Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Santorini Perissa

Dovolená Řecko Santorini Perissa


Krásné slunečné pláže v kombinaci s tajemnými historickými památkami a úchvatnou scenérií tvoří nezapomenutelnou dovolenou na řeckém ostrově Santorini. Mezi nejvyhledávanější pláže patří Perissa, nacházející se na jihovýchodě ostrova.

Pláž Perissa je dlouhá 7 kilometrů a nachází se v místě, kde sopka při svém posledním výbuchu zanechala černý písek. Jedná se tak o nejdelší černou pláž na celém ostrově. Perissa patří mezi nejpopulárnější pláže na Santorini a je oblíbená nejen u turistů, ale i u místních obyvatel.

Kromě černého písku pláž Perissa nabízí také čistou vodu a dokonalé podmínky pro surfování a další vodní sporty. Při procházkách po pláži si můžete vychutnat krásné pohledy na hory a okolní krajinu.

V okolí pláže najdete mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční řecké jídlo a pití. Pro ty, kdo nehledají jen relaxaci na pláži, jsou v okolí Perissy k dispozici také různé výlety a atrakce. Můžete navštívit archeologické naleziště v Akrotiri, největší město na ostrově Fira nebo si projet okolní vinice.

Dovolená na Santorini je nezapomenutelný zážitek, na který nezapomenete. Pláž Perissa nabízí perfektní místo pro relaxaci a zároveň i možnost objevování krás a přírodních zázraků ostrova. V kombinaci s tradičním řeckým jídlem a pitím se z ní stane ideální dovolená pro každého. Tak neváhejte a vydejte se na dovolenou na Santorini!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Santorini Perissa


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí o cestování do Řecka, přesněji na ostrov Santorini do města Perissa.

1. Jak se dostat z letiště v Santorini do Perissy?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Perissy, je taxíkem nebo pronajmutím auta. Existují také autobusové linky a privátní transferové služby.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Perisse?
Odpověď: Nejlepší pláže v Perisse jsou Black Beach a Perissa Beach, které jsou obě písečné a mají krásnou turkizní vodu.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Perisse?
Odpověď: Několik nejlepších restaurací v Perisse jsou Snack Ouzeri, Tranquilo a Cyclades Taverna.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Perissy?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Perissy je v červnu a září, kdy teploty nejsou příliš horké a turistů je méně.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Perisse?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Perisse patří potápění, windsurfing, kiteboarding, jízda na koni a návštěva archeologických míst.

6. Kam se podívat v okolí Perissy?
Odpověď: V okolí Perissy stojí za návštěvu město Fira, Oia a Akrotiri, které jsou známé pro své krásné výhledy a historické památky.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Perisse?
Odpověď: Nejlepší hotely v Perisse jsou Meltemi Village Hotel, Santo Miramare Resort a Veggera Hotel.

8. Kdy jsou nejlevnější ceny letenek do Santorini?
Odpověď: Nejlevnější ceny letenek do Santorini jsou v období od listopadu do března, kdy je sezóna mimo turistickou sezónu.

9. Jaká jsou doporučená opatření v souvislosti s Covid-19 na ostrově Santorini?
Odpověď: Na ostrově Santorini platí obecná opatření, jako jsou nošení roušek uvnitř budov a v dopravních prostředcích, zachování sociální vzdálenosti a umývání rukou. Doplňkem těchto opatření jsou i opatření specifické pro alimentační zařízení a hotely. Doporučuje se sledovat aktuální situaci a mouzipalist přenocování v hotely zpřísnit hygienická opatření.

10. Jaké jsou nejlepší místa na Santorini k návštěvě?
Odpověď: Nejlepšími místy na Santorini k návštěvě jsou města Fira, Oia a Kamari, a také antická archeologická naleziště, jako je akrotirské výkopové stanoviště. Z turisticky nejvyhledávanějších míst stojí za zmínku Velká rokle, Nejsvětější klášter Theotokos a příběh o vzniku ostrova u vesnice Megalochori.


Letenka Řecko Santorini Perissa


Perissa je krásné pobřežní městečko na řeckém ostrově Santorini. Pokud plánujete navštívit tuto unikátní destinači, nákup letenky nakonec může být vaším prvním krokem. Letenky do Řecka jsou obecně docela cenově dostupné, a existuje mnoho možností, jak si vychutnat svůj pobyt na Santorini zvažující náklady.

Perissa je známá pro své černé pláže, které jsou vytvořeny z vulkanického popela. Toto fascinující město vás vždy překvapí svými krásami. Při vstupu do Perissy se rychle stanete okouzlený krásami tohoto místa. Nachází se zde více než 7 km dlouhá pláž, která nabízí nesčetné možnosti pro vodní sporty včetně potápění nebo jízdy na vodních skútrech, ale také klidného odpočinku u moře. Pro ty, kteří rádi objevují přírodovědná tajemství, je zde také mnoho možností pro výlety na místní sopečné kopce.

Pobyt v Perisse vám také umožní získat více informací o řecké kuchyni, která je ve světě proslulá a Perissa se o to zajisté postará. Tady se můžeme těšit z čerstvých ryb, olivového oleje a mnoho dalších tradičních řeckých specialit, které jsou připravovány s láskou a úctou k tradičnímu umění vaření.

Pro nakupování si můžete vyrazit do největšího města na Santorini, Fira, kde najdete mnoho obchodů se suvenýry a krásných řeckých řemesel, které zde můžete zakoupit jako připomínku vaší návštěvy na ostrově.

Výhodou letenky do Santorini je i to, že je to významné letiště na Kykladských ostrovech s pravidelnými spoji z Atén, Říma a mnoha dalších evropských měst. Lety jsou obvykle levné a dostanete se na ostrov v případě například krátkého víkendového výletu, ale i měsíčního pobytu.

Jak vidíte, Perissa na ostrově Santorini nabízí mnoho krás a možností pro dovolenou, kterou si užijete naplno. Proto pokud Vás Řecko láká, bylo by dobré začít uvažovat nad tím, kdy si koupíte letenku a vydáte se na Santorini za poznáním a přírodními krásami.


Ubytování Řecko Santorini Perissa


Řecko je velice oblíbenou destinací pro letní dovolenou a ostrov Santorini patří mezi ty nejvyhledávanější. Santorini nabízí úžasnou atmosféru, čarovné výhledy na moře a jedinečné kulturní zážitky. V tomto článku se zaměříme na oblíbenou lokalitu Perissa a možnosti ubytování, které zde najdete.

Perissa je malé městečko na jihu ostrova Santorini. Má krásnou písečnou pláž s černým pískem, která se táhne na 7 kilometrů. Městečko je velmi oblíbené mezi turisty a nabízí mnoho možností pro volný čas jako jsou bary, hospody, vodní sporty a mnoho dalšího.

Zde je několik návrhů na ubytování v Perisse:

1. Hotel Meltemi Village (****)

Hotel Meltemi Village se nachází jen pár minut chůze od pláže a nabízí luxusní ubytování v soukromých apartmánech. Každý apartmán má balkón s výhledem na moře nebo na zahradu. Klienti si mohou užít venkovní bazén, sluneční terasu, wellness centrum a restauraci. Hotel nabízí také možnosti pro rodinné dovolené a slavnostní akce.

2. Hotel Anny Studios Perissa (***)

Hotel Anny Studios nabízí ubytování ve studiích s kuchyňkou a balkónem nebo terasou s výhledem na zahradu. Hotel se nachází pouze 300 metrů od pláže a nabízí bazén, sluneční terasu, bar a recepci otevřenou 24 hodin denně. Klienti mohou využít i zdarma Wi-Fi a parkování.

3. Hotel Marousi Rooms (***)

Hotel Marousi Rooms se nachází v centru městečka a nabízí prostorné pokoje s balkónem a výhledem na moře nebo na zahradu. Klienti si mohou užívat snídaní na terase s výhledem na moře. Hotel nabízí také společnou kuchyň, dětské hřiště a Wi-Fi zdarma.

4. Hotel Villa Kostas (***)

Hotel Villa Kostas se nachází blízko pláže a nabízí ubytování s balkónem s výhledem na zajímavý Kamári věž, zahradou a venkovním bazénem. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, chladničkou a posezením. Hotel nabízí také zdarma Wi-Fi, parkování a snídaně.

Perissa na Santorini poskytuje dokonalou kombinaci kras a dobrých hotelů, proto by mohla být ideální destinací pro ty, kteří chtějí trávit svou letní dovolenou na krásné pláži a zároveň si užívat relaxační atmosféru Řecka.


Počasí Řecko Santorini Perissa


Santorini v Řecku je populární turistickou destinací, která je známá svým bílými domy se modrými střechami a krásnými plážemi. Jednou z těchto pláží je Perissa, která se nachází na jižní straně ostrova. I když Santorini a Perissa jsou obecně známé pro své teplé a slunečné počasí, je důležité si uvědomit, že se počasí může rychle změnit.

V létě (červen až srpen) je počasí na Santorini velmi teplé s vysokými teplotami kolem 30°C a nízkou vlhkostí. Během této doby se Perissa pláž stává velmi rušným místem, protože je ideální pro slunění a koupání v krásně modré vodě. V zimě (prosinec až únor) je počasí chladnější a vlhčí, s teplotami kolem 13°C. Vzhledem k tomu, že je to mimo sezónu, je Perissa pláž mnohem klidnější a tichá.

V období jara a podzimu (březen až květen a září až listopad) jsou teploty mírnější a vlhkost se zvyšuje. Tyto období mají také víc dešťových dnů, ale stále se jedná o méně než ve většině evropských zemích. Navzdory tomu, počasí v těchto obdobích je stále vhodné ke koupání a slunění. Stejně jako v létě, Perissa pláž bude plná turistů v těchto obdobích.

Když cestujete na Santorini, měli byste vzít v úvahu, že by se počasí mohlo změnit a být neoblíbené. Proto byste měli uvažovat o tom, aby vaše plány byly flexibilní, abyste se mohli přizpůsobit aktuálnímu počasí. Například, pokud je na pláži moc horko, můžete strávit den procházkou po městě a ochladit se v místních kavárnách a restauracích. Pokud je naopak chladno a deštivo, můžete si prohlédnout místní muzea, galerie, nebo si projet okolí na kole.

V každém případě, Santorini a Perissa mají mnoho krásných míst k prozkoumání a nevídaných zážitků. Ať už cestujete v jakékoliv době v roce, můžete si být jistí, že Santorini a Perissa udiví svou krásou a bohatou historií. Počasí bude samozřejmě hrát svou roli, ale pokud budete připraveni, můžete vychutnat vše, co ostrov nabízí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky