Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Nikaragua Selva Negra Cloud Forest

Nejčastější dotazy a odpovědi Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


1. Co je to Selva Negra Cloud Forest?
Selva Negra Cloud Forest je oblast lesů s velkým množstvím druhů rostlin a živočichů nacházející se v Nikaragui.

2. Jak se tam dostanu?
Nejlepší cesta je letecky do Managuy, následně pak shuttle busem do Selva Negra.

3. Jaké aktivity lze v Selva Negra Cloud Forest podniknout?
Lze využít mnoho turistických tras, projektů na ochranu přírody, koupání, výletů do okolí.

4. Je v této oblasti bezpečno?
V místě Selva Negra se pohybuje mnoho turistů, v dozorovaných oblastech je bezpečno. Nicméně, doporučujeme dbát na zákony a na vlastní bezpečnost.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu?
Nejlepší doba na návštěvu je během suché sezóny, od listopadu do února.

6. Kde si mohu rezervovat ubytování?
Ubytování lze rezervovat přímo na stránkách Selva Negra nebo na různých cestovních portálech.

7. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní události v této oblasti?
Nejvýznamnější kulturní události jsou konány v prosinci, na oslavu místních svátků a Vánoc.

8. Jaký je v Selva Negra Cloud Forest klima?
Klima je tropické s vysokou vlhkostí.

9. Musím mít očkování před cestou do této oblasti?
Před cestou se doporučujeme poradit s odborníkem na cesty a prohlédnout si aktuální cestovní rady.

10. Co mohu ochutnat v této oblasti?
V této oblasti se nachází mnoho místních specialit, včetně zeleniny, ovoce a kávy.


Ubytování Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je krásnou zemí s množstvím přírodních záznamů a turistických atrakcí a jednou z nich je Selva Negra Cloud Forest. Tato oblíbená lokalita nacházející se ve střední části Nikaraguy je známá svou exotickou faunou a flórou, přičemž se nachází uprostřed horského masivu se zalesněnými svahy a roklemi.

Pokud si plánujete návštěvu tohoto neobyčejného místa, doporučujeme se ubytovat v areálu, který se nachází přímo v srdci Selva Negra Cloud Forest. Ubytování v této lokalitě se může zdát jako zbytečný náklad, ale výhody, které vám to nabízí, jsou opravdu nezaměnitelné.

Areál ubytování v Selva Negra Cloud Forest vás vtáhne přímo do přírody, ačkoli na krok od luxusních ubytovacích zařízení. Areál nabízí různé druhy ubytování, mezi které patří hotely, chaty a bungalovy, umístěné uprostřed krásného lesa. Zde si můžete užít nejen krásné scenérie, ale také klid a ticho, který pro vás bude odpočinkem od ruchu a shonu velkoměsta.

Jedním z hlavních důvodů, proč se ubytovat přímo ve středu Selva Negra Cloud Forest, je možnost pozorovat zblízka zvířata ve volné přírodě. Od obyčejných ptáků a motýlů až po vzácné endemické druhy, jako jsou opice, jaguáři a kolibříci, uvidíte zde celou řadu druhů, které byste jinde jen těžko spatřili.

Navíc, máte zde možnost se zapojit do různých turistických aktivit, jakož i aktivit s místními obyvateli, jako jsou prohlídky kávových plantáží, cyklo-turistika, pěší turistika, rybaření a exkurze do místních vesnic. Areál také nabízí restaurace s místními specialitami a kavárnami, kde si můžete pochutnat na tradičním zrnkovém kávovém nápoji.

Selva Negra Cloud Forest nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek, a pokud si plánujete návštěvu této úžasné oblasti, doporučujeme se ubytovat přímo v areálu pro maximální zážitek a příležitost užít si všechny krásy této oblasti v plné síle.


Letenka Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Pokud hledáte přírodní krásy, které by vás nadchly, pak byste určitě měli navštívit nikaragujskou oblast Selva Negra Cloud Forest. Toto místo totiž skýtá úžasné scenérie a skvělé možnosti k procházkám a turistice.

Selva Negra Cloud Forest se nachází v krajně severní části Nikaraguy, kde se setkávají hory centrálního pohoří a Atlantský oceán. Tento lokalita se nachází v nadmořské výšce okolo 1 300 metrů, což se odráží v celkovém klimatickém charakteru místa - zdejší oblasti jsou totiž obklopeny hustými lesy a obklopeny zelenými krajinami.

Turisté si mohou užít projížďku s horským kolem, procházku po nádherném parku a pozorování mnoha druhů ptáků, jako jsou kolibříci, jeřábi a papoušci. Pro ty, kteří hledají více adrenalínu, jsou k dispozici různé druhy sportovních aktivit, jako je rafting a horolezectví.

Co se týče ubytování, turisté mají na výběr z různých možností, včetně turistických chatů, kempů nebo tradičních horských domů. Pokud se vydáte do Selva Negra Cloud Forest, budete si moci vychutnat regionální kuchyni, jako jsou káva, exotické ovoce a další speciality.

Jednou z nejlepších dob k návštěvě Selva Negra Cloud Forest je březen a duben, kdy jsou zdejší lesy plné kvetoucích rostlin a mnoho druhů ptáků. Celoročně však můžete očekávat příjemné teploty - v zimě se pohybují okolo 15 stupňů Celsia a v létě okolo 20 stupňů Celsia.

Letenku do Selva Negra Cloud Forest lze snadno zakoupit na internetu nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Nicméně, nezapomeňte, že pro vstup do země či regionu mohou být vyžadovány speciální cestovní doklady a povolení.

Zkrátka, Selva Negra Cloud Forest je krásné a fascinující místo, které stojí za návštěvu. Pokud máte rádi přírodu a hledáte klid a pohodu, doporučujeme vám navštívit tuto oblast Nikaraguy.


Počasí Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je země s velmi rozmanitým klimatem, a to i přesto, že se nachází v rovníkové zóně. Mezi významná klimatická oblasti v Nikaragui patří i Selva Negra Cloud Forest, což je horský deštný les nacházející se v centrální části země. Tento unikátní les se vyznačuje nižšími teplotami a četnými srážkami, které z něj dělají jeden z nejvzácnějších ekosystémů ve Střední Americe.

Selva Negra se nachází v nadmořské výšce mezi 1 200 až 1 600 metry nad mořem. Díky této výšce má tropický deštný les oproti jiným oblastem tropických deštných lesů nižší teploty, což vytváří ideální klima pro mnoho druhů rostlin a živočichů. Odtud také pochází jméno lesa, selva negra v překladu znamená „temný les“. Místním obyvatelům je znám také pod názvem „bílý les“, protože vysoká vlhkost a mraky vytvářejí efekt bílého oparu.

Jednou z charakteristických vlastností lesa je jeho množství deště. Roční srážky se zde pohybují kolem 2 500 mm, což znamená, že tato oblast je přírodním deštným pralesem. Srážky jsou rozloženy po celém roce, s vyšší koncentrací v období deště (květen až říjen). Deštný les je bohatý na různé rostliny a živočichy, kteří se přizpůsobili hornatému terénu a vlhkému prostředí. Mezi stromy jsou zastoupeny druhy z čeledi bromeliovitých, orchidejí nebo amazonských fialek. Celkem v deštném lese roste kolem 300 druhů stromů a množství dalších rostlin.

Selva Negra je také domovem pro různé druhy zvířat. Mezi zástupce fauny patří opice, jeskynní netopýři, kolibříci, různí druhy ptáků, mravenci a další bezobratlí. Zajímavou skutečností je, že les je domovem pro největší populace jaguárů v zemi. Ty se však obvykle zdržují v hlubších částech pralesa a jsou pro návštěvníky turistických tras těžko pozorovatelné.

Selva Negra je pro návštěvníky přístupný turistickým trasám, které umožňují prozkoumat jedinečné prostředí deštného lesa. V oblasti se také nacházejí různé hotely a rekreační střediska, kde si můžete užít nádherné výhledy na horské scenérie a okolní přírodu.

Celkově lze říci, že Selva Negra Cloud Forest je fascinující přírodní rezervací, která nabízí bohatou a rozmanitou faunu a flóru. Je tedy ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do prostředí deštného lesa a prozkoumat jedinečné klima této oblasti.


Dovolená Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je země bohatá na překrásnou přírodu, divokou zvěř a krásné rekreační oblasti. Jedna z těchto oblastí, která rozhodně stojí za návštěvu, je Selva Negra Cloud Forest - pralesní oblast nacházející se v oblasti Matagalpa. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří touží po dobrodružstvích, ale také oceňují pohodlné ubytování. Zde jsou důvody, proč byste měli navštívit Selva Negra během své následující dovolené.

Pohodlné ubytování

Selva Negra Cloud Forest má mnoho možností ubytování, které jsou ideální pro různé typy návštěvníků. K dispozici jsou různé druhy ubytování, včetně chat, hotelů a kempů. Rezort Selva Negra Resort nabízí standardní pokoje a apartmány vybavené všemi moderními pohodlími. Naopak kempování jim zajistí, aby se návštěvníci mohli přiblížit přírodě.

Přírodní krása

Selva Negra Cloud Forest se rozkládá na 3000 hektarech, tato oblast je plná krásné přírodní scenérie, cest a stezek, které vás provedou celou oblastí. Toto místo je skutečně jako z jiného světa a poskytne vám možnost objevovat různé druhy flóry a fauny. Pokud máte štěstí, uvidíte opice, kolibříky nebo další zvířata, která jsou v této oblasti běžná. K dispozici jsou také průvodci, kteří vám ukážou nejlepší lokality, při hledání těch nejlepších míst k prozkoumání.

Aktivity pro každého

Selva Negra Resort nabízí mnoho různých aktivit pro návštěvníky, včetně turistiky, cyklistiky, jízdy na koních, lyžování, prohlídek kávových plantáží a mnoho dalších. V zimě je zde lyžařské středisko, které je místním zajímavostí. Bez ohledu na to, jaké aktivity požadujete, nikdy nebudete nudit.

Kulturní dědictví

V Matagalpa je mnoho historických míst, které stojí za návštěvu. Můžete zde navštívit tradiční kávové farmy a zjistit, jak se zpracovává káva v této oblasti. V této oblasti jsou k dispozici také turistické informační centra a muzea, kde se můžete dozvědět více o místní historii, tradicích a kultuře.

Výborná kuchyně

Selva Negra nabízí mnoho místních kuchyní, které stojí za vyzkoušení. Místní kuchyně jsou oblíbené pro své chuťové kombinace a pokrmy. V této oblasti máte možnost ochutnat řadu místních pokrmů jako jsou tamales, masa s rýží (Gallopinto), chimichurri omáčky, plátové banánové sušenky atd.

Celkově se Selva Negra Cloud Forest může pochlubit krásnou přírodou a je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají dobrodružství a pohodlí. Toto místo nabízí mnoho aktivit pro každého a je snadno dostupné z většiny měst v Nikaragui. Pokud si chcete užít několik dní plné přírodní scenérie, dobrého jídla a zábavy, Selva Negra je pro vás tou správnou destinací.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky