Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mexiko Chiapas

Ubytování Mexiko Chiapas


Mexiko je země, která má mnohem víc kouzla než jen Cancun a Los Cabos. Přestože jsou tyto destinace nádherné, existují i jiné nové destinace, kde si můžete užít skvělou dovolenou. Jednou z nich je mexický stát Chiapas, který sice není přímo u moře, ale nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu, historii a kulturu.

I když je Chiapas třetím nejchudším státem v Mexiku, nabízí svým návštěvníkům širokou škálu možností pro ubytování. Od nejlevnějších motelů po luxusní hotely s pohodlnými a vybavenými pokoji.

Nejlepší místa k ubytování v Chiapas

1. San Cristóbal de las Casas

San Cristóbal de las Casas je hlavním městem Chiapasu a nabízí množství ubytovacích zařízení. Hlavní výhodou ubytování v této oblasti je její blízkost k historickému centru města. Některé hotely jsou umístěny ve starých koloniálních budovách, které dávají návštěvníkům pocit, že se vrátili do minulosti.

2. Palenque

Palenque je město, které se nachází ve středu Chiapasu, a je známé pro své archeologické naleziště. Hlavní výhodou ubytování v této oblasti je její blízkost k této atrakci. V této lokalitě se nachází mnoho hotelů, které nabízejí různé typy ubytování.

3. Tuxtla Gutiérrez

Tuxtla Gutiérrez je hlavní město státu Chiapas, které leží v údolí řeky Grijalva. Město bývá často vyhledáváno turisty, kteří zde hledají ubytování pro svou dovolenou v Chiapasu. V Tuxtla Gutiérrez se nachází množství hotelů, které nabízejí rozmanitý sortiment ubytování.

4. Tapachula

Tapachula je město, které se nachází na pobřeží Pacifiku, v jihovýchodní části státu Chiapas. Město má mnoho hotelů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky, kteří cestují po Chiapasu. Tapachula je dobrým výchozím bodem pro cestování ochutnávání místní atmosféry v této oblasti.

5. Comitán

Comitán je město, které se nachází na jihu státu a nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu a historické památky. V této oblasti se nachází mnoho hotelů, které nabízejí různé typy ubytování. Všechny zde nabízené hotely jsou vzhledem k turistické atraktivitě v této oblasti kvalitní.

Ať už se rozhodnete ubytovat v jakékoli oblasti státu Chiapas, můžete očekávat příjemné zážitky. Tato oblast je plná nádherných historických památek, krásné přírody a kultury. Záleží jen na vás, který z těchto míst si vyberete pro své ubytování během vaší cesty do Chiapasu.


Počasí Mexiko Chiapas


Mexiko Chiapas se nachází na jihozápadě Mexika a je nejjižnějším státem v zemi. Je to oblast s nádhernými horami, tropickým deštným pralesem, řekami a jezery. Navíc je Chiapas do značné míry ovlivněn přílivem vody a vzdušného proudu z severního Pacifiku a Karibiku.

Počasí v Chiapasu se tak vyznačuje vysokou vlhkostí a tropickým klimatem. Teploty se pohybují v průměru od 20 až 30 ° Celzia. V oblastech, kde převažují hory, se může teplota v noci snížit až k 10 ° C.

Deštivá sezóna v Chiapasu začíná v květnu a končí v říjnu. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 2 500 mm, avšak v některých oblastech to může být až 5 000 mm ročně. Nejvíce srážek bývá na východě Chiapasu. A právě v této době mohou být krajiny Chiapasu úchvatně krásné. Lesy a horská údolí jsou plné živých barev s celou řadou květin, které kvetou na jaře a v létě.

I přesto, že jsou léta v Chiapasu extrémně vlhká, se zde nachází řada míst, které jsou stále významnými turistickými destinacemi. Města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutierrez jsou mezi turisty velmi populární díky své bohaté historii, kulturním artefaktům a nádherné přírodě.

Další turistickou atrakcí Chiapasu je proslulá mezoamerická archeologická lokalita palenque, která se nachází na jihu státu. Je to bývalé město Mayů a je známé kvůli svým monumentálním stavbám a malbám, které se nacházejí uvnitř jejich paláců.

Celkově lze říci, že počasí v Chiapasu může být velmi proměnlivé, ale stále se jedná o krásné místo k návštěvě. Pokud se chcete vyhnout dešti, nejlepší dobou k návštěvě je od listopadu do dubna. Nicméně, pokud se chcete potopit do krásy tropického deštného lesa a obdivovat úchvatné vodopády, pak může být návštěva v deštné sezóně v Chiapasu pro vás to pravé.


Letenka Mexiko Chiapas


Mexiko je krásná země plná zajímavých míst, kde je co objevovat. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Chiapas. Tato oblast se nachází v jihovýchodním Mexiku a nabízí mnoho kulturních a přírodních krás.

Jak se do Chiapas dostat? Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do města Tuxtla Gutiérrez, hlavního města Chiapas. Zde se můžete ubytovat v místních hotelech a začít objevovat krásy této oblasti.

Co můžete v Chiapas vidět? Jedním z největších zážitků v oblasti Chiapas je návštěva Národního parku Cañón del Sumidero, kde se můžete projíždět po řece a obdivovat impozantní kaňon. Dále je zde mnoho kulturních památek, včetně mayského města Palenque, které bylo vybudováno před tisíci lety a které je dodnes velmi dobře zachováno.

Dalšími zajímavými místy jsou města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutiérrez, kde se můžete procházet po historických ulicích a podívat se na místní architekturu. V této oblasti se také nachází několik přírodních rezervací, včetně Biosférické rezervace El Triunfo a Montebello, kde se můžete projít po krásných ekosystémech.

Další aktivitou, kterou můžete v oblasti Chiapas podniknout, je návštěva mnoha místních trhů, kde si můžete zakoupit tradiční výrobky jako jsou koberce, šperky nebo místní produkty.

Pokud chcete zažít něco skutečně unikátního, určitě byste neměli vynechat návštěvu záchranářské stanice pro kočky v San Juan Chamula. Toto město je domovem tzv. kočičích lidí, kteří nosí zvířata s sebou po ulicích a místní kočky jsou pro ně velmi důležité.

V oblasti Chiapas je mnoho míst, která stojí za to navštívit, a pokud se rozhodnete na tuto letenku sáhnout, určitě nebudete litovat. Krásné města, přírodní krásy a mnoho kulturních památek jsou jen některými z mnoha věcí, které si můžete užít v tomto krásném koutu Mexika.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chiapas


1. Kolik stojí letenky do Chiapasu?

Ceny letenek do Chiapasu se liší podle sezóny a přepravce. Průměrná cena letenky z Evropy se pohybuje mezi 10 000 a 20 000 Kč.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Chiapasu?

Mezi hlavní atrakce v Chiapasu patří Starověká města Maya, vodopády Agua Azul a Misol-Ha, Národní park Canon del Sumidero, archeologické naleziště Palenque, jezero Montebello a mnoho dalších.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chiapasu?

Nejlepší doba na návštěvu Chiapasu je od listopadu do dubna. Tuto dobu lze dále rozšířit v závislosti na konkrétním místě a klimatických podmínkách.

4. Je potřeba si vzít očkování před cestou do Chiapasu?

Před cestou do Chiapasu se doporučuje očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem, v závislosti na zdravotním stavu cestovatele.

5. Jaký druh jídla se podává v Chiapasu?

V Chiapasu se podává tradiční mexická kuchyně, která zahrnuje mnoho typických jídel, jako jsou například tacos, enchiladas, fajitas nebo tortilla chips s guacamole.

6. Jaké je doporučené období pobytu v Chiapasu?

Doporučuje se strávit v Chiapasu alespoň týden, aby si cestovatelé mohli prohlédnout nejvýznamnější památky a okusit místní kuchyni.

7. Jaký je v Chiapasu způsob dopravy?

V Chiapasu se nejčastěji cestuje autobusy nebo taxi. Lze také využít služby místních průvodců nebo si pronajmout vlastní vozidlo.

8. Jaký je průměrný úroveň turistických služeb v Chiapasu?

Turistické služby v Chiapasu jsou kvalitní a úroveň kvality se liší podle konkrétního typu ubytování a dalších služeb, jako jsou například průvodcovské služby nebo dopravní služby.

9. Jaké jsou nejlepší místa k nákupům v Chiapasu?

Mezi nejlepší místa k nákupům v Chiapasu patří tradiční trhy, kde lze zakoupit různé druhy ručně vyráběných suvenýrů a doplňků.

10. Jaký druh měny se používá v Chiapasu?

V Chiapasu se používá mexické peso (MXN). Lze si také vyměnit americké dolary nebo eura za místní měnu v měnících.


Dovolená Mexiko Chiapas


Pokud se chystáte na dovolenou do Mexika a hledáte místo, které vám nabídne jiný pohled na toto krásné středoafrické místo, Chiapas je tím nejvhodnějším místem. Toto mexické stát je plný kulturního bohatství, nepřeberné množství přírodních krás a bohatou historii, která z něj činí neuvěřitelné místo, které si zamilujete.

Co můžete očekávat:

Pokud se chystáte do Chiapas na dovolenou, můžete očekávat neuvěřitelně bohaté kulturní dědictví, které se projevuje v neuvěřitelné historii státu. Je zde mnoho mayských ruin, které jsou důkazem toho, že tato kultura zde byla mnoho století před naším letopočtem. Místem, kam byste určitě měli zajít, je Palenque, který je jednou z nejkrásnějších mayských ruin.

A co se přírody týče? Chiapas vám nabídne úžasné vodopády, džungle a krásné horské masivy, které jsou skvělým místem pro pobyt v přírodě. I když v Mexiku najdete mnoho krásných míst a přírodních parků, chiapaská příroda je něco úplně jiného.

Kromě přírodních krás můžete v Chiapasu také ochutnat neuvěřitelně chutné tradiční jídlo. Mezi oblíbené pokrmy patří například tortas, které jsou velmi oblíbené v celé Latinské Americe. A pokud si chcete vychutnat větší množství tradičních jídel, doporučujeme navštívit některou z mnoha tradičních komunit, které se nacházejí v okolí.

Kam bezpečně jet:

Teď, když víte, co vás v Chiapasu čeká, je také důležité, abyste zvolili bezpečné místo pro svůj pobyt. Bezpečnost by měla být vždy prioritou při vaší dovolené, a proto vám doporučujeme zůstat v sídlech mimo městskou zónu. Mnoho hotelů a resortů vám nabídne exkluzivní pobyt, ale budou mimo rizikové zóny.

Další možností je být vědomý svého okolí a zůstat opatrný. Pamatujte si, že v Mexiku existuje určité riziko kriminality, takže se vyhněte temným uličkám a spíše zůstaňte ve velkých lidech. V případě pochybností kontaktujte místní úřady.

Konečné shrnutí:

V Chiapasu najdete mnoho možností pro skvělou dovolenou. Od mayských ruin až po krásnou přírodu, každý si zde najde něco vhodného pro sebe. Pokud ale hledáte bezpečné pobytové místo, zvažte pobyt v rezortu mimo rizikové oblasti a opatrně se pohybujte v městských zónách. Chiapas je bez pochyb nádherný mexický stát, který vás svými krásami a kulturou okouzlí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky