Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Niger Koure Giraffe Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Niger Koure Giraffe Reserve


1. Jak se dostaneme do Niger Koure Giraffe Reserve?
- Niger Koure Giraffe Reserve se nachází asi hodinu jízdy od Niamey, hlavního města Nigeru. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je najmout si místního průvodce nebo taxík.

2. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Niger Koure Giraffe Reserve?
- Nejlepší čas pro návštěvu Niger Koure Giraffe Reserve je od prosince do března, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování žiraf.

3. Jaké druhy živočichů se v Niger Koure Giraffe Reserve mohou vidět?
- V Niger Koure Giraffe Reserve lze pozorovat zejména Rothschildovy žirafy, ale také další druhy savců, jako jsou antilopy, hyeny a paviáni.

4. Je nutné si přinést vlastní jídlo a pití na návštěvu Niger Koure Giraffe Reserve?
- Ano, je lepší si přinést vlastní jídlo a pití, protože v rezervaci není žádný obchod nebo restaurace.

5. Lze v Niger Koure Giraffe Reserve kempovat?
- V Niger Koure Giraffe Reserve není povoleno kempovat. K dispozici jsou však některé ubytovací možnosti v blízkosti rezervace.

6. Jaký je vstupní poplatek do Niger Koure Giraffe Reserve?
- Vstupní poplatek do Niger Koure Giraffe Reserve závisí na věku a státním občanství návštěvníka. Domácí návštěvníci platí méně než zahraniční návštěvníci.

7. Jsou v Niger Koure Giraffe Reserve organizovány výlety s průvodcem?
- Ano, v Niger Koure Giraffe Reserve jsou organizovány výlety s místním průvodcem, což je výhodné pro pozorování a lepší orientaci v rezervaci.

8. Je vhodné vzít si foťák na návštěvu Niger Koure Giraffe Reserve?
- Ano, fotografování je v Niger Koure Giraffe Reserve povoleno a žirafy jsou výborným motivem pro fotografie. Je ale nutné nerespektovat zvířata a neblížit se k nim příliš na dohled.


Dovolená Niger Koure Giraffe Reserve


Niger Koure Giraffe Reserve: Oázou záchranou
s početnou populací Rothschildovy žirafy

Rothschildova žirafa patří mezi nejohroženější druhy tohoto krásného a okázalého zvířete. Proto je každá snaha o její ochranu a záchranu zvláště důležitá. A právě v Nigeru se nachází pro ni velmi důležitá lokalita, Koure Giraffe Reserve.

Tato rezervace se nachází pouhých 60 kilometrů jižně od hlavního města Nigeru, Niamey, v oblasti Sahelu. V této oblasti je převážně suchý stepní klima. Nicméně, zdánlivá neúrodnost a suchost se stalo domovem mnoha zvířat, včetně Rothschildovy žirafy. Výjimečná souhra přírodních podmínek a ochranářského úsilí v combinaci s místními osadníky, kteří oblast respektují, vytvořily unikátní ekosystém vyzdvihující se jako jedno z nejproslulejších míst k pozorování této žirafy v celé Africe.

Rezervace přivítá všechny nadšence přírody a zvířat. Návštěvníci si mohou prohlédnout Rudé hory, kde se nacházejí posvátná místa v tradiční kultuře místních obyvatel. Stejně tak se mohou projít rezervací, a při pozorování Rothschildovy žirafy pochopí, jak důležitá místa, jako je toto, v boji o zachování druhů.

Informační centrum se nachází na hlavním parkovišti a připravuje mnoho aktivit pro návštěvníky. Můžete navštívit také místní vesnice a pobyt v tradičním domě ochutnat místní jídlo a uspořádat si s místními pečlivě připravenou jízdu na velbloudovi.

Pokud hledáte odpočinek, můžete si objednat místní víkendový pobyt s místní rodinou. Takový pobyt vám umožní vidět, jak místní rodiny žijí a vyzkoušet si klasickou afričanú pohostinnost.

Kromě Rothschildovy žirafy, se v parku můžeme setkat s dalšími zvířaty, včetně lvů, bufal a prasat stříbrných. Příjemným pobyt v Koure Giraffe Reserve stane díky příznivému klimatu celoročně. Nicméně, nejlepší období k návštěvě je od května do září, kdy je nejlepší doba k pozorování místní fauny (díky vysoké zeleni v okolí).

Rezervace Koure Giraffe Reserve je skvělý způsob, jak naplánovat svou hodnotnou dovolenou. Navštivíte unikátní místo, a zároveň se zapojíte do ochrany a záchraně mnoha ohrožených druhů. Pokud hledáte něčím speciálním a máte zájem o ochranu přírody, doporučujeme Koure Giraffe Reserve jako vaši další turistickou destinaci.


Počasí Niger Koure Giraffe Reserve


Niger Koure Giraffe Reserve je krásný přírodní park ležící v centrální části Nigeru. Tato zvláštní rezervace je domovem pro populaci žiraf giraffa camelopardalis peralta, což jsou žirafy s unikátními světlejšími skvrnami na kůži. Rezervace se rozkládá na ploše více než 4 000 hektarů a je jedním z nejvýznamnějších a největších chráněných území pro girafy v celé oblasti Sahelu.

Klima v Niger Koure Giraffe Reserve je převážně suché a horké. V létě se teploty vyšplhají až k 38°C a déšť prakticky neprší. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále velmi teplé, s občasnými přeháňkami. Průměrné srážky jsou zhruba 200 milimetrů za rok. Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám jsou girafy přizpůsobené suchu a patří k největším býložravcům v oblasti Sahelu.

Rezervace je oázou zvířat i pro místní obyvatele, kteří zde mohou najít zdroj vody pro zavlažování svých polí a pastvin. Je také zdrojem obživy pro mnoho rodin, které se živí turistikou.

Turisté, kteří navštíví Niger Koure Giraffe Reserve, jsou si vědomi, že mohou vidět jedinečnou populaci giraf a další zvířata jako jsou sloni, paviáni a antilopy. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je projížďka na koni, která umožňuje návštěvníkům prozkoumat oblast a obdivovat krásu tohoto nádherného místa.

Nicméně turisté by měli být respektovat přírodní prostředí a dodržovat pravidla, aby minimalizovali svůj dopad na toto zranitelné prostředí, a chránili tak domovinu pro girafy a další zvířata.

I přes obtížné podmínky je Niger Koure Giraffe Reserve velmi důležitou oblastí pro ochranu giraf a jejich životního prostředí. Pokud tedy hledáte dobrodružství a chcete zažít něco skutečně jedinečného, Niger Koure Giraffe Reserve je určitě místem, které byste neměli minout.


Letenka Niger Koure Giraffe Reserve


Niger Koure Giraffe Reserve je unikátní místo, které by nemělo uniknout pozornosti cestovatelů, kteří touží po setkání s divokými živočichy. Letenka do Nigeru vás zavede do země, která je známá nejen svými zajímavými geologickými útvary, ale také svou rozmanitou faunou a flórou.

Niger Koure Giraffe Reserve se nachází v oblasti Tillaberi, nedaleko od hlavního města Niamey. Tento národní park je domovem největší populace žiraf zvaných kordofánské žirafy (Giraffa camelopardalis antiquorum) na světě. Tyto impozantní zvířata žijí na rozlehlých územích včetně pastvin zvaných "gueltieres", kde naleznou potřebnou stravu.

Pro cestovatele je toto místo jedinečnou možností pozorovat žirafy v přirozeném prostředí. Pouze z malého počtu míst můžete vidět takový počet těchto velkých savců, jak žijí v dobrých svobodných podmínkách. Ochranáři zde poskytují ochranu kordofánským žirafám a vše, co potřebují k přežití.

Při návštěvě Niger Koure Giraffe Reserve budete mít možnost nejen spatřit žirafy, ale také si prohlédnout množství jiných zvířat, jako jsou zebry, antilopy, divocí koně, prasata či hroši. Kvůli klimatickým podmínkám se zde ale nachází mnoho zvláštních rostlin. Zajímavou plodinou je africký baobab, jehož kmene dosahují až více než 20 metrů výšky.

Vstupné do Niger Koure Giraffe Reserve se pohybuje okolo 30 USD. Pohyb po parku je nejčastěji možný s průvodcem, který Vám umožní seznámit se s jednotlivými druhy zvířat, a zároveň bude dbát bezpečnosti.

Letenka do Nigeru může být pro některé cestovatele vysoká investice, ale cesta bude naprosto stála za to. Čeká Vás neuvěřitelný zážitek, když zvířata svobodně pobíhají mezi obrovskými africkými kmene baobabu a vy máte možnost vidět žirafy ze blízka. Můžete se těšit na krásné fotografie a zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Niger Koure Giraffe Reserve


Niger Koure Giraffe Reserve je území v Nigeru, které nabízí jedinečnou zkušenost pobytu a pozorování žiraf. Pokud si chcete užít výjimečnou cestu, navštivte tento národní park a zůstaňte v místních ubytovacích zařízeních.

Co uvidíte?

Niger Koure Giraffe Reserve je domovem k asi 600 žirafám a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost pozorovat tato zvířata v přirozeném prostředí. Mimo to můžete také objevovat divokou zvěř, jako jsou antilopy, pštrosi a buvoli. Kromě toho zde najdete mnoho zdrojů vody, historických památek a dokonce i rybniček.

Ubytování

V Niger Koure Giraffe Reserve naleznete různé druhy ubytování. Pokud chcete zažít blíž kontakt s přírodou, můžete si vybrat ze svých stanů s pohodlnými postelemi a soukromými toaletami. Tyto stanové kempy se nacházejí v hloubi národního parku a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost spaní ve stínu stromů a pod hvězdnou oblohou.

Pokud hledáte luxusnější možnost, zůstaňte v místních hotelích a zajištěných oblastech s veškerými moderními pohodlími, jako je klimatizace a mini bar. Základní ubytování v Niger Koure Giraffe Reserve stojí 30 USD pro stan a 60-100 USD pro hotelový pokoj.

Co dělat?

Kromě pozorování žiraf můžete v Niger Koure Giraffe Reserve užít mnoho dalších aktivit. Můžete si například vychutnat autem safari v savanách, kde máte možnost pozorovat zvířata, jako jsou sloni, lvi a hyeny. Také vás mohou zajímat historické památky, jako jsou hrobky Tuaregů nebo starověké památky v Agadezu.

Závěr

Niger Koure Giraffe Reserve nabízí návštěvníkům úžasné možnosti ubytování a relaxace, včetně pozorování žiraf v přirozeném prostředí, autem safari a historických památek. Pokud hledáte netradiční dovolenou, pak je tento národní park skvělým výběrem. Přijďte a užijte si nevšední zážitek ze spánku pod hvězdnou oblohou nebo z pobytu v luxusních hotelových zařízeních.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky