Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Francie Auxerre

Dovolená Francie Auxerre


Auxerre je nádherné město ležící na břehu řeky Yonne v srdci Burgundska. Známé pro své historické dědictví, okouzlující architekturu a gastronomické speciality, Auxerre je ideální destinací pro dovolenou ve Francii.

Pro začátek, návštěvníci se mohou projít uličkami historického centra Auxerre a obdivovat středověké náměstí Place de l'Hôtel de Ville. Zde se můžete těšit z okouzlujících kaváren, skvělých restaurací a mnoha obchodů se suvenýry, které nabízejí mnoho možností k úsilí výběru originálního dárku.

Návštěvníci si mohou nechat ujít katedrálu Saint-Étienne, která je nejvýznamnější turistickou atrakcí v Auxerre. Tato katedrála v průběhu let procházela jednak gotickými a jednak románskými architektonickými fázemi. Interiér katedrály je také velmi působivý, včetně skvostného Chóru, kde si turisté mohou prohlédnout vzácné sakrální předměty.

Další navštěvovanou lokalitou mezi cestovateli je Abbaye Saint-Germain, což je bývalý benediktinský klášter, který se nachází v srdci Auxerre. Tento klášter je známý jako místo setkání mnoha francouzských králů, a navíc nabízí návštěvníkům vzácné umělecké díla, nejvýznamnější mezi nimi je bývalý Crypt.

Pro milovníky vína, návštěva Auxerre není kompletní bez prohlídky nejvýznamnější vinice, kterou je Chablis. Region Chablis poskytuje krásné výhledy na vinice, kde se pěstují hrozny na výrobu kvalitního vína. Návštěva vinařského sklepa, kde ochutnáte tyto perlivé chablisové vína, by neměla být opomenuta.

Poslední ale ne nejméně důležité, návštěvníci si užijí gastronomickou pohodu v Auxerre, s jídlem jako je hořká Franconia, dobroty sýrových desertů, kachní játra a slavné burgundské hovězí žebírka. Chcete-li si vychutnat gastronomické lahůdky, můžete navštívit některou z mnoha skvělých restaurací, které najdete po celém Auxerre.

Konečně, Auxerre nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky, kteří hledají dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Zážitky z Auxerre jsou neuvěřitelně bohaté a historické, čímž člověk ví, že se bude online selskými zajaty dobu. Navštivte Auxerre a středověkou architekturu v reálném prostředí.


Letenka Francie Auxerre


Auxerre je malé město v centrální Francii, které se nachází v regionu Burgundy, ne daleko měst Dijon a Sens. Je to krásné historické město, které má mnoho kouzla a atmosféry. Auxerre je ideaální destinací pro ty, kteří milují francouzskou kulturu a historii.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Auxerre. Nejlepší způsob, jak dostat se do Auxerre, je prostřednictvím letu. Můžete zvolit let z Prahy přímo do Paříže. Z pařížského letiště si můžete rezervovat další přípojný let primárně do letiště Charles de Gaulle nebo Orly.

Když dorazíte na letiště Charles de Gaulle nebo Orly, můžete se dostat do Auxerre pomocí vlaku. Je to velmi snadné a pohodlné. Cesta vlakem z Paříže do Auxerre trvá asi 1h30min. Pokud se rozhodnete cestovat vlakem z Paříže do Auxerre, můžete si koupit jízdenku předem na internetu nebo si jí můžete zakoupit na nádraží v Paříži.

Nebo můžete zvažovat pronájem auta v Paříži. Samozřejmě, pokud si pronajmete auto v Paříži, můžete si užít krásné krajinu a poznat více měst a oblastí při cestování do Auxerre. Samotné město Auxerre je dostupné po dálnici A6, která spojuje Paříž s Lyonem.

Auxerre je jedním z těch měst, které nabízí mnoho turistických atrakcí, jako je například románská katedrála Saint Étienne, klášter Saint Germain, kostel Saint Pierre, zámek La Tour des Horloges a mnoho dalších. Turisté také mohou poznat krásné okolí města s vinicemi a typickými francouzskými krajinami.

Zkrátka, Auxerre je krásné a historické město v centrální Francii, které stojí za to navštívit. Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Auxerre, ale nejlepší volbou je zvolit let a cestovat vlakem nebo si pronajmout auto. Při návštěvě Auxerre nezapomeňte navštívit její turistické atrakce a užít si atmosféru a kouzlo tohoto krásného města v Burgundsku.


Počasí Francie Auxerre


Auxerre je město a obec v Burgundsku ve Francii. Jedná se o historické a turistické centrum Regionu Yonne. Město má bohatou historii a je plné památek a architektury, které se promítají do jeho krásného městského obrazu. Kromě svých kulturních a turistických aspektů je Auxerre také proslulé svým počasím.

Auxerre má vlhké podnebí typu oceánického s mírnými zimami a mírnými lety. Průměrná teplota v Auxerre je asi 10,2 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 20 °C. Během zimy se teploty mohou snížit až k -1,2 °C. Město má průměrné srážky v průběhu roku, s maximálními množstvími srážek v říjnu a listopadu. Průměrná návštěvnost slunečního svitu v Auxerre je 1630 hodin ročně.

Počasí má značný vliv na turistický ruch v Auxerre. Krásná poloha v blízkosti řeky Yonne a v okolí vinic jsou velmi oblíbená turistická atrakce. Nejlepší roční období pro návštěvu Auxerre jsou jaro a léto, kdy je město ve své plné kráse. V zimě také město nabízí množství aktivit a akcí, jako jsou vánoční trhy a historické festivaly.

Burgundská krajina, ve které se Auxerre nachází, je velmi bohatá na divokou zvěř a charakterizuje ji tradiční zemědělská krajina. Lidé, kteří hledají kousek přírody, mohou v Auxerre využít množství venkovských tras a cyklotras, kde si mohou užít krásné scenérie a nazpívat si plnými plici. Kromě toho během jarní zahrádkářské sezóny si mohou turisté vychutnat nekonečné květy lilie, které se stanou hlavní atrakcí v okolí Auxerre.

Celkově vzato, Francie Auxerre patří mezi turisticky zajímavé destinace, které nabízí nebohatší kulturní, historické a přírodní dědictví. A jen málokdo by si zde měl stěžovat na nepříznivé počasí, které se obvykle projeví v krátkodobém intervalu a zaručuje tak naprostou chuť na nekonečné zážitky.


Ubytování Francie Auxerre


Auxerre je krásné francouzské město, které se nachází v Burgundsku. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo venkovského Francie spolu s bohatou historií a kulturou. Naštěstí, je zde mnoho skvělých ubytování v Auxerre, které Vám umožní příjemný pobyt v tomto malebném městečku.

Pro ty, kdo hledají romantické a luxusní ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel Le Maxime. Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází v historické čtvrti města a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a moderním vybavením. Z pokojů je krásný výhled na katedrálu Saint-Étienne a básnířské nábřeží řeky Yonne. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé burgundské jídlo a vína.

Další skvělou volbou je Hôtel Normandie, který se nachází v centru města jen pár kroků od katedrály a dalších historických památek. Tento hotel je z roku 1890 a nabízí komfortní pokoje s klimatizací, satelitní TV a zdarma Wi-Fi. K dispozici je také snídaňová místnost, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou snídani.

Pro ty, kteří hledají levnější a budget-friendly ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel ibis Styles Auxerre Nord. Tento hotel se nachází poblíž dálnice A6 a je ideální pro ty, kteří cestují autem. Poskytuje zdarma parkování, Wi-Fi a snídani formou bufetu. Pokoje jsou prostorné a moderní a mají veškeré základní potřeby.

Další možností je hotýlek Campanile Auxerre – Monéteau, který se nachází asi 10 minut jízdy od centra města. Tento hotel nabízí prostorné, klimatizované pokoje s TV a zdarma Wi-Fi. V restauraci si můžete vychutnat tradiční burgundskou kuchyni a u baru si můžete dát skleničku vína.

Závěrem lze říci, že Auxerre má mnoho skvělých možností ubytování pro každého, bez ohledu na cestovní rozpočet. Bez ohledu na to, jaký hotel si vyberete, budete mít vynikající zážitek z pobytu v tomto krásném francouzském městečku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Auxerre


1. Kam se mohu podívat v Auxerre?

V Auxerre můžete navštívit katedrálu Saint-Étienne, kostel Saint-Germain, opatství Saint-Germain d'Auxerre, muzeum Le Musée d'Art et d'Histoire d'Auxerre a další atrakce.

2. Jak se dostanu do Auxerre?

Do Auxerre se můžete dostat vlakem nebo autobusem z Paříže. Dále se můžete dostat i automobilem nebo letadlem do letiště v Dijonu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Auxerre?

Nejlepší čas na návštěvu Auxerre je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a mnoho kulturních akcí se koná venku. V zimě může být chladněji a méně akcí.

4. Co si mohu koupit v Auxerre?

V Auxerre si můžete koupit typické francouzské potraviny a vína, regionální suvenýry a různé kulturní výrobky.

5. Jaké jsou místní speciality v Auxerre?

Mezi místní speciality v Auxerre patří víno z Burgundska, slaninová rolka, koláč z listového těsta s ovocem a sýr z Episu.

6. Kde se mohu najíst v Auxerre?

V Auxerre najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících místní speciality a další chutné jídlo. Některé z těch nejlepších jsou L'Aspérule, La maison des Beaux-Arts a Escale aux Saveurs.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Auxerre?

V Auxerre najdete řadu kvalitních hotelů, jako je například Mercure Auxerre, Hotel Le Maxime a Hotel Normandie.

8. Jaký je rozpočet na pobyt v Auxerre?

Rozpočet na pobyt v Auxerre se může lišit v závislosti na vašich preferencech a potřebách. Pro jednodenní výlet může stačit méně než 50 €, zatímco delší pobyt může být dražší.

9. Mluví se v Auxerre anglicky?

Ve veřejných místech a turistických atrakcích se často mluví anglicky, ale v menších obchodech a restauracích mohou mít lidé menší znalosti. Je dobré se naučit základní fráze ve francouzštině.

10. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání Auxerre?

Nejlepší způsob prozkoumání Auxerre je pěšky. Mnoho atrakcí je v docházkové vzdálenosti a můžete vidět krásné budovy a uličky města. V blízkosti se také nachází cyklostezky, které jsou ideální pro cyklistiku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky