možné. Navíc je vhodné respektovat věřící, kteří se v mešitě modlí a dbát na dodržování pravidel.

6. Je možné si v mešitě zapůjčit nějaký průvodce?

Ano, je možné si zapůjčit průvodce, který vás provede historií i architekturou mešity, ale musíte počítat s tím, že průvodce je možné si objednat dopředu, a aby bylo možné si zjistit aktuální otevírací hodiny.

7. Je v mešitě možné si zakoupit nějaký suvenýr?

V mešitě sice není obchod se suvenýry, ale v blízkosti mešity se nachází tržiště, kde je možné si zakoupit tradiční brunejské výrobky a suvenýry.


Počasí Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque je jednou z nejvýznamnějších památek země. Nachází se v srdci města Bandar Seri Begawan a je považována za jeden z nejkrásnějších mešit na světě. Její stavba byla dokončena v roce 1958 a byla věnována tehdejšímu sultánovi země. Mešita je pojmenována po jeho synovi, který zemřel v mládí.

Když mluvíme o počasí v Bruneji, musíme říct, že je zvláště horké a vlhké. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia po celý rok. V obdobích dešťů můžeme očekávat i vyšší vlhkost, a to přibližně kolem 85 procent. V období sucha se vlhkost snižuje na 70 procent.

Při návštěvě Bruneje a mešity Omar Ali Saifuddien musíte být připraveni na extrémní teploty a vlhkost. Zvláště v období dešťů můžete očekávat mnoho srážek, ale většinou se jedná o krátkodobé deště. Pokud byste chtěli navštívit tuto krásnou mešitu, doporučuje se vyrazit v ranních hodinách, kdy jsou teploty snesitelnější.

Mešita Omar Ali Saifuddien je nejen důležitou náboženskou památkou, ale také důležitým kulturním a turistickým místem. Je to jedno z nejvýznamnějších dědictví Bruneje a přestože je otevřena pouze muslimům, můžete si ji prohlédnout z vnější strany a s obdivem si prohlédnout krásné umělecké dílo.

Celkově je počasí v Bruneji velmi teplé a vlhké, ale to nebrání tomu, abyste si užili návštěvu tohoto krásného místa. Omar Ali Saifuddien Mosque je jedním z nejkrásnějších islámských chrámů na světě a zaslouží si vaši návštěvu. A když si během návštěvy budete muset osvěžit, můžete využít množství fontán a nádrží s vodou, které jsou v okolí mešity k nalezení.


Ubytování Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


V Bruneji se nachází jedna z nejkrásnějších mešit na světě, Omar Ali Saifuddien Mosque. Tato impozantní mešita je nejen religiózní centrum Bruneje, ale i turistická atrakce, kterou by neměl nikdo minout.

Kde se mešita nachází?

Mešita se nachází v centru města Bandar Seri Begawan, hlavního města Bruneje. Je postavena na umělém ostrově, který se rozkládá v laguně řeky Brunei. Díky tomu se mešita stala velmi výrazným prvkem městského panoramatu a patří k nejobdivovanějším památkám města.

Jaké jsou vstupní podmínky?

Mešita je otevřena pro turisty každý den od rána do večera. Pro návštěvu nejsou potřeba žádné speciální zvláštní povolení. Nicméně platí několik pravidel. Pokud sem chcete přijít, musíte mít celé tělo zakryté. Ženy by měly nosit šátek na hlavě a dálkově ovládané závěsy jim pomohou zakrýt nohy. Muži se často nosí do kolen dlouhé kalhoty a plátěné košile.

Co uvnitř najdete?

Jakmile projdete branou mešity, budete ohromeni krásou architektury. Velké množství zlata, mramoru a kvalitního dřeva se použilo při výstavbě této stavby. Uvnitř budovy se nachází krásná a impozantní modlitebna, která je ze všech stran obklopená zvláštními nástěnnými malbami. Tento prostor navíc zdobí řada překrásných uměleckých děl a soch, mezi nimi i několik kovových soch.

Jak je to s místními pravidly?

Brunej je islámský stát, kde jsou náboženská pravidla velmi striktně dodržována. Pokud vstoupíte do mešity jako turista, pak se musíte přizpůsobit zvyklostem. Pokud tedy hledáte ubytování poblíž mešity, měli byste si dát pozor na to, co zrovna máte na sobě. Zvláště uvnitř mešity platí tyto pravidla, takže nikdy nezapomeňte, že tato historická památka je určena hlavně pro modlitby a spirituální chvíle.

Jaké jsou možnosti ubytování?

Brunej je původem malý stát, ale přesto nabízí velké množství ubytovacích možností, které jsou v blízkosti mešity Omar Ali Saifuddien. Ať už preferujete luxusní hotely s výhledem na moře, nebo pronajímání pokoje u soukromých hostitelů, v Bruneji najdete něco pro každou kapsu a vkus.

Závěr

Mešita Omar Ali Saifuddien je jednou z nejkrásnějších mešit na světě a je významnou turistickou atrakcí Bruneje. Pokud navštívíte tuto mešitu, nezapomeňte se řídit tamními pravidly a zvyklostmi. Pokud hledáte ubytování v blízkosti mešity, neváhejte a zkuste se podívat na nabídku místních hotelů. Určitě nepřijdete zkrátka.


Letenka Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


Pokud hledáte exotickou destinaci, která vám nabídne fascinující historii, kulturu a architekturu, pak je Brunej tou správnou volbou. A když už se tam podíváte, nenechte si ujít krásu jedné z největších mešit na světě - Omar Ali Saifuddien Mosque.

Mešita byla postavena v roce 1958 s cílem oslavit nástup sultána Omara Ali Saifuddiena III. na trůn. Je pojmenována po něm a nachází se v centru hlavního města Bandar Seri Begawan. Její unikátní architektura a nádherné umělecké dílo ji učinily jednou z nejkrásnějších mešit na světě.

Když už mluvíme o její architektuře, katedrála byla navržena italským architektem Cavallim. Jeho návrh se nevyhnul kontroverzi, ale nakonec byl schválen a výsledkem je jedna z nejvýraznějších staveb v zemi. Mešita je vysoká 52 metrů a na jejím vrcholu je zlatý kupolový strop, který ji činí velmi nápadnou.

Při procházce okolo mešity návštěvníci ocení také krásný vodní prvek a zahradu. Voda v kanálu se dokonale odráží v mramorové fasádě mešity a přidává jí dodatečnou krásu. Mešita má několik nástěnných maleb a mramorových sloupů, což ji činí ještě výraznější.

Vně mešity je věž, která slouží jako minaret. Minarety jsou charakteristické pro muslimské kultury, protože zde rozhlašují modlitby. Věž Omar Ali Saifuddien Mosque je vysoká 44 metrů a nabízí skvělý výhled na město. Pohled na město z výšky minaretu je úchvatný a stojí za to si ho nechat ujít.

Navštívení této mešity je silným zážitkem, který však vyžaduje respekt k jejímu náboženskému významu a pravidlům. Pokud navštívíte mešitu v průběhu modlitby, budete muset počkat, až se modlitby skončí, a prokázat maximální respekt k věřícím. Vstup dovnitř mešity však není povolen nevěřícím, ale mohou se procházet kolem a obdivovat její krásu zvenku.

Když se rozhodnete navštívit Brunej, nezapomeňte na Omar Ali Saifuddien Mosque a dovolte, aby vás její krása okouzlila. Je to skvělá připomínka toho, co může architektura dokázat a jak se kultury propojí a obohatí.


Dovolená Brunej Omar Ali Saifuddien Mosque


V Bruneji leží nádherná Omar Ali Saifuddien mešita, která je považována za jednu z nejkrásnějších svatyní na celém světě. Tato mešita je náboženským a architektonickým klenotem, který rozhodně stojí za návštěvu.

Mešita byla postavena v roce 1958 a pojmenována po sultánovi Bruneje Omarovi Ali Saifuddienovi III. Mešita je postavena na umělém jezeře, které přispívá k jejímu celkovému nádhernému vzhledu a zároveň funguje jako zrcadlo pro budovu.

Celá mešita je postavena v tradičním islámském stylu, s bohatými zdobenými stěnami a kupoli pokrytou zlatem. Na stěnách jsou vytesány různé koránové verše a arabské ornamenty, což vytváří úchvatné umělecké dílo.

V interiéru se nachází nádherný velký modlitební sál, který pojme až 3000 věřících. V sále lze najít mnoho různých architektonických prvků, jako jsou krystalové lustry, mramorové sloupy a orientální koberce.

Mešita je otevřena pro všechny návštěvníky bez ohledu na víru. Nicméně, návštěvníci jsou vyzváni k dodržování kultury a tradic Bruneje, což zahrnuje oděv a chování.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto nádhernou svatyni jsou k dispozici průvodci s návštěvními hodinami. Navíc, v blízkosti mešity se nachází i další turistické atrakce, jako je například královský palác, muzeum a mnoho dalších.

Výlet do Bruneje a návštěva Omar Ali Saifuddien mešity určitě stojí za to a bude nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu, který má zájem o islámskou architekturu a kulturu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky