Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Saúdská Arábie Farasan Islands

Dovolená Saúdská Arábie Farasan Islands


Saúdská Arábie Farasan Islands jsou malý řetězec ostrovů v Rudém moři, které nabízejí jedinečnou dovolenou s mnoho přírodními krásami a aktivitami. Farasan je největší ostrov v této oblasti a díky svému charakteru a průzračnému moři je vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování.

Tento ostrov je také obklopen korálovými útesy a slouží jako přirozené útočiště pro více než 200 druhů ryb, včetně žraloků, delfínů a koníků. Pokud jste potápěč, nebo se rádi venkusujete po břehu, Farasan Island je tou správnou volbou toho, co chcete vidět, slyšet a uvídat.

Pokud preferujete aktivit, které nejsou ve vodě, nebojte se - Farasan nabízí spoustu dalších aktivit, jako je turistika, cyklistika a průzkum nedotčené krajiny. Vzhledem k tomu, že je to malý ostrov, všechna místa jsou snadno dostupná a můžete si vychutnat relaxační procházky v přírodě.

Farasan Island také nabízí kulturní zářez s několika místními vesnicemi a památkami, jako je například mešita Al Tawfiq, která se datuje až do 10. století. Tato mešita je jednou z nejstarších na Arabském poloostrově a navštívíte ji i vy, pokud se vydáte na Farasan Island.

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je Farasan Island Wildlife Sanctuary. To je domov mnoha ohrožených druhů, jako je například mnoho druhů ptáků, gazel a plameňáků. Toto útočiště bylo založeno v roce 2013 a rozprostírá se na ploše 200 tisíc hektarů.

Pokud si chcete užít několik dní na poznávací turistice a prázdninách, Farasan Island je tou správnou volbou. Máte zde možnost poznat místní kultury a tradice, projít se po pláži nebo si užít potápění nebo šnorchlování v těch nejkrásnějších vodách Rudého moře.

Nezapomeňte, že Saúdská Arábie sahá až k nejkrásnějším oblastem, Farasan Island vám ukáže ten nejlepší zážitek, a to jak na břehu, tak ve vodě. Pokud se rozhodnete pro návštěvu, určitě nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Farasan Islands


Dotazy:

1. Jak se dostat na Farasan Islands?

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Farasan Islands?

3. Co vidět na Farasan Islands?

4. Kde se ubytovat na Farasan Islands?

5. Jaké jsou ceny v restauracích na Farasan Islands?

Odpovědi:

1. Lze se dostat na Farasan Islands lodí nebo trajektem z přístavu v Jizanu (plavba trvá přibližně 5 hodin).

2. Nejlepší čas na návštěvu Farasan Islands je od listopadu do března, kdy je počasí mírné a vhodné pro turistické aktivity.

3. Na Farasan Islands můžete vidět nádherné pláže s tyrkysovou vodou, korálové útesy, delfíny a různé druhy ptáků.

4. Na Farasan Islands se nachází několik hotelů, ale doporučuje se si ubytování rezervovat předem. Také je možné si pronajmout apartmán nebo pokoj u místních obyvatel.

5. V restauracích na Farasan Islands jsou ceny středně vysoké, ale díky rybářskému průmyslu jsou zde skvělé mořské plody a ryby. Můžete očekávat ceny podobné jako v jiných turistických lokalitách v Saúdské Arábii.


Letenka Saúdská Arábie Farasan Islands


Saúdská Arábie je země plná překvapení a krás, která neustále láká turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu této země, určitě byste neměli minout krásné ostrovy Farasan Islands.

Farasan Islands jsou součástí Saúdské Arábie a nacházejí se v Rudém moři, asi 50 km jižně od města Jizan. Tento malý řetězec ostrovů je známý svou nádhernou přírodou, neobvyklými kamennými útvary a pestrou faunou a flórou.

Pokud se rozhodnete navštívit Farasan Islands, musíte si nejprve zajistit letenku do Saúdské Arábie. Vzhledem k tomu, že to není velká turistická destinace, letenky na tento ostrov lze koupit pouze u několika aerolinií, jako jsou Saudi Arabian Airlines nebo Flyadeal. Ceny letenek se liší podle sezóny a dostupnosti.

Po příletu do Saúdské Arábie musíte absolvovat krátkou letadlovou cestu na Farasan Islands. Letadla létají především z města Jizan, které je nejblíže položené k ostrovům. Let trvá zhruba 20 minut a nabízí nádherný pohled na krásu Rudého moře.

Jakmile dorazíte na Farasan Islands, máte před sebou mnoho možností, jak si užít pobyt na těchto krásných ostrovech. Můžete se projít po bílých písečných plážích, obdivovat nádherné korálové útesy a jejich bohatý podmořský život, nebo navštívit mnoho historických památek a tradičních vesniček.

Farasan Islands jsou také oblíbené u potápěčů, kteří mohou objevovat podmořský svět, který je plný barev a různých druhů ryb a korálů. Pokud raději sportujete na hladině, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat krásy vody z jiné perspektivy.

Farasan Islands jsou tedy nádhernou a oslnivou destinací, kterou byste si neměli nechat ujít. Pokud máte plány na návštěvu Saúdské Arábie, nezapomeňte si vyřídit letenku na tento malý ráj v Rudém moři.


Ubytování Saúdská Arábie Farasan Islands


Farasan Island je souostroví tvořené 176 malými ostrovy ležícími v Rudém moři v jihozápadní části Saúdské Arábie. Ostrovy Farasan jsou oblíbeným turistickým cílem díky svým bílým písečným plážím, křišťálově čistému moři a fascinující podmořské fauně a florě.

Pro turisty jsou k dispozici různé možnosti ubytování na Farasanových ostrovech. Nejběžnější možností je pobyt v hotelu nebo resortu, které se nacházejí přímo na ostrovech. Tyto hotely a resorty nabízejí různé vybavení, jako jsou bazény, restaurace, bary, fitness centra a možnost pronájmu vodních sportů.

Další možností je pronájem soukromého domu, kde můžete zažít autentický život na ostrovech. Tyto domy jsou vybaveny vším nezbytným, jako jsou ložnice, koupelna, kuchyň a obývací pokoj, a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pokud máte rádi více dobrodružné zážitky, můžete si pronajmout stan a tábořit přímo na pláži. To vám umožní být ještě blíže k moři a vychutnat si nádherný východ nebo západ slunce.

Je důležité si uvědomit, že Saúdská Arábie je konzervativní země a mnoho hotelů a resortů má stanovená pravidla, která musejí hosté dodržovat. Například je zakázáno přinášet alkohol na ostrovy a ženy musejí být oblečeny krytě od hlavy až k patě.

Přestože Farasan Islands nejsou tak turisticky rozvinuté jako jiná místa na světě, nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek a krásné pláže. Ubytování na ostrovech je pohodlné a dostupné, s možností výběru mezi různými cenovými kategoriemi a stylům. Rozhodně stojí za to navštívit Farasanové ostrovy a prozkoumat krásy Rudého moře.


Počasí Saúdská Arábie Farasan Islands


Saúdská Arábie je země, která se nachází v jihozápadní Asii a zahrnuje velkou část Arabského poloostrova. Patří mezi největší země na světě, ale její klima není jednotné. V oblasti Farasan Islands, která se nachází na jihozápadě země, lze pozorovat typické subtropické podnebí.

Farasan Islands jsou souostrovím tvořený jednou větší a mnoha menšími ostrůvky, která se rozprostírá na ploše 3 000 km2. Nachází se v Rudém moři, asi 50 km od pobřeží Saúdské Arábie a jsou obklopeny korálovými útesy a bílými písečnými plážemi. Kromě turismu jsou Farasan Islands známy i díky svému bohatému mořskému ekosystému a především možnosti pozorování delfínů a želv.

Celá oblast Farasan Islands a okolního Red Sea je typická horkým a suchým klimatem s vysokými teplotami po většinu roku. Nejteplejší období jsou od května do září, kdy teploty mohou dosahovat až 40°C. V této době je také méně srážek, průměrně kolem 5 mm za měsíc. Na druhou stranu, od listopadu do února se počasí mírní na příjemných 23-25°C a oblast zaznamenává vyšší míru srážek. Ty se pak pohybují kolem 30-60 mm za měsíc.

Přestože jsou teploty na Farasan Islands velmi vysoké, mohou navštěvníci využívat pobřeží a vody Rudého moře k ochlazení a relaxaci. Pláže jsou velmi příjemné a turisty přitahují také možnosti podívat se na korálové útesy a život pod hladinou moře. Protože se oblast nachází daleko na jihu, podnebí je trochu jiné než na severu a může hostům způsobit menší překvapení.

V souhrnu lze říci, že počasí na Farasan Islands je klasické subtropické podnebí s velkými teplotními rozdíly. Kvůli horkým a suchým letům je nejlepší období pro návštěvu Farasan Islands v zimě, kdy se teploty mírní a srážky jsou více rozšířené. V každém případě, pláže a vody Red Sea, jsou zajímavým a pohodlným cílem pro každého, kdo hledá relaxaci a dobrý zážitek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky