Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Hallstatt

Počasí Rakousko Hallstatt


Hallstatt, malebné Rakouské městečko v Alpách, je známé nejen svou historií, ale také svým krásným okolím. A když se pak na tuto idylickou scénu přidá i pohled na slunce zářící a modrou oblohu, všechny návštěvníky tohoto krásného místa okouzlí. Nicméně, jako každé jiné místo na zemi, i Hallstatt má své vlastní počasí a turistům by se mohlo hodit několik informací, aby si naplánovali svou cestu správně.

Na začátku roku je Hallstatt obvykle pokrytý mrazem a sněhem. Teploty se mohou pohybovat mezi -5 až 5 stupni Celsia. V březnu se zde často vyskytují větry, avšak zalidněné oblasti, jako je centrum Hallstattu, jsou stále poměrně klidné a příjemné pro pěší turistiku.

Během jarních měsíců, od dubna do května, se počasí v Hallstattu zlepšuje a teploty se pohybují kolem 8 až 13 stupňů Celsia. Mnoho rostlin a květin začíná kvést a návštěvníci mohou zažít vynikající přírodu a krajiny.

V průběhu letních měsíců, od června do srpna, se teploty pohybují mezi 20 až 25 stupni Celsia. Tyto měsíce jsou pro návštěvu Hallstattu nejvíce vhodné, ale je doporučeno se vyhnout se červenci a srpnu, pokud chcete uniknout davům a cenám ubytování.

V září a říjnu se počasí opět ochlazuje, při teplotách okolo 15 stupňů Celsia a podobně jako na jaře, i na podzim se zde můžete těšit na krásné barvy listí.

V zimních měsících je Hallstatt znovu pokrytý sněhem a teploty klesají k -5 stupňům Celsia. V zimě se zde uskutečňují zimní sporty, jako je ski, snowboarding a bobová dráha.

Co se týče srážek, v průměru v Hallstattu spadne 900 milimetrů srážek ročně, převážně v zimě a na začátku jara.

Celkově lze říci, že nejlepší čas na návštěvu Hallstattu je od dubna do června a opět od září do října, kdy jsou teploty mírné a návštěvníci mohou užít si vynikající krajinnou krásu městečka, aniž by museli trpět přeplněnými ulicemi a turistickými atrakcemi během letního období. Nicméně, jakékoli období roku může být vhodné, v závislosti na tom, co přesně turisté chtějí zažít - zimní sporty, nebo krásné barevné podzimní scény? Hallstatt je jistě krásné místo, ať už se jedná o kteroukoli část roku.


Letenka Rakousko Hallstatt


Letenky do rakouského městečka Hallstatt jsou velice populární a není se čemu divit. Hallstatt je totiž jedno z nejkrásnějších měst Rakouska s neuvěřitelnou historií a architekturou. Mnoho turistů se sem vrací opakovaně, aby si užili klid v tomto kouzelném prostředí.

Hallstatt se nachází v údolí mezi mohutnými horami, přičemž celé městečko je obklopené Alpami. Mnoho turistů si sem přijede odpočinout a nasát atmosféru města, které se nachází za hranicemi hluku a shonu velkoměst.

Letenky do Hallstattu nabízejí několik aerolinií, jako např. Austrian Airlines nebo EasyJet s odlety například z Vídně nebo Prahy. Vzhledem k oblibě tohoto města jsou letenky dostupné za rozumnou cenu, není tedy potřeba obávat se nadměrných nákladů.

Jakmile přistaneme v Rakousku, můžeme si prohlédnout město, které je zapsané na seznamu UNESCO. Hallstatt je známý pro své historické středověké domy, které byly postavené na skalních útesech přímo nad jezerem Hallstätter See. Tento fakt dělá město jedinečné a nezapomenutelné.

Turisté mohou strávit své dny procházkami podél jezera, výlety do okolí, návštěvou muzea těžby soli nebo jen tak relaxovat v restauracích a kavárnách. Vše, co potřebujete, je pořídit si lístek na trajekt a plavbu na druhý břeh jezera, kde se rozprostírá nádherný výhled na celé městečko.

Pokud jste v Rakousku, určitě byste neměli minout toto skvostné místo. Letenky do Hallstattu jsou ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto malého, ale úchvatného města. Udělejte si příjemný výlet do Rakouska a zaručeně si tu užijte nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Rakousko Hallstatt


Rakousko je země plná překrásných krajů a zapojujících historických měst. Mezi nejpopulárnější destinace v zemi patří bezpochyby malé městečko Hallstatt, které se nachází v hornaté oblasti Salzkammergut.

Hallstatt vždy přitahoval návštěvníky z celého světa. Je to malé městečko, ale jde o také o jeden z nejstarších osídlených regionů Rakouska. Obklopený je skalami a modře třpytícím se jezerem Hallstätter See, které působí velice pohádkově. Právě proto je Hallstatt tak oblíbený v letních měsících - kdo by si nechtěl užít trochu romantiky v tomto kouzelném městečku?

Navštívit Hallstatt můžete především kvůli jeho bezproblémové dostupnosti. Nachází se totiž pouhých 2 a půl hodiny jízdy od hlavního města Vídně, a 1 hodinu jízdy od Salcburku. Rovněž je situován přímo u jezera, takže budete odpočívat v tichu a klidu, zatímco budete mít krásné výhledy na okolní hory.

Hallstatt je samozřejmě malé městečko, ale nabízí mnoho pamětihodností, které stojí za návštěvu. K nejzajímavějším a nejvýznamnějším patří muzeum Solného dolu, které je největší svého druhu v Evropě. Turisté zde mohou vidět všechny staré nástroje, stroje a techniky, které se používaly při těžbě soli v oblasti Hallstatt a Kreuzberg.

Pro milovníky hradů je tu také zámek Egenberg v Salcburku nebo Zámek Mirabell. Tyto prastaré budovy jsou zachovány v původním stavu a návštěvníkům nabízejí skvělý pohled do minulosti.

Hallstatt je však také odborníky označován jako ideální místo pro výlety na kole. V okolních horách si turisté užijí nezapomenutelnou dávku adrenalinu při horském kole, nebo si mohou vyrazit na procházku jedním z mnoha kopců a hor, které oblast nabízí.

V létě se u jezera Hallstätter See můžete také koupat a slunit se, nebo se proplést na lodičkách po jeho hladině. Pro místní obyvatele a turisty jsou v provozu i různé restaurace a kavárny, kde se můžete ochutnat místní delikatesy a kupony.

V zimě se Hallstatt mění v oblast pro milovníky sportů na sněhu, kdy se zde vrstva sněhu často pohybuje v rozmezí od 1 do 2 metrů. V oblasti Salzburgu také posiadaqují skvělé lyžařské střediska, včetně oblasti Dachstein West.

Hallstatt, kratší turistická destinace Rakouska, je ideálním místem pro trávení krátkých rodinných dovolených, pro romantické pobyty, pro výlety s přáteli a pro samostatné cestovatele. Je to skutečně jedinečné místo, které byste měli určitě zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Hallstatt


1. Jak se dostat do Hallstattu z Vídně nebo Salcburku?
- Z Vídně: Nejsnazší způsob je jet vlakem z Vídně do Hallstattu přes Attnang-Puchheim, kde si můžete vzít přímé spojení do Hallstattu. Cesta trvá asi 3-4 hodiny.
- Z Salcburku: Můžete jet vlakem přes Attnang-Puchheim, což trvá asi 1,5 - 2 hodiny. Nebo si můžete vzít autobus do Bad Ischlu a poté přestoupit na vlak.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Hallstattu?
- Hlavním centrem je Staré Město, které je UNESCO světovým dědictvím a nabízí krásné výhledy na Hallstätterské jezero. Dále si můžete prohlédnout kostel Sv. Michala, místní muzeum a Salzbergwerk - muzeum solivárenství.

3. Jak dlouho bych si měl(a) plánovat návštěvu Hallstattu?
- Mnoho turistů si prohlédne Hallstatt jako jednodenní výlet, ale pro lepší prozkoumání města, okolí a památek byste si měli plánovat minimálně dvě noci.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Hallstattu?
- Nejlepší čas pro návštěvu je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce jsou v provozu. Během letních měsíců ale může být v Hallstattu velké množství turistů.

5. Jaké jsou nejrozšířenější aktivity v Hallstattu?
- Kromě turistických památek a procházek po městě a okolí si můžete vyzkoušet půjčení kánoe, projížďku po jezeře lanovkou nebo si užít procházku po alpských lukách a vysokých horách. K dispozici jsou také cyklistické trasy a pro milovníky zimních sportů jsou k dispozici sjezdovky a běžecké tratě.


Ubytování Rakousko Hallstatt


Rakouské město Hallstatt je jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Kromě svého překrásného historického centra, navštěvují ho turisté také kvůli svému neuvěřitelnému výhledu na jezero a okolní hory. Pro ty, kteří se chtějí na několik dní zabydlet v této oblasti, je k dispozici několik možností ubytování.

Jedna z nejlepších a nejoblíbenějších variant v Hallstattu a okolí je pronajmout si apartmán. Ty jsou velmi oblíbené zejména pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí mít více soukromí a nechtějí se omezovat do hotelu. Většina apartmánů se nachází v malých domech a rodinných domech a jsou ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Většina z nich nabízí k dispozici dobře vybavenou kuchyň, což umožňuje hostům samostatně vařit.

Další možností je ubytování v některém z hotelů v Hallstattu. Tyto jsou poměrně malé a jednoduché, ale zároveň velmi útulné a s rodinnou atmosférou. Výhodou je, že se nachází přímo v centru města, takže hosté mohou snadno navštívit všechny památky a atrakce. Pokud je pro vás důležitý kvalitní servis, pak je doporučeno se ubytovat v hotelu s hodnocením 4 hvězdičky. Ubytování v hotelu je skvělou volbou pro ty, kteří vyžadují vysoký standard a pohodlí.

Pro ty, kteří hledají trochu odlišné ubytování, může být zajímavou volbou kempování. V Hallstattu existuje několik kempů, které poskytují ubytování v obytných přívěsech nebo stanech. Tyto kempy jsou obklopeny neuvěřitelnou přírodou a poskytují hostům spoustu možností, jak si užít krásné prostředí. Kempování je vhodné pro ty, kteří chtějí mít přímý kontakt s přírodou a nevadí jim život v jednodušších podmínkách.

Výběr ubytování v Hallstattu je velmi široký. Ať už se rozhodnete pro apartmán, hotel nebo kempování, vždy najdete ubytování, které bude odpovídat vašim představám a požadavkům. V každém případě vás v Hallstattu čeká jedinečný pobyt v nezapomenutelném prostředí, které vám poskytne spoustu zážitků a příjemných chvil plných odpočinku a relaxace.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky