Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Blue Lagoon

Počasí Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst na Islandu. Toto termální koupaliště se nachází v oblasti Reykjanes, nedaleko letiště Keflavík. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci, ale také prozkoumání unikátní islandské krajiny.

Jednou z nejzajímavějších věcí na oáze Island Blue Lagoon je teplota vody. Horká voda, která se do koupaliště dostává z podzemních zdrojů, má teplotu kolem 39 °C. Tato voda obsahuje mnoho minerálů a látek, které jsou prospěšné pro zdraví a pokožku, což činí z oázy Island Blue Lagoon ideální místo pro léčebné koupele.

Voda v koupališti se neustále obnovuje, a proto se její barva mění podle počasí. V teplém a slunečném počasí má voda krásně modrou barvu, která pochází z minerálu křemene. Pokud je počasí zatažené a deštivé, barva se může změnit na zelenou nebo šedou.

Další zajímavostí Island Blue Lagoon je fakt, že se nachází uprostřed lávových polí. Okolí koupaliště je nádherné a nabízí úchvatné pohledy na horizonty s vulkány. Tento kontrast mezi živou vodou a mrtvým kamením vytváří kouzelnou atmosféru.

Díky své poloze v rezervaci Reykjanes a blízkosti letiště Keflavík bývá oáza Island Blue Lagoon navštěvována turisty z celého světa. Je však důležité říci, že tento zázrak přírody je velmi citlivý a je nutné s ním zacházet s péčí. Návštěvníci by měli dodržovat všechna pravidla a doporučení týkající se ochrany přírody, aby se zajistila udržitelnost tohoto jedinečného místa.

Všem návštěvníkům Island Blue Lagoon nabízí velký výběr služeb, včetně pronájmu ručníku, hydroplachetek, k dispozici jsou ukládací skříňky a mnoho dalšího. Kromě relaxace v horké vodě se také můžete projít kolem koupaliště a vychutnat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Výlet na Island Blue Lagoon je zážitkem, který si budete pamatovat navždy. Krása vody, krajiny a atmosféry vás pohltí a vy se budete cítit jako v pohádce. Tak neváhejte a vydajte se na tuto jedinečnou cestu do Island Blue Lagoon.


Dovolená Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedno z nejpopulárnějších míst na Islandu, které každý rok navštíví desítky tisíc turistů. Jedná se o termální jezero, které se nachází v jihozápadní části ostrova, v blízkosti letiště Keflavík.

Jezero je obklopené výběžky horského masívu Smátýskjökull, což zajišťuje neuvěřitelně malebné prostředí a možnost pozorovat krásnou přírodu. Když se připlavete k plovoucímu baru na střed jezera, budete moci ochutnat vynikající místní pivo nebo se kochat krásou okolí.

Island Blue Lagoon je například ideální pro rodiny s dětmi, protože zde najdete spoustu aktivit, které je rozptýlí a zábaví. Můžete si zde třeba půjčit kajak nebo surfovou prkno, zahrát si beach volleybal nebo vydat se na procházku podél břehu jezera.

Pokud jste milovníky wellness, Island Blue Lagoon je pro vás tím pravým místem. Budete mít možnost vyzkoušet saunu, jacuzzi nebo thajskou masáž, které vám dokonale uvolní tělo a mysl.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Island Blue Lagoon je jeho minerální voda. Ta je přirozeně bohatá na síru a další stopové prvky, které jsou velmi prospěšné pro naše tělo. Podle odborníků má pravidelné koupání v této vodě pozitivní vliv na kůži, dýchací cesty a imunitu.

Celkově lze tedy říci, že Island Blue Lagoon je jedno z nejpůsobivějších míst na Islandu, které stojí za to navštívit. Využít zde můžete spoustu aktivit, odpočinout si a zároveň si dopřát vynikající wellness zážitky. Pokud hledáte kombinaci krásné přírody, zábavy a relaxace, Island Blue Lagoon je ideální volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Blue Lagoon


1. Jak se dostat do Blue Lagoon?
Odpověď: Blue Lagoon se nachází asi 20 km jižně od Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem, autem nebo taxi.

2. A jaké jsou otvírací hodiny Blue Lagoon?
Odpověď: Blue Lagoon má velmi flexibilní otvírací dobu. Lákadlem jsou noční lázně, které se konají až do půlnoci. Ve všedních dnech Blue Lagoon otevírá v 8 hodin ráno a zavírá ve 21 hodin, o víkendech se však otevírací doba může lišit.

3. Co si musíme přinést s sebou do Blue Lagoon?
Odpověď: Když se chystáte do Blue Lagoon, měli byste si přinést plavky, ručník a suché oblečení. Na místě si můžete půjčit koupelnové oblečení, ručníky a další vybavení.

4. Lze si v Blue Lagoon pronajmout privátní prostor?
Odpověď: Ano, Blue Lagoon nabízí soukromé zóny, obvykle s vlastními saunami a vířivkami. Tento typ zábavy je však velmi oblíbený, takže si je potřeba rezervovat s dostatečným předstihem.

5. Může se do Blue Lagoon dostat děti?
Odpověď: Ano, děti mohou do Blue Lagoon, ale musejí být ve věku nejméně 2 let a mohou se koupat pouze v doprovodu dospělé osoby. Blue Lagoon nenabízí oddělenou zónu pro děti nebo rodiny s dětmi.

6. Lze v Blue Lagoon pobyt prodloužit?
Odpověď: Ano, většina hostů v Blue Lagoon se těší na několikahodinový relaxační pobyt. Pokud si ale chcete užít přírodní krásy a pohodlí nabízené Blue Lagoonu, lze si zde zarezervovat ubytování v samostatných apartmánech nebo útulných pokojích v hotelu.

7. Je Blue Lagoon atrakcí, kterou si může dovolit každý?
Odpověď: Cena vstupu do Blue Lagoon může být ve srovnání s jinými lázněmi a koupališti relativně drahá, ale vzhledem k tomu, že je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Islandu, stojí to za to. Blue Lagoon má ambici být unikátním zážitkem, který vás přenesete do relaxačního světa plného podívané na krásnou přírodu.


Letenka Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedním z nejkrásnějších přírodních krás Islandu a letenka na toto místo je tou nejlepší volbou pro každého nadšence cestování a přírody.

Blue Lagoon je přírodní geotermální koupaliště nacházející se na poloostrově Reykjanes, který leží necelých 20 km od hlavního města Reykjaviku. Toto koupaliště je napájeno geotermální vodou, která odtud vytéká z geotermálního pola Svartsengi.

Pokud do Islandu přijedete, nemůžete vynechat návštěvu tohoto mistrovského díla přírody. Proč? Protože Island Blue Lagoon není jen koupaliště s léčivými vlastnostmi, ale také to místo, kde se celý svět může setkat.

Začátek každé cesty do Islandu Blue Lagoon začíná nabídkou výběru mezi různými druhy vstupů. Za nejlevnější vstup si můžete zaplatit vstupní lístek na 2 hodiny, ale kdo má rád zkrátka jenom lenošení v horké pramenité vodě, pro toho je vhodný vstup na celý den. Pro návštěvníky, kteří by si chtěli dopřát trochu více luxusu, jsou k dispozici také privátní kabiny nebo dokonce i VIP služby.

Island Blue Lagoon navíc nabízí celou řadu dalších aktivit, jako jsou například masáže s využitím kamenů, sauna, parní lázně nebo cvičení jógy. Pro milovníky dobrot jsou v okolí koupaliště další atrakce, jako jsou restaurace a kavárny.

Všichni návštěvníci této krásné přírodní atrakce jsou zároveň povinni dodržovat zásady ochrany přírody, protože Blue Lagoon je obklopen křehkým ekosystémem, kterému by návštěvníci měli přisuzovat stejnou váhu jako koupání v teplých minerálních pramenech.

Takže pokud plánujete cestu na Island, neváhejte a vydejte se na Island Blue Lagoon. Toto místo vám nabídne nejen nezapomenutelný zážitek, ale také možnosti pro relaxaci, pobyt a prožitky!


Ubytování Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedinečné ubytování na Islandu, které se nachází v bezprostřední blízkosti slavné lázně Blue Lagoon. Toto ubytování nabízí úžasný pohled na okolní krajinu, včetně křišťálově čisté vody modré laguny.

Island Blue Lagoon nabízí různé druhy ubytování, včetně pokojů a apartmánů. Všechny pokoje jsou velmi moderní, vkusně zařízené a vybavené vším potřebným pro příjemný pobyt. Apartmány jsou prostornější a mají vlastní kuchyň a terasu s výhledem na lagunu. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.

Kromě ubytování nabízí Island Blue Lagoon také mnoho dalších aktivit a služeb. Můžete využít wellness centrum a relaxovat v sauně nebo se projít po okolní přírodě a užít si nádherný výhled na Island. V blízkosti ubytování se také nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni.

Hlavní důvod proč se však turisté rozhodují ubytovat právě v Island Blue Lagoon, je jeho poloha. Toto ubytování se nachází přímo u slavné lázně Blue Lagoon, která je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Islandu. Odtud můžete vychutnat jedinečný zážitek, který nabízí tato lázeň, jako je například relaxace v teplé vodě s výhledem na krásnou islandskou krajinu.

Island Blue Lagoon je tedy skvělou volbou pro ty, kdo chtějí objevovat krásy ostrova a zároveň si užít jedinečný relaxační zážitek v Blue Lagoon. Ubytování nabízí dokonalý komfort a pohodlí a je ideální pro každého, kdo cestuje na Island.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky