Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mjanmarsko (Barma) Mrauk U

Počasí Mjanmarsko (Barma) Mrauk U


Mrauk U je město nacházející se v severozápadní části Mjanmarska (Barmy) a je to jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti. Mrauk U se nachází v oblasti Rakhine a je tvořeno mnoha budovami a chrámy z dob dynastií Arakanských králů a je považováno za důležité archeologické naleziště.

Počasí v Mrauk U je rozděleno na tři základní roční období; suché období, deštivé období a přechodné období. Suché období v Mrauk U trvá od října do března a je charakterizováno suchým a chladným počasím, s nízkou vlhkostí a malým množstvím srážek. Nejvyšší teploty se pohybují okolo 32 až 33 stupňů Celsia.

Deštivé období je mezi dubnem a zářím a je charakterizováno vysokou vlhkostí, vysokými teplotami a velkým množstvím srážek. Nejvyšší teploty v této době se pohybují okolo 35 stupňů Celsia.

Přechodné období trvá obvykle měsíc v dubnu a měsíc v říjnu, kdy je počasí nestabilní a nejčastěji dochází k přeháňkám.

Vzhledem k tomu, že Mrauk U se nachází v severozápadní části Mjanmarska, je zde celkově sušší klima, než v jiných oblastech země. Je zde méně dešťů než na jihovýchodě a teploty jsou stále dostačující pro turisty, aby mohli poznávat krásy města během celého roku.

Celkově řečeno, nejlepší období pro návštěvu Mrauk U je v období sucha, od října do března, kdy je počasí stabilnější, s nízkou vlhkostí a malým množstvím srážek. Nicméně, během deštivého období, kdy je celé okolí zelené a plné květin, mohou turisté také obdivovat krásy města, ale musejí být připraveni na vysokou vlhkost a velké množství srážek.

Vzhledem k tomu, že Mrauk U láká turisty ze všech koutů světa a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti, je důležité být při návštěvě vždy dobře připraven na aktuální počasí. Přijměte proto vhodné oblečení a vybavení a užijte si cestování do tohoto úžasného místa.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Mrauk U


Mrauk U je jedním z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Mjanmarsku. Nachází se v západní části země, v Rakhine State, a je domovem několika neuvěřitelných archeologických památek. Tyto památky a přírodní krásy Mrauk U přilákaly stále více turistů a proto zde byla vybudována celá řada hotelů a ubytování k uspokojení turistického průmyslu.

V Mrauk U najdete celou řadu hotelů, ubytoven a penzionů. Většina z nich je rozmístěna v okolí centra, takže turisté mají snadný přístup k hlavním památkám a turistickým atrakcím.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se podívat na hotel Sittwe Princess Resort. Je to jediný pětihvězdičkový hotel v oblasti Mrauk U, který nabízí luxusní pokoje s výhledem na řeku a bazénem. Cena za noc se pohybuje kolem 250 dolarů za noc.

Jestli preferujete spíš střední třídu, můžete se zastavit v hotelu Shwe Taung Tan, který se nachází v centru města. Nabízí standardní pokoje s výhledem na řeku a cenově výhodné ceny.

Pro ty, kteří hledají ubytování v friendly cenové kategorii, je tu například pěkný a útulný penzion Moonstar. Nachází se ve velmi klidném prostředí a je obklopen policemi, což zajišťuje velkou bezpečnost.

Pokud nechcete strávit moc peněz na ubytování, můžete se podívat na One Stop Guest House, který se nachází v centru města. Nabízí komfortní pokoje s výhledem na město a zahrnuje snídani zdarma. Cena za noc zde začíná od 15 dolarů.

Mrauk U není velké město, většina hotelů a ubytování se nachází v centru, procházející ve skutečnosti i hlavní turistické atrakce. Proto není třeba cestovat dlouho k jednotlivým památkám.

Závěrem lze říci, že najít ubytování v Mrauk U není problém. Díky rozmanité nabídce hotelů a penzionů si můžete vybrat podle vašich preferencí a cenové kategorie. Přesto by bylo dobré si na místě zjišťovat, zda splňují vaši prezentaci a očekávání.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Mrauk U


Myanmar, dříve nazývaný Barma, je země, která nabízí mnoho památek, ať už přírodních, nebo historických. A jedním z takových míst je i Mrauk U.

Mrauk U se nachází v západní části Myanmaru a je považováno za jedno z nejkrásnějších historických míst v zemi. Je to město, které má dlouhou a bohatou historii a často bývá přirovnáváno k Angkor Wat v Kambodži a Bagan v Myanmaru.

Mrauk U bylo kdysi mocným královstvím a dnes se zde nachází celá řada tzv. pagod, stavby s kulatými stolpovitými věžemi, které jsou pro tento region typické. Místní pagody jsou velmi krásné a návštěvníci se obvykle nevyhnou ani nejvýznamnější stavbě města - Shite-Thaung - chrámu, který obsahuje stovky soch Buddha a reliéfů na stěnách.

Pro návštěvníka je však nejlepší vydat se do Mrauk U na západ slunce, protože pak se mění do fascinující barvy tmavě růžové. Stejně jako Angkor Wat a Bagan, i Mrauk U je dnes kulturní památkou UNESCO.

Letecké spojení s Mrauk U je poměrně omezené, i když existují denní lety z Yangonu a Sitty, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je lodí. Trajekty odplouvají z Sittwe, což je nejblíže situované město a trvají asi půl dne.

A když se už v Mrauk U nacházíte, nenechte si ujít ani místní trh, který zanechá nezapomenutelné dojmy díky svému pestrobarevnému zboží a vůním. Za zmínku stojí také návštěva vesnic a etnických menšin v okolí města.

Mrauk U je neobyčejně krásné místo, návštěvníkům přináší jedinečné zážitky z historie, kultury a památek. A s letenkou do Mrauk U z Yangonu nebo Sitty se do tohoto fascinujícího města dostanete velmi pohodlně.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Mrauk U


Mrauk U v Mjanmarsku (Barma) je skrytým pokladem pro ty, kteří hledají přírodní krásy, záhadné chrámy a bohatou historii. Tento starobylý městský stát, který kdysi sloužil jako centrum království Arakanské dynastie, nabízí jedinečný pohled na minulost a kulturu Mjanmarska.

Mrauk U je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Jeho úžasné stúpy, buddhistické chrámy a jiná nádherná architektura se nacházejí v malebném prostředí, obklopeném zelenými révy a horami.

Mnoho turistů Mrauk U vidí jako tajemnou alternativu ke slavnějšímu historickému městu Bagan, ale pro mnohé je Mrauk U cesta zpátky v čase, kdy dynastičtí vládci vládli na této části Mjanmarska.

Mrauk U byl jedním z nejdůležitějších center na Hedvábné stezce, což přilákalo obchodníky ze vzdálených zemí včetně Indie, Persie, Číny a Portugalska. Mnoho z těchto obchodníků přišlo do města jako prostředníci pro různé zboží, ale také jako misionáři a učenci.

Dnes si návštěvníci Mrauk U mohou prohlédnout jeden z nejbohatších zdrojů kulturního dědictví v Asii. Mezi významnými památkami patří Shitthaung Temple, Phara Ouk Kyaung a Dukkanthein Temple. Mnoho chrámů jsou zdobeny freskami, sochami a propracovanými detaily.

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Mrauk U, je nechat se vodit místními odborníky nebo si najmout lehkou loď. Tyto lodě umožňují turistům podívat se blíže na mnoho z chrámů a obdivovat krásné západy slunce nad řekou Kaladan.

Mrauk U je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Mjanmarsku. Místní lidé jsou výjimeční a přátelští a uvítají vás s otevřenými náručemi, ve stylu tradiční pohostinnosti. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne krajinu, kulturu a historii, bude Mrauk U určitě tou správnou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Mrauk U


Otázky o Mrauk U:

1. Co je to Mrauk U?
Mrauk U je starobylé město v regionu Rakhine, v Myanmaru (Barma), které je známé svými stovkami buddhistických chrámů a zřícenin.

2. Jak se dostanu do Mrauk U?
Mrauk U je možné dosáhnout letadlem nebo lodí z města Sittwe. Cesta trvá přibližně 5 až 6 hodin lodí a 45 minut letadlem.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mrauk U?
Nejlepší období pro návštěvu Mrauk U je od října do března, kdy jsou suché podmínky a nízká vlhkost. V letním období může být velmi deštivo a drsné.

4. Jaká je cena vstupenky do Mrauk U?
Vstupenka do Mrauk U stojí 6 000 kyatů (asi 3,50 USD).

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Mrauk U?
Doporučuje se zůstat v Mrauk U minimálně 2-3 dny, aby bylo možné zhlédnout všechny hlavní atrakce.

6. Co vidět v Mrauk U?
V Mrauk U je třeba vidět stovky chrámů a zřícenin z 15. až 18. století, jako jsou Koe Thaung, Htukkanthein a Shittaung. Kromě toho je možné navštívit více místních vesnic a trhů.

7. Co si vzít s sebou na návštěvu Mrauk U?
Při návštěvě Mrauk U si vezměte pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, klobouk, vodu, a nějakou drobnou hotovost.

8. Je v Mrauk U bezpečno cestovat?
V Mrauk U není v současné době žádné varování k cestování a město je považováno za relativně bezpečné pro návštěvníky, pokud dodržujete obecná pravidla osobní bezpečnosti.

9. Jaké jsou další atrakce v okolí Mrauk U?
V okolí Mrauk U je možné navštívit pláže a ostrovy v zátoce Bengal a také další historická místa v blízkosti Sittwe.

10. Potřebuji vízum pro návštěvu Myanmaru?
Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum před nástupem do Myanmaru. Více informací naleznete na oficiálních stránkách velvyslanectví Myanmaru.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky