Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)

Ubytování Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauricius Ganga Talao, známý také jako Grand Bassin, je posvátné jezero na ostrově Mauricius, které se stalo oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému okolí a spirituálnímu významu pro hinduisty.

Pokud se rozhodnete navštívit Ganga Talao, budete potřebovat ubytování v blízkosti jezera. K dispozici je mnoho různých možností, které vám nabídnou skvělé zázemí pro vaši dovolenou v Mauriciu.

Jedním z nejlepších ubytování v okolí Ganga Talao je Shanti Ananda Maurice, luxusní resort, který se nachází asi 20 minut jízdy od jezera. Tento resort nabízí nejen krásné pokoje s balkonem a úžasným výhledem, ale také nezapomenutelné zážitky jako wellness procedury, gastronomické zážitky a vodní aktivity.

Další možností je La Vallée de Près Lodge, která se nachází jen 10 minut jízdy od jezera. Tento pěkný penzion nabízí rustikální pokoje s vlastní koupelnou a terasou s výhledem do zahrady. Hosté si zde mohou vychutnat mauricijské speciality a večery u ohně.

Pro romantické zážitky si můžete zarezervovat pokoj v Lakaz Chamarel Exclusive Lodge, která se nachází asi 30 minut jízdy od Ganga Talao. Tento luxusní hotel nabízí pouze 20 pokojů s krásným výhledem do údolí, privátní bazén a stravování na jedinečných místech.

Pro hosty hledající příjemné a cenově dostupné ubytování je Hotel Le Saint Georges skvělou volbou. Nachází se asi 20 minut jízdy od jezera a nabízí pokoje s klimatizací, satelitním televizorem a vlastní koupelnou.

Pokud chcete být co nejblíže Ganga Talao, můžete se rozhodnout pro ubytování ve městě Chamarel. Zde naleznete mnoho ubytovacích možností, jako jsou penziony, hostely a hotely, které budou dokonalou základnou pro vaše putování po této krásné oblasti.

Naposledy, ale ne méně důležité, je ubytování v autokempu, které poskytuje běžné vybavení pro turisty za velmi přijatelnou cenu. Camping Les Embruns se nachází asi 20 minut jízdy od Grand Bassin a nabízí kempování v krásném okolí západního pobřeží ostrova Mauricius.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preferujete, Mauricius Ganga Talao nabízí mnoho možností pro každého hosta, aby si mohl vychutnat krásu tohoto posvátného místa a zároveň zúčastnit se řady aktivit a zážitků na Mauriciu.


Letenka Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauricius, ostrovní země v Indickém oceánu, je známá svými bílými plážemi a turisticky oblíbenými letovisky. Nicméně, daleko od turisticky frekventovaných míst je Ganga Talao, také známé jako Grand Bassin. Toto je místo, kde můžete prožít skutečnou duchovnost Mauricia.

Grand Bassin je krásný sopečný kráter plný vody, který se nachází v horách centrálního okruhu ostrova. Místo je považováno za jednu z nejposvátnějších lokalit na Mauriciu, kterou navštěvují hinduisté ze všech koutů světa. Na břehu Grand Bassin jsou kromě sopečného kráteru také hinduistické chrámy.

Hinduistické svátky jsou zde velmi důležité. Právě v Grand Bassin se každoročně konají slavnosti Maha Shivaratri. Během této oslavy hinduistického bůžka Shivy se sem sjíždí tisíce poutníků, aby se účastnili bohoslužeb a pouťových obřadů. Účast na této slavnosti byla uznána za rekordní největší shromáždění hinduistů v západní polokouli.

Nejkrásnější částí Grand Bassin je jezero plné lotosů. Je to jedno z nejspíše fotografovaných míst na Mauriciu. Pokud si chcete vychutnat pohled na jezero, musíte navštívit nejvyšší bod Grand Bassin, kde se nachází hezký altánek s výhledem na jezero. Pokud se vydáte kolem jezera, najdete zde několik malých hinduistických svatyň a soch božstev.

Závěrem, pokud plánujete návštěvu Mauricia, neváhejte navštívit Grand Bassin. Toto posvátné místo vás okouzlí svou duchovností a krásou přírody. Mauricius je tolik víc než jen pláže, nalézt zde můžete klid a místo pro relaxaci a meditaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)


Otázka: Co je Mauritius Ganga Talao?

Odpověď: Mauritius Ganga Talao, také známý jako Grand Bassin nebo Světový hinduistický chrám, je posvátné jezero a hinduistický chrám nacházející se na ostrově Mauricius.

Otázka: Proč je Ganga Talao posvátný?

Odpověď: Podle hinduistické tradice je toto místo posvátné, protože zde měl Lord Shiva obnovit svoji sílu díky své zásobě posvátné vody z řeky Ganga v Indii. Je zde také považován za domov hinduistického boha Ganga Maa.

Otázka: Jak se dostat na Mauritius Ganga Talao?

Odpověď: Mauritius Ganga Talao se nachází asi hodinu a půl jízdy autem od hlavního města Port Louis. Je zde také možnost použít taxi nebo organizovanou prohlídku. Návštěvníci také mohou použít veřejnou dopravu, ale bude to trvat déle.

Otázka: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mauritius Ganga Talao?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mauritius Ganga Talao je na jaře (duben a květen) nebo na podzim (říjen a listopad), když je mírné počasí s menším rizikem dešťových srážek.

Otázka: Lze v jezeře plavat?

Odpověď: Plavání v Mauritius Ganga Talao není dovoleno z důvodu jeho posvátné povahy. Místo je určeno k meditaci a modlitbám.

Otázka: Je nutné dodržovat určitá pravidla při návštěvě Mauritius Ganga Talao?

Odpověď: Ano, návštěvníci by měli respektovat posvátnou povahu místa a dodržovat určitá pravidla, jako je například zákaz jídla, pití a kouření u jezera. Pokud návštěvníci přicházejí během festivalů nebo ceremonií, měli by dodržovat navíc další rituály a pravidla.


Počasí Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauricius Ganga Talao, také známý jako Grand Bassin, je největší hinduistické poutní místo na Mauriciu. Tento posvátný rezervoár se nachází víc než 500 metrů nad hladinou moře a přitahuje tisíce návštěvníků a poutníků každý rok.

Na Mauriciu vládne tropické klima, což znamená teplé a vlhké počasí po celý rok. V období od listopadu do května jsou teploty mírnější a hladiny srážek jsou nižší. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 24-31 °C a nocní teploty se klesají na 19-23 °C. Během této doby můžete očekávat jasné modré nebe a slunečné dny. Tato období jsou ideální pro návštěvu Grand Bassin a ostatních atrakcí na Mauriciu.

V období od června do října jsou teploty místo toho vyšší a hladiny srážek se zvyšují. Dny jsou stále teplé s průměrnými hodnotami 25-29 °C a stále je možné očekávat slunečné dny. Nicméně, tyto měsíce jsou také zahrnují období dešťů, takže se může stát, že se setkáte s náhodnou bouřkou nebo deštěm. I přesto však Grand Bassin zůstává otevřený pro návštěvníky a většina turistických aktivit funguje i během tohoto období.

Návštěva Grand Bassin je nejlepší v období od února do května, kdy teploty jsou příjemné a množství dešťových srážek je na minimu. Pokud se ale rozhodnete navštívit v období dešťů, nebojte se. Mauricius má krásnou přírodu a období dešťů může být mimořádně krásné a zelené.

V každém případě je Grand Bassin jedním z nejkrásnějších a nejposvátnějších míst na Mauriciu, ať už zvolíte kteroukoli dobu návštěvy. Můžete si tady prohlédnout neuvěřitelné hinduistické svatyně, obdivovat krásnou přírodu a užít si poklidné chvíle. Při návštěvě Grand Bassin nezapomeňte dodržovat zvyky a pravidla tohoto posvátného místa.


Dovolená Mauricius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauricius je ostrov, který se nachází na východním pobřeží Afriky. Jde o jeden z nejkrásnějších a nejvíce exotických ostrovů, který láká návštěvníky z celého světa. A mezi mnoha turistickými atrakcemi, které Mauricius nabízí, patří i Ganga Talao, neboli Grand Bassin.

Grand Bassin se nachází v centrální části ostrova, mezi kopcemi a zalesněnými oblastmi. Jeho název v překladu znamená Velké jezero, což napovídá, že se jedná o velkou a krásnou vodní plochu. Pro místní obyvatele je Grand Bassin dokonce jedním z nejposvátnějších míst na ostrově, jelikož zde sídlí hinduistický chrám a posvátný pramen s vodou z řeky Ganga.

Pokud se rozhodnete Grand Bassin navštívit, určitě se nebudete nudit. Kromě bohaté historie a náboženské symboliky vydělíte také krásnou přírodu a klid spojený s tichou vodní hladinou. Okolo Grand Bassin se nachází množství malebných stezek, s výborným výhledem na celou oblast.

Jednou z největších událostí v Grand Bassinu je hinduistický festival Maha Shivaratri, který se koná každý rok v únoru nebo březnu. Tuto slavnost navštěvují stovky tisíc poutníků, kteří putují z celého ostrova a někdy i z okolních zemí. Festival začíná tři dny před samotným dnem Maha Shivaratri a slouží k přípravě a hymnám boha Šivy. Poté výroba, příprava a distribuce obrovských množství hinduistického jídla.

Grand Bassin je skutečně unikátním a krásným turistickým cílem na ostrově Mauricius. Nehledejte nic jiného, než klid a pohodu. Přijďte navštívit tohle úchvatné místo, abyste se osvěžili, nabrali síly, nabrali nových zážitků a zároveň poznali něco z jiné kultury a náboženství.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky