Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Veliko Tarnovo?

Nejlepší období k návštěvě Veliko Tarnovo je mezi květnem a zářím, kdy je počasí příjemné a slunečné.

2. Je třeba mít vízum k návštěvě Bulharska?

Většina cizinců může vstoupit do Bulharska bez víza, pokud plánují zůstat méně než 90 dní. Víza jsou nezbytná pro delší návštěvy nebo pro určité typy aktivit, jako je práce nebo studium.

3. Jak se dostanu do Veliko Tarnovo?

Veliko Tarnovo je snadno dostupná z hlavního města Sofie, kam létají letadla z několika měst v Evropě. Alternativou je doprava autobusem nebo vlakem.

4. Jaká je nejlepší cesta k Forteresse Tsarevets?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Tzarevets, je pěšky po kamenitých cestách. Je to strmé stoupání, ale odměnou je neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu.

5. Kde se dá najít ubytování v Veliko Tarnovo?

Veliko Tarnovo má mnoho hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem na internetu nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

6. Co stojí za návštěvu v okolí Veliko Tarnovo?

Kromě návštěvy samotného města Veliko Tarnovo, stojí za to navštívit různá místa v okolí, jako například Arbanassi s jeho historickými domy, klášter Preobrazhenie s krásnými freskami, nebo skalnatý kanion řeky Yantra.

7. Kde se dá najíst dobré bulharské jídlo v Veliko Tarnovo?

V Veliko Tarnovo najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční bulharská jídla, jako jsou banitsa, kebabche a tarator. Doporučujeme navštívit restauraci Shtastlivitsa, která nabízí autentické bulharské jídlo v krásné historické budově.


Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou v Evropě, zvažte návštěvu Bulharska a jeho krásného města Veliko Tarnovo.

Veliko Tarnovo leží na krásném kopci nad řekou Jantra, v centrální části Bulharska. Město je známé pro svoje krásné historické centrum, kostely, pevnosti a velkolepé výhledy na okolní krajinu. Veliko Tarnovo je ideální pro milovníky historie a kultury, ale také pro ty, kteří si chtějí užít klidu a relaxace v úchvatné přírodě.

Během návštěvy můžete kromě prohlídek historických památek, jako jsou pevnosti a kláštery, navštívit také mnoho muzeí a galerií. Například Muzeum archeologie a galerie umění se nachází v samém centru města a nabízejí skvělé možnosti k prozkoumání místní kultury a umění.

Pro milovníky outdoorových aktivit jsou k dispozici různé trasy pro turistiku, cykloturistiku a jízdu na koních. Veliko Tarnovo je obklopeno krásným karpatským pohořím, což poskytuje cyklistům a turistům nádherné výhledy na okolí. Pro milovníky vody je zde také možnost plavání v jezerech a řekách.

Jedním z nejznámějších turistických atrakcí města je hrad Tsarevets, který leží na kopci nad městem. Tento hrad byl v minulosti sídlem bulharských carů a dnes je to nejvyhledávanější místo pro turisty. Návštěva hradu Tsarevets se doporučuje na západ slunce, kdy se zde konají i představení s historickými kostýmy a světelnými efekty.

Pokud jde o ubytování, Veliko Tarnovo nabízí širokou škálu možností pro každý druh cestovatele. Můžete zvolit od luxusních hotelů po soukromé pokoje v místních domech nebo levnější hostely.

Domácí kuchyně Bulharska je plná chutí a vůní, které stojí za vyzkoušení. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako jsou banicki sýry nebo šopské saláty a pitu (pečivo) s různými náplněmi.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo a Bulharsko jsou krásným a bezpečným místem pro dovolenou v Evropě. Pokud hledáte místo, které kombinuje historii, kulturu a přírodu, nemůžete nicméně přejít toto malebné město a vychutnat si jeho nezapomenutelné atmosféru a služby.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je země plná krásných měst a malebných vesniček. Mezi ty nejhezčí a nejnavštěvovanější patří určitě město Veliko Tarnovo. Jeho historické centrum bylo až do 14. století hlavním městem druhého bulharského carství. Dnes se zde mísí kouzlo historie a moderní turistické vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Aby se turisté mohli plně oddat tleskání krajiny, historických památek a slavných bulharských specialit, je potřeba vybrat kvalitní ubytování. V tomto ohledu sklízí Veliko Tarnovo samé chvály. Zdejší hotely a ubytování jsou vynikající a nabízejí vše, co si turista může přát.

Začněme tradičním hotelem, který se nachází v historické části města. Hotel Gurko byl postaven v 19. století a byl původně zaměřen na bulharské spisovatele a umělce. V roce 2005 byl zrekonstruován a dnes nabízí dokonalé ubytování. Hotelové pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny vším potřebným. S krásným výhledem na hrad a historické centrum města, je to ideální místo pro ty, kteří hledají něco trochu zvláštního.

Dalším nádherným hotelem, který stojí za pozornost, je Yantra Grand Hotel. Tento luxusní hotel nabízí vynikající ubytování, stejně jako velké centrum zdraví a relaxace, které má spa, vířivku a saunu. Hosté mohou využívat bazén a posilovnu. Pokoje jsou prostorné a moderní, ale zachovávají tradiční atlantický styl s prvky dřeva a kamene.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, je ideální ubytování všechny kolem statek. Nachází se 15 minut jízdy od centra města a nabízí dokonalou příležitost pro relaxaci v klidné a malebné přírodě. Hosté mohou být schopni procházet se po farmě, čerpat čerstvý vzduch a vyzkoušet produkty z místních farem.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, Vila Chinka je pro vás tou správnou volbou. Tato vila je vzdálena pouhých 10 minut chůze od centra města a nabízí prostorné a dobře vybavené vakantní byty. Ideální volba pro ty, kteří chtějí mít více prostoru a nejsou ochotni utratit velkou část peněz za ubytování.

Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a kvalita ubytování zde opravdu nedělá žádnou výjimku. Bez ohledu na vaše preference, můžete najít dokonalé ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Proto neváhejte a přijďte si užít krásy tohoto kouzelného města a jeho nezapomenutelného ubytování.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst Bulharska a také jedním z nejvýraznějších symbolů bulharské historie a kultury. Nachází se v severní části země, na březích řeky Jantra, na úpatí kopců Stareho plácku a Tsarevce.

Počasí v této oblasti je typické kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na -5 stupňů Celsia.

V létě můžete v této oblasti očekávat spoustu slunce a jasné modré oblohy. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce mohou být noci chladné, ale přes den je teplota příjemná a ideální pro turistické aktivity. V oblasti se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou a historickými památkami města.

Podzim v této oblasti může být velmi krásný, protože stromy začínají měnit barvy, což vytváří nádhernou scenérii. Teploty se však mohou rychle snížit a deštivé dny se mohou stát častějšími.

Zima v městě Veliko Tarnovo může být velmi studená a mokrá. Sníh bývá běžný, ale množství sněhu závisí na roční době a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce. Pokud přijedete během zimy, můžete zůstat v teple a užívat si výhled na zasněžené hory, které se nacházejí v blízkosti města.

Jaro je skvělou dobou k návštěvě této oblasti, protože se vše probouzí k životu. Stromy začínají rašit, květiny kvetou a voda z tajícího sněhu naplňuje řeky. Teploty se pomalu zvyšují a deštivé dny se stávají méně častými.

Celkově je Veliko Tarnovo fascinující a krásné město s bohatou historickou a kulturní historií. Navštivte tuto oblast v kteroukoliv roční dobu a užijete si krásné scenérie a zajímavé památky.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných měst v Bulharsku je Veliko Tarnovo. Město se nachází ve střední části země a je obklopeno malými kopcemi a divokou přírodou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku, letenka do Veliko Tarnovo je tou nejlepší volbou.

Veliko Tarnovo je největší a nejstarší město v kraji Veliko Tarnovo. Město se nachází na břehu řeky Jantra a obklopují ho kopce a údolí, což z něj dělá ideální místo pro turistiku. Při procházkách městem můžete obdivovat mnoho historických památek, jako například hrad Tsarevets, který je velmi dobře zachovaný a je považován za symbol města.

Další turistickým tahákem ve Veliko Tarnovo je pak Archeologický park Nicopolis ad Istrum, který je umístěn asi dvacet kilometrů od města. Tento park je důležitým kulturním dědictvím Bulharska a nabízí návštěvníkům možnost vidět římské město, které zde stálo v průběhu 2. až 6. století.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít výlet do národního parku Balgarski Ritmy, který se nachází asi hodinu jízdy od Veliko Tarnovo. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a dalších zvířat, a nabízí návštěvníkům možnost využít spoustu aktivit jako rybaření a pěší turistiku.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bulharska a chcete navštívit Veliko Tarnovo, tak neváhejte a zarezervujte si letenku co nejdříve. Letiště se nachází v nedaleké Plovdiv a odtud ke městu je to necelé dvě hodiny jízdy. Pokud nechcete cestovat autem, můžete využít také vlak nebo autobus.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud máte rádi přírodu, kulturu a historii, pak je to pro vás ideální místo. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si klidné letovisko, jsou tu také možnosti ubytování a stravování. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Veliko Tarnovo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky