Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Německo Neuschwanstein Castle

Počasí Německo Neuschwanstein Castle


Neuschwanstein Castle je jedním z nejznámějších turistických cílů v Německu, který se nachází v oblasti Bavorska. Jeho unikátní architekturu a magickou atmosféru si můžete užít nejlépe za pěkného počasí. Pojďme se podívat na to, jaké počasí můžete očekávat během vaší návštěvy v této části Německa.

Jaro

Jaro v Bavorsku bývá chladnější a deštivější než jiné roční období. Můžete se tedy setkat s větrným a deštivým počasím, a to zejména během března a dubna. Nicméně, jak se jaro posouvá dále, většinou se počasí zlepšuje a slunce začne častěji vycházet. Je to krásné období pro pozorování různých květin a rostlin, které se začínají objevovat po celé oblasti.

Léto

Léto v Bavorsku bývá obvykle teplé a slunečné. Toto období bývá nejoblíbenější pro cestování, protože poskytuje ideální počasí pro všechny turistické aktivity. Můžete si užít slunečné dny a krásné západy slunce, které se odrážejí na zdech hradu. V tomto období roku je však obvyklé také silnější turistické provoz, takže se připravte na větší davy lidí.

Podzim

Podzim v Bavorsku je neuvěřitelně krásné období, kdy se příroda začíná přetvářet do barevného závoje. Můžete očekávat nižší teploty a srážky, ale přesto se jedná o období, které si zaslouží vaši pozornost. Ptáci začínají migrovat, srnky se prohánějí lesy a můžete pozorovat mnoho dalších přírodních krás.

Zima

Zima v Bavorsku je známá zejména pro svá tkalcovská trhy, která zaplňují města v celé oblasti. Můžete očekávat sněhové srážky, nízké teploty a chladné větry. Pokud se ale obléknete dobře a připravíte se na chladné počasí, můžete si užít krásné zimní scenérie a možnost lyžování a snowboardingu.

Závěr

Byť se počasí může rychle měnit a být nepředvídatelné, Neuschwanstein Castle a jeho okolí stojí za to vidět v každém ročním období. Od jara po zimu můžete očekávat nádherné scenérie, které vás opravdu okouzlí. Stačí si jen přizpůsobit cestování tomu, jaké počasí vás čeká a být na něj dobře připraveni. Bon voyage!


Letenka Německo Neuschwanstein Castle


Pokud hledáte nevšední zážitek, rozhodně byste neměli minout krásné německé městečko Schwangau, které leží v okolí Německého Alp. Tento malebný koutek plný historie a nádherných staveb, obklopen různě vysokými horami, je domovem pro jednu z nejkrásnějších památek Německa – hrad Neuschwanstein.

Chcete-li se k této impozantní stavbě dostat co nejrychleji a bez zbytečného stresu, můžete využít letenky do blízkých měst. Nejlepší volbou je asi letiště v Mnichově, na které létají letadla z mnoha evropských měst. Zdejší letiště je dobře napojené na místní i vzdálenější destinace, což vám umožní cestovat snadno a pohodlně.

Jakmile ale přistanete v Mnichově, nenechte se zlákat příliš dlouhým pobytu v této velké, moderní metropoli. Raději se vydejte na cestu do Schwangau, kde vás čeká pravá rázovitost bavorského kraje. Zařiďte si pronájem auta nebo využijte místní hromadnou dopravu, abyste se mohli bez starostí dostat až k vstupu do samotného hradu.

Neuschwanstein, který byl postaven na konci 19. století bavorským králem Ludvíkem II., je nádhernou ukázkou romantického stylu a jeho okolí je plné skrytých koutů a krásných horských výhledů. Většina návštěvníků se nejprve vydá k Mariánskému mostu, což je nejoblíbenější místo, odkud se dá hrad nejlépe fotografovat. Z tohoto místa se nabízí nezapomenutelný výhled na hrad i na údolí.

Stejně působivá je ale i samotná prohlídka hradu, která vás zavede přes krásné zámecké interiéry až na jeho střechu, odkud se opět nabízí nezapomenutelný výhled na okolní krajinu. Vstupenky si můžete objednat předem, aby vám neutekli a věnujte se této úžasné památce klidně celý den.

Neuschwanstein Castle je bezpochyby jedním z nejhezčích hradů na světě a návštěva tohoto místa určitě stojí za to. Navíc, když se rozhodnete letět do Mnichova, máte poskytnutou skvělou příležitost poznat i jiné zajímavosti tohoto města a okolí. Pokud máte rádi pohodu a horskou scenérii, vyzkoušejte tuto kombinaci, a buďte nadšeni a obohaceni zážitky a jinými pohledy, které vám Mnichov a Neuschwanstein nabídnou.


Ubytování Německo Neuschwanstein Castle


Německo je známé jako země mnoho krásných hradů a zámků, ale žádný z nich nemůže soutěžit s Neuschwanstein Castle. Tento hrad, který se nachází v jižním Bavorsku, je jedním z nejikoničtějších hradů na světě a inspiroval výstavbu mnoha fiktivních hradů ve filmech a knihách.

Neuschwanstein Castle byl vybudován na přání bavorského krále Ludvíka II. v letech 1869 až 1886. Architektura tohoto hradu je inspirována románským a gotickým stylem a kombinuje prvky z různých období uměleckého stylu, takže dokonale reprezentuje romantickou estetiku 19. století.

Hrad není jen příkladem umělecké krásy, ale také zvrchovaného pohodlí. Při vstupu do hradu můžete procházet hrobkovou kaplí, velkou truhlářskou dílnou a vstupní halou, než se dostanete k hlavnímu nádvoří hradu. Zde se nachází velké schodiště a pak velký sál s balkony a zámeckými okny, kde král často pořádal honosné večeře a kulturní akce.

Když se podíváme na ubytování kolem hradu, nabízí se několik možností. Nejlepším způsobem, jak prožít opravdový zážitek, je zůstat v blízkosti hradu. V oblasti kolem hradu se nachází mnoho penzionů a hotelů, které nabízejí zaznamenatelné pokoje a nádherné výhledy na hrad.

V případě, že se chcete ubytovat něco mimo obvyklé nabídky, zvažte možnost strávit noc v hradním hostelu. V budově, která kdysi sloužila jako stáje hradu, se dnes nachází hostinec s jednoduchými lůžky a základním zařízením, který nabízí krásné pohledy na hrad a je velmi cenově dostupný.

Po dni stráveném objevováním hradu a jeho okolí, si můžete vychutnat tradiční bavorské jídlo v jedné z místních restaurací a skvěle se zrelaxovat při krásných večerech.

Neuschwanstein Castle je jedním z nejnavštěvovanějších turistických památek v Německu a je těžké najít bydlení bez rezervace, ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně nebo typu ubytování. Pokud však chcete zažít skutečnou krásu hradu, stojí to za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Neuschwanstein Castle


Q: Kdy Neuschwanstein Castle vzniklo?
A: Neuschwanstein Castle byl postaven v roce 1869.

Q: Kde se nachází Neuschwanstein Castle?
A: Nachází se v jižním Německu, v blízkosti města Füssen.

Q: Kolik stojí vstupenka do Neuschwanstein Castle?
A: Vstupenka do Neuschwanstein Castle stojí asi 13 EUR pro dospělé a 7 EUR pro děti.

Q: Jaká je nejlepší doba návštěvy Neuschwanstein Castle?
A: Nejlepší doba návštěvy je od dubna do října, kdy je hrad otevřen a kdy jsou teplé počasí.

Q: Kolik času potřebuji na návštěvu Neuschwanstein Castle?
A: Návštěva hradu trvá obvykle asi 2-3 hodiny, včetně pěšího výstupu do hradu.

Q: Lze se dostat na Neuschwanstein Castle vlakem?
A: Ano, lze se dostat do blízkosti hradu vlakem a poté autobusem nebo taxíkem do vrcholové části.

Q: Je třeba rezervovat vstupenky předem?
A: Ano, doporučuje se rezervovat vstupenky předem, protože hrad je velmi populární turistickou atrakcí a vstupenky jsou často vyprodány předem.


Dovolená Německo Neuschwanstein Castle


Dovolená v Německu bývá často spojována s návštěvou historických a kulturních památek. Jednou z nejznámějších je určitě zámek Neuschwanstein, který se nachází v jižním Bavorsku, nedaleko hranice s Rakouskem.

Zámek Neuschwanstein byl postaven v letech 1869 až 1886 pro bavorského krále Ludvíka II. a sloužil mu jako útěk z každodenní reality do světa fantasy a legend. Navrhl ho architekt Christian Jank, který se při jeho stavbě inspiroval středověkou a gotickou architekturou.

Zámek je vystavěn na úbočí kopce a při pohledu z dálky působí velmi působivě. Jeho bílá fasáda a věže jsou viditelné z mnoha míst v okolí. Je prohlášen za nejkrásnější zámek v Německu a často se objevuje na základních kartách.

Prohlídka zámku Neuschwanstein je velmi oblíbená a turisté z celého světa sem cestují, aby viděli tento unikátní klenot. Během prohlídky se návštěvníci prochází mnoha nádherně zdobenými místnostmi a obdivují krásné fresky a umělecká díla, která zde byla vytvořena.

Neuschwanstein také inspiroval Walt Disneyho k vytvoření zámku pro své animované filmy. Není tedy divu, že mnoho návštěvníků zde vidí pravou inspiraci a romantiku.

Kromě prohlídky zámku sameho, mohou návštěvníci také vychutnat krásné okolí. Zámek se nachází v malebné oblasti Alp a vyhlídkové místo Marienbrücke nabízí úžasný výhled na zámek a nádhernou krajinu.

Celkově je dovolená v Německu perfektní pro ty, kteří milují historii a architekturu. Návštěva zámku Neuschwanstein je jedním z vrcholů této dovolené a určitě stojí za to ji zařadit do seznamu míst, které chcete navštívit.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky