Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Japonsko Šizuoka

Ubytování Japonsko Šizuoka


Šizuoka je jedním z nejvýznamnějších regionů v Japonsku, který se nachází na východním pobřeží ostrova Honšú. Tento region je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby obdivovali nádhernou přírodu a zároveň vychutnali mnoho kulturálních zážitků.

Pokud hledáte ubytování v Šizuoka, máte na výběr z mnoha možností. V regionu najdete celou řadu hotelů, ryokanů (tradiční japonské ubytování) a hostitelů AirBnb.

Výhodou pobytu v hotelu v Šizuoka je, že máte k dispozici vše potřebné pro pohodlný pobyt. Pokud preferujete luxus, můžete se rozhodnout pro one of the top hotely ve městě, jako je klasický Hotel Century Shizuoka nebo moderní Hotel Associa Shizuoka. Rozhodnete-li se pro některý z menších hotelů, rozhodně nebudete zklamáni. Tyto hotely nabízejí pokoje za velmi přijatelné ceny a jsou ideální pro ty, kteří hledají útulné ubytování s osobním přístupem.

Pro ty, kteří chtějí prožít zážitek japonského stylu ubytování, je zde řešením ryokan. Tradiční ryokany se nacházejí v klidnějších oblastech a nabízejí pokoj s tatami (japonskými podlahovými rohožemi), společné koupelny a jídelny. V ryokanu se můžete těšit na japonskou gastronomickou ryori, kterou nabízejí večeře a snídaně. Ryokan je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a tradiční japonské zvyky.

Hostitelé AirBnb jsou další možností pro ubytování v Šizuoka. Je zde mnoho možností pro ubytování v místních komunitách, které se mohou lišit od tradičních hotelů a ryokanů. To může být ideální pro cestovatele, kteří hledají příležitosti k setkání s místními lidmi a prožitku japonského života.

V Šizuoka jsou nabízeny různé možnosti ubytování pro různé potřeby a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, tradiční ryokan nebo japonský zážitek prostřednictvím AirBnb, najdete zde určitě vhodné místo, kde si můžete užít krásy tohoto regionu.


Letenka Japonsko Šizuoka


Letenka Japonsko Šizuoka: Proč byste se měli rozhodnout pro tuto destinaci?

Japonsko je zemí, která láká mnoho turistů svými kontrasty, kde se mísí moderní technologie se zachováním tradic tisícileté historie. Pokud plánujete cestu do Japonska, měli byste zvážit Šizuoka, město, které leží v oblasti Tokai v prefektuře Šizuoka, 200 km od Tokia. A pokud se rozhodnete pro návštěvu Šizuoky, letenka z vaší země do Tokia nebo Nagoyi a pak interní let do Šizuoky může být tou nejlepší volbou pro vás.

Když se rozhodnete navštívit Šizuoku, můžete se těšit na mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří:

- Mount Fuji: nejznámější hora v Japonsku a symbol země. Nachází se v blízkosti Šizuoky a můžete si užít skvělý výhled na vrchol.

- Národní park Fudži-Hakone-Izu: turistické centrum, které patří mezi nejkrásnější oblasti v Japonsku. Můžete se těšit na krásné výhledy a přírodní scenérie.

- Shizuoka Sengen Shrine: jeden z nejvýznamnějších svatyní v oblasti Šizuoka. Stavba byla postavena v roce 807 a je věnována cti bohyně přírody a ochránkyni hory Fudži.

- Oduniši-zoo: která se neomezuje jen na kočkovité šelmy, ale má například i zázemí pro objevování a poznávání rostlinné říše.

- Arai Sekisho: Centrum starých cest starého Japonska, nachází se v Arishimě.

A pokud se vydáte na návštěvu do některého z výše uvedených míst, měli byste si také vychutnat místní speciality kuchyně. Můžete ochutnat místní ryby a mořské plody, ale Šizuoka je také známá svým čajem a sushi.

A pokud se rozhodnete navštívit Šizuoku, nebo jinou část Japonska, měli byste vědět, že letenky do Tokia nebo Nagoyi jsou snadno dostupné. Interní letenky do Jiho-Východního Japonska – a také Šizuoky – jsou často cenově příznivé a umožní vám rychlý a pohodlný přesun. A pokud budete mít štěstí, můžete se těšit na báječný výhled na nejvyšší horu Japonska, Mount Fuji.

Celkově Šizuoka nabízí návštěvníkům úžasné možnosti a zajímavá místa k návštěvě. Ať už se rozhodnete jít na výlet, nebo zůstat v městě, máte zaručenou skvělou zkušenost. A pohodlný způsob, jak se tam dostat, je zakoupit si interní letenku z Tokia nebo Nagoyi. Pokud hledáte netradiční cestovní destinaci, Šizuoka je ideálním místem pro váš další dovolenou.


Dovolená Japonsko Šizuoka


Dovolená v Japonsku má mnoho kouzelných okamžiků, a jedno z nich může být právě návštěva města Šizuoka na jihu země.

Toto krásné město se nachází v prefektuře Šizuoka a je obklopeno horami a mořem. Je také známé pro svou bohatou historii a kulturu, včetně jedinečného národního parku Fujisan, kde můžete obdivovat nejvyšší horu Japonska, horu Fudži.

Kromě toho, Šizuoka nabízí také několik dalších turistických atrakcí, jako jsou chrámy a svatyně, muzea, botanické zahrady a také stovky restaurací, které nabízejí tradiční japonské jídlo.

Pro milovníky zeleného čaje, Šizuoka je také největším producentem matcha čaje v Japonsku. Návštěva čajové plantáže a ochutnávka matcha čaje patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Pokud se rozhodnete navštívit Šizuoku v létě, nezapomeňte si vyrazit na pláž, nebo si pronajmout kajak a projet se podél pobřeží. V zimě pak máte možnost strávit den na lyžích a snowboardu v nedalekých horách.

Pro ty, kteří si chtějí užít více luxusu, Šizuoka nabízí také mnoho relaxačních spa a lázní, které jsou vybaveny moderními technologiemi.

Celkově Šizuoka je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu stejně jako pro ty, kteří si chtějí vychutnat tradiční japonskou kulturu a gastronomii. Patří mezi nezapomenutelné zážitky a určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šizuoka


1. Kde se nachází Šizuoka?

Šizuoka je prefektura (region) nacházející se v centrální části Japonska, poblíž sopky Fudži.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Šizuoky?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Šizuoky, závisí na vaší polohy. Pokud se nacházíte v Tokiu, můžete použít vlak nebo autobus. Pokud cestujete ze zahraničí, můžete letět na letiště v Šizuokadžihátě.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Šizuokye?

Mezi nejpřitažlivější turistické atrakce v Šizuokye patří sopka Fudži, chrám Kunózana, město Šizuoka, národní park Miho-no-Matsubara a mnoho dalších.

4. Co je nejlepší doba navštívit Šizuoku?

Nejlepší doba na návštěvu Šizuoky se liší v závislosti na vašich plánech. Pokud se chystáte na výlet na sopku Fudži, nejlepší doba je od července do září. Pokud se chcete vyhnout velkému počtu turistů, doporučuje se navštívit Šizuoku v jarních a podzimních měsících.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Šizuokye?

Mezi tradiční jídla v Šizuokye patří sushi, udon nudle, soba nudle, wasabi a zelený čaj.

6. Jaké jsou předpisy pro cestování do Japonska?

Před cestou do Japonska je nutné získat platný pas a vědět o dalších předpisech pro cestování do Japonska, jako jsou víza, očkování a podobně.

7. Co jsou zajímavosti mimo turistické atrakce v Šizuokye?

Mimo turistické atrakce v Šizuokye existuje mnoho dalších zajímavostí, jako jsou přírodní památky, muzea a kulturní akce. Například každý rok se v Šizuokye koná festival čajových plantáží a světový kongres o zeleném čaji.


Počasí Japonsko Šizuoka


Šizuoka, město na jihu Japonska, se může pochlubit příjemným podnebím s průměrnou roční teplotou kolem 16 stupňů Celsia. Zima je mírná s teplotami kolem 8 stupňů Celsia a léto je horké a vlhké s teplotami v průměru kolem 27 stupňů Celsia.

V létě se v Šizuoka konají různé festivaly a události, které přilákají mnoho návštěvníků z celého světa. Tyto události jsou obvykle provázeny vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimní měsíce v Šizuoka jsou mírné a suché a jsou ideální pro turistiku a prozkoumání místní krajiny a kultury. Návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy na hory a údolí Šizuoky.

Je třeba mít na paměti, že vítr v Šizuoka může být velmi silný. Silný vítr se může objevit celoročně, ale nejvíce se projevuje v období tyfonů, které se obvykle objevují v létě a na podzim. Tyfony mohou být velmi silné a přinášejí s sebou silné deště a vysoké vlny.

Celkově Šizuoka nabízí příjemné podnebí, které umožňuje turistům a návštěvníkům užívat si krásnou přírodu a kulturní scénu města. Pokud se vydáte do Šizuoky, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a být připraveni na nečekané změny počasí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky