Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon

Letenka Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon


Vzdáleny přibližně 800 km od Papuy Nové Guineje, leží Šalamounovy ostrovy - skupina ostrovů a atolů, které tvoří jednu z nejkrásnějších částí Melanésie. Mezi nejvíce oblíbené destinace v této oblasti patří Roviana Lagoon - působivá laguna s nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou.

Pro ty, kteří touží po nezapomenutelné dovolené plné exotických zážitků, je návštěva Roviana Lagoon neodmyslitelná součást cesty do této části světa. Právě zde si můžete užít to nejlepší, co nabízí Melanésie - od koupání a potápění s tropickými rybami v jedné z nejčistších vod na Zemi po návštěvu místních vesnic a ochutnávání skvělé místní kuchyně.

Jak se tam dostat?

Pro cestovatele, kteří se chtějí dostat do Roviana Lagoon, je letadlo nejlepší volbou. Existují dva způsoby, jak se dostat do této oblasti - přímý let z Melbourne, nebo let z Papuy Nové Guineje.

Pokud jste na Nové Guineji, let z Port Moresby na letiště Munda v Solomonových ostrovech trvá přibližně 2 hodiny. Munda má pohodlné letiště, které poskytuje pohodlnou cestu do Roviana Lagoon. Vše, co potřebujete udělat, je si pronajmout lodě, které vás vezmou na požadovaná místa.

Co dělat v Roviana Lagoon?

Roviana Lagoon je známá svými krásnými korálovými útesy a fantastickými plážemi. Toto místo je ideální pro potápění a šnorchlování s jasným vodou a různými druhy ryb a žraloků.

Další věcí, kterou nelze v této oblasti vynechat, je návštěva místních vesnic a poznání tamní kultury. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a ochotní ukázat vám své tradice a zvyky. Můžete si dokonce vyzkoušet místní jídlo a tradiční taneční představení.

Roviana Lagoon je také ideálním místem pro rybolov, surfování a plavání. Voda zde je ideální pro tyto sporty a mnoho neobvyklých druhů ryb najdete jen zde.

Kde se ubytovat?

V oblasti Roviana Lagoon se nachází několik hotelů a resortů, kde se můžete ubytovat. Ty mohou být vysoké cenové a pohodí kategorie a záleží tedy na vašem rozpočtu.

Pro ty, kteří chtějí zažít skutečné podmínky při cestování, je možné si pronajmout bungalovy a chatky v místních vesnicích a poznat místní kulturu.

Závěr

Roviana Lagoon je jedním z nejkrásnějších míst v Solomonových ostrovech a nabízí cestovatelům nezapomenutelné zážitky. Klasická kombinace úžasného potápění, unikátních pláží, místní kuchyně a kultury, kterou nelze nikde jinde na světě poznat, činí z Roviana Lagoon nezapomenutelnou zkušenost pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon


Dotaz: Jak se dostanu na Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon, je letecky nebo lodí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je během suchých měsíců od května do září.

Dotaz: Jaké aktivity jsou k dispozici na Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon?
Odpověď: Na ostrovech Roviana Lagoon je k dispozici potápění, šnorchlování, rybolov, surfování, turistika a další aktivity.

Dotaz: Jaká je cena za ubytování na ostrovech Roviana Lagoon?
Odpověď: Cena za ubytování se může lišit v závislosti na typu ubytování a sezóně. Průměrná cena se pohybuje okolo 50 až 100 USD za noc.

Dotaz: Jaký je hlavní jazyk mluvený na Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon?
Odpověď: Hlavním jazykem mluveným na ostrovech Roviana Lagoon je pidgin angličtina.

Dotaz: Jaká jsou nejlepší místa k navštívení na ostrovech Roviana Lagoon?
Odpověď: Nejlepšími místy k navštívení jsou Coral Gardens, Marovo Lagoon a Skull Island.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon


Roviana Lagoon je největší lagunou v oblasti Šalamounových ostrovů, které se nacházejí v Tichomoří. Roviana Lagoon leží na západním pobřeží ostrova New Georgia a je obklopena malebnými ostrovy, korálovými útesy a průzračnou vodou.

Dovolená na Roviana Lagoon je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít odpočinku v klidném a nenarušeném prostředí. Okolí laguny je bohaté na tropickou vegetaci a zvířata, včetně ptáků, hadů a krokodýlů.

K největším přednostem pobytu na Roviana Lagoon patří nádherné pláže, které jsou ideálním místem pro opalování a relaxaci. Voda v laguně je průzračná a teplá, takže si můžete v klidu zaplavat a prozkoumat okolí.

Když se dostanete na ostrov, nejlepší způsob, jak si prohlédnout krásy oblasti, je najmout si místního průvodce. Budete mít možnost poznat místní kulturu, navštívit tradiční vesnice a podívat se na historické památky.

Pokud máte rádi rybaření, Roviana Lagoon je ideální místo pro ulovení čerstvých ryb. Návštěvníci mohou najmout místní loď a podplout na hlubokou vodu, kde mohou chytit různé druhy ryb, jako jsou například tuňáci, kaprové ryby a barracudy.

Pro milovníky potápění je Roviana Lagoon také fantastickou destinací. V místním korálovém útesu žijí mnohé druhy korálů a ryb, takže se můžete těšit na nádherné podvodní zážitky.

Pokud hledáte poklidnou a klidnou dovolenou uvnitř neuvěřitelně krásné přírody, pak by návštěva Roviana Lagoon na Šalamounových ostrovech mohla být dokonalou volbou. Tato oblast má mnoho nabízet svým návštěvníkům a je jednou z nejkrásnějších destinací v Tichomoří.


Počasí Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon


Šalamounovy ostrovy jsou souostroví, které se nachází v Tichomoří. Mezi největší ostrovy patří Roviana, který se nachází na západním konci souostroví. Tento ostrov je obklopen Roviana Lagoon, což jej dělá ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a pohodu.

Klima na Šalamounových ostrovech je tropické, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28°C a řadí se tak mezi ty nejteplejší místa na světě. Roviana Lagoon není výjimkou a turisté se zde mohou těšit na krásné slunečné dny s minimem srážek.

Během letního období, které trvá od prosince do března, je teplota v Roviana Lagoon velmi vysoká. Dny jsou horké a slunečné, s minimem srážek. Během této doby je nejlepší si zvolit nějakou aktivitu na vodě, jako je například plavání nebo šnorchlování, které vám umožní ochladit se v průzračné vodě.

Během zimního období, které trvá od června do září, je teplota v Roviana Lagoon mírnější. Dny jsou stále slunečné, ale mohou se vyskytnout deštivé dny. V tomto období se doporučuje mít s sebou nějakou nepromokavou bundu, abyste mohli využít pláže i přes nepříznivé počasí.

Na Šalamounových ostrovech se mohou vyskytnout i bouřky a cyklóny, nejčastěji v období od listopadu do dubna. Doporučuje se být v této době opatrný a informovat se o stavu počasí před plánováním jakékoliv aktivity na vodě.

Celkově lze říci, že počasí na Roviana Lagoon je velmi příjemné po většinu roku a nabízí mnoho možností pro odpočinek a zábavu na pláži. Pokud si plánujete cestu na Šalamounovy ostrovy, měli byste si na toto krásné místo připravit dobře, aby vám tamní klima nevadilo.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Roviana Lagoon


Roviana Lagoon je jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit na Šalamounových ostrovech. Nachází se na západním pobřeží ostrova New Georgia a nabízí neuvěřitelný rozhled na tyrkysově modré vody. Pokud hledáte příjemné ubytování, vyberte si z následujících nabídek.

Roviana Lagoon Beach Resort

Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají luxusní dovolenou. Roviana Lagoon Beach Resort nabízí soukromý přístup k pláži, wellness centrum a restauraci s nabídkou jídel z místní kuchyně. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a minibarem. Můžete využít také venkovní bazén a fitness centrum. Z této lokality se snadno dostanete k mnoha turistickým atrakcím, jako je například Twin Tunnels a Njari Island.

Agnes Gateway Hotel

Agnes Gateway Hotel je další cenově dostupné ubytování, které si můžete na Roviana Lagoon najít. Toto hotelové zařízení nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem. V celém hotelu je zdarma Wi-Fi připojení. K dispozici je také venkovní bazén a restaurace s nabídkou místních a mezinárodních jídel. Toto místo nabízí vynikající polohu pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí. Z hotelu se můžete snadno dostat k atrakcím jako je například Aruligo School a Numbu Falls.

Wavi Island Resort

Wavi Island Resort je nejnovější luxusní ubytování, které je k dispozici v této lokalitě. Nabízí elegantní a prostorné bungalovy s výhledem na moře. Všechny bungalovy mají soukromý bazén, kuchyňský kout a koupelnu se sprchou a vanou. K dispozici je také restaurace s nabídkou jídel z místní kuchyně. Pro ty, kteří chtějí strávit chvíle sportovní zábavou, je na ostrově k dispozici tenisový kurt a plážový volejbal.

V této lokalitě máte k dispozici mnoho možností, kde se ubytovat. Vyberte si z nabídek výše uvedených míst a užijte si klidnou a pohodlnou dovolenou na Šalamounových ostrovech.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky