Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park

Počasí Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolský Gobi Gurvansaikhan National Park se nachází v jižní části země, v provincii Ömnögovi, na pomezí náhorní plošiny Gobi a pohoří Altaj. Park zabírá území o rozloze více než 270 000 hektarů a je jedním z největších chráněných oblastí v Mongolsku.

Počasí v Gobi Gurvansaikhan National Park je převážně suché a horké, s minimálním množstvím srážek. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až ke 40 °C, zatímco v zimě klesají na -30 °C. To znamená, že teplotní rozdíly v průběhu roku jsou obrovské.

Charakteristickým prvkem počasí v parku je také silný vítr, který často přináší velké duny písku do oblasti. Tyto duny patří k největším a nejkrásnějším v celém Mongolsku a jsou důležitým turistickým cílem.

Podnebí v Gobi Gurvansaikhan National Park ovlivňuje mnoho faktorů, včetně nadmořské výšky, vzdálenosti od oceánu a polohy v oblasti. V letních měsících se návštěvníci mohou těšit na slunečné a teplé počasí, ale doporučuje se, aby si přinesli dostatek vody a opalovacího krému a chránili se před sluncem.

V zimě jsou horské oblasti parku pokryty sněhem a zimní sporty jsou velmi populární. Místní obyvatelé také ovlivňují počasí v parku pomocí svých tradičních zemědělských, pastevnických a lovcovských aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Gobi Gurvansaikhan National Park je velmi specifické a často extrémní. Nicméně, pokud se připravíte na různé klimatické podmínky, můžete si užít krásy této nádherné oblasti v Mongolsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


1) Co je to Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park?
Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park je národní park v jižní části Mongolska, který se rozkládá na ploše více než 2 000 kilometrů čtverečních. Je to jedna z nejrozmanitějších a nejkrásnějších oblastí v zemi, plná úchvatných scenérií, skalních útvarů, rostlin a zvířat.

2) Jak se dostat do Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park?
Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park se nachází asi 600 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Ulaanbaatar. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je cestovat po silnicích a pěšky.

3) Jaké aktivity jsou k dispozici v Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park?
V parku je možnost pěší turistiky, kempování, jízdy na velbloudech, prohlídek jeskyní a jezerových údolí, večeře pod širým nebem a mnoho dalších zážitků.

4) Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu parku?
Nejlepší období pro návštěvu parku jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty mírnější a méně suché než v létě. Zimní měsíce jsou obvykle velmi chladné a návštěvníci by měli být vybaveni teplým oblečením.

5) Jaká je zde flora a fauna?
V parku najdete velké množství endemických rostlin a zvířat, včetně divokých velbloudů, gazel, ibisů a orlů. Také zde najdete mnoho kaktusů, stepních trav a další vegetace, která je adaptovaná na suché klima.


Dovolená Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolská Gobi je neuvěřitelně rozsáhlá pouštní oblast, která působí jako nárazník mezi Mongolskem a Čínou. Tento obrovský kus země je bohatý na ohromující přírodní scenérie a fascinující divokou zvěř, která se zde pohybuje.

Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po prozkoumání Mongolska, je zde jedno místo, které byste rozhodně neměli vynechat – Gobi Gurvansaikhan National Park. Tento národní park je největším chráněným územím v Mongolsku a nabízí nezapomenutelné zážitky.

Park se nachází v nádherných kamenitých údolích, které jsou obklopeny písečnými dunami a strmými skalnatými skalisky. Oblast je domovem pro mnoho ohromujících zvířat, jako jsou velbloudi, ibexi, mongolské gazely, argali a mnoho dalších druhů. Kromě toho zde najdete i řadu historických památek, včetně skalních maleb a Buddhových klášterů.

Jedním z největších lákadel národního parku Gobi Gurvansaikhan je „Dýchající kříž“. Jedná se o zvláštní geologický úkaz, kdy se vzduch z jedné strany rokle cítí jako chladný a na opačné straně je naopak horký.

Další ikonickou atrakcí parku jsou Khongoryn Els, písečné duny, které se tahuje na více než 180 kilometrů. Navštěvovat je můžete pěšky nebo na velbloudovi.

Pokud máte rádi historii, nenechte si ujít návštěvu kláštera Ongi. Tento klášter byl vybudován v roce 1660 a byl domovem pro několik set mnichů a žebráků. V průběhu 20. století byl však klášter zcela zničen v rámci rozsáhlé kampaně proti náboženství. Nyní zde existují pouze zbytky kláštera a nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud hledáte méně turistické místo, můžete navštívit Yolyn Am, pouštní údolí, které je většinu roku pokryto ledu. Toto údolí se nachází v ústí soutěsky Yolyn a skýtá domov pro mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou vlci, lva stepního a mnoho dalších druhů.

Ať už hledáte dobrodružství nebo klid, Národní park Gobi Gurvansaikhan nabízí nekonečné množství možností. Nemůžeme vám slíbit, že se budete cítit jako Indiana Jones, ale můžeme vám garantovat, že se tady dozvíte mnoho o historii a zvláštnostech Mongolska. Toto místo je velmi vzdálené a nepraktické na prozkoumání bez průvodce, takže si zajistěte svého vlastního průvodce a využijte všech zkušeností, které tato oblast nabízí.


Ubytování Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolsko je země, která má mnoho fascinujících přírodních krás, a Gobi Gurvansaikhan National Park je jedno z míst, které by neměly chybět na seznamu každého přírodovědce nebo cestovatele. Nachází se na jihu Mongolska a rozkládá se na ploše 27 000 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro mnoho divokých zvířat, včetně vzácných druhů jako jsou irbis, velbloud dvouhrbý, argali a zubr mongolský.

Pokud plánujete návštěvu Gobi Gurvansaikhan National Parku, je nejlepší zůstat v chatech, které se nacházejí v různých částech parku. Tyto chaty nabízejí ubytování v klidné a příjemné atmosféře s vlastním sociálním zařízením.

Další možnost ubytování jsou gerové stany. Ty jsou velmi populární ve střední Asii a jsou ideální pro život v pustině. Ger je kruhový stan, typický pro mongolskou kulturu. Tyto stany poskytují útulné a pohodlné ubytování se společnými sociálními zařízeními na mnoha místech v parku.

Když se rozhodnete zůstat v Gobi Gurvansaikhan National Parku, můžeme vám doporučit navštívit některé z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst parku. Mezi ně patří Yolyn Am (Údolí lomu), písečné duny Khongoriin Els, kde se můžete vydat na projížďku na velbloudech, a Bayanzag (Pláň hořících klád), kde můžete vidět mnoho stop dinosaurů a obdivovat nádherně kolorované útvary skal.

Gobi Gurvansaikhan National Park je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout civilizaci a prožít něco nového a nezapomenutelného. Ubytování v parku je opravdu jedinečné a nabízí autentický pocit mongolské kultury a přírody. Vydejte se na dobrodružství a objevte tuto fascinující část světa.


Letenka Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Pokud hledáte netradiční způsob, jak si užít dovolenou a poznat nový kraj, dost možná přemýšlíte o návštěvě Mongolska. Toto nádherné země je plné překrásných hor, národních parků a monumentálních pouští, které si zaslouží pozornost turistů z celého světa. Jedním z těch nejznámějších parků v Mongolsku je Gobi Gurvansaikhan National Park.

Tento oblast se rozkládá přes více než 27 000 km2, což z něj činí jedno z největších chráněných území v Asii. Zahrnuje celou řadu malebných krajin, jako jsou rozmanité hory, nádherné skalní útesy, bohatou divočinu a jedinečné pouštní duna. Je to místo, kde se setkávají útesy, pouště a ledovcová jezera, takže si můžete užít nádherný výhled po celý den.

A jaký nejlepší způsob, jak se dostat do tohoto parku? Nejlepší řešení je vyhledat letenku do hlavního města Mongolska, Ulanbátaru, protože odtud je to jen kousek do parku. Návštěva Gobi Gurvansaikhan National Parku je jednou z nejpopulárnějších aktivit pro turisty a místní obyvatele. Můžete zde strávit několik dní, abyste si prohlédli to vše, co má k nabídnutí.

Když se začnete potulovat po horských vrcholech a divočině, zjistíte, že park nabízí spousty možností pro trekking, horská kola a kempování. Pokud jste milovníky přírody a adrenalinu, budete zde v sedmém nebi. Existuje řada hlavních turistických atrakcí, jako jsou skalní útvary jako Yolyn am nebo "Oříšková soutěska". Tam se můžete potulovat mezi ledovci a setkat se s ohroženými druhy zvířat jako jsou sněžné levharti, Argali ovce a Gobi medvídky.

Dokonce i v oblasti pouště, můžete najít neuvěřitelně bohatou faunu a flóru. Jediným způsobem, jak poznat dobře tento kraj, je projít si po vlastní ose a to si vychutnat každičký okamžik v oblasti. Navíc, pokud si budete chtít odpočinout, můžete si zajít do řady tradičních mongolských osad. Tato řada starých vesnic jsou opravdovým překvapením pro turisty, kteří chtějí poznat mongolskou kulturu a tradice.

Od nákupu pouštního zboží po ochutnávku tradičního jídla, rozhodně zde nebudete nudit a pokud si toto místo zvolíte jako svůj cíl dovolené, budete mít možnost si užít nejlepší krajiny a zážitky, které Mongolsko nabízí. V Gobi Gurvansaikhan National Parku se budete cítit jako v jiném světě a to vše díky těm neuvěřitelným krajinám a dobrodružství, která zde můžete zažít.

Proto pokud toužíte po dobrodružné dovolené a poznávání nových krajů, pak byste rozhodně měli vyzkoušet letenku do Mongolska a navštívit tento krásný národní park!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky