Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Mariazell

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Mariazell


1. Jak se tam dostanu?

Mariazell se nachází v Rakousku, nejlépe se tam dostanete autem nebo veřejnou dopravou. Z Vídně trvá cesta autem asi 1,5 hodiny, veřejnou dopravou asi 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Mariazellu?

V Mariazellu je mnoho historických a kulturních památek, jako je bazilika Mariazell, muzeum historie této oblasti, Kriegerdenkmal a mnoho dalších.

3. Kdy je vhodné navštívit Mariazell?

Mariazell a okolí lze navštívit po celý rok. V létě je zde krásná příroda, v zimě si můžete užít zimní sporty.

4. Kde se můžu ubytovat v Mariazellu?

V Mariazellu najdete mnoho ubytovacích možností, od hotelů až po apartmány a penziony.

5. Jaký je tradiční jídlo v Mariazellu?

V Mariazellu a okolí jsou oblíbené tradiční rakouské pokrmy, jako například Wienerschnitzel, čerstvé maso a ryby, klobásy a různé druhy sýra.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity v Mariazellu?

V Mariazellu a okolí si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou turistika, cyklovýlety, lyžování, snowboarding, běžky a horská kola.

7. Jaké jsou vstupné do památek v Mariazellu?

Vstupné do různých památek v Mariazellu se liší v závislosti na věku a typu památky. Nejlepší je se předem informovat na oficiálních stránkách.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Adventu v Mariazellu?

Mariazell Advent trvá obvykle od konce listopadu až do Silvestra. Nejlepší doba k návštěvě adventu je první neděle v adventu, kdy se koná slavnostní svěcení vánočního stromu.

9. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Mariazell a okolí?

Mariazell a okolí lze nejlépe prozkoumat pěšky nebo na kole, ale je zde také veřejná doprava a možnost zapůjčení motorových vozidel.

10. Jaké jsou nejlepší dárky z Mariazellu?

Mariazell nabízí mnoho tradičních dárků, jako jsou dřevěné řezby, keramika, tradiční oděvy a kožešiny, bonboniéry a suvenýry.


Počasí Rakousko Mariazell


Mariazell je malebné rakouské město, které se nachází v oblasti Štýrsko ve východní části Alp. Toto místo je oblíbené především mezi turisty, kteří hledají klid, přírodu a krásné výhledy. Pokud se také připravujete na návštěvu této země, je třeba si uvědomit, jaké počasí zde vládne. V této příručce se proto budeme věnovat počasí, které se v Rakousku a oblasti Mariazell můžete setkat.

Klimatické podmínky v Rakousku jsou výrazně ovlivněny polohou a reliéfem země. Za typické klimatické charakteristiky této země lze považovat značnou změnu podnebí v průběhu roku. Zatímco v letních měsících často vládne horké počasí, zimy jsou zase dlouhé a chladné.

V oblasti Mariazell vládne převážně kontinentální podnebí. To znamená, že jsou zde významné teplotní rozdíly mezi zimou a létem. Průměrná tělesná teplota zde v průběhu roku obvykle dosahuje hodnoty kolem 8 stupňů Celsia. Nicméně při výskytu větru může tato hodnota klesnout až na −15 °C.

Léta v oblasti Mariazell jsou poměrně chladná a deštivá. Průměrná teplota v červenci se pohybuje okolo 17°C, což není motivovalní pro koupání a plážové aktivity. Krásné počasí s vysokými teplotami však může nastat v průběhu srpna. To je obvykle nejteplejší měsíc v roce a teplota se zde může dostat až na 24 °C.

Zimy v této oblasti jsou mnohem studenější a dlouhé. První sněhové srážky mohou přijít už v říjnu a zima pak trvá až do března. Nejnižší teploty se zde mohou dostat až na – 15 °C. Vzhledem k tomu, že se na zdejších horách nachází lyžařská střediska, bývají sněhové srážky v zimě vítanými.

Celkově je tedy počasí v Rakousku a oblasti Mariazell určitě mnohem chladnější než v některých jiných evropských zemích. Pokud se tak chystáte do této části světa, dejte si pozor na vhodné oblečení a vybavení, aby vám nepokazilo krásné zážitky, které zde můžete zažít. Navštívit Rakousko v letním období může být ideální pro turistiku a horskou cyklistiku. Zimní návštěva se pak nabízí pro sjezdové lyžování nebo snowboarding. Rozhodnete-li se tedy do této oblasti vyrazit, buďte připraveni na všechny možnosti počasí, které vás mohou překvapit.


Ubytování Rakousko Mariazell


Mariazell je malebné město nacházející se v rakouských Alpách, které je známé svým poutním kostelem a nedalekými horami, které nabízí výborné podmínky pro turistiku a lyžování. Pokud se chystáte k návštěvě této krásné části Rakouska, budete potřebovat i ubytování, a to s ohledem na své preference a požadavky na pohodlí a vybavení.

V Mariazelli a okolních oblastech se nachází řada různých ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Tyto zařízení nabízejí rozmanitý výběr možností ubytování, od jednoduchých pokojů až po luxusní apartmány s kompletním vybavením. Výběr ubytování závisí na několika faktorech, jako jsou počet osob, rozpočet, délka pobytu, ale také na konkrétních požadavcích a preferencích.

Pokud hledáte jednoduché a levné ubytování, může být pro vás nejlepší volbou penzion nebo nocleh se snídaní. Tyto možnosti nabízejí menší a útulné pokoje s možností snídaně, kterou můžete v klidu vychutnat v restauraci nebo na terase. Pokud chcete na druhé straně luxusnější ubytování a nezaleknete se investice do svého pohodlí, můžete si vybrat z široké nabídky hotelů, které nabízejí různé comfortní pokojové typy, od standardních až po světlé a prostorné apartmány.

Výhodou ubytování v hotelu je možnost využít řady hotelových služeb - můžete si například objednat wellness procedury, zahrát si golf nebo využít kvalitního restauračního služeb. Ubytování v apartmánech vám zase může nabídnout větší soukromí a nezávislost, jako je plně vybavená kuchyň, aby si mohli připravovat vlastní jídla a snídat v rámci vlastního času.

Další faktory, které by měly být zohledněny při výběru ubytování v Mariazelli a v jejím okolí, jsou blízkost k zajímavým destinacím v oblasti turistiky a lyžování. Pokud se vypravíte do hor, budete chtít mít ubytování v blízkosti výtahů a lyžařských tras. Pokud naopak návštěvujete tento krajen s cílem navštívit klíčová místa a památky, budete hledat ubytování v blízkosti hlavního náměstí a chrámu.

V Mariazelli a jejím okolí je dostupné množství různých možností ubytování, které splní požadavky každého návštěvníka. Vybírat můžete v závislosti na počtu osob, rozpočtu, délce pobytu i individuálních požadavcích a preferencích. Konečná volba je na vás a vašich preferencích, ale jedno je jisté, nabídka ubytování v Mariazellu a jejím okolí je velmi pestrá a vybere si každý.


Letenka Rakousko Mariazell


Přemýšlíte o víkendovém výletu do Rakouska? Pokud ano, nemohli jste si vybrat lepší místo než Mariazell. Tento malebný rakouský městečko je obklopen krásnou přírodou, která Vás okouzlí.

A jak se tam nejlépe dostat? Samozřejmě, že letadlem! Rakousko je velmi dobře připojeno k letištím v různých částech země, ale pro plánovaný výlet do Mariazell se nejlépe hodí letiště ve Vídni nebo v Grazu.

Když dorazíte na letiště, nevládněte se hned na první vlak nebo autobus do Mariazell. Vyzkoušejte švýcarskou helikoptéru, která Vás doveze přímo do Mariazell! Při letu si můžete užít krásné výhledy na Rakousko z výšky a zažít nepoznané dobrodružství.

Alternativou je samozřejmě také cesta vlakem nebo busem přes malebná rakouská městečka a vesničky. Cesta tak bude mnohem romantická a můžete se těšit na úchvatné scenérie během jízdy.

A co se dá v Mariazell dělat? Možností je nespočetně! Milovníci historie si mohou prohlédnout místní muzeum a zajímavé památky kostela Panny Marie. Pro aktivnější turisty jsou připraveny různé turistické i cyklistické trasy, které Vás provedou krásnými rakouskými krajinami. A pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout a užít si klid a pohodu, je k dispozici malebné okolí a krásně upravený park u kostela.

Nutno podotknout, že Rakousko nabízí kromě krásného přírodního prostředí také mnoho kulturních akcí po celý rok. Mariazell není výjimkou, a tak se zde každý rok koná množství kulturních a společenských akcí, jako například výstavy, koncerty a historické slavnosti. Určitě se vyplatí si před návštěvou událostí zjistit, co konkrétně Vás může zaujmout nejvíce.

Tak neváhejte a vydejte se na víkendový výlet do Rakouska do Mariazell. Krásné okolí, malebné městečko a mnoho aktivit určitě stojí za cestu. A s letenkou Rakousko Mariazell je Vaše cesta tam jednoduchá a rychlá.


Dovolená Rakousko Mariazell


Dovolená v Rakousku je stále oblíbená mezi lidmi, kteří hledají pěkné hory, překrásnou přírodu a relaxaci daleko od městského shonu. Jedním z nejvíce oblíbených míst k návštěvě v Rakousku je město Mariazell. Toto město se nachází v srdci rakouských Alp a je centrem nadšení pro turisty, návštěvníky a poutníky z celého světa. Zde vám nabízíme průvodce pro dovolenou v Rakousku s důrazem na Mariazell.

Mariazell je tradiční město ležící v okrese Bruck-Mürzzuschlag v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Město bylo založeno v 12. století a je pojmenováno po své nejznámější atrakci - Bazilice Nanebevzetí Panny Marie, největšího poutního místa v Rakousku.

Mariazell nabízí několik zajímavostí pro turisty. Kromě Baziliky Nanebevzetí Panny Marie můžete navštívit také Muzeum historie a umění, kde se dozvíte více o historii města a jeho významu v různých obdobích. Zde také najdete mnoho módních obchodů a restaurací s tradičním rakouským jídlem, kde si můžete vychutnat vaší oblíbenou rakouskou kávu nebo dezert s jablky.

Ale Mariazell není jen o městě, turisté mohou také objevovat krásy okolní přírody. Největší turistickou atrakcí je horolezecká oblast a zimní středisko Annaberg-Lunterweg s mnoha lyžařskými sjezdovkami a snowboardingem pro ty, kteří milují adrenalin.

Mariazell a jeho okolí nabízejí mnoho pěších stezek pro ty, kteří chtějí objevovat přírodu. Různé stezky vás provedou zelenými hory a krásnými údolími, kde se můžete zastavit a užít si nádherný výhled.

Mariazell se také vyznačuje mnoha kulturními událostmi a festivalem, jako je například Adventní trh, který se koná od začátku prosince až do Vánoc a který nabízí rakouské speciality, zázračné svíčky a tradiční vánoční dekorace.

Dovolená v Rakousku Mariazell je ideální pro ty, kteří hledají klid, přírodu a nechtějí se rozptylovat běžnými turistickými atrakcemi. Navštivte Mariazell a objevte krásy tohoto kouzelného města a jeho okolí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky