Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Makedonie Skopje

Nejčastější dotazy a odpovědi Makedonie Skopje


1. Jaká je hlavní atrakce v Skopje?

Hlavní atrakcí v Skopje je památník Matky Terezy, který se nachází v centru města.

2. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je využít taxi služby. Nové letiště v Skopje je situováno asi 20km za městem a taxi stanoviště jsou k dispozici hned u východu z terminálu.

3. Mám kreditní kartu: budu ji moci použít v Makedonii?

Většina obchodů v centru města přijímá kreditní karty, ale existují i menší obchody, které karty nepřijímají. Proto je dobré mít u sebe i hotovost.

4. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Skopje?

V centru města se nachází několik moderních obchodních center, jako je například Skopje City Mall. Mimo to jsou v centru města k dispozici i menší butiky a tržnice, kde si můžete koupit různé suvenýry a místní produkty.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Skopje?

V Skopje najdete mnoho různých restaurací, které nabízejí makedonskou, balkánskou i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme například restauraci Dukat, která nabízí tradiční makedonská jídla, nebo restauraci Pelisterka, která je známá svými chutnými grilovanými pokrmy.

6. Jak se dostat do areálu Matky Terezy?

Matka Tereza se nachází v centru města, poblíž nábřeží řeky Vardar. Lze se na ni dostat pěšky, nebo si můžete pronajmout kolo nebo elektrokoloběžku v půjčovně v centru města.

7. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z města do přírody?

V Makedonii je mnoho krásných přírodních lokalit, například NP Mavrovo, NP Pelister nebo NP Galicica. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využít různé turistické autobusy nebo si pronajmout auto.

8. Jsou v Skopje bezpečné noční ulice?

Obecně je Skopje považováno za poměrně bezpečné město. Nicméně jako v každém městě je třeba být opatrný v nočních ulicích a vyhýbat se opuštěným a neosvětleným místům.

9. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Makedonie?

Ideální čas na návštěvu Makedonie je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a venkovské oblasti zelené a plné květin. V zimních měsících může být chladno a některé turistické atrakce jsou uzavřené.

10. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v okolí Skopje?

Kromě Skopje je v okolí města mnoho krásných turistických atrakcí, jako například skanzen řemesel v Stobi, historické město Ohrid, nebo vodopád Matka, který se nachází jen několik kilometrů za městem.


Dovolená Makedonie Skopje


Makedonie je zemí, kterou zpravidla v turistickém průmyslu přehlížíme. Skopje, hlavní město, a okolní oblasti se však mohou pyšnit několika neuvěřitelnými turistickými atrakcemi, což z ní činí atraktivní cíl dovolené.

Když se řekne Skopje, většina z nás si představí celou řadu starých krásných budov a mostů. Je to pravda, ale počítejte s tím, že na místě najdete mnohem víc. Skopje je město, které se nejvíce vyvinulo v průběhu 20. století. Vnitřní město a okolí se výrazně rozrostly až po zemětřesení, které Skopje v roce 1963 postihlo.

Dnes se Skopje může pochlubit moderní architekturou a dokonalými nákupními centry. Nicméně i staré budovy udržují svou kouzelnou atmosféru. Méně známá část města Gazi Baba nabízí naopak velmi zajímavou podívanou - můžete zde vidět moderní stavby uměleckého stylu brutalismus, což vás určitě zaujme.

K uliční rošádě, kdy se nová a stará města snoubí, patří také nabídka restaurací, kaváren a obchodů. Studenti se potom nevyhýbají podzemním hospůdkám a pivnicím s pivem z místními značkami.

Nevyžaduje to tolik finančních prostředků jako luxusní pobyt v řeckém nebo italském letovisku, ale na návštěvě Skopje si přijdou na své ti, kteří mají rádi historické památky a kulturu. V místech nedalekých zemí Srbie a Bulharska najdete také neuvěřitelné přírodní scenérie, takže nikoho nemohou zklamat ani milovníci přírody.

V okolí Skopje se proudí řečka Vardar, díky které nabízí město i řadu sportovních aktivit. Můžete si zde užít například projížďky na kolech, obdivovat výhledy i z výšky padákem nebo opravdu skvěle si zaplavat ve vodě.

Celkově tedy Skopje nabízí turistickou dovolenou, která nás přesvědčí, že dovolenou prožijeme naplno, aniž bychom kupovali nekonečný počet drahých suvenýrů. Pokud tedy hledáte atraktivní cestovní cíl s nedostatečný přihlédnutím, na Skopje můžete vsadit.


Počasí Makedonie Skopje


Makedonie Skopje se nachází v jihovýchodní Evropě a je hlavním městem Makedonie. Skopje má kontinentální podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

Zimy v Skopje jsou převážně suché a studené, s průměrnými teplotami okolo −0,8°C v lednu. V průběhu zimy občas napadá sníh, ale celkově se jedná o poměrně suché období. Mnoho lidí v této době využívá příležitost k lyžování a jiným zimním sportům na horách v okolí Skopje.

Na jaře se počasí začíná zahřívat a začíná období dešťů. Teploty se pohybují mezi 5 a 20°C. Průměrný počet dešťových dnů v dubnu a květnu je 13. V tomto období se také začínají objevovat květiny a celá příroda je v plném rozkvětu.

Léto v Skopje je horké a suché, s průměrnými teplotami okolo 30°C. V hornaté oblasti okolo Skopje jsou teploty mírnější. V létě se naprosto vylučují srážky a průměrný počet slunečných hodin je 12. Lidé v Skopje využívají léto k odpočinku a rekreaci u řek a nádrží v okolí.

Na podzim se opět mění počasí a začíná období dešťů. Teploty se pohybují mezi 5 a 20°C. Většina turistů tuto dobu využívá k cestování a prohlížení krásné podzimní přírody.

Celkově se jedná o poměrně vyrovnané podnebí, s výraznými rozdíly v jednotlivých ročních obdobích. Pokud je pro vás podmínkou hezké a teplé počasí, nejlepší období pro návštěvu Skopje je od května do září. Pokud naopak máte rádi zimní sporty, zima v Skopje je pro vás jako dělaná.


Ubytování Makedonie Skopje


Makedonie Skopje je hlavním městem Makedonie a leží uprostřed Balkánského poloostrova. Makedonie Skopje, nebo jen Skopje, je město bohaté na historii, kulturu a architekturu. Je tedy přirozené, že je to oblíbené turistické cíle, a tak nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky.

Místní hotelové řetězce nabízejí komfortní a moderní pokoje a poskytují širokou škálu služeb a zařízení, jako jsou venkovní a vnitřní bazény, restaurace, konferenční místnosti, bar, internetová připojení, obchody a další. Kromě toho se zde návštěvníci mohou ubytovat v luxusních apartmánech, které mají k dispozici klimatizaci, kabelovou televizi, minibar a další vybavení.

Pokud si však přejete prozkoumat město a zapojit se do jeho života, může být skvělou volbou je využít společného ubytování prostřednictvím Airbnb. V Skopji lze snadno najít místní domy a byty, které jsou k vašemu použití buď celé, anebo si můžete pronajmout jednu místnost. Tyto ubytování jsou zpravidla cenově dostupnější a poskytují větší flexibilitu, co se týče přístupu k základním službám a možnostem prozkoumání města a jeho kultury.

Další volbou inkluzivního ubytování může být hostel, které jsou populární především pro mladé cestovatele nebo ty, kteří již mají podobné zkušenosti. Hostely nabízejí zpravidla cenově velmi dostupné ubytování a možnost setkání s dalšími cestovateli z celého světa.

Jinou možností, jak získat jedinečný pověření Skopje, může být ubytování v historických budovách. Tyto domy zpravidla nabízejí venkovní arkády a dvory, dřevěný nábytek a rustikální dekorace, a tak poskytují cestovatelům historické a kulturní zážitky. Tyto budovy jsou zpravidla vybaveny moderními zázemí, jako jsou Wi-Fi, klimatizace a topení.

Celkově řečeno, velký počet ubytování v Makedonii Skopje dává návštěvníkům volbu, jak optimálně využít své cesty. Bez ohledu na to, zda jste na cestě jako turista, jedete na služební cestu, nebo hledáte dobrodružství, Skopje nabízí výborné ubytování, aby uspokojilo všechny vaše potřeby.


Letenka Makedonie Skopje


Letenka do Skopje - cesta do centra Balkánu

V posledních letech se Makedonie stává stále populárnější turistickou destinací, kam míří především milovníci kultury a historie. Makedonské hlavní město Skopje je turistická atrakce samotná o sobě - nabízí totiž návštěvníkům nespočet památek, galerií, muzeí a parků. Díky letenky do Skopje však můžete objevovat další krásy makedonského krajinného rajónu, jako např. soutěsky Matka, Ohridské jezero nebo pohoří Šar planina.

Letiště Skopje se nachází cca 17 km severně od centra města a je dobře napojeno na místní dopravu. Pro příjezd a odjezd z budovy terminálu slouží taxislužby, autobusové doprava i služby car-sharingu. Doprava k většině makedonských turistických atrakcí je ze Skopje možná např. autobusem, vlakem nebo na pronajatém autě.

Ceny ubytování v Skopje a okolí se pohybují v závislosti na typu zařízení a vybavení v široké škále - od luxusních hotelů až po jednodušší penziony a hostely. Vzhledem k atrakcím, které město nabízí, doporučujeme strávit zde alespoň 2-3 dny.

Co se týče makedonské kuchyně, ta je typická např. masovými pokrmy jako čevapi, pljeskavica, klobásy nebo pečené jehně. Mezi populární speciality patří také různé druhy salátů, čerstvé sýry nebo grapeviny. K pití doporučujeme vyzkoušet tradiční makedonské víno a místní pivo.

Pokud plánujete příjezd do Skopje, letenky jsou k dispozici u několika největších leteckých společností. V letních měsících létají z Prahy, Brna a dalších českých letišť přímé lety společnosti Wizz Air. Při cestě z jiných měst nebo v jiném termínu stačí prohledat nabídku letů u jiných leteckých společností a vybrat si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Makedonie je krásná země s mnoha kulturními a historickými památkami, nádhernými výhledy a vynikající kuchyní. Navštivte Skopje a objevujte skryté krásy středního Balkánu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky