Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Zakynthos Drosia

Počasí Řecko Zakynthos Drosia


Na ostrově Zakynthos v Řecku se nachází malá vesnička Drosia, která se pyšní krásným počasím po celý rok.

Během letních měsíců se teploty v Drosii pohybují okolo 30 stupňů Celsia, což z ní činí perfektní destinaci pro ty, kteří hledají slunečné koupání a relaxaci na pláži. Možnosti koupání jsou skutečně nekonečné na plážích jako je Porto Zoro, Navagio a Gerakas. Tyto pláže jsou dobře známé pro své křišťálově čisté vody a bílý písek.

Podzim a jaro v Drosii také nabízejí příjemné počasí. Teploty bývají mírnější než v létě, ale stále příjemné kolem 20-25 stupňů Celsia. To dělá z Drosii ideální destinaci pro ty, kteří se chtějí vyhnout rušnému a horkému létu.

Zimní měsíce na ostrově Zakynthos bývají chladnější, ale stále příjemné. Teploty se pohybují kolem 15-20 stupňů Celsia. I když Drosia není zrovna typickou destinací na zimní dovolenou, může být příjemným útočištěm pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v méně turisticky frekventované oblasti.

Celkově lze říci, že počasí v Drosii na ostrově Zakynthos je víceméně příznivé po celý rok. S množstvím slunce a příjemnými teplotami jsou pláže vždy volné a relaxace je zaručena. Pokud tedy plánujete návštěvu Řecka, nezapomeňte zařadit na svůj seznam i Drosii na ostrově Zakynthos.


Ubytování Řecko Zakynthos Drosia


Zakynthos je velký a oblíbený ostrov v Jónském moři a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Jedním z mnoha ubytovacích zařízení je Zakynthos Drosia.

Zakynthos Drosia je rodinný hotel, který se nachází v klidné oblasti s výhledem na moře. V hotelu se nachází celkem sedm pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, televizí a balkonem s nádherným výhledem na moře. Všechny pokoje jsou moderně zařízené a mají dřevěné podlahy a stropy. Hotelová recepce je otevřená 24 hodin denně a hosté mají k dispozici také bezplatné Wi-Fi připojení.

Pro hosty hotelu je k dispozici bazén a sluneční terasa s lehátky a slunečníky, které jsou zdarma pro všechny hosty. Pokud si hosté chtějí odpočinout v klidu a tichu, mají k dispozici také zahrádku s více druhy rostlin a květin.

Breakfast se servíruje v hotelové restauraci, která nabízí tradiční řeckou kuchyni a mezinárodní jídla. Hotel také nabízí služby půjčování aut a motorek, takže hosté mohou snadno a levně prozkoumat krásy ostrova.

Hotel Zakynthos Drosia je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a v příjemném prostředí s výhledem na moře. Jeho poloha v klidné oblasti dělá z hotelu perfektní základnu pro průzkum ostrova a jeho krás. Tento hotel jistě poskytne nezapomenutelný zážitek v neuvěřitelné kráse Řecka.


Letenka Řecko Zakynthos Drosia


Letenka do Řecka, konkrétně na ostrov Zakynthos, je ideální volbou pro ty, kteří touží po nádherných plážích a průzračném moři. Zakynthos je oblíbenou destinací, která nabízí více než 120 km pobřeží s plážemi, zálivy a útesy. Navíc ostrov leží v oblasti, kde panuje mediteránní klima, což znamená, že je zde celoročně teplo a slunečno.

Cesta na ostrov Zakynthos začíná z Prahy, kdy se vyrazí na letiště. Let trvá zhruba 2,5 hodiny a míří na letiště v Zakynthosu. Zde se lze ubytovat v mnoha hotelích, apartmánech, apod. Většina ubytování se nachází poblíž hlavního města Zakynthos, které je ideálním výchozím bodem pro prohlídku ostrova.

Doporučuji návštěvu městečka Agios Sostis, kde si můžete prohlédnout malou přístavní vesnici s tradičními řeckými domky a kostelem. Poblíž se nachází turistické středisko Laganas, které nabízí mnoho možností pro vodní sporty, jako je např. potápění či paragliding.

Největší atrakcí a zároveň nejnavštěvovanější pláží na ostrově je Navagio Beach. Tato pláž se nachází na písečném útesu s divokými skalami v pozadí a je pro turisty přístupná pouze lodí. Pláž je vyhlášená pro svou průzračnou vodu a bílý písek.

Další zajímavou lokalitou je Národní park Marine Park s chráněným zálivem Laganas. Zde se nachází množství mořských živočichů, jako jsou např. karety zelené, delfíni či medúzy.

Pokud máte chuť na více dobrodružství, můžete se vydat do vnitrozemí ostrova, kde se nachází mnoho horských vesnic a klášterů. Nejznámější je klášter sv. Dionysa s nádhernými freskami a malebným okolím.

Celkově je Zakynthos ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené s nádhernými plážemi, slunečním počasím a nádhernou přírodou. S letenkou na tuto řeckou ostrovní destinaci získáte nejen krásné zážitky ale i relaxaci a odpočinek od každodenního života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Zakynthos Drosia


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Zakynthosu?

Nejlepší dobou pro návštěvu Zakynthosu je zpravidla od června do září, kdy jsou nejvyšší teploty a nejlepší možnosti koupání.

2. Jak nejlépe cestovat po Zakynthosu?

Většina návštěvníků cestuje po Zakynthosu autem, které si mohou pronajmout přímo na letišti. Nicméně jsou zde také místní autobusové linky.

3. Co jsou nejpopulárnější pláže na Zakynthosu?

Mezi nejpopulárnější pláže na Zakynthosu patří Pláž plivů (Navagio), Porto Limnionas, Vasilikos, Tsilivi a další.

4. Co všechno stojí za návštěvu na Zakynthosu?

Jako turista byste si neměli nechat ujít návštěvu pláže Navagio, národního parku Spiantza, jeskyně Keri a mnoha dalších turistických atrakcí.

5. Jaká jsou nejlepší místa pro nakupování na Zakynthosu?

Mezi nejlepší místa pro nakupování na Zakynthosu patří hlavní město Zakynthos (Zante Town), Laganas a Tsilivi. Tam najdete velké nákupní centry i menší obchůdky s řeckými specialitami.


Dovolená Řecko Zakynthos Drosia


Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a během letních měsíců se mnoho lidí rozhodne strávit svou dovolenou právě tam. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří Zakynthos, který láká krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a neuvěřitelnou přírodou. Pokud se rozhodnete navštívit Zakynthos, neměli byste přehlédnout návštěvu malého městečka Drosia.

Drosia se nachází na východní straně ostrova, asi 10 km od hlavního města. Toto nevelké město je ideálním cílem pro ty, kteří si na dovolené chtějí užívat klidu a pohody. Drosia se rozkládá v údolí, obklopeném krásnou zelení a horami. Kromě nádherné přírody zde najdete i starobylý kostel Agios Nikolaos, který byl postaven v 17. století.

Drosia má také mnoho krásných pláží. Kousek od města se nachází pláž Kryoneri, kterou obklopují vysoké útesy a borový les. Tato pláž nabízí krásný výhled na moře a je ideální pro ty, kteří si chtějí užít den na pláži v klidu a tichu. Další zajímavou pláží je Vardiola, která je ukrytá v údolí a obklopená útesy. Tato pláž je poměrně malá, ale nabízí nádhernou křišťálově čistou vodu a je ideální pro ty, kteří si chtějí užít den s rodinou.

Okolí Drosia je také ideální pro ty, kteří si na dovolené chtějí užít turistické trasy a procházky po nádherné přírodě. Pro milovníky historie a kultury je pak v blízkosti Drosia mnoho starobylých památek, zejména v hlavním městě Zakynthos, které stojí za návštěvu.

Celkově lze říci, že Drosia je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí na dovolené užít klidu, ticha a nádherné přírody. Pokud tedy plánujete dovolenou v Řecku, rozhodně nezapomeňte navštívit Drosia a užít si krásy této malebné oblasti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky