Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rakousko Schladming

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Schladming


1. Jak se dostanu do Schladmingu?
- Schladming je přístupný autem, vlakem nebo autobusem. Nejbližší letiště jsou Salzburg a Graz.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Schladmingu?
- Schladming je oblíbené celoroční turistické středisko, a proto se zde můžete těšit na krásné okamžiky v každém období. Nejlepší sezónou pro lyžování a snowboarding je zima, zatímco letní měsíce jsou ideální pro turistiku a cyklistiku.

3. Jaká je cena skipasu v Schladmingu?
- Cena skipasu závisí na sezóně a délce pobytu. Orientační cena za den pro dospělého je kolem 50 eur.

4. Jaká jsou nejlepší lyžařská střediska v Schladmingu?
- Schladming je součástí lyžařského areálu Schladming-Dachstein, který nabízí více než 200 kilometrů sjezdovek a přes 80 lanovek a vleků. Mezi nejlepší střediska patří například Planai, Hochwurzen, Reiteralm, Hauser Kaibling a Dachstein.

5. Jaká jsou nejlepší ubytování v Schladmingu?
- Schladming nabízí mnoho možností ubytování, včetně hotelů, pensionů, apartmánů a chat. Mezi nejlepší patří například Hotel Schladmingerhof, Falkensteiner Hotel Schladming a Hotel Stadthof. Cena závisí na sezóně a typu ubytování.

6. Co můžu dělat v Schladmingu mimo lyžování?
- Schladming nabízí mnoho aktivit mimo lyžování, včetně turistiky, cyklistiky, běžkování, horolezectví, raftingu a paraglidingu. Můžete si také vychutnat wellness a relaxaci v jednom z mnoha lázeňských zařízení.

7. Jaká jsou nejlepší restaurace v Schladmingu?
- Schladming nabízí mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční rakouskou kuchyni a mezinárodní speciality. Mezi nejlepší patří restuarace Krahvoglwirt, Tischlerei a Pizzeria Saltaus.

8. Jak se mohu dostat z letiště do Schladmingu?
- Nejbližší letiště jsou Salzburg a Graz, přičemž je možné se dostat do Schladmingu vlakem, autobusem nebo taxíkem. Při cestování vlakem doporučujeme využít spojení s názvem Railjet, který nabízí přímé spojení z letiště do Schladmingu.


Letenka Rakousko Schladming


Schladming je město v Rakousku, které se nachází v nadmořské výšce 745 metrů v údolí řeky Enns. Je to oblast, která je proslulá svými skvělými zimními sporty, ale také pro množství outdoorových aktivit v létě. Zájemci o tuto destinaci si mohou zakoupit letenku do Rakouska, aby se mohli dostat do tohoto nádherného místa.

Nejbližší letiště ke Schladmingu je letiště Salzburg, které je vzdáleno 90 km. Po příletu si můžete pronajmout auto nebo využít dopravní služby, které zajišťují transfer z letiště do Schladmingu.

Schladming nabízí jedny z nejlepších horských sportů na světě. Celkem má 232 km upravených sjezdovek a nabízí 86 lanovek a vleků pro efektivní přepravu lyžařů a snowboardistů. Pokud preferujete běžky, tak zde najdete 220 km úpravených běžeckých tras.

Nebudete ani zklamáni, pokud jste fanoušky skialpinismu, sjezdového lyžování během nočního stoupání a sjezdu, ledového lezení, tůrání na sněžnicích nebo jízdy na saních. Při návratu do města si můžete odpočinout ve wellness centrech nebo si zahrát golfový zápas.

Během léta mohou návštěvníci využívat horské cyklostezky a výlety do divoké přírody. K dispozici je také několik běžeckých tras a turistických výstupů. Můžete si zapůjčit kajaky a kanoe a prozkoumávat okolí řeky Enns.

Schladming je také populární pro svůj kulturní kalendář. Každý rok se zde koná „Schladming-Dachstein Audio Dance Festival“, kde se setká několik hudebních stylů, vystoupení tanečníků z různých zemí a DJ Playlists. Výborným zdrojem zábavy je také „Schladming Nachtrodeln“, kdy návštěvníci lyžují na kopcích na nočním světle a listnaté stromy se kouzelně lesknou ledovým třpytem podél horských stezek.

Schladming je ideálním místem pro každého, kdo hledá aktivní dovolenou nebo relaxační víkend. Pokud si chcete pronajmout letenku do Rakouska, nemusíte si dělat starosti, že se dostanete na své místo odpočinku. Po příletu se můžete spolehnout na dopravní služby, které se postarají o vaší cestu do Schladmingu, kde vás čekají skvělé zážitky.


Ubytování Rakousko Schladming


Rakousko je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a město Schladming patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v rámci Alpského oblouku. Jedná se o malebné městečko s překrásnou přírodou, skvělými sjezdovkami a množstvím aktivit, které můžete zažít během svého pobytu. Pokud hledáte ubytování v Rakousku, určitě byste měli zvážit pobyt právě v Schladmingu.

Rakousko je pro své návštěvníky považováno za zemi s bohatým kulturním dědictvím, romantickými kulisami a především s velice kvalitním ubytováním. V Schladmingu najdete mnoho hotelů, penzionů i apartmánů, které nabízejí komfortní pobyt s bohatou nabídkou služeb. Pokud hledáte luxusní pobyt, můžete si vybrat z řady pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Pokud preferujete přírodní prostředí, můžete si zvolit ubytování v jednom z mnoha horských penzionů.

V Schladmingu najdete mnoho ubytovacích možností s různorodými cenovými kategoriemi. V oblasti jsou dostupné nejen drahé a luxusní hotely, ale také ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem, jako jsou například hostely a levné penziony. Tyto typy ubytování nabízejí základní pohodlí, ale výhodou je jejich nízká cena.

Aby se Vám dobře plánoval pobyt v Schladmingu, je důležité pečlivě vybrat správné ubytování, které je v souladu s Vašimi potřebami a přáními. Vybrat si můžete ubytování s výhledem do krajiny, s bazénem, s vlastní saunou a dalšími lákadly, které doplní Váš pobyt v Rakousku.

Hledáte-li ubytování v Rakousku Schladming, nemusíte mít obavy z toho, že byste si nevybrali správně. V místě najdete mnoho kvalitních a komfortních ubytovacích zařízení pro různorodé návštěvníky. Navštivte Schladming a užijte si krásné horské okolí a nabídku aktivit, které jsou zde k dispozici.


Dovolená Rakousko Schladming


Schladming je malé horské město ležící v údolí na jihozápadě Rakouska. Pro turisty je to ideální místo pro lyžování v zimě a pro turistiku a cyklistiku v létě. Schladming se také stalo známým díky svým lyžařským svahům, které hostily Světový pohár v alpském lyžování.

Pokud se chystáte na dovolenou do Schladmingu, máte to těžké: nevíte, zda zvolit zimní nebo letní sezonu. Schladming je fantastickým cílem pro celou rodinu. Pokud vás zajímají zimní sporty, leží město v srdci regionu Schladming-Dachstein, který nabízí 230 km sjezdovek po celý rok. Oblast má také tři světsky uznávaná lyžařská střediska - Planai, Hochwurzen a Hauser Kaibling. Čtyřsedadlová lanovka shání návštěvníky nahoru na horské vrcholky, kde se vám otevře dechberoucí pohled na Alpské masivy.

Pokud cestujete s rodinou, v Schladmingu najdete mnoho aktivit, které si mohou užít i děti. Město má dětskou dráhu pro lyžaře začátečníky a dětský park s tobogány a umělou ledovou dráhou. Dospělí mají k dispozici také běžecké a turistické stezky, kde se mohou projít skrz krásnou krajinu oblasti.

V létě se Schladming promění v roztomilé horské městečko s řadou outdorových aktivit. Turistii mohou objevovat alpské louky a vrcholky, které nabízejí panoramatický výhled na pohoří. V Schladmingu najdete také nejdelší lanovku Rakouska, kterou se dostanete až na vrchol Dachsteinu, kde uvidíte s výhledem na nejvyšší vrchol Rakouska - Grossglockner, který je vysoký 3 798 m.

Dále v oblasti můžete navštívit také také přírodní park Dachstein a jeho podzemní ledovce a vodopády. Pokud chcete zažít adrenalin, můžete zkusit rafting, kayaking, canyoning, bungee jumping, nebo jízdu na horském kole.

Schladming má také kulturní scénu, kterou můžete prozkoumat. Město je známé svými kamennými domy s balkony a hliněnou omítkou, což dodává městu starobylou atmosféru. Tady najdete také tradiční horské taverny, kde se po celodenních výletech můžete na dobrou celkovou teplou domácí jídlo a sklenku rakouského vína.

V Schladmingu a okolí najdete mnoho možností pro ubytování, od penzionů až po luxusní horské hotely. Pokud si chcete užít více luxusu, navštivte nádherný Tui Blue Schladming, hotel s řadou spa služeb a moderními izbami.

Schladming je bezpochyby nádherným místem pro celoroční dovolenou. To co má Schladming, je čistá příroda a mnoho aktivit, takže si každý najde to, co ho nejvíc baví. Vyberte si variantu, kterou vám nabízí tato oblast a budete ovlivněni k častějším návštěvám.


Počasí Rakousko Schladming


V Rakousku se nachází množství překrásných horských oblastí a jednou z nich je Schladming v regionu Štýrsko. Tato oblast je známá svými lyžařskými středisky, ale také nabízí množství aktivit i v letních měsících. Pokud uvažujete o návštěvě této oblasti, mohli byste se zajímat i o počasí v Schladmingu.

Schladming se nachází v Alpách, což znamená, že se zde může očekávat chladnější podnebí než v nižších oblastech Rakouska. Teploty zde kolísají podle ročního období. V lednu a únoru, kdy se nejvíce lyžuje, se teploty pohybují od -7 °C až 2 °C, což je ideální pro lyžaře. V březnu a dubnu se teploty zvyšují na 4 °C až 10 °C. V letních měsících je pak na horách příjemné teplo a teploty se pohybují od 15 °C do 25 °C.

Co se týká srážek, Schladming patří k jednomu z nejdeštivějších míst Rakouska. Průměrné srážky zde dosahují až 80 mm za měsíc. V zimě převažuje sníh, ale v letních měsících může být srážek více. Nicméně, sněhová pokrývka zde bývá obvykle hluboká až 300 cm, což zaručuje ideální podmínky pro lyžařské aktivity.

Při plánování návštěvy Schladmingu je důležité brát v úvahu počasí, zejména pokud si chcete užít lyžování nebo jiné outdoorové aktivity. Nezapomeňte si sebou vzít vhodné oblečení a vybavení, které vám umožní být pohodlní a suchí v jakémkoli počasí. Nyní víte, co si můžete od počasí v Schladmingu očekávat a můžete se již plánovat svou cestu do této krásné oblasti Rakouska.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky