Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Kréta Ferma

Počasí Řecko Kréta Ferma


Ferma je krásná a klidná obec nacházející se na východním pobřeží Kréty v Řecku. Toto místo je perfektní pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a stresu velkoměsta a užít si krásného slunečního počasí, čistého moře a přírodních krás.

Letní měsíce v Ferma na Krétě jsou velmi teplé a suché. Sucho až dusno vládne v červenci a srpnu, což jsou nejteplejší měsíce v roce. Průměrná teplota dosahuje až 32°C v odpoledních hodinách a minimální hodnota se pohybuje kolem 20°C v noci. V těchto měsících je mnohem více lidí v obci, což znamená, že hlavní pláže jsou plné turistů a plážových barů. Toto je také období, kdy je největší riziko vysokých teplot a pro ty citlivější, může to být velmi náročné.

Pokud nejste fanouškem horkých letních dní, můžete si na Krétě užít krásné počasí i v jiných měsících. Brzy na jaře v březnu a dubnu se počasí může výrazně zlepšit, ale stále se můžou objevit deštivé dny. Mírné teploty se pohybují kolem 20°C ve dne a 15°C v noci. Pomalejší tempo v počtu turistů v této době také znamená mnohem větší možnost klidného relaxování a využití restovaných možností.

Podzim na Krétě je jedním z nejkrásnějších období. Teploty se pohybují v průměru kolem 25°C a voda z moře je stále teplá a velmi příjemná vůči postupujícímu podzimu. Vzhledem k tomu, že zde už nebývá tolik turistů, jsou i pláže více klidné, můžete si užívat krásné procházky po pláži, místní kuchyni a vše, co Kréta nabízí.

Zima na Krétě může být velmi chladná, ale poměrně suchá. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15°C, avšak v noci může klesnout až na 10°C. V tomto období začíná být hlavním turistickým cílem lyžování na horách směrem k Neapoli. Nicméně oblast Ferma nabízí i úplné klidné dny, kdy jsou teploty příjemné k procházkám.

Celkově lze vysvětlit, že Kréta je vyhlášená pro své letní měsíce s teplým počasím a slunečními dny, ale pokud máte radi také méně závratné teploty, tak můžete zvážit návštěvu této krásné oblasti v jiných obdobích roku. Nedaleká obec Ferma s nádherným výhledem na moře a klidné okolí je ideálním místem pro všechny, kteří potřebují přestávku od shonu města a chtějí si užít krásnou dovolenou.


Dovolená Řecko Kréta Ferma


Kréta je nejen největší, ale také nejpopulárnější řecký ostrov. Navštěvují ho turisté z celého světa. Většina cestovatelů se vydává na písečné pláže v oblasti východního pobřeží, ale existuje mnoho dalších míst k návštěvě na této krásné zemi. Jedním z těchto skrytých pokladů je malá vesnice Ferma, která se nachází na jihovýchodním pobřeží Kréty.

Ferma je dosud nedotčený klenot, vzdálený jen pár minut od známého města Ierapetra. Při návštěvě tohoto místa narazíte na nádherné neobvyklé pláže, téměř prázdné, což je pro Krétu velmi vzácné, a na absolutní klid, daleko od davů turistů.

Pláže Fermy jsou pokryty jemným pískem a skálami, které vytvářejí krásné malé zálivy. Jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a jednoduchost. Nejprve se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě a užívat si slunce. Poté můžete prozkoumat krásy mořského dna a podívat se na různé druhy ryb.

Abyste se mohli úplně ponořit do života těchto ryb, můžete v blízkosti vesnice Ferma navštívit místní potápěčskou školu. Potápění na Krétě je stejně fascinující jako její povrchové krásy. Pod hladinou se nachází různá zvířata, jako například mořské želvy, dravci, škroupy, šneci, korálové útesy a mnoho dalšího.

Pokud máte rádi turistické výlety, můžete se vydat na procházku po nádherném oblasti Lassithi. Tato oblast je plná historie a přírodních krás. Navštívíte zde úchvatné kláštery, jako je klášter Kremasta, kde se během postního období stávají zázraky před očima věřících. Návštěva těchto starobylých budov Vás vždy uchvátí.

A aby Vaše dovolená na Krétě byla naprosto vyčerpávající, musíte ochutnat místní gastronomii. V této oblasti se podávají báječné ryby a delikátní mořské plody, stejně jako místní sýry, ovocné a zeleninové fresky, kořeněné kebapy, zázvorový nápoj a další lahůdky. Návštěva krétských restaurací se stala pro mnoho turistů excelentním zážitkem.

Ferma je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají turisticky méně zacházená místa Kréty, kde si přijdou na své jak milovníci moře, tak i poznávači krétské kultury. Proto zvažte návštěvu této úchvatné oblasti a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Řecko Kréta Ferma.


Letenka Řecko Kréta Ferma


Kréta je nejen největší, ale i nejjižnější řecký ostrov. Nachází se v Egejském moři a je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a to díky své malebné přírodě, slunečným plážím, křišťálově čistému moři, památkám a gastronomickým zážitkům. Pro návštěvu Kréty není nutné mít vízum, pouze platný cestovní pas. Pokud si chcete tuto krásnou destinaci užít naplno, je nutné si zarezervovat letenku.

Pokud se rozhodnete jet na Krétu, zvolte letovisko Ferma. Nachází se na východním pobřeží ostrova, pouhých 12 kilometrů od města Ierapetra. Toto letovisko je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a mír, ale zároveň průzračné moře a krásné pláže.

Letenky na Krétu jsou k dispozici v nabídce řady leteckých společností, jako je například Ryanair, Wizz Air nebo Smartwings. Nejvhodnější je si letenku rezervovat s dostatečným předstihem, aby se zajistilo co nejlepší spojení, průběh letu a samozřejmě i vyhovující cenu.

Letiště, na které lze letět přímo do Héráklionu (hlavního města Kréty), se jmenuje Letiště Kazantzakis a nachází se asi 70 kilometrů od Fermy. Po příletu na letiště je možné si pronajmout auto, které je nejlepší dopravní prostředek pro cestování po Krétě.

Ferma je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí strávit čas na pláži. Letovisko nabízí několik pláží, které jsou obklopeny skalami a borovicovými lesy, díky čemuž mají návštěvníci pocit soukromí a klidu. Oblázkové pláže jsou čisté a průzračné moře je vhodné i pro nejmenší návštěvníky. Okolí letoviska Ferma je ideálním místem pro turistiku, horskou cyklistiku a procházky skrz nádhernou krajinu.

Přijměte pozvání na dovolenou na Krétu a objevte vše, co vás zde čeká. Pláže, přírodní krásy, historické památky a místní kuchyně vás jistě nadchnou a nebudete litovat návštěvy tohoto ostrova. Stačí si zarezervovat letenku na Krétu a zažít nádhernou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Řecka!


Ubytování Řecko Kréta Ferma


Kréta je druhým největším ostrovem Řecka a nabízí návštěvníkům široké spektrum aktivit. Pokud plánujete dovolenou na Krétě a hledáte klidné a pohodlné ubytování, můžete se rozhlédnout po Ferma.

Ferma je malá vesnička na východním pobřeží Kréty, která se nachází v blízkosti města Ierapetra. Tato oblast je ideální pro turisty hledající klidné místo, kde si užít slunce a pobyt u moře. Součástí fermy jsou malé pláže s tyrkysově modrým mořem a písečným dnem.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Ferma, můžete se těšit na několik možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, domů na pronájem a vil. Všechny tyto možnosti ubytování jsou plně vybaveny a nabízejí skvělé služby a pohodlí.

Většina hotelů se nachází v blízkosti pláže, a to buď přímo na ní, nebo v blízkosti. Jejich výhody jsou pohodlné umístění v blízkosti vody, snadný přístup k restauracím a obchodům a samozřejmě velmi dobrý servis. Hotely v Ferma nabízejí širokou škálu pokojů – od jednoduchých pokojů pro jednotlivce až po luxusnější apartmány pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte něco více soukromého a nezávislého, můžete si pronajmout jeden z místních apartmánů. Mají moderní vybavení a nabízejí útulné a pohodlné ubytování pro vás a vaši rodinu. Příjemnou výhodou je i to, že si můžete snadno připravit vlastní jídlo, pokud si to přejete. Většina apartmánů v Ferma má přístup k bazénu nebo zahrádce.

V bytových domech nebudete mít k dispozici dokonce žádný personál, ale nabídnou vám větší soukromí a nezávislost. Mají kuchyni, koupelnu a někdy i balkon s výhledem na moře. Tyto domy jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit chvíli společně v soukromí.

Pokud máte v plánu strávit dovolenou na Krétě, určitě si vyberte ubytování v Ferma. Tato malebná vesnice nabízí klidné a pohodlné ubytování v blízkosti moře a je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Nabízí různé možnosti ubytování, do kterých se vejde každý, a zároveň zaručuje spokojenost a pohodlí v průběhu vašeho pobytu na Krétě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Ferma


Dotaz: Jak se dostat z letiště na Krétě do Fermy?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je využít taxi služby. Pokud máte autopůjčovnu, můžete si samozřejmě pronajmout auto a dojet do Fermy. Existuje také autobusová služba, ale spoje bývají často limitované a nelze se spolehnout na přesnost.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Krétu a Ferma?
Odpověď: Nejlepší čas je během letních měsíců, kdy je teplota příjemná a moře dostatečně teplé na plavání. Avšak i mimo hlavní sezónu (květen až červen a září až říjen) se dá na Krétě užít slunečních paprsků a příjemného počasí.

Dotaz: Jaká je situace s COVID-19 na Krétě a v Řecku obecně?
Odpověď: V Řecku platí opatření v souvislosti s COVID-19, včetně nošení roušek v uzavřených prostorech a omezení počtu osob. Nicméně v současné době jsou otevřeny všechny turistické atrakce a obchody a vstup do země je možný pro vakcinované, pro osoby s negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin) nebo pro osoby s prokázaným průkazem o překonání onemocnění.

Dotaz: Kde se dá v okolí Fermy koupat a plavat?
Odpověď: V blízkosti Fermy jsou krásné pláže, jako například pláž Ferma nebo pláž Koutsounari. Jen krátkou jízdou autem se dá dostat na další oblíbené pláže, jako je například Ierapetra nebo Chrissi Island.

Dotaz: Co dělat v okolí Fermy?
Odpověď: V okolí se nachází mnoho turistických atrakcí, jako je například archeologické naleziště Gournia, pevnost Frangokastello, klášter Toplou nebo národní park Samaria.

Dotaz: Jaké jsou populární jídelní možnosti v okolí Fermy?
Odpověď: V okolí se nachází mnoho tradičních řeckých tavern a restaurací, kde se můžete ochutnat speciality jako například řecký salát, saganaki (smazaný sýr), tzatziki, gyros nebo mousaka. Většina restaurací používá čerstvé a místní suroviny.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky