Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Irsko Kenmare

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1. Můžu v Irsku platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Irska.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kenmare?
Nejlepší doba na návštěvu Kenmare je od dubna do září, kdy je teplé a slunečné počasí.

3. Je nutné mít v Irsku mezinárodní řidičský průkaz?
Ne, v Irsku můžete řídit s českým řidičským průkazem.

4. Potřebuji vízum do Irska?
Pro občany EU, ČR a dalších zemí není vízum do Irska nutné.

5. Jak daleko je Kenmare od Dublínu?
Kenmare se nachází v jihozápadní části Irska, od Dublínu je vzdáleno přibližně 300 km.

6. Kam se můžu vydat na výlet z Kenmare?
Z Kenmare se můžete vydat na výlet do národního parku Killarney, na pobřeží Ring of Kerry nebo na pláže na západním pobřeží.

7. Jaká je nejlepší způsob dopravy v Kenmare?
V Kenmare se nejčastěji používá automobil. Můžete si vypůjčit auto nebo si zaplatit taxík.

8. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare patří návštěva starého tržiště, procházka kroměřížským parkem nebo plavba na lodích po zálivu Kenmare Bay.


Počasí Irsko Kenmare


Kenmare je malebné město, které se nachází na jihozápadě Irska. Je známé svými úchvatnými krajinami, které se mění podle počasí.

Irsko je proslulé svým nepředvídatelným počasím. Někdy může být slunečno, ale často může být deštivo a větrno. V Kenmare se konstantně mění počasí, což vytváří atmosféru plnou zvuků, vůní a barev.

Když přijedete do Kenmare, může Vás přivítat slunce, ale jakmile se vydáte na procházku, může se to změnit. Může se ochladit a začít pršet, takže není od věci být připraven na náhlé změny počasí.

I když se může zdát, že deštivé počasí nedodává Kenmare tolik kouzla a krásy, ve skutečnosti je to právě to, co dává tomuto městu jeho jedinečnou atmosféru. Deštivé počasí dokáže zvýraznit zelené kopce a zkrášlit vody řek a jezer.

Jedním z nejlepších ročních období pro návštěvu Kenmare je jaro. V tomto období začíná město měnit svou barvu z tmavé zelené na světlou a vše kolem se objevuje znovu. Květiny začínají kvést a země se vrací k životu.

V létě bývá tepleji a více slunce, takže je to ideální období pro aktivní výlety do přírody, kde můžete vidět krávy, ovce a jeleny. Můžete si také užít vodní aktivity na zálivu Kenmare, jako je rybaření, kajakování a stíhačka na vlnách.

Podzim je vhodný pro lidi, kteří chtějí zažít jemnějším a klidnějším počasím, ale stále cítit to magické prostředí Kenmare. Je také dobré období pro houbaření a sběr bobulí a lesních plodů.

Zima je obdobím, kdy se teploty ochlazují, ale to neznamená, že je to nevhodné období k návštěvě Kenmare. V zimě se v Kenmare objevují vánoční trhy, kde se prodávají různé tradiční irské pochoutky, a také se konají různé festivaly.

Zkrátka, bez ohledu na roční období, Kenmare nabízí návštěvníkům jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Vždy je důležité být připraven na různé změny počasí a užít si krásy této úchvatné části Irska.


Ubytování Irsko Kenmare


Irsko je země nádherné přírody, kde najdete malebné vesničky a historická města. Jedním z nejmalebnějších měst v Irsku je Kenmare, které se nachází v jihozápadním okolí země. Kenmare leží mezi řekami Sheen a Roughty a je obklopeno nádhernými kopcemi a zelenými poli. Tato oblast je perfektním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a užít si ticho a klid.

Když přijedete do Kenmare, měli byste si najít ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám. V Kenmare a v okolí najdete mnoho různých druhů ubytování od luxusních hotelů až po levnější hostely. Všechny tyto ubytovací služby se nachází v blízkosti místních atrakcí.

Luxusní hotely v Kenmare jsou ideální pro ty, kteří chtějí věnovat svoji dovolenou odpočinku a komfortu. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb a luxusní zařízení. Kromě pohodlných pokojů a elegantních restaurací, vám tyto hotely mohou poskytnout i další služby jako je wellness a relaxační centra nebo golfové hřiště.

Dále můžete najít i menší hotely nebo penziony, které jsou ideální pro ty, kteří hledají atmosféru útulného a rodinného ubytování. Tyto hotely a penziony jsou situovány v blízkosti místních atrakcí a poskytují svým hostům kompletní služby jako jsou snídaně a wifi.

Pokud hledáte ubytování za přijatelnou cenu, můžete se zastavit v některém z hostelu nebo bed and breakfast, které se rovněž nacházejí v Kenmare a v jeho okolí. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro turisty, kteří plánují strávit svůj čas v přírodě a chtějí si tuto radost užít bez přístřeší.

Je také možné si pronajmout apartmán nebo chatu v okolí Kenmare. Tyto zařízení poskytují prostor pro vlastní stravování a jsou vybaveny nezávislou kuchyní, takže si můžete připravit své oblíbené jídlo.

Všechna ubytování v Kenmare mají jedno společné – nádhernou přírodu. Jeho okolí nabízí různé aktivity, jako například jízdu na koni a rybaření v řece Roughty. Pro ty, kteří milují přírodu a krásné výhledy, jsou zde do kopcovitého terénu vytyčeny turistické stezky, které spojují oblasti Kenmare a Killarney.

Celkově lze říci, že Kenmare je skvělým místem pro dovolenou strávenou v krásné irské přírodě. Bez ohledu na typ ubytování, které si zvolíte, jistě si užijete svůj pobyt a budete mít příležitost pozorovat nádherné scenérie.


Letenka Irsko Kenmare


Pokud hledáte destinaci, kterou byste mohli navštívit v Irsku, Kenmare může být tou pravou volbou. Toto malebné městečko se nachází v okrese Kerry na jihozápadě Irska a nabízí vám úchvatné scenérie, vynikající gastronomii a spoustu aktivit.

Cesta do Kenmare začíná samozřejmě v letadle a není to vůbec složité. Letenky do Irska lze rezervovat on-line přes různé webové stránky, jako jsou například Expedie, Skyscanner, Momondo nebo Booking.com. Cena letenky bude záviset na sezóně a na tom, kolik předstihem ji rezervujete.

Kenmare se nachází asi 80 km západně od letiště v Corku, což je nejbližší letiště s mezinárodními lety. Z Corku se můžete dostat do Kenmare půjčeným vozem, autobusem nebo taxi. Pokud si ale přejete vidět hezké kusy krajiny na cestě, doporučila bych vám půjčení automobilu.

V Kenmare se nabízí spousta možností na rozptýlení. Můžete si prohlédnout nádhernou přírodu a projít se některými z 10 nejlepších turistických tras v Irsku. Kenmare leží mezi horami Caha a slavným hřebenem MacGillycuddy Reeks. Okolí Kenmare nabízí několik skvělých cyklotras, které vám umožní užít si krásy irské krajiny.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, je k dispozici celá řada vodních sportů, jako např. kajak, plachtění či rybaření. Kenmare leží poblíž Cosheen, parku Kerry, Killarney a Beara Way, což jsou nádherné povozy, které nechte nikdy nic znevýhodnit.

Kenmare se také pyšní vynikající müdžipí s místní produkci fresh seafood, jako jsou např. slávky, ústřice a líničky. Pro ty, kteří milují nákupy, může být návštěva Kenmare příjemným zážitkem. Město nabízí spoustu tradičních irských obchodů, které prodávají originální suvenýry, ale i řadu moderních butiků s oblečením a módními doplňky.

Celkově tedy lze letenku do Kenmare doporučit a doufám, že vás tento článek inspiroval k návštěvě tohoto malého městečka na jihozápadě Irska.


Dovolená Irsko Kenmare


Irsko je země s mnoha tvářemi, která se svou krásou a osobitostí stala oblíbeným cílem turistů z celého světa. V Irsku najdete téměř všechny typy přírodních krás, od zelených plání až po strmé útesy a bílé písky. Pokud hledáte skutečně nezapomenutelnou dovolenou, navštivte město Kenmare v Irsku.

Město Kenmare se nachází na jihozápadě Irska a přestože je malebným městem s pouhými třemi tisíci obyvateli, nabízí spoustu zážitků pro turisty. V Kenmare najdete bohatou historii, která se datuje až do 17. století. Okolí města je poznamenáno hojnou návštěvou turistů a přestože je Kenmare typické irské městečko, můžete tu ochutnat kuchyni z celého světa, od tradiční irské pečeně až po italskou pizza.

Jednou z největších předností Kenmare je fakt, že město se nachází v samotném srdci neuvěřitelně krásného přírodního parku Killarney. Jedná se o národní park o rozloze více než 100 kilometrů čtverečních, který je domovem mnoha druhů ptáků, srnců a dalších místních zvířat. Killarney je perfektním místem pro turisty, kteří se chtějí projít podél krásných jezer, dále najdou krásné horské kopce a rozlehlé lesy.

Hlavním lákadlem Kenmare a jeho okolí jsou však především nádherné pláže. Pláže na jihozápadním pobřeží Irska patří k nejkrásnějším v Evropě. V místech jako Killarney, či Ring of Kerry je možné proplout na lodičce po neuvěřitelně krásných bayích, obklopených strmými útesy a bílým pískem.

Kenmare je místem, kam se vrací turisté opakovaně. Důvodem je nejen ohromující přírodní krása, ale také mimořádná pohostinnost a unikátní atmosféra, kterou město nabízí. Ochutnejte atmosféru irského venkovského města, a ať už se rozhodnete pro relaxační dovolenou nebo dobrodružné výpravy, Kenmare a jeho okolí skutečně potěší každého.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky