Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Dachstein Ice Cave

Počasí Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je země, která je známá svými malebnými horami, ledovci a jeskyněmi. Jednou z nejznámějších jeskyní v Rakousku je Dachstein Ice Cave, což je ledová jeskyně nacházející se na ledovci Dachstein. Tento ledovec se nachází v severních Alpách, poblíž hranic Rakouska s Německem.

Dachstein Ice Cave je částí rozsáhlé sítě jeskyní, které byly vytvořeny erozí ledovce. Podzemí jeskyní je velmi chladné a vlhké, což umožňuje růst ledových formací v různých tvarech a velikostech. Některé z nich se podobají obrovským květinám nebo ledovým sloupům. Jeskyně je dlouhá více než 50 metrů a s kvalitním vedením průvodce si můžete prohlédnout mnoho nádherných ledových útvarů.

Kromě toho, že je Dachstein Ice Cave nádherným turistickým místem, má také vědecký význam. Jeskyně je útočištěm pro mnoho druhů zvířat a rostlin, které se přizpůsobily chladnému prostředí podzemí. Kromě toho jsou v jeskyni pravidelně prováděny výzkumy, které pomáhají odborníkům lépe pochopit klimatické změny a historii ledovců.

Přestože je jeskyně většinou klimatizovaná, návštěvníci by měli mít na paměti, že se jedná o chladné místo. Je tedy nutné obléct vhodné oblečení a obuv, aby byl zajištěn co největší komfort během prohlídky.

Pokud se chystáte navštívit Rakousko a plánujete navštívit horskou oblast, nezapomeňte si domluvit návštěvu Dachstein Ice Cave. Budete tam mít nezapomenutelný zážitek, který vám bude připomínat krásu přírody a výjimečné krajiny, které jsou v Rakousku běžné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Dachstein Ice Cave


1. Jak dlouho trvá prohlídka ledových jeskyní Dachstein?
Prohlídka trvá zhruba hodinu a půl.

2. Jak se dostanu na Dachstein od Hallstattu?
Nejlépe autobusem č. 542 ze zastávky Hallstatt Lahn do zastávky Dachstein Südwandbahn. Zde se nachází parkoviště a kabinová lanovka, která Vás doveze až k vchodu do jeskyní.

3. Mohu si zakoupit vstupenky na místě?
Ano, vstupenky lze zakoupit na recepci jeskyní. Doporučujeme vám vstupenky ale předem rezervovat on-line na oficiálních stránkách.

4. Jaké jsou otevírací hodiny ledových jeskyní Dachstein?
Ledové jeskyně jsou otevřeny od května do poloviny října. Otevírací doba se liší v závislosti na měsíci a denní době, tak se před vstupem na oficiálních stránkách informujte o aktuálních otevíracích hodinách.

5. Lze v ledových jeskyních Dachstein fotografovat?
Ano, je povoleno fotografování v ledových jeskyních. Doporučujeme však použít stativ a manuální nastavení expozice.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ledových jeskyní Dachstein?
Ledové jeskyně jsou otevřeny od května do poloviny října, takže se nabízí tento interval. Doporučujeme návštěvu v dopoledních hodinách, kdy jsou jeskyně nejvíce osvětlené sluncem a ledové krystaly vyniknou ve své kráse.

7. Musí se v ledových jeskyních Dachstein dodržovat nějaká pravidla?
Ano, je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody. Vstup zakázán zvířatům a nevhodné je tlačení a šplhání po ledových formacích. Zašpinění a poškození jeskyní není povoleno a odvoz odpadků je samozřejmostí.

8. Jaká je dostupnost ledových jeskyní pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Dá se předpokládat, že vstup do hlubin jeskyní bude bez bariér pro pohyblivé osoby. Pokud máte problémy s pohybem, doporučujeme poznamenat si tuto skutečnost při rezervaci a zažádat si o přiměřené přizpůsobení.


Ubytování Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je země plná krásných a nezapomenutelných zážitků, a jedním z nich je bezesporu návštěva Dachstein Ice Cave. Tento překrásný ledový dóm se nachází v pohoří Dachstein v Alpách nedaleko Salcburku a je jedním z největších ledovcových jeskynních systémů na světě.

Kvůli specifickému mikroklimatu je Dachstein Ice Cave otevřena pouze v období od května do října, ale stojí za to se zde zastavit a nechat se okouzlit krásou ledových formací. V jeskyni můžete obdivovat stonky ledu, ledové vodopády, křišťálové stěny a nejrůznější ledové útvary, které vám připomenou, že příroda dokáže stvořit úžasné věci.

Pokud se rozhodnete navštívit Dachstein Ice Cave, je třeba pečlivě zvážit, kde se ubytovat. V okolí jeskyně najdete mnoho možností ubytování, ať už preferujete luxusní hotely, apartmány nebo ubytování v horském stylu.

Jednou z možností je například hotel Gutjahr, který se nachází v městečku Ramsau am Dachstein a nabízí pohodlné ubytování v moderním stylu. Hotel má vlastní restauraci, wellness centrum, soukromou zahrádku a mnoho dalších vybavení, která vám zajistí příjemný a komfortní pobyt.

Další možností je horský hotel Türlwandhütte, který se nachází v nadmořské výšce přes 1700 metrů. Tento hotel nabízí ubytování v tradičních horských chatách, které ale nezůstávají nic dlužné moderním hotelům. K dispozici jsou restaurace, sauna a další vybavení.

Pokud byste ale chtěli zažít opravdové horské dobrodružství, můžete zkusit ubytování v chatě Hunerkogelhütte. Tato horská chata se nachází v nadmořské výšce přes 2700 metrů a nabízí ubytování v tradičních horských chatách. Pro návštěvníky je připraveno vyhlídkové terasy a louky, na nichž můžete sledovat alpinskou faunu a flóru.

Horské ubytování v okolí Dachstein Ice Cave je většinou vysoko nad mořem, proto je nutné mít na paměti, že zde panují nezvykle nízké teploty a často i větru. Proto je nutné mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Celkově lze říci, že návštěva Dachstein Ice Cave a okolí je jedním z nezapomenutelných zážitků, který by si neměl nechat ujít žádný milovník krás přírody. Vyberte si proto ubytování podle vašich preferencí a připravte se na dobrodružství v nejvyšší nadmořské výšce.


Letenka Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je země plná překrásných horských krajin a fascinujících přírodních úkazů. Mezi ty nejvýznamnější patří nepochybně Dachstein Ice Cave - klenutá jeskyně na ledovci Dachstein, která láká turisty z celého světa.

Dachstein Ice Cave se nachází v Horách Salzkammergut v oblasti Alpského masivu. Jeskyně je přístupná pouze s průvodcem, pro vstup je nutno si zakoupit vstupenku a vybavit se teplým oblečením. Dachstein Ice Cave je díky svému umístění na ledovci celoročně zmrzlá, a proto je tu teplota celkově pod nulou.

Jeskyně lemuje pěší tunel, který je pro turisty připravený tak, aby mohli procházet kolem úchvatných krystalických útvarů. Setkáte se tu s nádhernými stropními vápencovými formacemi a překvapivými mramorovými dómky sústavy jeskyní. Tento nádherný prostor je zdoben skvostnými ledovými tvary a krystalickými klenuti.

Turisté si mohou užívat pohledu na ledové koridory a rozličné sloupcové útvary. Jeskyně je vyzdobena uměleckými světly, dělající atmosféru ještě více magickou a mystickou. Ti, kdo se chtějí dozvědět více praktických informací o jeskyni a o ledovci Dachstein, mohou navštívit expozici v blízkosti základny lanovky.

Jeskyně byla objevena v roce 1910, a od té doby láká návštěvníky svým zvláštním půvabem. Návštěvnost je zde vysoká, ale dá se přežít i s ruchem ostatních turistů. Navíc pro návštěvu Dachstein Ice Cave nepotřebujete žádné speciální schopnosti, jelikož jeskyně je přizpůsobena pro běžného návštěvníka.

Ať už jste z Rakouska a nebo pocházíte z jiného koutu světa, Dachstein Ice Cave určitě stojí za návštěvu. Tento úžasný přírodní úkaz je něco, co by si každý turista, který má rád krásy světa, měl vyzkoušet.


Dovolená Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je vynikající destinací pro ty, kteří se chtějí vypravit na dovolenou. Tohoto roku si můžete užít kouzlo Rakouska a navštívit nejznámější ledovou jeskyni v Evropě - Dachstein Ice Cave.

Jeskyně se nachází v pohoří Dachstein, ke kterému se můžete dostat lanovkou nebo autem. Při vstupu do jeskyně se můžete těšit na okázalý výhled na okolní hory a úžasné ledové útvary, které v ní najdete.

Jeskyně má celkovou délku téměř 80 kilometrů, avšak turistickou trasu můžete absolvovat během jednoho dne. Půjdete po svítících schodech, kablovekách a přes oblouky. V každé místnosti jsou úžasné ledové útvary, které se během let ustavičně mění, vytvářejí a roztékají. Budete moci vidět oblast Zasněžených Růží, ledové vodopády, propasti a mnoho dalších zajímavých útvarů.

Pro turisty je k dispozici řízená prohlídka. Ty se konají každou hodinu a vstupné je 13,50 eur pro dospělé osoby a 6,80 eur pro děti do 14 let. V tuto část roku se konají i speciální akce pro rodinné návštěvy, kdy můžete navštívit ledovou jeskyni s průvodcem za velmi výhodnou cenu.

Jestliže máte rádi dobrodružství, můžete si také vyzkoušet horolezectví. Pro tyto aktivity dostanete od vstupu oblečení potřebné pro lezení po ledových útvarech a zajištění. Horolezectví se ale neodvažujte sami, vždy je třeba mít realizačního průvodce.

Jestliže chcete vyzkoušet ledové lezení, můžete si pronajmout vybavení v nedalekém sportovním obchodě. Ledové lezení ve zdejších podmínkách je velmi specifické a tvoří velkou výzvu i pro zkušené horolezce.

Kromě toho můžete také navštívit komplex Dachstein, který nabízí další atrakce a možnosti sportovního vyžití. Dachstein se také pyšní nejdelším lyžařským vlekem v Evropě, který umožňuje lyžařím jednoduše si projet celou klesající lesní cestu.

Dachstein Ice Cave nabízí nezapomenutelný výlet do kouzelné krajiny jedinečných ledových útvarů. Láska k přírodě, horolezectví a lezení mohou být z tohoto zážitku úplně jiným zážitkem. Navštivte tento unikátní přírodní fenomén a zažijte něco jedinečného!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky