Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)

Ubytování Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Sumatra je největší ostrov Indonésie a turisté si sem často jezdí užít krásy tropické přírody, nádherné pláže a zajímavé kultury. Pokud máte v plánu navštívit Sumatru, určitě budete potřebovat ubytování.

V Medanu, hlavním městě Sumatry, najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po hostely a penziony. Pokud hledáte něco výjimečného, můžete se ubytovat v hotelu Marriott nebo v hotelu Grand Aston City Hall. Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely, jako je například Travellers Suites, který má k dispozici klimatizované pokoje za přijatelné ceny.

Bukit Lawangu, malebné městečko uprostřed džungle, které je útočištěm pro opice, nabízí návštěvníkům mnoho možností ubytování. Zde se nachází řada malých chat, lákajících turisty, kteří milují přírodu a chtějí si užít klid a pohodu. Doporučujeme ubytování v chatě Ecolodges Bukit Lawang nebo v hotelu Bahorok River View, který nabízí krásné výhledy na řeku Bahorok.

Jezero Toba, největší sopečné jezero na světě, tvoří až 40 % turistického ruchu na Sumatře. V oblasti je na výběr několik různých měst a obcí, které nabízejí ubytování. Jedním z nejlepších míst k pobytu je město Tuk Tuk, kde se nachází řada resortů a hotelů, jako je například Tabo Cottages nebo Horas Family Home.

Další možnosti ubytování v této oblasti zahrnují například hotel Tiga Samudra, resort Khaoya Lake Retreat a bungalovy Samarik Lake Side Cottages. Všechny tyto možnosti poskytují komfortní a příjemné ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Některá z těchto možností mohou být trochu dražší než jiné, ale většina z nich nabízí jedinečný zážitek a pohodlí. Ať už budete cestovat s rodinou, párem nebo sami, vždy najdete vhodné ubytování pro vaše potřeby. Sumatra nabízí nekonečné možnosti pro nezapomenutelný pobyt a s nabídkou ubytování jako na talíři, můžete zažít vše, co Sumatra nabízí na vlastní kůži.


Letenka Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie je země, která je pro své návštěvníky plná skvělých překvapení. Sumatra, druhý největší ostrov této země, není výjimkou. Zajímavou částí této oblasti je město Medan, největší město severní Sumatry, obklopené mnoha přírodními krásami.

Letenky do Indonésie jsou nyní cenově dostupné a dokáží nabídnout nepřeberné množství možností, kdy lze za málo peněz objevit nová místa. Pokud zvažujete letenky do této oblasti, nevynechejte Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba, nejcennější poklad severní Sumatry.

Medan, hlavní město Sumatry, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek, z nichž některé jsou jedinečné. Mezi nejúchvatnějšími stojí Palác sultána Deli a mešita Masjid Raya, stavby, pocházející z doby, kdy sumatská města byla řízena místními vládci.

Pokud toužíte po přírodě a pohybu, vydejte se na sopku Sibayak, to je lyžařské středisko Buid Lawangu, nebo do Národního parku Gunung Leuser. Zde budete moci pozorovat orangutany v jejich přirozeném prostředí.

Jezero Toba, vzdálené asi 4 hodiny jízdy od Medanu, je největším kráterovým jezerem na světě a nabízí návštěvníkům množství outdoorových aktivit a zážitků. Můžete si například pronajmout lodku a prozkoumat okolí jezera, navštívit horké prameny nebo si užít výhled na sopku Sibayak.

Pokud plánujete návštěvu Indonésie, nepřehlédněte Sumatru a její město Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba. Tato část země nabízí jedinečné zážitky, kdy lze relaxovat v přírodě, prozkoumat unikátní architekturu nebo potkat místní kulturou. Navíc letenky do Indonésie aktuálně přinášejí zajímavé, finanční benefity, takže si ji můžete naplánovat na čím dříve.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy mezi Medanem, Bukit Lawangu a jezerem Toba?
Nejlépe se dopravíte autem nebo autobusem. Cesta trvá asi 4-5 hodin.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sumatry?
Nejlepší čas na návštěvu Sumatry je v období od července do září.

3. Jak se vypořádat s místními customy a kulturou?
Měli byste dodržovat místní zvyky a kulturu, nezapomenout na slušné oblečení a mít úctu k místnímu obyvatelstvu.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Sumatře?
Nejlepší místa k návštěvě na Sumatře jsou jezero Toba, oblast Bukit Lawang a vulkán Batur.

5. Jaké jsou neoblíbenější jídla v Indonésii?
Nejpopulárnější jídla v Indonésii jsou nasi goreng (směs rýže se zeleninou a masem), satay (grilované maso na klacku), gado-gado (směs zeleniny s arašídy) a tempe (fritovaný sojový produkt).

6. Jaká měna se na Sumatře používá?
Měna používaná na Sumatře je indonéská rupie (IDR).

7. Jsou na Sumatře bezpečnostní rizika?
V některých oblastech Sumatry stále existuje riziko teroristických útoků, ale bezpečnostní situace na ostrově se zlepšuje.

8. Jaká jsou doporučení pro cestování na Sumatře?
Doporučuje se brát si s sebou hydratační tekutiny, nezapomenout na místní obyvatele a úctu k jejich kultuře, vyhnout se oděvům, které by mohly být urážlivé nebo nevhodné a sledovat místní bezpečnostní doporučení.


Dovolená Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie Sumatra je jedno z nejkrásnějších turistických míst na světě, které nabízí exotickou přírodu, bohatou historii a kulturu a dokonalé zázemí pro trávení dovolené. V tomto článku se zaměříme na některé z nejzajímavějších destinací, které Sumatra nabízí – Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba.

Medan

Medan, hlavní město provincie Severní Sumatra, je výborným východiskem pro cestovatele, kteří si chtějí užít nejzajímavější atrakce Sumatry. Město nabízí dokonalý směs moderního a tradičního umění, kultury a architektury.

Mezi nejznámější atrakce v Medanu patří Masjid Raya, nejstarší mešita v severní Sumatře, která se těší oblíbenosti mezi turisty i místními jako příklad architektonické geniality z 19. století. Dále byste si neměli nechat ujít Naga Puser Hyang Temple - chrám věnovaný bohu dračího dechu, který se nachází v centru města. Chcete-li se podívat na mistrovská díla oblasti, nepřehlédněte Maimunský palác z konce 19. století, který býval sídlem sultána Deliho.

Bukit Lawang

Bukit Lawang je malebné městečko uprostřed pralesa, které je poseté tradičními bungalovy a resorty turistů. Městečko se rozkládá na břehu řeky a nabízí nádherné vodopády Sipiso-Piso a Bohorok, nekonečné hory a prales, stejně jako množství divokých zvířat a rostlin. Oblast Bukit Lawang je také domovem velké počtu orangutanů, kteří si zde najdou svůj nedotčený domov.

Zde můžete také zkusit rafting na řece, projit se po působivých vodopádech, a naučit se to, jak se starat o místní faunu a flóru. Pokud jste dobrodružní a rádi sportujete, určitě nelitujte návštěvy Bukit Lawang v průběhu vaší cesty po Indonésii.

Jezero Toba

Nakonec největší atrakce na Sumatře – jezero Toba. Jezero se nachází zhruba 3 hodiny jízdy jižně od Medanu, je to největší sladkovodní jezero jihovýchodní Asie, se svým rozlohou 1 145 km2. Jezero je fotogenické, například s nádhernými modrými vodami a okolím úrodnými, zelenými kopci a zasněženými vrcholy.

Jezero se nachází v oblasti Batak, kde se utkají velice fascinující kulturní zaujetí a krásné přírodní scenérie. Viditelnou památkou této oblasti je tzv. trollův kámen, který zdobí pevnost obklopenou s býky a sochami prý monstra.

Procestování oblasti jezera Toba je nejlepší 2-3 dny, přičemž se můžete v případě potřeby rozhodnout i pro další nevedené lokality a místa.

Sumatra Indonésie se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v jihovýchodní Asii, protože nabízí mnoho skvělých zážitků a dobrodružstvím pro každého. Rozhodně stojí za to navštívit Medan, Bukit Lawangu a jezero Toba, abyste si zde užili kouzla této krásné země.


Počasí Indonésie Sumatra (včetně Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonésie Sumatra je jedno z největších a nejznámějších ostrovů celé Indonésie. S rozlohou více než 470 tisíc kilometrů čtverečních nabízí toto místo úchvatné scenérie, působivé pláže, ojedinělé přírodní parky a bohatou historii.

Sumatra se nachází výrazně na jižní polokouli a je proto v oblasti tropického monzunového podnebí. To znamená, že na ostrově pak vládne vysoká vlhkost v kombinaci s tropickými dešti a vítr často vypadává ze svých kolejí.

Zatímco Medan, hlavní město severní Sumatry, se obvykle setkává s mokřadami po celý rok, mnoho turistů upřednostňuje návštěvu tohoto ostrova v těchto obdobích, kdy je deštivěji - od září do února. Minimální srážky se vyskytují od března do srpna, ale stále může být dostatečně vlhké na to, aby turisté zůstaly v suchém a útulném prostoru v každém možném okamžiku.

Bukit Lawang je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Sumatře a to zejména díky svého blízkostí s Národním parkem Gunung Leuser. Toto místo pak má v období mezi říjnem a březnem své nejlepší období, když deště redukují horké teploty a zaručují tak návštěvníkům pravé tropické zážitky. V letním období je poté v místě velmi horko a deště se tudíž mohou objevit velmi náhle a s velkou intenzitou.

Jezero Toba, na severu Sumatry, je největším jezerem v celé jihovýchodní Asii. To se navíc pyšní stabilně teplým a vlhkým podnebím obdobím po celý rok, čímž urobí z tohoto místa ideální destinaci pro turisty, kteří se potřebují rovněž obnovit a odpočinout si od běžného každodenního stereotypu.

Kombinace zelených hor, působivých vodopádů, rozsáhlých oblastí deštného pralesu a vysokých paprsků slunce vzniká na Sumaťe typický tropický ráj. Ať se rozhodnete navštívit tuto oblast v jakémkoli období, připravte se na některé z nejúžasnějších přírodních scenérií na světě.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky