Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Monako Monaco Top Cars Collection

Ubytování Monako Monaco Top Cars Collection


Monako je jedno z nejvíce exkluzivních měst na světě, lákající nejen turisty, ale i milovníky luxusních a sportovních aut. Pro turisty, kteří touží po nezapomenutelné zkušenosti, je zde Monaco Top Cars Collection.

Monaco Top Cars Collection je muzeum automobilů, které se nachází přímo v centru Monaka. Toto muzeum patří mezi nejvýznamnější sbírky automobilů na světě. V muzeu najdete více než 100 historických a kultovních vozidel z celého světa.

V muzeu můžete vidět například legendární Veritas RS z roku 1948, která se proslavila díky vítězství v závodu v Itálii. Dalšími vzácnými kousky jsou Fiat 500 Jolly, Mercedes 300 SL Gullwing nebo Lamborghini Miura. Kromě těchto klasických krás, které si získaly srdce většiny návštěvníků, najdete v muzeu i hightech stroje jako například Bugatti Veyron nebo kočár, který použila britská královna Alžběta II. při své korunovaci.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1993 a od té doby se stalo jednou z hlavních turistických atrakcí Monaka. Mnoho lidí přijíždí speciálně kvůli návštěvě tohoto muzea. Pokud máte rádi historické a vzácné vozy, pak Monaco Top Cars Collection je pro vás must-see atrakcí.

Jedním z hlavních faktorů, který vtahuje návštěvníky do této sbírky, je bezesporu její umístění. Muzeum se totiž nachází v samotném centru města. Pro turisty je velkým lákadlem i možnost procházet se po okolí a užít si krásy Monacké riviéry.

Vstupné do Monaco Top Cars Collection činí 10EUR pro dospělého návštěvníka a 5EUR pro dítě od 8 let. Turisté si však mohou zakoupit také balíček, který zahrnuje vstupenku do muzea po celý den spolu s většinou dalších turistických atrakcí v oblasti za cenu 30EUR. Tento balíček je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít co nejvíce zážitků během své návštěvy Monaka.

Monaco Top Cars Collection je nejen skvělým místem k návštěvě pro milovníky automobilů, ale i pro ty, kteří si chtějí užít krásné prostředí Monaka. Díky jeho výhodnému umístění, návštěvníci musejí procházet pouze krásou města!


Počasí Monako Monaco Top Cars Collection


Monako, do této malé středomořské země poutá mnoho turistů luxusní život a bohatství, je však především sídlem jedné z nejvýznamnějších automobilových sbírek na světě - Monaco Top Cars Collection.

Tato sbírka se nachází v samotném srdci Monaka, v budově Palais de la Fontaine. Zahrnuje na 100 automobilových klenotů ze všech koutů světa, které si zde mohou návštěvníci prohlédnout a obdivovat.

Hlavním cílem této sbírky je zachování automobilového dědictví a historie v jedinečné a originální podobě. Mezi vystavenými auty naleznete například zlatou Bugatti Veyron, Ferrari F50, Lamborghini Murcielago a mnoho dalších.

Každé auto v této sbírce má svůj příběh a historii. Například nejstarší vozidlo je Bugatti 1912, kterou vlastnila česká šlechtična a je dodnes v originálním stavu. Potom si mohou turisté prohlédnout například Porsche 959, které bylo kdysi autom nejrychlejším na světě, neuvěřitelný Koenigsegg CCX s karoserií z uhlíkových vláken či Ferrari 512 TR, součást filmu Hlupáci.

Většina vystavených vozidel je stále funkčních, což znamená, že si je turisté mohou prohlédnout v akci. Odborníci zabezpečují, aby každé auto bylo vysvětleno z hlediska jak své historie, tak charakteristik. Turisté se tak dozvědí, jak vznikalo a jak je dané vozidlo emblematické.

I když je to soukromá sbírka, sběratelem je pan Prince Rainier III. a každý rok sbírce přibude několik nových unikátních kousků.

Monaco Top Cars Collection je jedinečným místem, kde se dá vychutnat krása a luxus, který je spojen s moderními automobily. Vstup do této sbírky je zpoplatněn, ale skutečně stojí za to. A to nejen pro automobilové nadšence, ale i pro všechny, kdo se zajímají o historii a design.
V souvislosti s počasím můžeme říct, že Monako je známé především svými mírnými a slunečnými léty. Průměrná teplota během léta se pohybuje kolem 26-28°C a často se zde objevují nebezpečné vedra. Většina návštěvníků se proto rozhoduje pro pobyt od května do září, kdy jsou teploty nejvyšší. Na podzim je opět počasí příjemnější a teploty stoupají k 20-25°C. Zima je naopak poměrně mírná a mnoho lidí se do Monaka vydává právě během vánočních svátků.

Celkově tedy můžeme říci, že Monako je jedinečným místem s krásným počasím po většinu roku a každý turista, který se sem vydá, si určitě najde něco, co mu zaujme. Ať jsou to krásné pláže, restaurace s vyhlášenou kuchyní nebo právě Monaco Top Cars Collection.


Letenka Monako Monaco Top Cars Collection


Pokud jste milovníkem rychlosti a luxusu, pak byste si neměli nechat ujít jedinečnou příležitost navštívit Monaco Top Cars Collection. Tato muzejní expozice se nachází v samém srdci Monaka a nabízí návštěvníkům možnost zhlédnout některé z nejluxusnějších a nejrychlejších automobilů na světě.

Pro cestovatele ze vzdálenějších míst může být nejlepší volbou letenka do Monaka. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Monaka za rozumné ceny, včetně společností jako Emirates, Lufthansa, British Airways a mnoho dalších. Lety jsou často přímé nebo s jedním přestupem, což umožňuje cestovatelům snadnou dostupnost do tohoto nezvykle krásného místa.

Po příjezdu do Monaka se můžete přestěhovat do svého hotelu a poté navštívit Monaco Top Cars Collection. Toto muzeum se nachází na nábřeží Quai Antoine I.

V muzeu se nachází více než 100 ikonických automobilů, včetně vozů značek jako Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Rolls-Royce a mnoho dalších. Návštěvníci se mohou projet luxusními vozy, včetně zcela nových modelů a raritních veteránů. Expozice se vyznačuje tím, že nabízí nejen řadu automobilů, ale také jeden z největších světových souborů modelů automobilů na světě.

Mezi největší lákadla, která lze vidět v Monaco Top Cars Collection, patří například vozy jako Ferrari F40, Bugatti Veyron, Porsche Carrera GT, Lamborghini Countach a mnoho dalších. Milovníci motorismu si určitě přijdou na své, protože se mohou projíždět nejrychlejšími auty na světě a uctívat legendy automobilového světa.

Celkově lze říci, že návštěva Monaka a zvláště příležitost navštívit Monaco Top Cars Collection jsou skvělou zkušeností pro každého, kdo má zájem o luxusní auta. Zájemci o letenky do Monaka by se měli poradit s místními cestovními kancelářemi, aby našli nejlepší možnosti a slevy. Monaco Top Cars Collection je bezesporu jedním z největších automobilových muzeí na světě a nabízí krásný pohled na historii tvorby a inovací automobilů, a zároveň nepředstavitelný zážitek pro všechny.


Dovolená Monako Monaco Top Cars Collection


Monako, to je město luxusu a elegance, které se nachází na francouzské Riviéře. Pokud se chystáte na dovolenou do Monaka, určitě nezapomeňte navštívit Monaco Top Cars Collection – galerii automobilů, která se nachází nedaleko zámku veřejného majetku.

Monaco Top Cars Collection má na výstavě více než 100 kusů luxusních vozů a motorek, které jsou vystaveny na ploše více než 5000 m². Mezi vystavenými automobily se můžete setkat s vozidly značek Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Porsche a mnoho dalších.

Jedním z největších lákadel výstavy je Ferrari 250 GTO z roku 1963. Tento kousek je považován za jeden z nejcennějších a nejkrásnějších automobilů v historii. Výjimečnost vozu zaručují také jeho technické parametry. Tento historický klenot byl v roce 2018 na aukci prodán za více než 48 milionů dolarů.

Dalším skvostem Monaco Top Cars Collection je Lamborghini Countach z roku 1989, který byl vyroben pouze v počtu 657 kusů. Tento elegantní sportovní vůz poskytuje vynikající akceleraci a dorazí na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy.

Milovníci motorek se určitě potěší výstavou Ducati Desmosedici GP 12, která byla vyrobená k použití v závodech MotoGP. Tento motocykl byl využitý v roce 2012 a závodnímu jezdci o něm totiž rozhodujícím způsobem rozhodujícím způsobem pomohlo k zisku titulu mistra světa.

Mezi další významné zástupce na výstavě patří Porsche 356, který byl vyráběn mezi lety 1948 a 1965. Tento vůz má v sobě prvky nejen klasického vzhledu, ale také moderní technologie a vynikající výkon.

Vstupenka na výstavu stojí 16 eur. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Monaco Top Cars Collection je otevřena každý den od 10:00 do 18:00 hodin. Pokud se chystáte na dovolenou do Monaka, neváhejte navštívit tuto skvostnou výstavu automobilů a motorek, která patří ke klenotům tohoto města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Monako Monaco Top Cars Collection


Otázky a odpovědi ohledně Monaco Top Cars Collection:

1. Co je Monaco Top Cars Collection?

Monaco Top Cars Collection je muzeum automobilových vozidel v Monaku, které vlastní a provozuje tamní kníže Albert II.

2. Kolik stojí vstupné do muzea?

Vstupné do muzea stojí 8 EUR.

3. Jaké automobily jsou v muzeu k vidění?

V muzeu jsou vystaveny různé modely automobilů, zejména luxusních značek jako Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Bentley a mnoho dalších.

4. Je možné si v muzeu automobilů koupit suvenýry?

Ano, v muzeu je obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé předměty spojené s historií automobilek.

5. Jak dlouho trvá prohlídka muzea?

Prohlídka muzea trvá zhruba hodinu, ale časový harmonogram si návštěvníci mohou naplánovat individuálně.

6. Platí se za parkování u muzea?

Ano, parkování u muzea není zdarma.

7. Je možné v muzeu fotografovat?

Fotografování je v muzeu povoleno, ale s bleskem není kvůli zachování vozidel povoleno.

8. Má muzeum otevřeno celoročně?

Ne, muzeum má otevřeno pouze sezónně, od dubna do října. Během zimních měsíců je uzavřeno.

9. Je nutné v muzeu předem rezervovat vstupenky?

Rezervace vstupenek není nutná, ale doporučuje se, pokud chce návštěvník navštívit muzeum v časech s větším návštěvností.

10. Je v muzeu povoleno jíst a pít?

V muzeu není možné jíst ani pít, ale návštěvníci si mohou odpočinout a občerstvit se na zahrádce před muzeem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky