Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kostarika Carara National Park

Počasí Kostarika Carara National Park


Kostarika je země, která je většinou spojována s tropickým klimatem, palmami a plážemi. Nicméně, tuto krajinu můžete objevovat také ve vnitrozemí. O jedné z nejlepších možnostech návštěvy tohoto typu krajiny je návštěva Carara National Park.

Tento park leží kolem 75 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Kostarika - San Jose. Je jedním z nejdůležitějších chráněných oblastí země díky své vysoké biodiverzitě. Zahrnuje tropické lesy, mangrovy, řeky, potůčky, vodopády a spoustu vodních zdrojů.

Počasí v Carara National Park se může v každém ročním období lišit. Nicméně, zpravidla je návštěva parku nejlepší během období sucha - od prosince do dubna. V tomto období je mnohem menší pravděpodobnost, že na Vás přijde déšť. Během tohoto období můžete očekávat průměrnou denní teplotu kolem 30 stupňů Celsia.

Na druhé straně, během období dešťů, které trvá od května do listopadu, můžete očekávat dlouhé dny deště, ale více rostlinnosti a živočichů, ke kterým se lze dostat. Během těchto měsíců se teplota drží na přibližně 26 stupních Celsia.

Co se týče fauny, park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou obrliči, guanové, ještěři, opice, tarantule a spousta jiných druhů. Na druhou stranu flora zahrnuje různé druhy rostlin a stromů, jako jsou bromélie, palmové oleje, mangrovy a mnoho dalších.

Když návštěvníci přijedou do parku, mohou se těšit na množství aktivit. Mezi nejpopulárnější patří: pěší túry, pozorování ptáků, kanoe, rybolov a mnoho dalšího. Pokud se rozhodnete jít na výlet, doporučujeme vám obléknout lehkou oblečení, dobré boty, opalovací krém, dalekohled a fotoaparát.

Celkově řečeno, Carara National Park je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu, přírodu a zároveň se odpočinout. Vždy si ale pamatujte na to, že vaše zážitky v parku závisí na Vaší volbě návštěvy. Rozhodnutí o tom, kdy přijít, může být klíčové pro Vaše zážitky, ale nezáleží na tom, kdy přijedete, budete mít vždy na paměti velkolepost přírody a množství druhů, které Kostarika nabízí.


Letenka Kostarika Carara National Park


Pokud hledáte exotický dovolenkový cíl plný překrásné přírody a zvířat, pak by pro vás mohla být letenka do Kostariky s návštěvou Carara National Parku tou nejlepší volbou.

Zatímco mnoho turistů si vybírá letoviska u moře nebo oblíbené hlavní město San Juan, méně známý Carara National Park je pro návštěvníky velkým skrytým pokladem. Nachází se na Jihozápadě Kostariky, nedaleko od pláže Jaco a stále ještě drží svou neuvěřitelnou a nedotčenou přírodu.

Park byl založen v roce 1978 s cílem chránit a zachovat Kostarickou přírodou a vodní zdroje. Je národním parkem a jedním z nejvýznamnějších parků Kostariky. Je to domov pro mnoho ohrožených druhů, včetně krokodýlů, jaguárů a ara makao.

Carara National Park je znám pro svou bohatou a různorodou floru a faunu. Nachází se zde více než 400 druhů ptáků, mnoho druhů hadů, chameleony, leguány a další druhy zvířat. Tento park je ideální pro milovníky přírody a fotografy, kteří si mohou vychutnat krásu krajiny a zachytit vzácné zvířecí druhy.

Pokud se budete pohybovat v parku, zřejmě si všimnete velkého množství divoké zvěře, která tu žije, včetně koatimundi, opic, pum a dalších druhů. V areálu přístřeší jsou informační tabule a průvodcové, kteří návštěvníky provedou a ukáží jim nejlepší místa pro pozorování zvířat a trasy pro pěší turistiku.

Nicméně, zdejší koexistence lidí a zvířat vyžaduje opatrnost a dodržování bezpečnostních pravidel. Bez průvodce by bylo lepší se v parku nepohybovat.

Pro turisty, kteří si chtějí užít pohled na přírodu a poslouchat zvuky křiku opic a zpěv ptáků, je Carara National Park jedním z nejlepších míst v Kostarice. Dostanete se sem snadno, letecky nebo autobusem, a zdarma.

Celkově vzato, letenka do Kostariky, kde se nachází Carara National Park, má pro návštěvníky mnoho kladů. Tuto oblast označují jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. Zdejší příroda je neskutečně krásná a plná nových objevů - všem příznivcům přírody, kteří hledají dobrodružství, si Carara National Park zamilují.


Dovolená Kostarika Carara National Park


Kostarika patří mezi mimořádně příjemná místa, kde si každý návštěvník najde to své. Není to jen ráj s exotickou flórou a faunou, ale také místem s velice pohodovou atmosférou, kterou by si ráda užila celá rodina. Pokud hledáte krásné pláže, zelené pralesy, malebná městečka, zvířecí říše či intenzivní zážitky, tento tropický ráj splní vaše sny.

Nabízí se zde možnost návštěvy mnohých krásných parků. Jedním z nich je Carara National Park, kde můžete obdivovat jedny z nejkrásnějších krajin v Kostarice a dát se na stopu zvířat, která nelze najít v žádném jiném parku.

Carara National Park nabízí turistům opravdu velkolepé zážitky. Areál parku se nachází asi 9 km severně od města Mijas, což je zhruba 1,5 hodiny jízdy autem ze San José.

Park je známý díky své exotické fauně, což je důvod, proč sem turisté z celého světa cestují. Mezi divákem nejoblíbenějšími druhy patří především velké počty nejrůznějších ptáků, puma, jaguáři, veverky a opice. Kromě těchto druhů můžete v parku pozorovat také desítky různých druhů plazů, motýlů a hmyzu. Celkově zde žije až 500 druhů ptáků a více než 150 druhů zvířat.

Dalším neobyčejně zajímavým prvkem v parku je jeho flóra. Park je pokryt deštným pralesem, který je plný vzácných druhů rostlin, např. palmového druhu "Pifá Grevíleová", který je velice ohrožen a ztrácí se stále více.

Návštěva parku je tedy bezpochyby velkým zážitkem a nezapomenutelným dobrodružstvím, které by si neměl nikdo nechat ujít. Carara National Park se nachází v úchvatné kulise s těžkými dešti a vysokými teplotami, takže je nutné se na návštěvu dobře připravit.

Zájemci mohou navštívit park v rámci celodenního zájezdu s profesionálním průvodcem, kteří Vám ukážou a vysvětlí vše, co by o parku měli vědět. Některé části parku jsou dostupné pouze s průvodcem, takže poslechněte si rady a nenechte si ujít žádný z nedožitých zážitků.

Celkově lze říct, že Karara National Park je místem, které prostě musíte vidět. Je to nejen zábava pro celou rodinu, ale také jedinečná zkušenost, která Vám zůstane v paměti na celý život. Nechcete-li zmeškat tento krásný park, zarezervujte si svou dovolenou v Kostarice již dnes a nechte se okouzlit pralesem.


Ubytování Kostarika Carara National Park


Kostarika je ohromující země, plná přírodní krásy a malebného koloritu, a jedním z jejích nejvíce fascinujících přírodních parků je národní park Carara. Tento park se nachází na západě Kostariky, a protože zahrnuje různé biomy, je domovem mnoha druhů fauny a flóry. Pokud chcete strávit nějaký čas v tomto parku, je důležité vědět, jaké typy ubytování si můžete vybrat, abyste si plně užili návštěvu tohoto krásného místa.

Národní park Carara je ideálním místem pro milovníky přírody a turisty, kteří chtějí během své cesty Kostarikou okusit trochu dobrodružství. Park zahrnuje 96 kilometrů čtverečních a je rozdělen na dvě zóny. První zóna je vstupní brána do parku a je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí projít lesem a pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou opice, jaguáři nebo kolibříci. Druhá zóna je zónou, kde se nachází prales a kde můžete vidět různé druhy ptáků a orchidejí.

Když jde o ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v místě nedaleko parku nebo ve vzdálenějších oblastech. Pokud se rozhodnete zůstat v blízkosti parku, máte na výběr několik možností. Například můžete se rozhodnout zůstat v hotelu Punta Leona, který se nachází 19 km od parku a nabízí nádherný výhled na oceán. Tento hotel má také mnoho dalších výhod včetně možnosti relaxovat na pláži, plavat v krásné laguně nebo strávit čas u bazénu.

Další možností v okolí parku je hotel Cerro Lodge, který nabízí ubytování s krásným výhledem na park. Tento hotel se nachází pouhých 10 minut jízdy od vstupu do parku a přináší vám velkou příležitost pozorovat mnoho druhů ptáků z terasy vaší místnosti. V hotelu jsou také k dispozici vynikající služby včetně bazénu, zdarma Wi-Fi a restaurace.

Pokud se rozhodnete pro ubytování mimo oblast parku, nemusíte se obávat, že zmeškáte nějakou zábavu. Kostarika má mnoho krásných pláží, a tak si určitě užijete plavání, potápění nebo surfování. Budete mít také možnost navštívit mnoho zemí turistických atrakcí, jako je Arenal, sopka v aktivitě. Zde si budete moci užít termální koupele nebo spoustu dalších aktivit.

Celkově lze říci, že národní park Carara je ohromující město, plné fauny a flóry, které stojí za to navštívit. Pokud se rozhodnete pro pobyt v blízkosti parku, se svou rodinou, přáteli nebo sami, určitě si zažijete nezapomenutelné zážitky a můžete si vybrat z mnoha typů ubytování, které vám budou nabídnuty. Bez ohledu na to, na co se rozhodnete, budete si užívat krásu Kostariky a její přírodní klenoty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Carara National Park


Q: Jaký je vstup do Carara National Park?
A: Vstupné do parku se platí na vstupu a cena se liší pro domácí a zahraniční návštěvníky.

Q: Jak se dostat do Carara National Park?
A: Park se nachází asi 90 km z jižního západu San José a lze se sem dostat autem nebo autobusem.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Carara National Park?
A: Nejlepší čas na návštěvu parku je od prosince do dubna, který je sušší sezónou.

Q: Co si vzít s sebou na návštěvu Carara National Park?
A: Doporučuje se, abyste si vzali spoustu vody, dostatek slunečního opalu a klobouk nebo čepici, stejně jako pohodlnou obuv a chladivé oblečení.

Q: Jsou zde ubytování a stravovací služby v parku?
A: Park nemá ubytování a stravování, ale v okolních městech jsou k dispozici hotely a restaurace.

Q: Co mohu vidět v Carara National Park?
A: Park je domovem mnoha druhů fauny a flóry, včetně opic, přežvýkavců, kolibříků a krokodýlů.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka parku?
A: Prohlídka parku si může trvat od několika hodin až do celého dne podle toho, jakou trasu si vyberete a kolik si chcete prohlédnout.

Q: Je nutné si přinést s sebou průvodce?
A: Je nutné si s sebou vzít průvodce, protože park oblast zahrnuje přírodu, která má mnoho skrytých tajemství, která si turisté sami nemohou najít.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky