Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Sarmizegetusa Regia

Počasí Rumunsko Sarmizegetusa Regia


Sarmizegetusa Regia je starobylé město v Rumunsku, které se nachází ve střední části země. Historické město Sarmizegetusa Regia se nachází v nadmořské výšce 1200 metrů a okolní krajina je typická pro hornatou oblast. Vzhledem k této poloze zaznamenává Sarmizegetusa Regia spíše chladné a vlhké klima.

V zimě je v Sarmizegetusě Regii obvykle velmi chladno, s průměrnou teplotou přibližně -5º C. V noci se teploty mohou dostat až pod -20ºC. Sněhová pokrývka se v této oblasti udržuje prakticky až do konce března. Zima je v této oblasti poměrně suchá, s ojedinělým sněžením.

Jaro v Sarmizegetuse Regia je velmi krátké a chladné. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje kolem 5-10ºC. Většinou bývá oblačno a vlhké počasí.

Letní měsíce jsou poměrně teplé, s průměrnou teplotou přibližně 25-30ºC. Přestože jsou tyto měsíce nejteplejší v roce, teploty zřídka přesáhnou 35ºC. V letním období je obvykle hodně sucho a velmi málo srážek.

Podzim v Sarmizegetuse Regia je krásným obdobím. Teploty se pohybují kolem 10-15ºC a barevné listí všude kolem města dodává krajině krásný vzhled. Podzimní období je nejvlhčí ze všech ročních období.

Celkově lze říci, že počasí v Sarmizegetuse Regia je typické pro hornatou oblast. Místní obyvatelé však tvrdí, že bez ohledu na podnebí je tato oblast čarovná a stojí za návštěvu v každém ročním období.


Letenka Rumunsko Sarmizegetusa Regia


Rumunsko je krásná země plná zajímavých historických a kulturních památek. Mezi nimi se řadí i méně známá, ale nesporně fascinující Sarmizegetusa Regia – starobylé město Dáků, které se nachází na území dnešního Rumunska. Pokud tuto památku chcete navštívit, vyberte si letenku do Rumunska a vydajte se po stopách dávných obyvatel.

Sarmizegetusa Regia je velmi dobře dochované starověké město, které bylo hlavním městem Dáků – kmenového společenství, které se nacházelo na území dnešního Balkánu v době před římským dobytím. Město se nachází v oblasti Transylvánie, v horách a bylo proto velmi dobře chráněné před nepřáteli.

Historie města sahá až do 1. století př. n. l., kdy zde žili Dácové. Město se nacházelo na vysokém kopci a bylo obehnáno hradbami. Mělo charakteristickou půlkruhovou zástavbu s centrálním fórem a mnoha dalšími budovami, z nichž se dochovaly například chrámy a památníky. V Sarmizegetuse Regia se také nachází tzv. „svatý les“, což byl les, který byl pro Dáky velmi posvátný a prožívali v něm své nejdůležitější obřady.

Jak již bylo zmíněno, město bylo chráněno přirozenými překážkami. Jediným způsobem jak se dostat do města byl dlouhý a strmý přístup po kamenných schodech nebo úzké serpentině. Tuto cestu dnes využívají turisté, kteří se chtějí dostat k této památce. Cesta k Sarmizegetuse Regia je sice dlouhá, ale jistě budou vaše úsilí odměněno. Jakmile dorazíte na vrchol, otevře se vám nejen pohled na mnoho historických památek, ale také na nádhernou krajinu.

Pokud se rozhodnete vyrazit za poznáním do Rumunska, nezapomeňte si prohlédnout i jiné turistické zajímavosti této země. Kromě Sarmizegetusy Regie si můžete prohlédnout například hrad Bran, který je často zaměňován za Draculův hrad, nebo se projet na horské dráze a užít si nádherné výhledy na okolní krajinu.

Výlet do Rumunska určitě stojí za to a zažijete na něm mnoho nezapomenutelných zážitků. Navštivte starobylé město Dáků Sarmizegetusu Regia, které vás nadchne svou krásou a zachovalostí. A jak jste se v Rumunsku cítili vy? Podělte se s námi o své zážitky v komentářích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Sarmizegetusa Regia


1. Co je Sarmizegetusa Regia?
Sarmizegetusa Regia je starověké dácké hlavní město, které se nachází v Transylvánii, Rumunsku.

2. Jak se dostanu do Sarmizegetusy Regia?
Nejbližší letiště je v Sibiu, odtud se můžete dostat do Sarmizegetusy Regia na pěší výlet nebo najmout auto.

3. Jsou v Sarmizegetuse Regia průvodcové?
Ano, na místě jsou místní průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii města.

4. Musím si zakoupit vstupenku předem?
Vstupenky mohou být zakoupeny přímo na místě.

5. Jaký je vstupné do Sarmizegetusy Regia?
Vstupné se může mírně lišit v závislosti na ročním období, obecně se ale pohybuje okolo 20 RON (asi 100 CZK) na osobu.

6. Kdy jsou Sarmizegetuse Regia otevřené pro veřejnost?
Obecně jsou otevřeny v průběhu celého roku, s výjimkou některých svátků. Pro aktuální informace kontaktujte místní úřad.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sarmizegetusy Regia?
Nejlépe je navštívit město v měsících červen až září, kdy je počasí nejlepší a většina turistických atrakcí je otevřena.

8. Jaký je rozvrh prohlídky?
Prohlídky startují obvykle v 9:00 ráno a trvají až do 18:00 odpoledne.

9. Co je nejlepší místní jídlo v oblasti Sarmizegetusy Regia?
Mezi nejpopulárnější místní jídla patří "sarmale" (zelné závitky) a "mici" (grilované masové pěněze).

10. Co je nejlepší ubytování v okolí Sarmizegetusy Regia?
Existuje několik hotelů a penzionů v okolí města, které nabízejí pohodlné ubytování pro turisty. Doporučujeme se podívat na recenze a rezervovat si ubytování předem.


Dovolená Rumunsko Sarmizegetusa Regia


Rumunsko je země s bohatou historií a ohromující přírodou. Mezi jedny z nejvýznamnějších turistických destinací patří Sarmizegetusa Regia, historické místo a bývalé hlavní město Dácie. Nachází se na území rumunského pohoří Munţii Orăştie.

Sarmizegetusa Regia byla založena v 1. století před naším letopočtem a sloužila jako centrum dácké kultury a říše. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Rumunsku a bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historické město bylo rozděleno do tří hlavních částí: městským obvodu, pevnost a chrámového komplexu. Každá z těchto částí má své vlastní unikátní charakteristiky a must-see místa. V městském obvodu se nacházejí zůstatky Dáckého parlamentu a jediných zachovaných vodovodů. Můžete si zde prohlédnout zbytky dáckých domů a některé z tradičních rituálů, které se zde konaly.

Pevnost je nejzachovalejší částí celého komplexu a už jen proto stojí za návštěvu. Zbývají zde zbytky hradby, paláců a další důležité stavby. Všimnout si můžete i kláštera avného budování, které fungovalo jako sklad pro potraviny a zámečnické práce. Tato část komplexu je ohromující a věřte, že se toto místo dostalo na seznam světového dědictví ne náhodou.

Chrámový komplex má také svojí vlastní cestu a toulky. Zde najdete Posvátnou zahumlavskou cestu, která vede k chrámu stejného jména. Chrám je obklopen vodními kanály a věří se, že místní lidé si sem přijížděli pro očistu a posvátný zážitek. Toto místo není jen důležité v dácké kultuře, ale hrálo klíčovou roli i v římské nadvládě, kdy se zde slavily různé římské slavnosti.

Pokud si chtějí turisté prohlédnout Sarmizegetusu Regiuv detailu, mohou si tam pronajmout průvodce a využívat jeho služeb při prohlídce. Je to skvělá příležitost vidět více z tohoto nádherného místa a získat na vědomostech o dácké historii.

Kromě návštěvy Sarmizegetusa Regia, může mít Rumunsko ještě mnoho dalších turistických míst, které stojí za návštěvu. Například vdanou Transylvánii, která je známá svými hradami a zámk, jako je Bran Castle, který je „domovem“ Draculy.

Když se chystáte na dovolenou v Rumunsku, nezapomeňte navštívit Sarmizegetusu Regiu. Toto historické místo čerpá z dávnych kořenů a nabízí úchvatnou nahlédnutí do dávna minulé doby. Je zde bohatá kultura a historie, která fascinuje každého, kdo navštíví toto místo.


Ubytování Rumunsko Sarmizegetusa Regia


Sarmizegetusa Regia je starověké město, které se nachází v jihozápadním Rumunsku a je známé pro své historické významy. Sarmizegetusa Regia se nachází v pohoří Orăștie, na místě, kde se nachází tzv. Dákští bohové.

Pokud plánujete návštěvu tohoto historického místa, musíte se postarat o ubytování. Naštěstí existuje několik možností ubytování v Sarmizegetuse Regia, které nabízejí příjemné a pohodlné prostředí.

Zahájení Sarmizegetuse Regia nabízí několik hotelů a penzionů, kde si můžete pronajmout pokoj nebo apartmány. Jedním z nejlepších hotelů v okolí je Hotel Castel, který se nachází ve vzdálenosti 5 km od Sarmizegetuse Regia. Hotel nabízí ubytování v moderních a elegantních pokojích, které jsou vybaveny všemi potřebnými zařízeními. Kromě pokoje má hotel také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční rumunské jídla.

Další možností je penzion La Pdferesc, který se nachází v centru Sarmizegetuse Regia. Penzion nabízí levnější cenovou kategorii, ale pokoj je dobře vybavený a pohodlný. Pokud hledáte více tradiční zážitek, můžete se ubytovat v tradičním rumunském domě, který je přeměněn na penzion. Jedním z těchto penzionů je Casa-Muzeu Cincinat Pavelescu, který se nachází ve vesnici Stremț.

Pokud hledáte přátelské a přátelské prostředí, můžete se ubytovat v některém z mnoha bed and breakfast, které jsou k dispozici v Sarmizegetuse Regia. Tyto bed and breakfast se nachází v různých částech města a nabízejí jednoduché, ale příjemné pokoje s tradičním dekorem. Pro příklad, Casa Popica se nachází v blízkosti archeologických výkopů a nabízí velmi pohodlné a příjemné prostředí.

Kromě výše uvedených ubytovacích možností můžete také najít levnější a jednodušší ubytování v místech, jako jsou kempy a chatky. Tyto jsou častěji vzdáleny od Sarmizegetuse Regia, ale nabízejí krásné výhledy na okolní oblasti a jsou ideální pro ty, kteří chtějí být blíž přírodě.

Kromě ubytování je v Sarmizegetuse Regia také mnoho míst k prozkoumání, např. historické památky a archeologické výkopky, kostely a kláštery, muzea a galerie. Pokud se chystáte navštívit Sarmizegetuse Regia, bude lepší si dopředu zarezervovat své ubytování, abyste si mohli užívat nádherného prostředí, které tato oblast nabízí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky