Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt Asuán se nachází na jižním konci Egypta, což znamená, že zde panuje horké a suché podnebí. Město je obklopeno pouští, která způsobuje extrémně nízké srážky během roku. Průměrná teplota v Asuánu se pohybuje mezi 25 a 40 stupni Celsius a vítr občas napomáhá ke zlepšení klimatu.

Asuán je známý na celém světě jako místo, kde se nacházejí některé z nejkrásnějších egyptských památek. Nejznámější jsou chrám Philae a Násoslaví. Chrám Philae, který se nachází na ostrově v řece Nil, byl postaven v období helénistického Egypta a místní lidé ho spojují se starověkou bohyní Ísidou. Tento chrám je jeden z nejlepších příkladů architektury v Egyptě a jeho krása je to, co přitahuje lidi ze všech koutů světa.

Další zajímavou památkou v Asuánu je mohyla Násoslaví, která se nachází na úpatí hory, v západní části města. Toto místo často navštěvují turisté, kteří chtějí vidět starověké hrobky a uctít památku některého z egyptských faraonů. Násoslaví bylo pro archeology velkou výzvou a je to jen další příklad toho, jak se egyptská kultura a historie mohou dotýkat těch nejkrásnějších míst na světě.

Celkově vzato, Asuán je fascinující a ohromující město, které nabízí jedinečné zážitky turistům i místním. Pokud si chcete užít skutečnou kouzlo egyptské historie a kultury, Asuán by měl být vaším cílem. S jeho krásnými památkami, horkým sluncem a jasnou modrou nebem, je Asuán jedním z nejslavnějších míst v Egyptě a v celém světě.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinující země plná tajemných zbytků minulých civilizací, a Asuán není výjimkou. Leží na jihu Egypta u Nilu a je po Luxoru druhým nejnavštěvovanějším místem v zemi.

Asuán je nejlepším místem, kde začít objevovat jednu z nejstarších civilizací na světě - starověkého Egypta. Tento region byl důležitý nejen pro svou strategickou polohu na Nilu, ale také pro některé z nejvýznamnějších památek v zemi.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento chrám byl původně postaven na ostrově Philae, ale když byl zatopen během stavby Asuánské přehrady, byl přemístěn na jiný ostrov, kde stojí dodnes. Tento chrám je jedním z nejlepších příkladů starověkého egyptského umění. Byl postaven na počátku 3. století před naším letopočtem a sloužil jako svatyně bohyně Isis, matky bohů. Chrám je obklopen vodními kanály a je přístupný jen lodí, což dodává tomuto místu ještě více kouzla.

Dalším významným místem v okolí Asuánu je město Násoslabí. Toto město je známé pro své obchodování s dráty, ale také pro svou archeologickou zónu. V této zóně můžete vidět zbytky mnoha starověkých egyptských chrámů, včetně chrámu Khnuma, který byl postaven během období Ptolemaiosu a který je výjimečný svojí koncepcí a architekturou.

Když se rozhodnete navštívit Asuán, nedá se nezapomenout navštívit také Asuánskou přehradu. Tato přehrada byla vybudována v padesátých letech minulého století, a byla v té době největší přehradou na světě. Dnes je tato přehrada významnou turistickou atrakcí, která nabízí úchvatné výhledy na Nil a okolí.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, Asuán by měl být na vašem seznamu míst, které musíte vidět. Tato oblast je plná historických památek oné dávné egyptské civilizace, která fascinuje lidi po celém světě. Z návštěvy Asuánu se budete cítit jako v jiném světě a prozkoumání této oblasti vám zaručeně dá vyjímečnou zkušenost.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země plná historie a památek, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete svou cestu do Egypta, rozhodně nevynechejte Asuán. Toto město se nachází na jihu Egypta, kde se setkává řeka Nil s hranicemi Súdánu. Kousek od města se nachází slavný chrám Philae a Násoslaví, které patří mezi nejvýznamnější památky Egypta.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Asuánu, je pomocí letenky. Letenky do Asuánu jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě, takže určitě najdete let, který vyhovuje vašim potřebám. Po příletu na mezinárodní letiště v Asuánu můžete pokračovat do města, buď pomocí taxíku nebo autobusu.

Jednou z největších atrakcí, které Asuán nabízí, je Chrám Philae. Tento chrám pochází z období starověkého Egypta a byl zasvěcen bohyni Isis. Po vybudování Asuánské přehrady se chrám stal zatopeným podvodním chrámem, ale díky výstavbě nového vodního díla byl chrám přemístěn na ostrov Agilika. Chrám Philae je nádhernou památkou, kterou si určitě nechte ujít.

Další nezapomenutelnou atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Tento pohřební komplex patřil dynastiím Nové říše a obsahuje mnoho památek, jako jsou chrámy, hrobky a sarkofágy. Rozhodně stojí za to prozkoumat tento rozsáhlý komplex a objevit jeho historii.

Asuán také nabízí krásné procházky po břehu řeky Nil. Můžete si tady užít krásné výhledy na Oko Horuse a Asuánskou přehradu. Pokud máte rádi přírodu, pak si nenechte ujít Nubickou poušť, která se nachází nedaleko města. Toto je místo s jakýmsi zvláštním kouzlem, které vám umožní cítit se blíže k přírodě.

Zkrátka, Asuán je skvělé místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a památky. Díky letence můžete snadno a rychle navštívit toto krásné město a objevit jeho bohatou historii. Tak proč neudělat z Asuánu své další cestovní dobrodružství? Určitě nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostanu z Asuánu na chrám Philae?
Odpověď: Nejlepší možností je využít lodní dopravu. Jsou zde k dispozici různé druhy lodí, včetně motorových člunů, trajektů a plachetnic. Cesta trvá přibližně 15-20 minut.

2) Kolik stojí vstupné do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupné do chrámu Philae se pohybuje okolo 100-150 egyptských liber.

3) Jak se dostanu z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší možností je využít místní dopravu v podobě TAXI nebo autobusů. Cesta trvá zhruba 10-15 minut.

4) Kolik stojí vstupné na archeologické naleziště v Násoslaví?
Odpověď: Vstupné na archeologické naleziště v Násoslaví se pohybuje okolo 100-150 egyptských liber.

5) Existuje nějaká omezení pro fotografování v chrámu Philae?
Odpověď: Ano, je zakázáno fotografování v některých částech chrámu. Je však možné zakoupit speciální fotografování povolení za příplatek.

6) Jak dlouho by měl být plánován výlet na archeologické naleziště v Násoslaví?
Odpověď: Návštěva archeologického naleziště v Násoslaví doporučujeme plánovat na několik hodin, jelikož se jedná o rozsáhlé a velmi zajímavé areály s mnoha historickými památkami.

7) Proč je Asuán známý?
Odpověď: Asuán je známý jako křižovatka kultury a obchodu mezi Egyptem a Afrikou a také pro svoji bohatou historii a množství starověkých památek, jako jsou chrámy Philae a Abu Simbel a také přehrada Asuán.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán se nachází na jihu země na březích Nilu a je známo svou krásnou přírodou a bohatou historií. Mezi hlavní turistické atrakce v této oblasti patří chrám Philae a Násoslovy, a protože se jedná o populární cíle turistů, jsou v okolí těchto památek k dispozici různé druhy ubytování.

V Asuánu najdete většinou hotely, apartmány a hostely, které často nabízejí výhled na řeku Nil a nadcházející města, což umocňuje vaše zážitky z cestování.

Pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v luxusním hotelu, mohou nalézt mnoho možností v blízkosti chrámu Philae. Například Kempinski Hotel a Sofitel Legend Old Cataract Aswan nabízejí nejen pohodlí a výhled na řeku, ale také vybavení jako vířivky, bazény a wellness centra. Tyto hotely také nabízejí exkluzivní služby, jako je osobní řidič, vozy na objednávku a asistenci s plánováním výletů do blízkých památek.

Méně náročným cestovatelům může být vhodnější ubytování v malých rodinných hotýlcích nebo hostelech v centru města Asuánu, kde mohou najít cenově dostupné, ale stále pohodlné pokojové a snadný přístup k nákupním možnostem a dalším místům k návštěvě. Hostel Piramid se nachází v blízkosti chrámu Philae a nabízí cenově dostupné ​​pokoje s výhledem na Nil a možnostmi tureckého stylu osvěžení.

Pokud chcete během pobytu v Asuánu prozkoumat sousední město Násoslaví, můžete si vybrat ubytování v blízkosti tohoto města. Vydejte se například do resortu Nubian Island Hotel, který se nachází přímo u břehu Nilu a nabízí pohodlné pokoje s balkóny s výhledem na řeku a další vybavení, jako jsou bazény, lázně a bar na břehu řeky.

Celé město Asuán a Násoslaví nabízejí návštěvníkům nejen krásy památek a přírody, ale také rozmanité a kvalitní druhy ubytování. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, bude vaše dovolená v této oblasti jistě nezapomenutelná.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky