Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre

Ubytování Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre


Rwanda je země, která byla v minulosti zasažena genocidou, která si vyžádala životy více než 800 000 lidí během pouhých 100 dnů. Tím se Rwanda dostala do středu pozornosti světového dění a vlastně i turistického ruchu. V hlavním městě Kigali najdeme památník Genocide Memorial Centre, který je místem, kde si mohou návštěvníci prohlédnout výstavy o genocidě a naučit se o historii této země.

Genocide Memorial Centre se nachází v Kigali, což je hlavní město Rwandy. Toto místo bylo začátkem 90. let minulého století útočištěm pro mnoho Rwandčanů, kteří byli pronásledováni kvůli svému etnickému původu. Mnoho z nich nakonec zemřelo při genocidě, která propukla v roce 1994. Centrum bylo otevřeno v roce 2004 na památku všech obětí genocidy.

V Genocide Memorial Centre může návštěvník zhlédnout několik výstav, které představují historii Rwanda a genocidu. V první části centra jsou umístěny informační panely, kde jsou návštěvníci seznámeni s historií Rwandy a vysvětlena je i samotná genocida. V další části se mohou návštěvníci dozvědět více o tom, co se odehrávalo během genocidy a jakým způsobem byli lidé zabíjeni.

Další výstavou je tzv. holokaust, který prezentuje fotografie těch, kteří zemřeli během genocidy. Jsou zde taky ukázány předměty, které jsou spojeny s genocidou, jako jsou vypálené domy a poničené osobní věci. V této části je velmi emotivní atmosféra a návštěvníci jsou povzbuzeni k tomu, aby si tento zážitek zapamatovali a nikdy nezapomněli na to, co se v Rwandě stalo.

Ve třetí části výstavy je zobrazen proces rekonstrukce země a návštěvníci se mohou dozvědět o tom, jak se lidé snaží připravit novou generaci na to, co se v zemi stalo. Je zde zobrazena Budova jednoty, která byla postavena jako symbol obnovy Rwandy a také můžete vidět fotografie lidí, kteří se snaží pomoci obnovit zemi.

Genocide Memorial Centre je velmi emotivní a dost možná i kritický pro někoho, kdo si další historii Rwandy neuvědomuje. Je však důležité si uvědomit, že většina lidí, kteří přišli o život, zemřela kvůli nenávisti a předsudkům. Ubytování v Kigali je snadno dostupné a mnoho turistů si přijede památník prohlédnout. Když dvě třetiny Rwamďanů dnes nemají půdu, tak je to přimělo emigrovat do jiných zemí, ale symbolické místo tohoto druhu ukazuje na to, co se v Rwandě stalo před lety a co se může stát kvar situace není řešena.


Počasí Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre


Rwanda je země s tropickým podnebím, které se však liší podle nadmořské výšky a období roků. Kigali, hlavní město Rwandy, se nachází ve výšce 1 567 metrů nad mořem a může být poměrně chladné až zimní v období od června do srpna s průměrnou teplotou kolem 15 °C. Nicméně v období od prosince do března může být velmi horké až 30 °C.

Kigali se nachází v centrální části Rwandy, v oblasti s hojností dešťů. V období od dubna do května a od října do listopadu může být velmi vlhké. V období od března do května se může objevit mnoho srážek, zatímco v období od června do srpna a od prosince do ledna je většinou sucho.

Zajímavé místo k návštěvě v Kigali je Genocida Memorial Center, které se nachází na místě bývalého technologického institutu. Toto muzeum věnované genocidě, která v r. 1994 zasáhla Rwandu, je unikátním připomínkou tříměsíčního masakru, který si vyžádal životy více než 1 milionu lidí. Muzeum se soustředí na zajímavé informace o událostech, které vedly k genocidě, a také přináší informace o tom, jak Rwandu formovaly pověsti a kulturu.

Celkově řečeno, Rwandu můžete navštívit kdykoliv v roce. Pokud hledáte tu správnou dobu, zvažte období od prosince do března, kdy je nejteplejší a nejsušší počasí. Krom toho se budete moci podívat na nejrůznější památky tohoto krásného místa.


Dovolená Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre


Rwanda není často v turistických kruzích, ale tento malý, ale krásný africký stát skrývá mnoho úžasných míst a zážitků. Jedním z nejdůležitějších míst, které stojí za návštěvu, je Kigali Genocide Memorial Centre. Tato památníková expozice se nachází v hlavním městě Kigali, kde se také odehrála tragická genocida v roce 1994.

Kigali Genocide Memorial Centre slouží jako památník pro více než milion mužů, žen a dětí, kteří přišli o život během 100 dnů genocidy, která byla spáchána vůči Tutsiům a umírněným Hutuům. Expozice se zaměřuje na představení Rwandě před začátkem genocidy, jejího průběhu a následků, včetně boje s dopady na mír a národní sjednocení v Rwandě.

Vstup do památníku je bezplatný a návštěvníkům je k dispozici průvodce, který zajišťuje prohlídku celého areálu. Vstupní hala obsahuje expozice týkající se začátků genocidy a značný počet fotografií obětí, aby uctily památku na oběti a připomenuly, jak tragická byla tato masová vražda.

Další část expozice je zaměřena na genocidu během samotného průběhu, kdy mnozí lidé byli zabiti pouze kvůli svému etnickému původu. Tato část je velmi působivá a emotivní, s fotografiemi a osobními předměty obětí, ale také s působivým filmem, který představuje svědectví přeživších a svědků genocidy.

Expozice končí svým poselstvím naděje a míru, s důrazem na to, jakým způsobem si Rwandu pamatují a jak se ji snaží sjednotit a posunout vpřed. Celkově je Kigali Genocide Memorial Centre zážitkem, který vám pomož vytvořit si hlubší porozumění nejen Rwanda, ale i lidstva vůbec.

Pokud plánujete návštěvu Rwandy, je tato expozice nevyhnutelnou a silně doporučovanou zastávkou. Kromě mnoha informací, které poskytuje o rwandské historii a kultuře, vám památník zanechá hluboký dojem a odhodlání usilovat o mírové vztahy a to, aby se taková hrůzná událost již nikdy neopakovala.


Letenka Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre


Rwanda je africká země plná krásných krajin a živé kultury. Nicméně, historie této země je tragický příběh genocidy, která se odehrála v roce 1994. Přes milion lidí ztratilo život v průběhu pouhých 100 dnů. Kigali Genocide Memorial Centre nabízí návštěvníkům příležitost naučit se více o tomto krutém období rwandské historie a uctít památku těch, kteří byli zabití.

Genocida v Rwandě

V roce 1994, během rwandské občanské války, byla ve rwandské společnosti nálada napětí. Většina obyvatel Rwandy patřila k etnické skupině Hutu, zatímco menšinovou skupinu představovali Tutsiové. V dubnu 1994 byl tutsijský prezident Juvénal Habyarimana zabit při útoku na jeho letoun a následně rozpoutal se jeden z nejkrvavějších masakrů v moderní historii.

Celkem se odhaduje, že během 100 dní bylo zabito přibližně 800 000 Rwandčanů, z nichž většina byli Tutsiové. Mnoho Hutů bylo také zabito – někteří z nich byli zavražděni, protože byli proti genocidě.

Kigali Genocide Memorial Centre

Kigali Genocide Memorial Centre bylo otevřeno v roce 2004 a slouží jako památník pro ty, kteří zemřeli během genocidy. Nachází se na místě, kde byly pochovány tisíce obětí masakrů.

Centrum nabízí velké množství informací o genocidě a je koncipováno tak, aby návštěvníci pochopili historii, příčiny a následky této tragédie. Centrum obsahuje různé expozice, muzejní exponáty a instalační síně.

Jednou z nejdůležitějších výstav v centru je foto-výstava, která představuje oběti genocidy. Tato expozice dává návštěvníkům možnost vidět tváře lidí, kteří byli zabití v průběhu masakru. Je to velmi emotivní a silný zážitek. V centru je také možnost se zúčastnit ukázek filmu, které dokumentují historii a následky této tragédie. Návštěvníci mohou také navštívit památnou síň, která obsahuje jména obětí z celého Rwandy.

Kigali Genocide Memorial Centre vzdává hold obětem rwandské genocidy a upevňuje vztahy mezi různými etnickými skupinami. Je to místo pro vzpomínání a učení se z historie, aby se podobná událost v budoucnu již neopakovala.

Letenky do Rwandy

Pro návštěvu Kigali Genocide Memorial Centre si musíte zakoupit letenku do Rwandy.

Letecké společnosti, které létají do Kigali, jsou např. RwandAir, Turkish Airlines nebo Qatar Airways. Většina z těchto letů má přestup, což může zvýšit cenu letenky.

Cena letenek se může lišit v závislosti na sezóně. Obecně platí, že je levněji cestovat v nejnižších sezónách, jako je období dešťů mezi dubnem a květnem nebo mezi říjnem a listopadem.

Pokud hledáte cestu, jak se do Rwandy dostat levněji, může být dobrým řešením kombinace letenky s autobusem nebo vlakem. V těchto případech se cena letenky snižuje, ale stoupá doba cesty. Je to dobrá volba pro ty, kteří chtějí cestovat více do hloubky Rwandy.

Kigali Genocide Memorial Centre je důležitou památníkem nejen pro Rwandu, ale pro celý svět. Je to místo, kde lidé mohou oceňovat krásu a kulturní bohatství Rwandy a zároveň se učit z tragické události nedávné historie. Je to zážitek, který by neměl chybět v itineráři každého cestovatele, který navštíví Rwandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre


1. Co je Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre je památník v Kigali, hlavním městě Rwandy, věnovaný obětem genocidy, která se konala v roce 1994.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Vstupné do památníku je 800 RWF (přibližně 2,4 USD) pro dospělé osoby a 500 RWF (přibližně 1,5 USD) pro studenty.

3. Jak dlouho trvá návštěva Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Návštěva památníku obvykle trvá přibližně 2-3 hodiny.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Památník je otevřen každý den od 8:00 do 17:00.

5. Mohou zde být fotografovány nebo nahrávány videa?

Fotografování a nahrávání videa jsou povoleny pouze v určených oblastech památníku. Prosím, respektujte pravidla a zákazy fotografování a nahrávání videa tam, kde jsou zakázány.

6. Je zde průvodce, s kterým lze jít?

Ano, jsou zde k dispozici průvodci, kteří vám rádi poskytnou informace o památníku a historii genocidy.

7. Je nutné si prohlídku rezervovat předem?

Rezervace není nutná, ale pro skupiny doporučujeme rezervaci předem.

8. Je zde restaurace nebo občerstvení v Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Ano, v památníku je kavárna, kde si můžete zakoupit jídlo a pití.

9. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Rwanda má poměrně stálé klima po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu památníku je v suchých měsících, které převládají od června do září a od prosince do ledna.

10. Co dělat, když máte otázky nebo připomínky po návštěvě Rwanda Kigali Genocide Memorial Centre?

Pokud máte otázky nebo připomínky, můžete se obrátit na personál památníku nebo napsat e-mail na info@kgmc.rw.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky