Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Guatemala Antigua Guatemala

Počasí Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je země ležící v jižní části Severní Ameriky a její metropolí je hlavní město Ciudad de Guatemala. Mezi nejdůležitější turistické destinace v Guatemale patří město Antigua Guatemala ležící necelých 30 km jihozápadně od hlavního města. Toto město je vyhledávané nejen svou architekturou, ale také pro své přírodní krásy a klima.

Antigua Guatemala leží v nadmořské výšce 1535 m n. m. a klima zde je poměrně mírné a příjemné. Díky výšce se zde vyskytují nižší teploty než v okolních nížinách a teploty se zde pohybují mezi 17 a 27 stupni Celsia. Nejtepleji je v Antigue Guatemala v březnu a dubnu a nejchladněji v lednu a únoru.

Mezi hlavní charakteristiky počasí v Antigue Guatemala patří relativně vysoká vlhkost vzduchu, oblačnost a silné odpolední větry. V případě silného větru se může stát, že písek a prach z okolních polí a hor se dostanou až do města a sníží tak kvalitu ovzduší.

Období dešťů v Antigue Guatemala trvá od dubna do listopadu, přičemž nejvíce srážek připadá na první čtyři měsíce tohoto období. V této době se mohou vyskytnout i povodně a sesuvy půdy, proto je třeba být opatrný a dbát na varování místních úřadů.

Díky svému klimatu je Antigua Guatemala ideální turistickou destinací po celý rok. Navštěvovat město by bylo ideální v období od prosince do března, kdy jsou nižší teploty a nižší vlhkost vzduchu. Pokud však nevadí vám vysoká vlhkost a dešťové přeháňky, můžete se Antigua Guatemala navštívit i v období od dubna do listopadu.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Antigue Guatemala je poměrně příznivé, a pokud se budete řídit místními doporučeními, budete si moci užít pobyt v tomto krásném městě v celé jeho kráse a rozmanitosti.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Plánujete návštěvu Guatemaly a hledáte zajímavá místa k navštívení? Pak byste rozhodně neměli vynechat Antigua Guatemala, jedno z nejkrásnějších měst v zemi. A proč nezačít vaše dobrodružství již na letišti v Guatemale, kde si můžete zakoupit letenky do Antiguy?

Antigua Guatemala se nachází asi 40 kilometrů západně od hlavního města Guatemaly a je jedním z nejdůležitějších koloniálních měst v celé Střední Americe. Město bylo založeno Španěly v roce 1543 a během následujících století se stalo nejdůležitějším městem v koloniální Guatemale.

Antigua Guatemala je město plné historie a kulturních památek. Je to místo, kde můžete vidět mnoho architektonických skvostů, jako jsou chrámy, kláštery, monastýry a paláce. Mezi nejvýznamnější památky, které byste si neměli nechat ujít, patří katedrála svatého Jakuba (Catedral de Santiago), klášter La Merced, kostel San Francisco a mnoho dalších.

Kromě toho Antigua Guatemala nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky města, návštěva muzeí, tradičních marketů, ale také různorodé možnosti sportovního vyžití. Můžete si zahrát golf, jízdu na koni, trekking v nejbližších horách nebo se projet na ATV po okolí města.

Pro turisty nabízí Antigua Guatemala také řadu ubytovacích možností - od luxusních hotelů až po levnější hostely a penziony. Díky svému strategickému umístění je Antigua Guatemala také ideálním výchozím bodem pro další výlety po Guatemale.

Nezapomeňte, že letenky do Antiguy můžete zakoupit již na letišti v Guatemale nebo přes internet. Vydejte se na cestu do Guatemaly a užijte si krásy Střední Ameriky, které ani jednoho turistu nezklamou.


Ubytování Guatemala Antigua Guatemala


Antigua Guatemala je malebné koloniální město v Guatemale, které láká turisty z celého světa svým bohatstvím historie, kulturou a krásnými památkami. Pokud plánujete cestu do Antiguy, měli byste si předem zajistit kvalitní ubytování, abyste si užili co nejvíce z této nádherné destinace.

V Antigue Guatemala najdete řadu možností ubytování, od luxusních hotelů po jednodušší hostelové pokoje. Většina hotelů se nachází v centru města poblíž hlavních památek a obchodů. Cena ubytování se liší podle typu pokoje a výbavy.

Luxusní hotely v Antigue Guatemala nabízejí prvotřídní služby, jako jsou wellness centra, venkovní bazény a restaurace. Tyto hotely se často nacházejí v prostorných zahradách a mají vynikající výhled na město a okolní zelené kopce. Pokud hledáte něco trochu jednoduššího, můžete se ubytovat v romantických koloniálních vilech, které byly přestavěny na malé hotely. Tyto vily jsou obvykle ve srovnání s velkými hotelovými řetězci méně nákladné, ale nabízejí stejný šarm a eleganci.

Dále je možné se ubytovat v jednodušších a cenově dostupných hostelech. V těchto interiérech můžete často najít společné prostory, jako jsou kuchyňky, venkovní terasy a posezení s knihami. Hostely jsou populární u cestovatelů, kteří se rádi setkávají s dalšími lidmi a sdílejí své zážitky.

Během rezervace ubytování v Antigue Guatemala si určitě musíte přečíst recenze od předchozích hostů. Ty vám pomohou udělat správné rozhodnutí a najít ubytování, které vám nejvíce vyhovuje.

Antigua Guatemala je krásné město, plné památek a atrakcí, a pokud si vyberete dobře ubytování, můžete si zde užít skvělou dovolenou. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo jednodušší hostel, připravte se na nezapomenutelný zážitek v samotném srdci Guatemaly.


Dovolená Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je země plná kultury a krásné přírody a v jejím středu se nachází krásné město Antigua Guatemala, které je ideální pro dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.

Antigua Guatemala je unikátním městem, které se nachází uprostřed Guatemaly. Pro své návštěvníky nabízí mnoho historických a kulturních památek, stejně jako nádhernou přírodu a krajinu.

Město Antigua Guatemala bylo založeno v roce 1543 a během své historie se stalo místem důležitých událostí. Na náměstí se nachází kostely a kláštery, které byly postaveny v 16. a 17. století.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Antigua Guatemala je výstup na sopku Acatenango. Tento výlet nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a na vulkanické jezero Atitlán. Pro ty, kteří neradi cestují do výšek, existuje možnost vychutnat si město na kole nebo pěšky.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro milovníky kávy. Guatemala je jedním z největších výrobců a exportérů kávy na světě a místní kávové plantáže nabízejí nejen výbornou kávu, ale také možnosti prohlídek a degustací.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete si užít luxusní spa, které nabízí četné procedury včetně masáží, aromaterapie a thajských technik.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro naučení se nových jazyků. Existuje mnoho jazykových škol, které nabízejí intenzivní kurzy španělštiny pro turisty.

V Antigua Guatemala se konají také různé festivaly a slavnosti, které nabízejí mnoho zábavy a možností poznání místní kultury. Mezi nejvýznamnější patří Velikonoční týden (Semana Santa) a přehlídka gigantů a trubkařů (Desfile de los Gigantes y Cabezudos).

Antigua Guatemala je ideálním místem pro dovolenou plnou kultury, historie a přírody. Jeho návštěva nabízí mnoho zážitků a nových zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Antigua Guatemala


1. Kam přesně se nachází Antigua Guatemala?
Antigua Guatemala se nachází v centrální části Guatemaly, v departementu Sacatepéquez.

2. Jak se dá do Antiguy Guatemala nejlépe dostat?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Antiguy Guatemala, je letecky do letiště v Guatemala City a odtud pokračovat taxíkem nebo autobusem.

3. Je bezpečné cestovat do Antiguy Guatemala?
Antigua Guatemala není bezpečné místo k návštěvě, ale jako v každé jiné turistické destinaci, je třeba být opatrný a chránit své cennosti.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Antigue Guatemala dělat?
Mezi nejlepší aktivity, které lze v Antigue Guatemala dělat, patří návštěva historických památek, turistické prohlídky, návštěva tradičních trhů, ochutnávky místních specialit a relaxace v místních lázních a lázeňských střediscích.

5. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Antigue Guatemala?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Antigue Guatemala patří ruiny kostelů San Francisco a La Merced, Casa Santo Domingo Muzeum, historické muzeum a Jídelní ulice.

6. Co mám vzít s sebou na návštěvu Antigue Guatemala?
Kromě základních věcí, jako jsou pas, peníze a léky, by měl být sebou mít oblečení a boty na různé počasí a terén, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk nebo čepici.

7. Je v Antigue Guatemala snadné najít ubytování?
Ano, v Antigue Guatemala je spousta ubytovacích možností, od luxusních hotelů po levné hostely.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Antigue Guatemala?
Nejlepší čas pro návštěvu Guatemala Antigua Guatemala je od prosince do dubna, kdy je počasí nejlepší a nejvíce slunečno.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky