Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Japonsko Okinawa

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Okinawa


1. Jak se dostat z letiště Naha do hotelu?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít veřejnou dopravu jako autobus nebo monorail. Pokud máte hodně zavazadel, můžete si objednat také taxi.

2. Co si mohu vzít s sebou na Okinawu?
Odpověď: Můžete si vzít jakékoliv běžné věci jako například oblečení, mobilní telefon, notebook a další elektroniku. Pokud se chystáte na pláž, nezapomeňte na plavky a ručník.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce na Okinawě?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější atrakce na Okinawě patří Churaumi akvárium, hrad Shuri, pláž Manza, vesnice Ryukyu a mnoho dalších.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Okinawy?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Okinawy je od března do května a od října do prosince.

5. Jak si najít nejlepší místní restaurace?
Odpověď: Nejlepší způsob je zeptat se místních obyvatel na doporučení. Většina místních restaurací nemá anglické menu, takže si připravte nějaké základní fráze v japonštině.


Ubytování Japonsko Okinawa


Okinawa je asijský ostrov umístěný na jihu Japonska. Je známý pro svou karibskou atmosféru, písečné pláže a turistické atrakce. Pokud se chystáte navštívit Okinawu a hledáte ubytování, pak vám tento článek poskytne podrobné informace o různých možnostech, na které se můžete podívat.

Hotely

Okinawa má na výběr spoustu hotelů různých cenových kategorií. Od luxusních resortů až po menší rodinné hotely. Většina hotelů má přímý přístup na pláž. Níže uvádíme několik oblíbených hotelů na Okinawě:

1. InterContinental Okinawa Resort - toto je jedno z nejlépe hodnocených ubytování na Okinawě. Nachází se v zalesněné oblasti na pobřeží s krásným výhledem na oceán. Hotel má dvě velké bazény, vířivku a wellness centrum.

2. Okinawa Marriott Resort & Spa - tento hotel se nachází na pláži a nabízí pokoje s výhledem na oceán. Má venkovní bazén, prostory pro relaxaci a k dispozici jsou také různé aktivity, jako je surfování a potápění.

3. DoubleTree by Hilton Okinawa Chatan Resort - tento resort se nachází na jižním pobřeží Okinawy a nabízí pokoje s nádherným výhledem na oceán. Má venkovní bazén, fitness centrum a restauraci s nádherným výhledem na oceán.

Penziony

Pokud preferujete menší a rodinné ubytování, může být pro vás ideální možností penzion. V Okinawě se nachází spousta penzionů, které nabízí stylové a útulné pokoje za přijatelné ceny. Níže uvádíme několik nejlepších penzionů na Okinawě:

1. Pansion Chura - tento penzion se nachází ve městě Onna a nabízí stylové apartmány s výhledem na moře. Má zahradu a terasu, kde si můžete vychutnat slunce a relaxovat.

2. Guest House Yun-Town - toto levné ubytování se nachází v historické čtvrti Shuri a je ideální pro ty, kteří chtějí poznat více o japonské kultuře. Hosté si zde mohou pronajmout kola a projet se po okolí nebo si užít noční život v místním barvičce.

3. Guest House Murasaki - tento rodinný penzion se nachází v oblasti Yomitan a nabízí velmi útulné a prostorné pokoje. Hosté se zde budou cítit jako doma a velmi rychle si oblíbí atmosféru a okolí.

Apartmány

V Okinawě se mohou hosté ubytovat také v soukromých, plně vybavených apartmánech. Tato možnost je velmi vhodná pro ty, kteří vyžadují více soukromí a nezávislosti.

1. Condominium Felicita Okinawa - toto ubytování se nachází v Chatanu a nabízí prostorné a dobře vybavené apartmány. Některé z nich mají balkon s výhledem na oceán.

2. Mermaid Island - tento komplex apartmánů je situován v Onně a je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko pláží a zároveň v klidnější oblasti. Každý apartmán má vlastní balkon s krásným výhledem.

3. GARDEN HOUSE - toto ubytování se nachází v Nago a nabízí prostorné a stylové apartmány se soukromou zahradou. Každé apartmá má také vlastní parkovací místo zdarma.

Závěr

V Okinawě je mnoho různých možností ubytování pro turisty. Pokud hledáte luxus nebo rodinnou atmosféru, můžete si vybrat z mnoha hotelů a penzionů. Pokud chcete mít větší soukromí a nezávislost, pak jsou pro vás ideální soukromé apartmány. Bez ohledu na to, jakou dovolenou v Okinawě plánujete, budete mít spoustu možností pro kvalitní ubytování.


Dovolená Japonsko Okinawa


Okinawa, nejjižnější ostrov Japonska, se stává stále více populárním cílem pro turisty, kteří hledají jedinečné zážitky během své dovolené. Okinawa nabízí úchvatné pláže, tradiční kulturu, exotickou kuchyni a nepřeberné možnosti aktivit.

Pláže

Okinawa nabízí zhruba 100 km krásných pláží, s jemným pískem a průzračnou vodou, které připomínají karibské moře. Mezi nejznámější patří pláž Emerald Beach, národní park Sesoko a pláž Manza.

Kultura

Okinawa má bohatou tradiční kulturu, kterou lze spatřit v místních festivalech a akcích. Mezi nejvýznamnější patří karneval v Naha, který se koná každý rok v červnu. Zběžně také nemůžme zapomenout na místní divadlo a taneční vystoupení, kde lze vidět vpliv tradiční čínské kultury.

Kuchyně

Místní kuchyně je unikátní a kombinuje různé vlivy. Návštěvníci si mohou vyzkoušet tradiční pokrmy, např. komi champrů (smažené nudle s opečeným vajcem a hovězím masem), také je oblíbeným místním jídlem soba nudle ze sladké brambory.

Aktivity

Okinawa je skvělým místem pro potápění, s neuvěřitelně čistou vodou a vysokou viditelností. Mezi nejoblíbenější lokality patří keramický ostrov, který je známý pro svoji úchvatnou mořskou flóru a faunu. Oblíbené aktivity jsou také šnorchlování, potápění a windsurfing.

Okinawa nabízí mnoho dalších aktivit, jako jsou návštěvy zábavních parků, golf, výlet lodí, návštěva muzeí a mnoho dalšího.

Okinawa je také bohatá na historii, a návštěvníci se mohou podívat na mnoho historických památek, jako je svatyně Tamaudun, pozůstatek Okinawského království.

Se svojí krásou a různorodými zážitky, Okinawa se stává velmi oblíbeným cílem pro turisty. Nesmíte si před svou výpravou zapomenout na požadované víza a nezbytnou přípravu, ale s touhle prácí na sobě se vyplatí, aby jste si mohli užít tyto téměř karibské ráje v Asii.


Počasí Japonsko Okinawa


Okinawa je japonský ostrov v Tichomoří, který je proslulý svým krásným klimatem a nádhernými plážemi. Jako součást Japonska je ale počasí na Okinawě velmi specifické a může se velmi lišit od počasí v jiných částech země.

Okinawa má subtropické podnebí, což znamená, že zde jsou poměrně vysoké teploty a velké množství srážek. Průměrná teplota se pohybuje kolem 24 stupňů Celsia, přičemž v létě může dosahovat až 30 stupňů Celsia. Zimy jsou poměrně mírné a teploty klesají jen zřídka pod 15 stupňů Celsia.

Největší srážkové úhrny zaznamenává Okinawa v období dešťů, které trvá od května do října. V těchto měsících hodně prší a na některých místech může být i nebezpečný záplavový stav. Nicméně, podzim a jaro jsou poměrně suché a slunečné období a jsou proto nejlepší pro návštěvu.

V létě může být počasí na Okinawě velmi teplé a vlhké, což může pro turisty být poněkud obtížné. Přesto mnoho lidí rádo navštěvuje Okinawu v létě kvůli množství kulturních festivalů a akcí, které se konají právě v této době.

Zajímavou věcí o Okinawě je, že zde v zimě bývají mrazivé noci. Lidé se zde často oblékají do teplých kabátů a čepic a zapalují si ohniště, aby se zahřáli.

Celkově lze říci, že počasí na Okinawě je poměrně příjemné po celý rok a každá roční doba má něco svého, co stojí za návštěvu. Nicméně, pro ty, kteří chtějí využít pláže a moře, jsou nejlepší měsíce od dubna do října, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 25 stupňů Celsia.


Letenka Japonsko Okinawa


Letenka Japonsko Okinawa: Objevte krásy tropického ráje

Japonsko Okinawa je tropy ostrovní ráj, který se nachází na jihovýchodě Japonska, poblíž Tchaj-wanu. Díky své exotické přírodní kráse, klidné atmosféře a bohaté historii láká ročně tisíce návštěvníků z celého světa. Zbavte se chladu a šedi severských zemí a vydejte se na dovolenou, kterou nebudete nikdy chtít opustit. Získat letenku na tuto krásnou destinaci není vůbec složité a z vládních restrikcí spojených s COVID-19 se země už plně otevřela. Pokud váháte, zda se vydat na této malebné a tropické destinaci, pak vám můžeme nabídnout pár tipů, co od vaší dovolené na Okinawě můžete očekávat.

Okinawa – Ostrov slunce a krásné přírody

Okinawa nabízí návštěvníkům téměř 1000 km pobřeží se sedmi různými řetězci ostrovů a korálovými útesy napříč celou oblastí. Tropické klima a čisté vody se skvěle hodí pro plavání, potápění, ale také pro relaxaci na písečných plážích. V akváriu Okinawa Churaumi se můžete těšit z pohledu na obrovskou žralokovou nádrž a na jedovaté medúzy. Pokud se cítíte dobrodružně, můžete se proplést pralesy Yanbaru a pozorovat zdejší endemickou flóru a faunu.

Kromě toho Okinawa leží na historicky důležité trase mezi Asii a Pacifikem. Proto můžete navštívit rozmanité muzea, katakombu kobudó a svatyně, kde se mísí starodávné tradice s moderním stylem.

Jak rezervovat letenky na Okinawu

Letenky na Okinawu se snadno dají rezervovat přes internetové portály nebo přímo u aerolinií. Před nákupem si však uvědomte, že sezóna na Okinawě probíhá hlavně na jaře a na podzim. V tomto období je celková cena pobytu vyšší. Léto je pokrýváno monzunovým obdobím, takže se ze všech sil snažte vyhnout se tomuto období.

Pokud si už rezervujete letenku, obvykle cena zahrnuje jednu nebo dvě přestupy. Existují také další aerolinky, které mohou nabízet přímé lety z určitých zemí. Ze Spojených států, například letiště Honolulu v Hawaji, nabízícelkem 13 různých option pro bezprostřední cestu na Okinawu.

Výhody Letenky na Okinawu

Pokud si umíte vybrat nejlepší měsíc a dobrou cenu, letenka na Okinawu je bezpochyby velmi dobrým investičním odpočinkem. Narozdíl od jiných oblastí v Japonsku, jde o méně turistickou oblast, kde se můžete těšit na mnohem klidnější dovolenou. Pokud hledáte krásnou destinaci, kde najdete klídek a elán, ale také můžete podpořit regionální turistiku, může být Okinawa tou pravou volbou.

Protože se tato oblast netěší tak velkému zájmu návštěvníků, dopravní infrastruktura na místě je být v lepší kondici než těch populárnějších destinací. Proto můžete využít autobusy a lodní dopravu, aniž byste o něco přišli na pohodlí.

Vydejte se na dobrodružství na Okinawu

Letenka na Okinawu může být pro vás výhodou, při poznávání japonské kultury a historie, ale také si užijete tropickou přírodu, blízko oceánu a uvidí nebete sotva někde jinde. Pokud hledáte nové zážitky a nechtějete cestovat daleko, Okinawa je pro vás tou pravou volbou. Tak si zarezervujte letenku na Okinawu a objevte krásy této exotické destinace.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky