Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gruzie Lake Paravani

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Lake Paravani


1) Jak dlouho trvá cesta k jezeru Paravani z Tbilisi?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

2) Jaký je nejlepší čas k návštěvě jezera Paravani?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě jezera Paravani je od května do září.

3) Kde se nachází jezero Paravani v Gruzii?
Odpověď: Jezero se nachází v jižní části Gruzie v oblasti Samcche-Džavachetie.

4) Jaké aktivity jsou k dispozici na jezeře Paravani?
Odpověď: Na jezeře můžete podniknout rybaření, plavbu na lodi, pěší túry a pikniky.

5) Je nutné si vzít s sebou vlastní vybavení na vodní aktivity na jezeře Paravani?
Odpověď: Ano, doporučuje se si vzít s sebou vlastní vybavení pro vodní aktivity, jako jsou například čluny, vodní lyže nebo jiné sportovní pomůcky.

6) Jsou k dispozici ubytování v blízkosti jezera Paravani?
Odpověď: Ano, v blízkosti jezera se nacházejí různé ubytovací možnosti, jako jsou například hotely, penziony nebo chaty.

7) Jakým způsobem je nejlépe se dostat k jezeru Paravani?
Odpověď: Doporučuje se cestovat autem nebo autobusem, protože veřejná doprava v této oblasti není moc dostupná.

8) Je nutné platit za vstup k jezeru Paravani?
Odpověď: Ne, není nutné platit za vstup k jezeru.


Ubytování Gruzie Lake Paravani


Lake Paravani je největší přírodní jezero v Gruzii a jeho okolí nabízí mnoho možností pro turistické aktivity. Pokud plánujete navštívit toto místo a hledáte ubytování, máte několik možností.

1. Kemp

Na břehu jezera se nachází kemp, který nabízí příjemné ubytování v chatkách a vlastní stan. Je zde k dispozici i společná kuchyňka a sprchy. Kemp je ideální pro turisty, kteří mají rádi outdoorové aktivity jako například rybaření, horolezectví nebo turistiku. Cena za ubytování v kempu se pohybuje od 5 do 20 dolarů za noc, v závislosti na typu ubytování.

2. Penzion

V blízkosti jezera najdete i pěkné penziony, které nabízejí pohodlnější ubytování. Většinou mají pěkné pokoje s vlastní koupelnou a zahrnují snídani. Ceny se pohybují od 30 do 50 dolarů za noc.

3. Chaty na pronájem

Pokud hledáte soukromou a klidnou atmosféru, můžete si pronajmout chatu. Většina chat se nachází v okolí jezera a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu. Ceny pronájmu se pohybují od 30 do 100 dolarů za noc, v závislosti na velikosti chaty a vybavení.

4. Hotel

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete navštívit jediný hotel v okolí jezera, který nabízí pokoje s výhledem na jezero. Hotel je vybaven restaurací, bazénem a saunou. Cena za noc se pohybuje od 60 do 150 dolarů, v závislosti na druhu pokoje.

Všechna ubytování jsou umístěna v krásném prostředí a nabízejí ideální výchozí bod pro objevování okolních přírodních krás. Doprava z Tbilisi na Lake Paravani trvá přibližně 3 hodiny a je nutné mít vlastní dopravu. Při plánování vaší cesty do Gruzie Lake Paravani si tedy včas zarezervujte své ubytování, abyste měli jistotu, že si užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Gruzie Lake Paravani


Gruzie je nádherná země, kterou by si měl každý turista a cestovatel alespoň jednou zažít. A mezi těmito turistickými cíli se nachází i Lake Paravani, který je jen dalším důvodem, proč navštívit tuto zemi.

Lake Paravani se nachází v samém srdci Gruzie, o několik desítek kilometrů na jihovýchod od Tbilisi. Tento jezero je jedním z největších jezer v Gruzii, s rozlohou více než 37 kilometrů čtverečních.

Jezero Lake Paravani je obklopen nádhernou krajinou, která nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Hory, zelené louky a políčka se střídají s kamenitými údolími a hlubokými lesy, což vytváří dokonalou kulisu pro romantické procházky.

V letním období jezero láká návštěvníky k odpočinku na pláži a koupání v jeho čistých vodách. V zimě naopak zamrzne a stává se oblíbeným místem pro bruslení.

A co dál na okolí? Pro ty, kteří rádi cestují, jsou to místní historické památky, zejména kláštery a kostely, které skýtají mnoho informací o historii Gruzie. Zajímavým místem v okolí je například klášter Chulevi, který byl založen již ve 4. století.

Dalším místem, na které si návštěvníci Lake Paravani nemohou nevšimnout, je Vardzia, skalní město, které bylo vyhloubeno do skály a v 12. století sloužilo jako klášterní komplex.

Pokud máte rádi horskou turistiku, můžete se vydat do Gruzínského kavkazského pohoří, kde si můžete užít nádherné výhledy a čerstvý horský vzduch. V zimě jsou zde plné sjezdovky a další atrakce spojené s lyžováním.

Lake Paravani je ideálním místem pro milovníky přírody, ale také pro ty, kteří touží po dovolené plné odpočinku a relaxace. Vzhledem k tomu, že v oblasti nejsou příliš mnoho turistů, nabízí se tu ideální prostředí pro klidnou a pohodovou dovolenou. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, bude se vám zde líbit.

Vřele tedy doporučuji, abyste se nechali unést kouzlem Lake Paravani a nádherné přírody Gruzie. Určitě se jedná o nezapomenutelnou dovolenou, kterou si budete pamatovat celý život.


Letenka Gruzie Lake Paravani


Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestu s vaší rodinou, přemýšlíte určitě i nad místem, kam byste se mohli vydat. Pokud se chystáte do Gruzie, pak určitě nezapomeňte navštívit nádherné místo jménem Lake Paravani, kde se nachází druhé největší jezero v Gruzii.

Lake Paravani se nachází na nadmořské výšce téměř 2 500 metrů, a je tak nejvyšší položené jezero v Gruzii. Spojení do tohoto města si můžete obstarat například letecky z Tbilisi. I přesto ale stojí za to, aby jste si pro jedinečný zážitek zvolili cestu automobilem, nebo dokonce využili služeb profesionálních turistických společností, které vám umožní cestu skrze nádherné horské oblasti.

Lake Paravani i s okolím je nesmírně krásné místo, které vám rozhodně neunikne. Je ideálním místem, kde si můžete odpočinout a zrelaxovat. Nabízí se vám zde spousta turistických stezek, které vás do hřejivých objímek nádherné krajiny vtáhnou, a budete si tak moci vychutnat vše, co Gruzie nabízí.

Jezero Lake Paravani vás omámí svým krásným pohledem, který na vás dýchne historií a romantikou. Na pobřeží jezera najdete užované stanoviště, takže venkovské bydlení je v tomto místě běžné, a probudí tak u vás pocit, jako by jste byli v dávných dobách, kde hojnost přírodních zdrojů a místní kultura znamenala doslova nekonečný bohatství.

Pokud si přece jen zvolíte cestu na Lake Paravani autem, nemějte obavy. Trasa vede po úzkých silnicích plných výčnělků, ale zato s nádherným výhledem, který vám má co nabídnout. Cesta k jezeru je neuvěřitelně krásná, plná nádherných scenérií, které se vám jen tak nesmazatelně nevyblednou.

Nezapomeňte si připravit dostatek času na výlet do Lake Paravani. Když dorazíte, budete záhy chtít zjistit více o místní historii a kultuře. Místní lidé jsou velice milí a pohostinní, a tak vám rádi poradí s otázkami, nebo se s vámi podělí o své zážitky. Pokud si zde chcete zůstat na několik dní, je to velice snadné. V okolí jezera jsou k dispozici hotely, apartmány nebo penziony, které vám nabídnou veškeré pohodlí, které si přejete.

Výlet do Gruzie a na Lake Paravani rozhodně stojí za to. Navštívíte zde úchvatnou extravaganzi a zářivou krásu místní přírody s dostatkem kulturních zdrojů. Můžete si užít jedinečnou dovolenou, nebo si odpočinout po dlouhé cestě po Gruzii. Na Váš zážitek u jezera Lake Paravani, rozhodně nezapomenete!


Počasí Gruzie Lake Paravani


Gruzie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také se může pyšnit spektakulárními přírodními krásami. Jedním z takových míst je jezero Paravani.

Jezero Paravani se nachází v jihovýchodní části Gruzie, v blízkosti hranic s Arménií. Má rozlohu přibližně 37 km² a dosahuje maximální hloubky až 3 metry. Leží v nadmořské výšce 2073 metrů nad mořem a je obklopené horskými masivy, přičemž nejvyšší horou v okolí je pohoří Džimara s vrcholem vysokým 3384 m.

Počasí v této oblasti je typické pro vysokohorské oblasti. V létě se teploty pohybují okolo 20°C a jsou doprovázeny častými přeháňkami. Ty mohou být krátkodobé, ale také mohou trvat déle, a tak si návštěvníci musí s sebou vzít vhodné oblečení. Někdy se může objevit také krátkodobé bouření, ale vše závisí na konkrétních podmínkách.

V zimě jsou teploty často pod bodem mrazu, sněhu zde může být i více než 1 metr a silné sněhové bouře nejsou výjimkou. Proto se doporučuje při návštěvě tohoto místa dbát nejvyšší opatrnosti a přizpůsobit se aktuálním podmínkám.

Jezero Paravani je krásné a místo se nachází daleko od každodenního ruchu obyčejného města. Tento krásný kus přírody nabízí také možnost k vodním sportům, jako je například windsurfing. Pokud plánujete návštěvu jezera Paravani, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a obuv pro konkrétní roční období. Můžete si také přinést vlastní jídlo a pití a užít si piknik na břehu jezera.

Celkově je jezero Paravani skvělým místem pro milovníky přírody a turisty hledající klid a odpočinek od každodenního ruchu. Při návštěvě tohoto místa vám bude nabídnuta nezapomenutelná zážitek a krása pohoří kolem vás vám bude připomínat, jak krásnou zemí je Gruzie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky