Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Lichtenštejnsko Balzers

Ubytování Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko, jako jeden z nejmenších států na světě, není zrovna turistickým gigantem, ale přesto si zde lze užít nádherné výhledy na lesnaté kopce a malebné vesnice. Balzers, jedno z největších měst v Lichtenštejnsku, nabízí příjemné ubytování, které vám umožní poznat tento krásný kus země.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je nejlepší přejít do hotelu Zur alten Krone, který se nachází v historické části města. Tento krásný hotel vás okouzlí historickým šarmem svých pokojů, které jsou velmi vkusně zařízeny s důrazem na detail. Každý pokoj má výhled na město a okolní krajinnou a je vybaven moderními prvky, jako jsou klimatizace, Wi-Fi a satelitní TV. Pro ty, kteří chtějí ubytování v tichém okolí, může být dobrým řešením dům Gästehaus Martha, který se nachází asi 10 minut jízdy autem od města. Zde si můžete uniknout od shluku města a získat pocit klidu a soukromí.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, je nejlepší zvolit penzion Adler, který nabízí pokoje s vlastní koupelnou a TV. Tento penzion se nachází v centru města a jeho pokojů nabízí skvělé výhledy na okolní krajinnou.

Lichtenštejnsko a Balzers jsou skvělé místem pro ty, kteří chtějí užít si přírodní krásy a historické architektury. Ať už hledáte luxusní ubytování nebo klidné a levné, Balzers má pro návštěvníky mnoho možností ubytování. Ať už jste na prohlídkové cestě, nebo hledáte klidnou dovolenou, Lichtenštejnsko Balzers určitě stojí za vaši pozornost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Balzers


Dotaz: Jaké měna se používá v Lichtenštejnsku?
Odpověď: Oficiální měna v Lichtenštejnsku je švýcarský frank, avšak platí se také eurem.

Dotaz: Jak dojít do Balzers?
Odpověď: Nejlépe se do Balzers dostanete z hlavního města Vaduzu autobusem či autem.

Dotaz: Jaký je Balzers?
Odpověď: Balzers je město v Lichtenštejnsku s asi 5 000 obyvateli. Je známé svým hradem a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Dotaz: Co si v Balzers určitě nesmím nechat ujít?
Odpověď: Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu hradu Gutenberg a nádherný výhled na okolí.

Dotaz: Potřebuji vízum pro návštěvu Lichtenštejnska a Balzers?
Odpověď: Pokud jste občanem EU, nemusíte mít pro návštěvu Lichtenštejnska vízum. Avšak i tak je třeba mít platný cestovní pas.

Dotaz: Kde se dají najít nejlepší restaurace v Balzers?
Odpověď: Nejlepší restaurace v Balzers se nacházejí v centru města, můžete si zvolit mezi místními specialitami a mezinárodní kuchyní.


Dovolená Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá evropská země, zahrnující jediné území o rozloze 160 km² a s populací okolo 38 000 obyvatel. I přesto však nabízí řadu krás a památek, z nichž se můžete inspirovat pro svou příští dovolenou. Jedním z mnoha tipů pro dovolenou v Lichtenštejnsku je zastávka v městě Balzers.

Balzers se nachází na jihozápadě Lichtenštejnska a je nejjižnějším městem v celé zemi. Můžete se těšit na historickou architekturu, romantické uličky a příjemné náměstí, kde se nachází nejvýznamnější památka města – zřícenina hradu Gutenberg. Na vrcholu kopce se rozkládá malebná zřícenina, ze které můžete obdivovat úchvatný výhled na údolí řeky Rýn a okolní hory. Kromě toho si můžete projít krásnou Botanickou zahradu v Liechtenštejnském institutu pro výzkum a ochranu přírody, která dává návštěvníkům jedinečnou možnost pozorovat různé druhy rostlin.

Když si dopřejete procházku po městě, určitě se zastavte v místních restauracích a ochutnejte tradiční lichtenštejnskou kuchyni. Mezi speciality patří například marulenové knedlíky, kaşpele (drobné nudle) s rajčaty a klobásou, nebo famózní spätzle se smetanovou omáčkou a kousky fleku. Lokální pivo, drahý, je též velmi oblíbenou nápojovou lahůdkou.

Co se týče ubytování, v městě najdete několik hotelů v různých cenových kategoriích. Kromě toho lze přes Airbnb zamluvit levnější apartmány nebo pokoje u rodin.

V neposlední řadě se určitě vydejte na výlet do okolní přírody, kde se můžete projít podél řeky Rýn a prohlédnout si okolní kopce a přírodu. Lichtenštejnsko v sobě skrze Balzers nabízí romantiku historie, přírodní krásy a tradiční kuchyni. Proto je tento destinační bod ideálním cílem, pokud chcete užít si klidnou dovolenou.


Počasí Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá země nacházející se v západní Evropě. Lichtenštejnsko se rozkládá na ploše pouhých 160 kilometrů čtverečních a má přibližně 38 tisíc obyvatel. Hlavním městem Lichtenštejnska je Vaduz, ale v této článku se budeme věnovat počasí v městě Balzers.

Město Balzers se nachází na jihu země a je jedním z největších měst Lichtenštejnska. V Balzers se nachází mnoho turistických atrakcí, jako je například zámek Gutenberg, starobylý hrad vysoko na skále, který nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu.

Klima v Lichtenštejnsku je ovlivněno jeho polohou v kontinentální Evropě. Zimy jsou většinou suché a velmi chladné, s teplotami klesajícími pod nulu. V létě jsou teploty vyšší, ale teploty nejsou tak vysoké jako v některých jižních evropských zemích. Průměrná teplota v létě v Balzers se pohybuje kolem 20 °C a v zimě se teploty pohybují kolem -3 °C.

V Balzers jsou zimy obvykle zasněžené, ale srážky jsou celkově poměrně mírné. Průměrné srážky v roce v městě Balzers jsou kolem 1000 mm. Největší srážky přicházejí v létě, kdy často prší. V létě se ale vyskytují i krátkodobé bouřky. V zimě se mohou vyskytnout krátkodobé sněhové bouřky.

Větry jsou v Balzers velmi časté a jsou nejsilnější na jaře a na podzim. Většinou větrné bouri vymetou změny počasí, ale mohou se také objevit vysoké stopy sněhu, které způsobí silné větry.

V období jara a léta se v Balzers daří mnoha druhům rostlin, například krokusům, tulipánům a dalším. V létě je zase možné vidět mnoho druhů rostoucích květin, které kvetou v červenci a srpnu.

Celkově lze říci, že počasí v Balzers není příliš extrémní, ale i tak je třeba se na něj připravit. Pokud se budeš vydávat na cestu po těchto místech, přestože bude únor. Měj na paměti, že zimy se mohou zde stát velmi chladné a srážky mohou být vyšší než v jiných evropských zemích. V každém případě ale Lichtenštejnsko a město Balzers stojí určitě za návštěvu a neváhej je kdykoliv navštívit.


Letenka Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malý alpský stát Orlických hor, ohraničený Švýcarskem a Rakouskem. Když se rozhodnete navštívit Lichtenštejnsko, měli byste zvážit letenku do města Balzers. Toto malé město leží v údolí řeky Rýn, nabízí úžasné scenérie a je ideální výchozí bod pro výlety a objevování Lichtenštejnska.

Letenky do Balzers jsou k dostání z různých míst světa. Z České republiky lze letět z Prahy, z Vídně z Vídně a ze Švýcarska z Curychu. Let trvá pouze několik hodin, což zajišťuje pohodlnou cestu do Lichtenštejnska. Přestože se může zdát, že balzerské letiště nemá mnoho kapacity, je schopno přijmout menší letadla a pohodlně přivést cestující k místu určení.

Svou návštěvou Balzersu získáte jedinečný zážitek. Město, které má něco málo přes 4200 obyvatel, nabízí mnoho lákadel, jako například historický hrad Gutenberg, malebné domy a samozřejmě alpskou scenérii. Pro turisty jsou zde oblíbené také sportovní aktivity jako například jízda na kole nebo rafting na řece Rýn.

Lichtenštejnsko nabízí i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například muzeum moderního umění a zámek Vaduz. Pro milovníky větších měst je také dobrým tipem navštívit přilehlé Švýcarské město Curych.

Celkově lze říci, že letenka do Balzersu je základním prvkem úspěšné dovolené v Lichtenštejnsku. Krátký let a nové zážitky vás obohatí o neuvěřitelné zážitky z tohoto malebného státu. Balzers je tím ideálním výchozím bodem pro vaše další objevování Lichtenštejnska. Budete zde nadšeni kulturou, přírodou i sportovními aktivitami, které vám tento skvělý malý stát může nabídnout.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky