Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Safaga

Počasí Egypt Safaga


Egyptské městečko Safaga se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí turistům celoročně příjemné a slunečné počasí.

V létě zde teploty stoupají až k 35 stupňům Celsia, ale díky příjemnému větru z moře je zde velmi snesitelné sucho. V noci teploty klesají na příjemných 25 stupňů Celsia, takže není neobvyklé vidět lidi v Safagě venku i po setmění.

V zimních měsících (září až květen) je počasí o něco chladnější, ale stále velmi příjemné. Průměrná teplota se po celý rok pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, což je ideální pro vodní aktivity, jako je například potápění nebo šnorchlování.

Safaga je výbornou destinací pro ty, kteří chtějí uniknout chladnému počasí v Evropě nebo USA a užít si slunečné a horké počasí. Díky poloze na pobřeží Rudého moře je zde čisté mořské ovzduší, které je velmi prospěšné pro zdraví.

Pokud se rozhodnete navštívit Safagu, nezapomeňte na opalovací krémy s vysokým faktorem a dostatečné množství tekutin, abyste se předešli dehydrataci. Mějte na paměti také, že v Safaze je velmi vysoká UV záření, takže je důležité ochránit svou pokožku a oči.

Celkově lze říci, že počasí v Safaze je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit dovolenou na slunci a u vody. Ať již se rozhodnete navštívit Safagu v létě nebo v zimě, budete mít jistotu, že vás čeká příjemné a slunečné počasí, které si užijete naplno.


Dovolená Egypt Safaga


Egypt je mezi turisty tradičně velmi oblíbenou destinací díky svému krásnému pobřeží, bohaté historii a exotické kultuře. Jedním z mnoha míst, které stojí za návštěvu, je Safaga, město ležící na východním pobřeží Rudého moře.

Proč jet do Safagy na dovolenou?

Safaga je ideální destinací pro ty, kteří touží po klidu a odpočinku, užívání si nádherné přírody a kvalitních pláží. Město je vzdálené pouhých 60 km od Hurghady, ale přesto tady najdete mnohem méně turistů a mnohem větší klid. Můžete si zde užít pláže s křišťálově čistou vodou, která je ideální ke šnorchlování a potápění.

Safaga je rovněž výchozím bodem pro excuze do okolí. Uvidíte tu mnoho zajímavostí, například starobylé chrámy a pyramidy, ale také nádhernou přírodu, například poušť a množství krásných oáz. Safaga je také známá jako vyhledávané místo pro kiteboarding a windsurfing.

Kam se podívat v Safaze?

Pokud máte chuť na trochu dobrodružství, můžete se vydat do části Safaga, která se nazývá "Shadwan Island". Na ostrově se nachází mnoho starobylých památek, ale hlavní lákavostí je jeho podmořský svět, který je bohatý na korály a ryby.

Navštívit byste také neměli staré město Safaga, kde se nachází několik zajímavých kostelů a mešit. Pro milovníky potápění je rovněž velmi zajímavá oblast "Abu Ramada", kde se nachází nádherné útesy a zálivy, plné exotických ryb a korálů.

Další zajímavou destinací poblíž Safagy je například město Luxor, kde můžete navštívit mnoho starověkých památek, a také návštěvu slavného Velkého egyptského muzea.

Co dělat v Safaze?

Hlavní atrakcí Safagy jsou samozřejmě krásné pláže a moře. Můžete si užít koupání a šnorchlování, nebo si pronajmout potápěčskou výbavu a podívat se pod hladinu moře. Pro milovníky kiteboardingu a windsurfingu jsou zde ideální podmínky.

V Safaze můžete také navštívit tradiční tržiště, kde můžete nakupovat mnoho exotických suvenýrů a místních specialit. Ve večerních hodinách se můžete vypravit do místních restaurací a vychutnat si místní kuchyni.

Kdy navštívit Safagu?

Nejlepší období pro návštěvu Safagy jsou měsíce od října do dubna, kdy je zde mírné počasí a příjemné teploty.

Výhodou návštěvy Safagy je, že se jedná o méně oblíbenou destinaci, než jsou například Hurghada či Sharm El-Sheikh, takže zde najdete více klidu a poklidného prostředí. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a chcete si užít krásné pláže a přírodu, Safaga je určitě ideální volba.


Ubytování Egypt Safaga


Safaga je malé město v Egyptě na břehu Rudého moře. Leží asi 60 kilometrů jižně od Hurghady a nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci. K dispozici jsou také různé typy ubytování v Egyptě Safaga, které se liší cenou a kvalitou, ať už hledáte luxusní resort nebo jednoduchej hotel.

Jeden z nejznámějších ubytovacích zařízení v Safaga je Kempinski Hotel Soma Bay. Nachází se na soukromé pláži a nabízí luxusní pokoje s balkony nebo terasami s výhledem na moře a lagunu. Součástí hotelu jsou také bazény, sauny, masážní místnosti a vodní sporty jako windsurfing nebo kitesurfing.

Další možností je hotel Lotus Bay, který se nachází také na soukromé pláži. Nabízí klimatizované pokoje, sauna a horské kolo. Hotel Lotus Bay je ideální pro rodiny a jsou k dispozici dětské animátory a aktivní program.

Ty, kteří chtějí strávit méně peněz, mohou zvolit hostel, například Abu Soma Reef Hostel, který je také umístěn na pláži. Poskytuje jednoduché, čisté pokoje s výhledem na moře a k dispozici je bezplatné Wi-Fi a parkoviště. Hostel také organizuje výlety do okolí.

Pokud chcete zůstat v Safaga déle než jen několik dní, můžete zvážit pronájem apartmánu. V této oblasti se nachází mnoho bytů a vil, které lze pronajmout na týden nebo dlouhodobě. Tyto byty jsou vybaveny kuchyní a většinou mají balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Celkově je v Safaga dostatek ubytování pro každý typ turisty, ať už hledáte luxusní pobyt nebo cenově dostupné řešení. S nádhernou písečnou pláží a teplým klimatem je to ideální místo pro dovolenou plnou relaxace a slunce.


Letenka Egypt Safaga


Severoafrická země Egypt se za posledních několik desetiletí stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Mezi mnoha populárními místy, kam se turisté rádi vrací, patří i Safaga, která se nachází na východním pobřeží Rudého moře. Safaga je malebné přístavní město se slunečným, horkým a suchým klimatem ideálním pro odpočinek a relaxaci. Pokud toužíte po dovolené v Egyptě, letenka Safaga je tou pravou volbou.

Safaga je především proslulá svými krásnými plážemi a úchvatným západem slunce, který si užijete při romantické večeři u pláže. Kromě toho můžete v Safaze objevovat korálové útesy, nádherné vody Rudého moře a množství vodních sportů, a to včetně potápění, windsurfingu, kitesurfingu či jízdě na vodních skútrech.

Dalším lákadlem je i návštěva historických památek, jako jsou například starověké chrámy nebo úchvatné pyramidy v nedalekém Káhiře. V Safaze také naleznete několik bazárů, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni, nakoupit místní řemeslné výrobky a koření.

Díky své poloze u Rudého moře se letenka Safaga těší velké oblibě, a to nejen mezi turisty toužícími po relaxaci a odpočinku, ale i mezi vodními sportovci a fanoušky historických památek. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou na východním pobřeží Egypta, letenka Safaga je tou správnou volbou pro vás.

Letenky na východní pobřeží Egypta jsou dostupné za velmi atraktivní ceny, zejména pokud využijete nabídek last minute nebo first minute. Z letiště můžete pohodlně doputovat do Safagy přímo autobusem nebo taxíkem.

Pro vstup do Egypta je nutné mít platný cestovní pas a vízum, které lze získat při příletu na letiště. Před odjezdem je vhodné zkontrolovat platnost dokumentů a pečlivě si připravit balíček, aby vaše cesta proběhla hladce a bez problémů.

Pokud toužíte po krásné dovolené s úchvatnou přírodou, historickými památkami a aktivitami vodního sportu, letenka Safaga je pro vás tou správnou volbou. Safaga nabízí nádherné pláže, úchvatné korálové útesy a mnoho dalších turistických atrakcí. Stačí si jen vybrat vhodný termín a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou do Egypta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Safaga


Několik nejčastějších Otázek a odpovědí ohledně Egypt Safaga jsou:

1. Jaké jsou nejlepší pláže v Safaga?

Nejlepší pláže v Safaga jsou oblíbené za své skalnaté krajiny a křišťálově čisté vody. Některé z nejlepších pláží jsou Tobia Arba, Sharm El Naga a Al Madaen.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Safaga?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Safaga, je letecky. Safaga má mezinárodní letiště, které je spojeno s městy v Egyptě i v zahraničí. Safaga je také dostupná po silnici a vlaku, ale letadlo je nejpohodlnější volbou.

3. Co dělat v Safaga?

Safaga nabízí spoustu aktivit jako potápění, šnorchlování, windsurfing a kite surfing. Nová pláž v Safaga je ideální pro trávení odpočinkového dne, a navštívit některý z kulturních památek v Safaga.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Safaga?

Safaga má mnoho kvalitních hotelů, jako jsou Sol Y Mar Paradise Beach, Shams Prestige, Lotus Bay Beach Resort a Kempinski Hotel. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování, vynikající jídlo a krásné výhledy na moře.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy Safaga?

Nejlepší doba návštěvy Safaga je od října do května, kdy jsou teploty příjemné a často nabízejí dokonalé podmínky pro šnorchlování a potápění. V létě zde může být velmi horko.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky