Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Dánsko Helsingør

Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingør


Nejčastější dotazy a odpovědi o Dánsku, konkrétně o Helsingøru:

1. Jak se dostanu z Kopenhagenu do Helsingøru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se z Kopenhagenu dostat do Helsingøru, je trajektem, který odjíždí z přístavu v Kodani a připlouvá do Helsingøru. Také je možné jet vlakem z Kodaně do Helsingøru, což trvá zhruba 40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Helsingøru?
Odpověď: Nejpopulárnější turistické atrakce v Helsingøru jsou zámek Kronborg, Marienlyst Slot, muzeum dýmek a muzeum vinařství. Můžete také navštívit staré město Helsingør a projít se po nábřeží.

3. Má Helsingør pláže?
Odpověď: Ano, Helsingør má několik pláží, jako je Snekkersten Strand nebo Hornbæk Strand, které jsou velmi populární v letních měsících.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Helsingøru?
Odpověď: V Helsingøru je mnoho skvělých restaurací. Nejoblíbenější jsou Kystens Perle, Café Olai, Restaurant Store Frederikslund, La Plage a Restaurant Madam Sprunck.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Helsingøru?
Odpověď: V Helsingøru jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejlepší hotely v Helsingøru jsou Hotel Marienlyst, Konventum Konferencecenter, M/S Marie, Hotel Skandia nebo Hotel Sleep2Night.


Dovolená Dánsko Helsingør


Dánsko je krásná země, která si získává srdce mnoha turistů. Helsingør, malé město na východě Dánska, je jednou z nejkrásnějších a nejpřátelštějších turistických destinací. Tato oblast se nachází v srdci slavného zálivu Öresund, který odděluje Dánsko od Švédska. Dovolená v Helsingøru je ideální pro ty, kteří chtějí poznat kus skandinávské kultury a zároveň si užít přírodní krásy této oblasti.

Helsingør je nejlépe známý díky svému největšímu pokladu, hradu Kronborg. Tento hrad je zapsán na seznamu UNESCO a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do minulosti. Kronborg byl postaven v 15. století a sloužil jako klíčová pevnost pro obranu Dánska. Dnes je hrad otevřen návštěvníkům a nabízí přístup do mnoha jeho částí, včetně sálu, kde se odehrává oblíbená shakespearovská tragédie Hamlet.

Helsingør nabízí mnoho dalších turistických atrakcí, včetně muzea tradičního plachetního loděství a muzea Helsingør, které se zaměřuje na místní historii. Navštivte také místní přístav, kde si užijete večeři s výhledem na Oresundský most, který spojuje Dánsko se Švédskem.

Dovolená v Helsingøru může být také dobrodružná. Pokud rádi sportujete, určitě neváhejte navštívit místní pláže a vyzkoušet si surfování. K dispozici jsou také cyklostezky, které vás zavedou do okolní krajiny a na kopce. Pro milovníky golfu je k dispozici mnoho golfových hřišť, které nabízejí pohled na moře a pobřeží.

Když se budete chtít zrelaxovat, můžete navštívit venkovní bazén v místním sportovním centru. V létě je plný turistů a místních, kteří zde tráví čas u vody. Pokud se chcete posilnit, v městském centru najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční dánské jídlo.

Zkrátka, dovolená v Helsingøru nabízí plno zábavy a dobrodružství v srdci Skandinávie. Pokud si chcete užít krásnou přírodu a zároveň objevit poklady dánské historie, určitě neváhejte a navštivte toto malé, ale úchvatné město.


Počasí Dánsko Helsingør


Dánsko je známo zejména svým příjemným a mírným klimatem. Helsingør, malé pobřežní městečko na severovýchodě země, se pyšní úchvatnými výhledy na Baltské moře a Švédské pobřeží. Počasí v Helsingøru je ve srovnání se zbytkem Dánska poněkud méně výrazné, ale stále je nutné být připraven na případné změny.

V létě, od června do srpna, se v Helsingøru průměrná teplota pohybuje kolem 20-23 °C. V této době má město také nejvíce slunečních dní v roce, takže je ideální pro obdivování krásy okolní přírody. Průměrná hladina srážek v létě je poměrně nízká, ale občas mohou být silné bouřky doprovázené větrem.

Jesenní dny (září a říjen) ve Helsingøru jsou také poměrně mírné a teploty se pohybují mezi 12-15 °C a noci bývají chladnější. Srážky v této době jsou více rozšířené a mohou se vyskytovat jak déšť, tak i sníh. Oblečení se proto vyplatí volit spíše vrstevnaté.

Zimní měsíce (listopad až únor) jsou v Helsingøru nejvíce srážkovým obdobím. Teploty se pohybují mezi 0 a 5 °C a déšť, sníh a mráz se vystřídají během týdne. Oblečení by mělo být v tuto dobu teplejší a větruvzdorné.

Jaro v Helsingøru (březen, duben, květen) se vyznačuje tím, že příroda se opět probouzí k životu a vykvétá. Průměrná teplota se pomalu zvyšuje na 10-15 °C, ale v noci se stále objevují mrazy. Srážky bývají mírné a podle předpovědi počasí se mohou vyskytnout bouřky.

Celkově lze říci, že počasí v Helsingøru je mírné s mírnými teplotními výkyvy a mírnými srážkami. Pro návštěvu města je však vždy nutné se přizpůsobit danému období a přibalit si do cestovního zavazadla oblečení pro teplé, ale i chladnější dny, které mohou být doprovázené deštěm či zimou.


Letenka Dánsko Helsingør


Letenky do Dánska jsou často velmi drahé, zejména pokud se jedná o velmi populární turistické oblasti, jako je například Kodaně nebo Aarhus. Nicméně, pro ty, kteří hledají levnou alternativu, existuje mnoho možností, jak se dostat do Dánska za nižší cenu.

Jednou z těchto možností je letenka do města Helsingør, které se nachází v severovýchodním Dánsku. Helsingør je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy dánského pobřeží, ale také chtějí navštívit jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v zemi - slavný hrad Kronborg.

Letenky do Helsingøru se obvykle prodávají za mnohem nižší cenu než letenky do Kodaně. Dá se je sehnat za méně než 2 500 Kč, což je výrazně méně než průměrná cena letenky do Kodaně, která se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Letiště, kam letadla do Helsingøru přistávají, se nachází v městě Roskilde, což je asi hodinu jízdy autem od Helsingøru. Z letiště se do Helsingøru snadno dostanete vlakem nebo autobusem, což vás vyjde zhruba na 100-150 Kč.

Helsingør je malé, ale příjemné město se spoustou historie. Hrad Kronborg, který je zapsán na seznamu UNESCO, je rozhodně jeho nejvýznamnější a nejnavštěvovanější turistickou atrakcí. Kromě toho můžete navštívit také muzeum norských lodí, historické centrum města s krásnými starobylými budovami a samozřejmě také množství restaurací a kaváren.

Helsingør je ideální destinací pro ty, kteří chtějí objevovat krásy dánského pobřeží, ale nechtějí utratit velké peníze za letenky nebo ubytování v Kodani. Pokud hledáte levnou a zajímavou alternativu, rozhodně zvažte letenku do Helsingøru.


Ubytování Dánsko Helsingør


Dánsko je země, která skrývá mnoho nádherných měst a přírodních krás. Jedním z nich je i Helsingør, který je oblíbeným turistickým cílem, díky svému krásnému přímořskému prostředí, své architektuře a celkově své pohodové atmosféře. Pokud přemýšlíte o tom, že zde strávíte svoji dovolenou, určitě je třeba mít na paměti, že výběr ubytování hraje zásadní roli při celkovém zážitku ze dovolené. Proto se v této článku podíváme na některé možnosti ubytování v Helsingør.

Jako město, které je populární turistickou destinací, samozřejmě Helsingør nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější hostely a apartmány. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete volit mezi hotelem Marienlyst, který se nachází přímo u pláže a nabízí wellness centrum a 3 restaurace, či hotel Helsingør v historickém centru města s wellness centrem, saunou, bazénem a restaurací s výhledem na moře.

Pokud jsou pro vás peníze omezením, můžete zvolit jedno z místních hostelů, jako je Danhostel Helsingør nebo Konventum Hotel & Conference, který má rovněž cenově dostupné apartmány a pokoje.

Pro ty, kteří hledají trochu netradiční a originální způsob ubytování, mohou zvolit některou z nabízených možností na Airbnb, jako jsou například původní rybářské domky s výhledem na moře nebo byty s moderním interiérem v blízkosti centra města.

Ať už zvolíte jakoukoli z těchto možností, nemůžete se ošidit, pokud jde o krásné místo, jako je Helsingør. Navštivte místní pamětihodnosti, jako jsou Kronborgský zámek, Marienlystský palác a Muzeum mořeplavby. Procházejte se po pláži, prozkoumejte malé uličky města, ochutnávejte místní speciality a užijte si dovolenou, na kterou nezapomenete.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky