Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)

Počasí Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skala, je krásný a významný geografický prvek na Kypru. Tento skalní útvar se nachází na západním pobřeží Kypru, poblíž města Pafos. Legenda praví, že se zde narodila bohyně lásky a krásy Afrodita.

Vzhledem k tomu, že se nachází na čistém plážovém úseku, je to oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele. Kromě kulturních a historických atrakcí nabízí tento region také úžasné počasí.

Cyprus Petra tou Romiou se nachází na jižním pobřeží Kypru, což znamená, že se zde většinou nachází slunečné počasí. Léto začíná v květnu a končí v říjnu s průměrnou teplotou kolem 32°C v červenci a srpnu. Proto se tato oblast stává oblíbenou destinací pro turisty, kteří chtějí užívat si slunečních paprsků a vyhnout se chladnějším teplotám na severu.

V jarních a podzimních měsících se teploty snižují a stávají se mírnějšími, což znamená, že to může být ideální sezóna pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu a podívat se na kulturní a historické památky v této oblasti.

Kromě slunečného počasí je region Petra tou Romiou známý také svými plážemi a krásnými modrými mořskými vodami, což z tohoto regionu činí populární destinaci pro vodní sporty v létě, jako jsou windsurfing, potápění a plavání.

Ještě jednou, Cyprus Petra tou Romiou je idylické letovisko s mnoha krásami a zážitky, které mohou turisté zažít. S jasným a slunečným počasím většinu roku, je to ideální destinace pro dovolenou, kterou nikdy nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


1. Co znamená název "Petra tou Romiou"?
- Název v řečtině znamená "kámen Říma" a odkazuje na legendu, která tvrdí, že na této skále se narodila bohyně lásky a krásy Afrodita.

2. Jak se dostanu na Aphroditinu skálu?
- Aphroditina skála se nachází asi 25 km jihozápadně od města Limassol na Kypru a lze se k ní nejlépe dostat automobilem.

3. Je na místě nějaké parkoviště?
- Ano, u Aphroditiny skály je parkoviště zdarma.

4. Musím platit vstupné na Aphroditinu skálu?
- Ne, prohlídka místa je zdarma.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu?
- Pokud chcete uniknout většímu množství turistů, nejlepší časy pro návštěvu jsou ráno a pozdní odpoledne.

6. Je možné koupat se u Aphroditiny skály?
- Ano, koupání je možné, ale musíte dávat pozor na příboj a vlny.

7. Jsou v okolí nějaké restaurace nebo obchody?
- Ano, v blízkosti Aphroditiny skály se nachází restaurace a obchody se suvenýry.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity pro turisty na Aphroditině skále?
- Kromě procházení a fotografování skály se turisté často koupou v moři, navštěvují muzeum bohyně Afrodity, obdivují sochy a vzpomínkové nápisy.


Dovolená Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus je krásný ostrov, který láká turisty z celého světa. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst na ostrově je Petra tou Romiou, také známá jako Aphroditina skála. Toto místo je pro mnoho lidí velmi důležité, neboť je spojováno s řeckou bohyní lásky a krásy Afrodítou.

Petra tou Romiou se nachází na jihozápadě Kypru, asi 25 kilometrů od města Pafos. Je to skalnatý útes, který se vypíná z moře a dosahuje výšky více než 10 metrů. Podle řecké mythologie zde Afrodita vylézala z moře na své mušli a také zde prý často trávila čas se svým milencem, bohem války Ares.

Pro turisty je toto místo ideální pro procházky po pláži, koupání v moři a užití si krásného slunného dne. Můžete si také udělat plavbu lodí kolem útesu a vidět jej z úplně jiné perspektivy. V blízkosti se nachází malý kostelík, který je věnován Afroditě a slouží jako věčná památka na tuto bohyni.

Kromě útesu Petra tou Romiou je na Kypru mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Patří sem například město Pafos, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo oblast Troodos, kde se nachází nejpůsobivější horské scenérie na Kypru.

Pokud tedy plánujete dovolenou na Kypru, zvažte návštěvu Petra tou Romiou. Je to kouzelné místo plné historie a krásy, které stojí za to vidět. A když zde budete, nezapomeňte pozdravit Afroditu!


Letenka Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus a její Petra tou Romiou – pro mnohé turisty je tato malá plážová oblast nedaleko města Limassol na jihu Kypru cílem cesty, kde mohou zhlédnout jedno z nejvýznamnějších míst bohyně lásky a krásy – Aprodity.

Petra tou Romiou, známá také jako Aproditina skála, se nachází na jižním pobřeží Kypru, nedaleko města Pafos a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na ostrově.

Legenda o Aproditě

Podle řecké mytologie začal život Aprodity, bohyně lásky, z pěny v moři, která se nakonec usadila právě na místě, kde dnes stojí Petra tou Romiou. Legenda říká, že každý, kdo skutečně věří v Aproditu a plní se přáním, má šanci získat její přízeň a zlepšit tak svůj vztahový život. A tak se tento krásný kus půdy stal symbolem lásky a oddanosti.

Co Petra tou Romiou nabízí

Petra tou Romiou nejenže nabízí neuvěřitelné výhledy na středozemní moře, ale také nádhernou plážovou oblast, kde se můžete osvěžit v chladivých vodách a užívat si slunce na měkoučkém písku.

Pláž je poměrně malá a je obklopena skalami, což z ní dělá velmi intimní a romantické místo. Pro ty z vás, kteří si chtějí vychutnat méně rušné okolí, můžete se vydat na procházku po okolním údolí, kde se nacházejí nádherné scenérie a zajímavé cesty.

Jak se tam dostat

Pokud se rozhodnete navštívit Petra tou Romiou, doporučuji využít dopravy z Limassolu, což je jedno z nejvíce turistických měst na Kypru, a je to pouhých 25 km od této malebné pláže.

Můžete si pronajmout auto nebo motocykl, nebo se podívat na dostupnost veřejných dopravních prostředků. Existují také mnohé turistické kanceláře, které organizují exkurze a výlety včetně Petra tou Romiou.

Jestliže se rozhodnete pro let, Cyprus se těší celoročně příznivému počasí (zejména v letních měsících) a mnoho aerolinek nabízí přímé lety z mnoha evropských měst. Hledáním levných letenek se zabývají některé specializované stránky jako například Kiwi.com.

Závěr

Petra tou Romiou na Kypru je skutečně kouzelným místem, které by měl navštívit každý, kdo hledá krásné scenérie, romantické okolí a nevšední dobrodružství. Tak proč nezkusit si letenku do Cyprusu a nevydat se hledat své štěstí na Petře tou Romiou?


Ubytování Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Když se řekne Kyperská Petra tou Romiou, zřejmě se vám vybaví především legenda o Afrodíté a Pygmalionovi - ale věděli jste, že se v oblasti kolem této skalní útesy nachází také několik skvělých ubytování pro turisty?

Jedním z nejvíce doporučovaných je komplex Aphrodite Beachfront Resort, který se nachází jen pár kroků od pláže a nabízí luxusní pokoje a apartmány s balkóny s výhledem na moře. Rezort má také venkovní bazény a príma restauraci s kyperskou i mezinárodní kuchyní. Pokud hledáte klid a pohodu, tohle místo by mohlo být pro vás ideální.

Další možností, kterou si můžete přímo u skalní útesy užít, je malý hotelik, nazvaný Petrino Souvlaki Tavern. Pokoje jsou sice jednoduché, ale mají veškeré potřebné vybavení a terasy s romantickým výhledem na moře. Restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční kyperská jídla a již výše zmíněné souvlaki (jako byste byli doma), se pyšní nádhernou terasou s výhledem na moře a skalní útesy.

V blízkosti Petriny Souvlaki Tavern a samotné Afrodítiny skály najdete také mnoho dalších ubytovacích zařízení, od pobytů v rodinných penzionech a luxusních vil až po mobile homes a campy na pláži. Ať už si tedy vyberete jakýkoli typ ubytování, určitě si užijete úžasné výhledy na moře a na kyperské pobřeží.

Kyperská Petra tou Romiou a Afrodítiny skály jsou navštěvovaným turistickým cílem, proto nás při výběru ubytování může zaujmout i výhodná poloha na úpatí Troodoských hor - tuto úchvatnou krajinu rozhodně stojí za to si projít alespoň jednodenním výletem.

Při plánování výletu na Kypr nezapomeňte, že ideální místo na spaní a relaxaci přímo u Petry tou Romiou máte již na dosah ruky - stačí si jen vybrat z nabídky ubytování, které se vám nejvíce líbí. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, pohodlný penzion či letní mobilní kancelář, neměli byste opustit tuto kyperskou perlu bez zaslouženého odpočinku a relaxace u moře.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky