Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Hallein

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Hallein


Q: Jak se dostanu do Halleinu z letiště v Salcburku?
A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Halleinu z letiště v Salcburku, je použití autobusu nebo vlaku. Autobusová společnost Postbus a železniční společnost ÖBB nabízejí pravidelné spojení mezi letištěm a Halleinem.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Halleinu?
A: Hallein je známý svou solnou mincovnou a slanými jeskyněmi, které patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím. Dalšími zajímavými místy jsou kostel sv. Leonarda, muzeum v Halleinu a místní trhy.

Q: Kam mohu jít na nákupy v Halleinu?
A: V Halleinu najdete několik supermarketů, obchodů s potravinami, drogerií, módních butiků a obchodů s dárky. Největší nákupní centrum v Halleinu je Pitter Park.

Q: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Halleinu?
A: Nejlepší doba k návštěvě Halleinu je od května do září, kdy je počasí krásné a nejteplejší. V tuto dobu jsou také otevřené solné jeskyně a mohou být plné turistů. Zimní měsíce jsou také populární díky přilehlému lyžařskému středisku Dürrnberg.

Q: Kde se dá ubytovat v Halleinu?
A: V Halleinu najdete několik možností na ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepší volbou budou hotely nebo apartmány v blízkosti centra města a turistických atrakcí.

Q: Jaký druh jídla mohu získat v Halleinu?
A: V Halleinu nabízejí restaurace, kavárny a kavárny místní speciality, jako jsou solné zmrzliny, tradiční rakouská jídla a mnoho dalších. Pro méně odvážné chuťové pohárky jsou k dispozici restaurace s mezinárodní kuchyní.


Letenka Rakousko Hallein


Letenka Rakousko Hallein - jak se dostat do malebného městečka v Salcbursku

Hallein je malebné město ležící v rakouském Salcbursku. Jeho historie sahá již do dob římských a dnes nabízí návštěvníkům perfektní kombinaci kulturního dědictví a krásné přírody. Mnoho turistů se tedy rozhoduje navštívit Hallein a objevovat jeho krásy. Pokud i vy plánujete cestu do tohoto městečka, možná vás bude zajímat, jak se tam nejlépe dostat. Zde vám přinášíme informace o letenkách a dopravních prostředcích, které můžete využít.

Nejlepší cesta do Halleinu je letadlem. Rakousko má několik letišť, ale nejbližší letiště k Halleinu je Salcburské letiště (W. A. Mozart Airport). Toto letiště je asi 15 km od Halleinu a během 20 minut jízdy se můžete dostat na vaše cílové místo. Nejvíce letů z Prahy je přímých letů, díky čemuž máte možnost doručení do Halleinu za cenu od 2 500 Kč.

Druhou možností, jak se dostat do Halleinu, je cesta vlakem. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, nejlépe je využít přímý vlak z Vídně do Halleinu (přestup není třeba). Cesta trvá přibližně 3 hodiny a 40 minut. Pro cestu z Salcburku je nutný přestup, takže celková doba cesty je 50 minut.

Pokud se do Halleinu chcete dostat autem, nejlépe je využít dálnice A10 Salzburg-Villach a sjet u výjezdu 12 Hallein. Tato cesta zabere asi 2 hodiny a 30 minut (pokud vyjedete z Prahy) a může být náročná na řízení. Pokud tedy není řízení vaší silnou stránkou, doporučujeme využít raději vlak nebo letadlo.

Hallein je malebné město se spoustou historických památek a krásných míst k návštěvě. Pokud se rozhodnete cestovat do Halleinu, můžete si být jisti, že si užijete nádhernou dovolenou plnou zážitků a relaxace. Pokud si nejste jistí, jaký dopravní prostředek využít, zkuste si spočítat cenu a dobu cesty u každé varianty. Vyberte si tu, která je pro vás nejlepší a vyrazte na dovolenou plnou krás a historie.


Ubytování Rakousko Hallein


Rakousko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě a pro turisty nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi úžasná místa patří i Hallein, malebné městečko v Salcbursku. Pokud plánujete navštívit toto místo, potřebujete samozřejmě také ubytování. V této části se podíváme na nejlepší možnosti ubytování v Halleinu.

1. Hotel Hafnerwirt

Hotel Hafnerwirt je jedním z nejlepších hotelů v Halleinu. Nabízí nejen velmi čisté a pohodlné pokoje, ale také vynikající služby a úžasnou kuchyni, která je v této oblasti velmi oblíbená. Hotel má také venkovní bazén a relaxační zónu, takže si můžete užít skvělé wellness.

2. Hotel Garni Gastehaus Hinterfischbach

Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají klidný a příjemný pobyt s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Má také bezplatné parkování a Wi-Fi a je velmi blízko k historickému centru města i kulturám.

3. Pension St. Nikolaus

Pension St. Nikolaus je pohodlná a kvalitní volba pro pobyt v Halleinu. Pokoje jsou dobře zařízené a mohou být buď s vlastní koupelnou nebo s krásným výhledem na okolní krajinu. Hostům je k dispozici snídaně formou bufetu a je zde rovněž vynikající restaurace.

4. Gasthof Goldene Traube

Tento hotel se může pochlubit vynikajícím výhledem a zahrnuje pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi zdarma. Navíc je zde velmi dobrá restaurace a bary, které nabízejí tradiční rakouská jídla. Hotel se nachází v blízkosti nádraží, takže je skvělý pro ty, kteří se plánují vypravit na výlety.

5. Ferienwohnung Riegerbauer

Pokud hledáte pohodlí při cestování s rodinou nebo skupinou přátel, bytový dům Ferienwohnung Riegerbauer je ideální volbou. Skládá se z plně vybavených bytů s kuchyňským koutem a prostornými obývacími prostory. Je to skvělá volba, pokud hledáte soukromí a samostatnost.

V Halleinu tedy máte mnoho možností pro volbu ubytování, ať už hledáte něco luxusního nebo skromného, pro pár nebo pro rodinu. Vyberte si ubytování, které splní vaše požadavky a užijte si pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Rakouska.


Počasí Rakousko Hallein


Rakousko má typické kontinentální podnebí, které se v závislosti na nadmořské výšce a zeměpisné šířce může výrazně lišit. Městečko Hallein, ležící v Salcbursku, se nachází v nížinaté oblasti a je obklopeno vysokými vrchy. Proto zde nelze mluvit o jednotném počasí, ale spíše o jeho místních odchylkách.

V létě se v Halleinu teploty pohybují okolo 25 °C a vyšší. Slunce svítí a oblačnost je většinou nízká až střední. V hornatých oblastech kolem města je však možné, že se v průběhu dne zataží a spustí se krátkodobé bouřky.

Jižní Salcbursko patří k nejdeštivějším oblastem Rakouska. V průměru zde spadne 1200 až 1500 mm srážek ročně. Nejvíce prší v letních měsících, když se zvedají horké vzdušné masy. V oblasti Halleinu však srážky jsou mírnější než v okolních pohořích.

V zimě se v okolí města Hallein objeví sníh a teploty klesají na nulu až pod nulu. Sněhová pokrývka zůstává většinou na zemi od listopadu do března. Okolní horské vrcholy, jako jsou Dachstein a Hohe Tauern, však nabízejí ideální podmínky pro zimní sporty a lyžování.

Jako každé město i Hallein se může občas potkat s ekstremními povětrnostními podmínkami. V minulosti se zde například objevily prudké bouřky s krupobitím nebo přívalové deště. Nicméně díky modernímu meteorologickému monitorování jsou takové situace většinou proaktivně řešeny a jsou značené předem.

Celkově lze říct, že počasí v Halleinu a v Salcbursku obecně je poměrně stabilní, vyvážené a atraktivní pro různé outdoorové aktivity. V létě se můžete těšit na hezké počasí a sluníčko, zimní lyžaři a snowboardisti si zase oblíbí kvalitní sněhové podmínky.


Dovolená Rakousko Hallein


Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou, Rakousko Hallein může být skvělou volbou. Tato malebná oblast se nachází v blízkosti Salcburku a nabízí mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu.

Největší atrakcí Halleinu je nedaleká solná šachta, která je otevřena pro veřejnost. Solivary Hallein jsou jedním z nejstarších solných dolů v Evropě a jejich historie sahá až do středověku. Můžete se projet po šachtě vláčkem a získat náhled na to, jak se těží sůl. Poté můžete navštívit solné muzeum a naučit se více o historii těžby sůlí v této oblasti.

Další vynikající atrakcí je Keltové Múzeum, které se nachází v centru města. Toto muzeum vás zavede do světa starověkého keltského kmene, který kdysi obýval tuto oblast. Muzeum nabízí interaktivní výstavy, sezení, dokumentaci a artefakty, které vás přenesou do doby před tisíci lety.

Pokud máte rádi přírodu, nemůžete si nechat ujít návštěvu a prohlídku jeskyně Tennenberger. Toto úžasné místo je plné krásných ozdob, jako jsou stalaktity a stalagmity, které se táhnou dekadami. Procházka jeskyní je zážitek, který neunikne a bude nezapomenutelný.

Nejlepší částí Rakouska Hallein je, že to je skvělé místo pro vodní sporty. Můžete si pronajmout kajak nebo kayak a proplout na řece Salzach. Je to skvělá zábava pro celou rodinu. Kromě toho se můžete vydat na cyklostezky vysokých hor a užít si úchvatný výhled na krajiny a přírodní krásy.

Na konci dne nemůžete nechat ujít vysadit se v jednom z mnoha tradičních rakouských hospod, aby si vychutnali skvělé jídlo a pivo. Rakousko Hallein je skvělou volbou pro letní dovolenou, kde si můžete odpočinout, užít krásnou přírodu, objevovat nové věci a prožívat nezapomenutelné zážitky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky