Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Constanza

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Constanza


1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Constanzy?

Nejlepší dobou pro návštěvu Constanzy je od ledna do dubna, kdy jsou teploty příjemné a deště méně časté. Nicméně, Constanza je příjemné místo k návštěvě po celý rok díky svému mírnému klimatu.

2. Jak se dostat do Constanzy?

Nejlepším způsobem jak se dostat do Constanzy je letecky přistát na letišti v Santo Domingo nebo Punta Cana a poté pokračovat po silnici. Alternativně lze využít taxi služby přímo v Punta Cana.

3. Kolik stojí cesta taxíkem z Punta Cana do Constanzy?

Cesta taxíkem z Punta Cana do Constanzy stojí přibližně 170-200 amerických dolarů.

4. Co navštívit v Constanze?

V Constanze se nachází nádherné jezera, hory a přírodní parky, které stojí za návštěvu. Kromě toho, můžete navštívit také místní farmy, lázně a historické památky.

5. Jaké je místní jídlo?

Místní kuchyně se skládá z různých druhů masa, ryb, rýže a fazolek. Oblíbeným jídlem jsou také empanadas, tedy tradiční dominikánské pečivo plněné masem, sýrem nebo zeleninou.

6. Jaké je hlavní město Constanzy?

Hlavní město v Constanze je La Vega, které se nachází asi 40 minut jízdy od města Constanza.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Constanze?

Pro děti jsou skvělou aktivitou návštěva místních zahrádek a farem, kde se můžou projít a nakrmit zvířátka. Děti také ocení půjčení kol a projížďku po okolí nebo návštěvu botanické zahrady.

8. Kolik stojí ubytování v Constanze?

Ceny ubytování se liší podle typu zařízení a ročního období. Nicméně, v Constanze jsou k dispozici hotely i levnější hostely, takže si můžete vybrat podle svých možností.

9. Jaké jsou nejbližší pláže k Constanze?

Constanza se nachází až ve vnitrozemí, ale nejbližší pláže jsou v provincii Azua, která je asi 2 hodiny jízdy od města. Mezi nejpopulárnější pláže patří San Rafael, Los Cacaos a Oeste.

10. Je bezpečné cestovat do Constanzy?

Constanza je obecně bezpečné místo k návštěvě, ale stejně jako všude na světě, stále platí základní opatření ohledně osobní bezpečnosti a ochrany majetku. Je důležité být obezřetní zejména v noci a na méně frekventovaných místech.


Dovolená Dominikánská republika Constanza


Dominikánská republika je krásná karibská země plná turistických lákadel. Mezi jeden z nejkrásnějších a nejpříjemnějších míst k návštěvě patří město Constanza, které se nachází v centrální části ostrova, ve výšce 1220 metrů nad mořem.

Constanza je typickým horským městem, kde se můžete těšit na krásné přírodní scenérie, relaxaci a klid. Může být skvělým místem pro ty, kteří hledají únik od ruchu velkoměsta a chtějí prožít příjemnou a klidnou dovolenou.

Hlavním důvodem, proč byste měli zvolit právě Constanzu jako místo pro dovolenou, je její krásná krajina. Máte zde například možnost prozkoumat nejvyšší hora v Karibiku, Pico Duarte, která dosahuje výšky až 3 098 metrů. Odtud se vám naskýtají krásné výhledy, které rozhodně stojí za to vidět. Koncem listopadu zde také probíhá tradiční slavnost s názvem Fiesta de la Montaña, neboli horská slavnost, kterou určitě stojí za to navštívit.

Pokud se rozhodnete navštívit Constanzu v jiném období, určitě byste neměli vynechat návštěvu jiných míst, které si získají vaši pozornost. V okolí totiž najdete krásné vrcholy, lesy a řeky, což vám umožní poznat tuto krásnou krajinu zblízka. Mezi další velmi zajímavá místa v Constanze patří například Aguas Blancas, po kterém se můžete procházet celé hodiny a užívat si nádhernou krajinu.

V samotném Constanze najdete také mnoho zajímavých staveb a památek, které vám odhalí historii a kulturu této oblasti. Mezi nejzajímavější patří například kostel sv. Petera, který byl postaven v 19. století, nebo pozoruhodné Ovcarovské vodopády.

Pokud se tedy rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice, rozhodně neváhejte a vydejte se do krásného města Constanza. Zde budete moci užít si klid a relaxaci, prozkoumat neuvěřitelně krásnou přírodu a získat nová zážitky, o kterých budete moci vyprávět ještě po návratu z dovolené.


Počasí Dominikánská republika Constanza


Dominikánská republika je známá svým tropickým a vlhkým podnebím, které se vyznačuje vysokou vlhkostí a vysokými teplotami. Nicméně v městě Constanza, které se nachází v nadmořské výšce více než 1 200 metrů nad mořem, najdete překvapivě chladnější klima.

Constanza se nachází na nejvyšší nadmořské výšce v Dominikánské republice a tomu odpovídá také jiné klima. Průměrná roční teplota zde je kolem 15 stupňů Celsia s minimem až kolem -5 stupňů Celsia. To je odlišné od ostatních regionů v zemi, kde teploty v průměru dosahují 30 °C po celý rok.

Díky své poloze daleko od pobřeží a zejména díky horskému terénu je zde mnohem více srážek. V průměru zde prší asi 2000 milimetrů za rok, což umožňuje zdejší zahradníkům a farmářům pěstování různých druhů ovoce, zeleniny a květin. Koncem roku 1953 zde dokonce byl vybudován národní park, do kterého turisté rádi míří pro krásnou přírodu, horské scenérie a mnoho druhů rostlin a zvířat.

I přes své chladnější klima je zde v létě krásné a slunečné počasí. Turisté mohou vychutnávat horské túry, navštívit vodopády a ochutnávat vyhlášené dominikánské kávové boby. V zimě zde můžete dokonce zažít i sněhovou kalamitu s řadou omezení, včetně uzavírání silnic a zamezování napájení elektřiny a vody. To však většinou trvá jen pár dní a poté město rychle ožije.

Všem návštěvníkům, kteří si chtějí vychutnat chladnější klima v Dominikánské republice a objevit krásu horského pohoří, město Constanza určitě doporučuji. Je to místo, které nabízí úplně odlišný zážitek v porovnání s ostatními místy v této slunné destinaci.


Letenka Dominikánská republika Constanza


Dominikánská republika je krásnou a exotickou destinací pro milovníky slunce, pláže, ale také zelené přírody a hor. Constanza, ležící v centrální oblasti Dominikánské republiky, je jednou z méně známých oblastí, avšak nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a zážitků.

Pokud se rozhodnete navštívit Constanzu, zvolte leteckou dopravu. Letenky do Dominikánské republiky jsou dostupné z mnoha evropských měst, například z Prahy, Vídně, Frankurtu či Paříže. Z letiště v Santo Domingo nebo Punta Cana se pak můžete dopravit do Constanzy autobusem či taxíkem.

Constanza se nachází v malebné horské oblasti, kde najdete i nejvyšší vrchol Dominikánské republiky, Pico Duarte. Ten si můžete vyšlápnout sami nebo s průvodcem, ale pozor – není to úplně jednoduchá a rychlá cesta. Na vrcholu vás čeká nádherný výhled a pocit, že jste na střeše světa.

Pokud vám horolezectví sice nevadí, ale přesto hledáte aktivitu v přírodě, můžete se vydat na procházku k vodopádům Aguas Blancas. Cesta vede horským údolím plným zeleně a vody, které se místy skrývají v malých jezírkách. Výhled na okolní krajinu vás jistě neomrzí.

Další zajímavou možností je návštěva místních farmářských trhů, kde si můžete koupit domácí produkty, jako jsou káva, kakao nebo exotické ovoce. V Constanze se nachází také několik kávových plantáží, kam se můžete podívat a vypít čerstvou kávu přímo od pěstitelů.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je v Constanze k dispozici zajímavá atrakce – jízda po nejdelším lanovém parku v Karibiku. Svižně se projedete mezi stromy a užijete si pohled na okolní krajinu z výšky.

Navštívte-li tuto oblast Dominikánské republiky, nezapomeňte si užít i kulturní zážitky. V Constanze se nachází koloniální město La Vega, které bylo založeno již v 15. století. Procházka uličkami tohoto města vás přenese do minulosti a poskytne vám příležitost obdivovat architekturu a historické památky.

Letecká doprava do Dominikánské republiky je pohodlná a bezpečná, a proto vám umožní co nejlépe si užít vaši dovolenou. Constanza je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci daleko od užaslého turistického ruchu. Vydejte se na cestu do Dominikánské republiky a objevte krásu, kterou tato země nabízí.


Ubytování Dominikánská republika Constanza


Ubytování v Dominikánské republice by mohlo být nejlepší volbou pro lidi, kteří hledají nejlepší dovolenou v Karibiku. Constanza je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických oblastí Dominikánské republiky, která se nachází ve střední oblasti země. V této oblasti si turisté mohou užít krásnou přírodu a zároveň si užít mnoho zábavy.

V Constanze můžete najít různé druhy ubytování od levného až po luxusní. Záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Všechna ubytování jsou dostupná pro turisty z celého světa, a proto je důležité si zarezervovat svůj pobyt předem, aby se zajistilo dostupné volné místo v hotelu nebo oblasti, kterou si vyberete.

V Constanze se pro turisty nabízí široká škála možností výběru ubytování. Původním ubytováním je "residencial", to znamená apartmány, které jsou k dispozici ke krátkodobému nebo dlouhodobému pronájmu. Tyto apartmány jsou velmi populární mezi cestovateli, kteří chtějí mít větší místo a pohodlí s domovem daleko od domova.

Další možností je pobyt v motelových pokojích. Tyto motely jsou jednoduché, čisté a dostupné pro turisty v Dominikánské republice. Kdyby jste měli zájem o luxusní pobyt, pak je Constanza plná luxusních hotelů a letovisek, které jsou vynikající pro ty, kteří hledají prvotřídní služby a vybavení hotelů.

Stojí za zmínku, že v Constanze se nachází mnoho soukromých vil s bazény a stejně luxusními lehátky a slunečníky. Tyto soukromé vily jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit svou dovolenou zcela soukromě.

Při výběru ubytování v Constanze nezapomeňte, že se zde nachází mnoho možností pro tradiční karibskou kuchyni a bary, kde můžete ochutnat místní speciality a tradiční koktejly. Pokud rádi vítejí turisty, pak můžete navštívit některá z místních tanečních klubů a baru, kde se tanečníci mohou bavit s místními tanečníky a zároveň si užít skvělou atmosféru.

Tak pro cestovatele, kteří hledají krásnou přírodu a zábavu, by Constanza mohla být nejlepší volbou pro ubytování v Dominikánské republice. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, Constanza nabízí výborné možnosti, aby vaše dovolená v Dominikánské republice byla nezapomenutelná.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky