Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Pogradec Albánie

Počasí Pogradec Albánie


Pogradec je město, které se nachází na břehu jezera Ohrid v Albánii. Má okouzlující historické centrum, pláž a mnoho zajímavých turistických atrakcí. V tomto článku se podíváme na povětrnostní podmínky v Pogradec a jak se liší během roku.

Léto v Pogradecu

Léto začíná v Pogradecu v červnu a končí v září. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 23-27 stupni Celsia. V období letních měsíců se očekává mnoho slunečných dní a velmi málo dešťových srážek. Srpen je nejteplejším měsícem v Pogradecu a teploty se mohou vyšplhat až na 33 stupňů Celsia. Pokud se chystáte do Pogradecu v létě, připravte se na vyšší teploty, ale to vám umožní plavat v jezeře Ohrid, ochladit se a užívat si slunce.

Podzim v Pogradecu

Podzim v Pogradecu je obdobím s nižšími teplotami a více dešťových srážek. Září a říjen jsou nejdeštivější měsíce, avšak celkově je podzim v Pogradecu stále hezký. Průměrná teplota v této době se pohybuje mezi 12-20 stupni Celsia. Pokud plánujete návštěvu v podzimních měsících, připravte se na chladnější teploty a deštné dny.

Zima a jaro v Pogradecu

Zima trvá v Pogradecu od listopadu do března a je charakterizována nízkými teplotami. Průměrná teplota v zimě se pohybuje mezi 1-7 stupni Celsia a občas může být v oblasti náhlé sněžení. Během jara se teploty zvyšují, a to zejména v dubnu a květnu. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje mezi 11-18 stupni Celsia.

Závěr

Celkově lze říci, že počasí v Pogradecu v Albánii se liší v závislosti na měsíci. Léto je ideálním obdobím pro pláže, sluneční paprsky a koupání v jezeře Ohrid. Podzim a zima jsou chladnější, ale stále krásné, zejména pro ty, kteří rádi cestují v méně přeplněných obdobích. Bez ohledu na období, ve kterém se rozhodnete navštívit Pogradec, vždy najdete mnoho příležitostí k objevování a užívání si nádherné přírody Albánie.


Ubytování Pogradec Albánie


Pogradec je malebné město na jihu Albánie, které leží na břehu krásného jezera Ohrid. Toto město je pro turisty perfektním místem, kde si můžou užít klidné dovolené v kouzelném prostředí.

Pokud chcete v Pogradeci zůstat po několik dní, určitě si budete muset zajistit nějaké ubytování. Široká nabídka levných i dražších hotelů zaručuje, že si každý najde to, co mu vyhovuje.

Pro ty, kteří chtějí mít krásný výhled na jezero Ohrid, doporučujeme zvolit ubytování ve více než 70 let starém hotelu Enkelana. Máte-li raději ubytování v blízkosti pláže, je čtyřhvězdičkový hotel Perla e Jonese ideální volbou.

Pokud si naopak přejete ušetřit, nebojte se vyhledat jazzový hotel. Je to méně známé místo, ale nabízí úžasný výhled na jezero a je velmi levné.

Dále jsou k dispozici i penziony a soukromé apartmány, které vám mohou poskytnout skvělou základnu pro průzkum města.

Budete-li mít chuť ochutnat tradiční albánskou kuchyni, určitě navštivte restauraci “Bujtina e Gjelit”. Jedná se o rodinný podnik, kde připravují chutné speciality z masa, ryb a zeleniny, a to v odlišných regionálních stylech.

Další tradiční pokrmy si můžete ochutnat v restauraci “Liqeni”. Vyměníte zde pohled na jezero proti skvěle připraveným místním jídlům.

Celkově, Pogradec je skvělým místem pro relaxaci, protože nabízí překrásnou přírodu a klidné prostředí. Určitě se tam ideálně obnovíte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pogradec Albánie


1. Jak se dostat do Pogradecu z Tiraně?

Z Tiraně se můžete dostat do Pogradecu autobusem nebo taxíkem. Doba jízdy je přibližně 3 hodiny.

2. Existuje z Pogradecu přímé spojení s jinými městy v Albánii?

Ano, z Pogradecu existují přímé spoje do mnoha dalších albánských měst, jako je například Tirana, Durrës, Skadar, Korce a Elbasan.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Pogradecu?

Nejlepší čas na návštěvu Pogradecu je od května do října, kdy je počasí příjemné a je možné se koupat v jezeře.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Pogradecu?

Mezi nejlepší aktivity, které můžete v Pogradecu podniknout, patří procházky podél jezera, prohlídka místních památek (např. kostel sv. Mikuláše), koupání v jezeře, návštěva místního trhu, výlety do okolních hor a návštěva místních restaurací a kaváren.

5. Kde se nachází nejlepší pláže v Pogradecu?

V Pogradecu se nachází několik pláží podél jezera. Mezi nejlepší patří Velika pláž, Peshtani a Livadhi.


Letenka Pogradec Albánie


Pokud se chystáte navštívit Albánii a rádi byste objevili její západní pobřeží, letenka do Pogradecu je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Tento malebný městečko se nachází na břehu jezera Ohrid, které je jedno z nejkrásnějších jezer v Evropě.

Letenky do Pogradecu jsou snadno dostupné z mnoha evropských měst. Z Prahy se můžete dostat do Tirany a odtud už bude trvat asi 2-3 hodiny cestovat do Pogradecu. Letenky do Albánie jsou většinou dostupné za přijatelné ceny, což z ní činí skvělé místo pro odpočinek na dovolené.

Co se týče samotného města, Pogradec je malé a útulné město s nádhernou promenádou protékající kolem jezera. V Pogradecu se budete moci projít starými uličkami s kamennými domy, vzít si kávu v místní kavárně nebo ochutnat tradiční albánskou kuchyni v některé z restaurací. Mnoho návštěvníků si rovněž oblíbí možnost pronajmout si kolo a projet se podél jezera.

Jezero Ohrid je ale tím hlavním lákadlem na návštěvu Pogradecu. Vody jezera jsou křišťálově čisté a nabízejí ideální podmínky pro koupání a vodní sporty. Kromě toho se můžete vydat na vodní cestu po jezeře a plavat kolem ostrovů, na kterých se nachází malé kapličky a kláštery.

Pokud rádi prozkoumáváte historická místa, nenechte si ujít návštěvu starověkého města Butrint. Tento archeologický komplex, který byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí nejen nezapomenutelný výhled na Jónské moře, ale také kus historie, kterou lze prozkoumat až do starověku.

Celkově je Pogradec Albánie úžasným místem, které stojí za to navštívit. Letenky do Pogradecu jsou dostupné a v městě samotném se najde mnoho aktivit, které se stanou skvělým základem pro vaši dovolenou.


Dovolená Pogradec Albánie


Pogradec – perla východní Albánie, která láká krásným přírodním prostředím a křišťálově čistým jezerem Ohrid. Město, které se nachází v blízkosti hranic s Makedonií, nabízí návštěvníkům možnost prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Jednou z největších předností Pogradecu je krásné jezero Ohrid, které se nachází přímo v městě. Jezero je obklopeno nádhernými horami, které tvoří nádhernou scenérii. V létě zde můžete plavat, slunit se na jedné z mnoha pláží, provozovat vodní sporty nebo se projet na lodích po celém jezeře a obdivovat krásu přírody.

Další turistickou atrakcí Pogradecu je klášter Saint Naum, který se nachází v blízkosti hranic s Makedonií. Klášter nabízí návštěvníkům nejen neuvěřitelně krásnou architekturu, ale také několik historických památek, které stojí za to vidět.

Pro turisty, kteří rádi poznávají místní kulturu, je ideální návštěva Archeologického muzea v Pogradecu. Zde naleznete řadu artefaktů z antických dob, a díky nimž se dozvíte více o historii Albánie a oblasti okolo Ohridského jezera.

Stravování v Pogradecu není problémem, jelikož zde najdete řadu restaurací s tradiční albánskou kuchyní. Ta je založena zejména na čerstvých rybách, místním ovoci a zelenině, a je proslulá svými vynikajícími chutěmi. Pro ty, kteří chtějí ochutnat místní specialitu, se určitě doporučuje krevety s paprikou.

Město Pogradec poskytuje návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také krásné historické památky a fantastické tradiční jídlo. Mnoho turistů se vrací znovu a znovu, aby tam strávili svou volnou dovolenou. Také by to mohlo být vaše nejlepší volba.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky