Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Jarabacoa

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jarabacoa


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa?

Nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky a Jarabacoa je od listopadu do dubna, kdy je období sucha a teploty jsou mírné.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Jarabacoa dělat?

V Jarabacoa lze provozovat mnoho aktivit, jako je rafting, horská turistika, jízda na koni, LANOVÁ DRÁHA EKSTREM, vodopády a řeka.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Dominikánské republice?

Dominikánská republika je známá svými krásnými plážemi, mezi nejlepší patří Pláž Punta Cana, Pláž Bavaro a Pláž Playa Grande.

4. Je v Dominikánské republice bezpečno cestovat?

Dominikánská republika má obecně dobré bezpečnostní podmínky, ale stále je třeba být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

5. Je potřeba vakcinace před návštěvou Dominikánské republiky?

Vakcinace není povinná, ale před cestou se doporučuje očkovat proti žluté zimnici a dalším chorobám, jako je například hepatitida A a B.


Počasí Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je krásná a exotická země, plná neuvěřitelné přírodní krásy. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v této zemi je město Jarabacoa. Toto město se nachází na pohoří Cordillera Central a je nejrozvinutějším městem v této oblasti. Jednou z věcí, které odlišují Jarabacoa od ostatních měst v Dominikánské republice, je jeho unikátní klima.

Klima v Jarabacoa je velmi odlišné od zbytku země, protože se nachází v horách. Proto je zde mnohem chladnější a vlhčí než v jiných oblastech na úrovni moře. Průměrná teplota v Jarabacoa je 14°C a v letních měsících se teploty obvykle pohybují v rozmezí 15-25°C. V zimě mohou teploty klesnout až na 5°C. To znamená, že je zde mnohem příjemnější a osvěžující klima než v jiných oblastech v zemi.

Jarabacoa má také mnoho srážek, což je další výhoda tohoto města. Průměrné srážky jsou zde až 2600 mm ročně, což znamená, že je zde velmi zeleno. Většina těchto srážek padá v období dešťů, které trvají od května do října.

Vzhledem k místnímu klimatu je Jarabacoa velmi oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného, než běžné pláže Dominikánské republiky. Město nabízí mnoho turistických aktivit, jako například pěší turistiku, horskou cyklistiku, rafting a mnoho dalších. Jarabacoa je také známá svými vodopády, jako je například Salto de Jimenoa, který je největším vodopádem v zemi.

V Jarabacoa se může zdát, že počasí není pro návštěvníky příliš vhodné, ale právě naopak - je to krásné a příjemné město, které nabízí nový zážitek a způsob, jak si užít Dominikánskou republiku vším všudy. Pokud tedy plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte na Jarabacoa.


Dovolená Dominikánská republika Jarabacoa


Dovolená v Dominikánské republice láká mnoho turistů svými krásnými plážemi, exotickou přírodou a kulturními zážitky. Pokud však toužíte po trochu odlišném zážitku, měli byste určitě zvážit navštívení města Jarabacoa. Tento malý a malebný kout na Karibském pobřeží nabízí návštěvníkům nejen krásné výhledy na okolní hory, ale také mnoho aktivit a zážitků.

Jarabacoa se nachází na úpatí nejvyššího pohoří v Karibiku, Pico Duarte, který vyplňuje celou horizontu a nabízí nádherné výhledy na tyto legendární vrcholky. Většina návštěvníků využívá této příležitosti a vydává se na pěší túry po okolních horách. Mezi nejnavštěvovanější patří Pico Duarte, který s výškou 3098 m n. m. představuje nejvyšší vrchol Karibiku. Výstup na vrchol sice vyžaduje dobré fyzické přípravy, ale pokud se rozhodnete pro tento náročný výstup, budou Vaše úsilí velmi rychle odměněno krásnými výhledy.

Dalším oblíbeným aktivitou v Jarabacoa je rafting na řece Yaque del Norte, což je největší řeka v Karibiku. Tato řeka nabízí nádherné scenérie a vzrušující jezdy na divoké vodě. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, pak je rafting na řece Yaque del Norte pro Vás to pravé.

Nicméně, pokud preferujete spíše klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku do národního parku José Armando Bermúdez, kde se můžete podívat na některé z nejkrásnějších vodopádů Dominikánské republiky. Kromě toho se můžete projít i po promenádě poblíž řeky Jarabacoa, která je obklopena zelenou krajinou. Je to krásné místo, které Vám umožní užít si krásu exotické přírody.

Jarabacoa nabízí také mnoho kulturních zážitků, jako je návštěva muzea Cafe Monte Alto, které Vám umožní ochutnat nejlepší kávu na světě a naučit se o procesu jejího zpracování. Můžete také navštívit místní trh s mnoha domácími produkty a řemesly. Místní uvidíte v tradičních kostýmech a ochutnáte mnoho místních specialit. To vše jsou zážitky, které nebudete chtít opomenout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice, navštivte určitě město Jarabacoa, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků. Můžete si zvolit v některém z mnoha krásných hotelů, které město nabízí a pak se ponořit do krásných scenérií a exotické kultury.


Ubytování Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a vodopády, ale méně lidí ví o krásách vnitrozemí země. Jedním z těchto skrytých pokladů je nádherné město Jarabacoa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, zde je několik tipů.

1. Rancho Baiguate
Rancho Baiguate je vyhlášený horský rezort, který nabízí různé sportovní aktivity, včetně raftingu, jízdy na koni a turistiky. Hotel je vybaven bazénem a restaurací a nabízí širokou škálu ubytovacích možností od standardních pokojů až po apartmány.

2. Hotel Gran Jimenoa
Hotel Gran Jimenoa leží v centru města Jarabacoa a nabízí výhled na řeku Jimenoa. Hotel má velký bazén, dětské hřiště a vlastní restauraci. Ubytování v hotelu se pohybuje od standardních pokojů až po apartmány s výhledem na řeku.

3. Villa Celeste Estate
Villa Celeste Estate je malý rezort v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s výhledem na údolí a horu Pico Duarte. Apartmány jsou vybaveny kuchyní a velkými postelemi. Rezort má také bazén a resatauraci.

4. Baoba del Piñal
Baoba del Piñal nabízí ubytování v soukromí prostředí v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s malou kuchyňkou a terasou s výhledem na údolí. Rezort má také venkovní kuchyni a bazén.

5. Rancho La Aurora
Rancho La Aurora je ubytovací zařízení, které je obklopeno krásnou krajinou. Rezort má vlastní stáj s koni, bazén a restauraci. Nabízí ubytování v apartmánech s výhledem na hory a řeku.

V Jarabacoa jsou i další možnosti ubytování, ale tyto jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří chtějí užít si přírodu a klid v horské oblasti země. Ať už zvolíte jakýkoli z těchto tipů na ubytování, bude to nezapomenutelný zážitek.


Letenka Dominikánská republika Jarabacoa


Pokud se chystáte na dovolenou v Karibiku a hledáte místo, kde si užijete adrenalinový sport, přírodní krásy a relaxaci, nemusíte dál hledat. Jarabacoa v Dominikánské republice vám nabízí všechno, co si můžete přát.

Jarabacoa se nachází v centrální oblasti země, na úpatí pohoří Cordillera Central, které tvoří dominantu kraje. Místo je často označováno jako "Alpské město Karibiku" díky svému horskému charakteru, s výškou až 529 metrů nad hladinou moře. V okolí se nachází řada národních parků a chráněných oblastí, což vytváří unikátní kombinaci přírodních krás a adrenalinových sportů.

Pro milovníky outdoorových aktivit, jako je rafting, canyoning a turistika, je Jarabacoa ideálním cílem. Díky bohatému soutěžnímu proudění řeky Yaque del Norte je oblast známá jako nejlepší pro rafting ve Střední Americe. Turistické stezky vedou kolem nádherných vodopádů, jezer a dalších úchvatných scenérií, které si můžete užít pěšky nebo na koni.

Pro ty, kteří hledají v Jarabacoa klid a relaxaci po náročném dni plném aktivit, není třeba cestovat daleko. Místní termální prameny nabízejí dokonalý způsob, jak se uvolnit a dopřát si trochu západu slunce s výhledem na pohoří. Pro milovníky kávy je tu místní kávovar, kde si můžete ochutnat nejlepší kávu v zemi.

Než se ale vydáte na cestu, musíte si zajistit letenku do Dominikánské republiky. Naštěstí existuje mnoho možností, jak najít levné letenky do Karibiku. Můžete si vyhledat levné letenky z různých letišť v Evropě, například z Prahy nebo Vídně. Nezapomeňte také na vybavení cestovního pojištění a očkování, abyste si mohli užít všechny přírodní krásy, které Jarabacoa nabízí.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Karibiku a hledáte místo s překrásnou přírodou a možností vyžití, je Jarabacoa v Dominikánské republice tou správnou volbou pro vás. Po návratu domů určitě budete vzpomínat na krásy a adrenalinové zážitky, které v této oblasti získáte.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky