Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Slovensko Spišská Kapitula

Letenka Slovensko Spišská Kapitula


Spišská Kapitula je malebné a krásne mestečko ležiace na Slovensku, ktoré si získalo srdcia mnohých turistov z celého sveta vďaka svojmu bohatému historickému a kultúrnemu dedičstvu. Ak si plánujete navštíviť túto krásnu destináciu, potom bude vaším najvhodnejším spôsobom cesty letecká doprava.

Letenky na Slovensko a následne do Spišskej Kapituly sú k dispozícii z celého sveta. Ak hľadáte a leteckú linku, ktorá je najvhodnejšia pre vaše požiadavky, potom máte viacero možností. Medzi najrozšírenejšie letecké spoločnosti patrí Ryanair, ktorý ponúka priame lety do Košíc, ktoré sú súčasťou menu vzdialenejšieho letiska od Spišskej Kapituly. Na druhej strane, lety do letiska Poprad-Tatry sú bližšie k destinácii, a to z pohľadu času aj ceny. Z letiska Poprad možno ťažiť z lokálneho dopravného spojenia, ktoré vás prevezie priamo do Spišskej Kapituli.

Spišská Kapitula je známa svojou katedrálou svätého Martina, ktorá bola postavená v 13. storočí a je zapsaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je tiež známe bývalým arcibiskupským palácom a krásnymi záhradami, ktoré sú v júni ozdobené krásnymi kvetinovými záhonmi a fontánami. Pre milovníkov histórie je tu množstvo renesančných a barokových kostolov, ako aj zvyšky hradu Spiš, ktorý je najväčším stredovekým hradom na Slovensku a patrí medzi najväčšie hradné mestá v Európe.

Hlavným cieľom návštevy Spišskej Kapituly pre mnohých turistov je objavovať bohatú a zaujímavú históriu tejto destinácie, ale mesto ponúka aj mnoho zábavy a oddychu. V zimnom období sa môžete vybrať na lyžiarske trate do Lyžiarskeho strediska Levoča, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Spišskej Kapituly. Hory v okolí tiež ponúkajú množstvo turistických chodníkov, ktoré sú ideálne na pešie túry po celý rok.

Spišská Kapitula je krásna destinácia, ktorá naplní vaše očakávania, či už hľadáte históriu, prírodu alebo dobrú zábavu. Navštíviť toto mesto môže byť jednoduché a pohodlné, ak zabezpečíte svoje letenky vopred a plánujete vašu cestu dopredu. Doprajte si túto nezabudnuteľnú dovolenku v Slovenskom raji a objavte krásu Spišskej Kapituly.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Spišská Kapitula


1. Jak se do Spišské Kapituly dostat?
Do Spišské Kapituly se nejlépe dostanete autem nebo autobusem z města Poprad. Cesta trvá přibližně 20-25 minut.

2. Kolik stojí vstupné do katedrály v Spišské Kapitule?
Vstupné do katedrály v Spišské Kapitule závisí na věku návštěvníka. Dospělí zaplatí 3,50 eura, děti a studenti 1,50 eura a děti do 6 let mají vstup zdarma.

3. Jaké jsou otevírací doby v Spišské Kapitule?
Katedrála v Spišské Kapitule je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Muzeum a biskupský palác mají často odlišné otevírací doby, takže je dobré se před návštěvou informovat.

4. Kde se dá z parkoviště v Spišské Kapitule katedrála nejlépe najít?
Parkoviště v Spišské Kapitule se nachází v blízkosti katedrály. Pro orientaci lze využít mapy na parkovišti, která ukazuje přesnou polohu katedrály.

5. Jaké památky je v Spišské Kapitule možné navštívit?
V Spišské Kapitule si návštěvník může prohlédnout řadu historických památek, jako jsou katedrála sv. Martina, biskupský palác, zvonice, kapitulní kostel, múzeum a další.

6. Kam se dá ubytovat v Spišské Kapitule?
V Spišské Kapitule a jejím okolí se nachází řada hotelů, penzionů a apartmánů. Nabízí se také možnost ubytování v nedalekém městě Poprad.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Spišské Kapitule?
V Spišské Kapitule a jejím okolí se nachází několik kvalitních restaurací a hospůdek. Mezi nejoblíbenější patří restaurace a pivnice Pod Zámkem, Grill Restaurant Kossuth a Vináreň U Tomáša.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity v Spišské Kapitule?
V Spišské Kapitule a jejím okolí je hojnost aktivit a zážitků pro návštěvníky. Kromě prohlídky historických památek je možné navštívit Spišský hrad, Národní park Slovenský ráj a další přírodní krásy. Lze si také užít cyklistiku, turistiku, rafting nebo jízdu na koni.


Dovolená Slovensko Spišská Kapitula


Spišská Kapitula je nádherné historické městečko na Slovensku, které stojí na dně údolí, v oblasti Spiš. Je to jedno z nejvýznamnějších míst na Slovensku s mnoha turistickými atrakcemi, a proto je ideálním cílem pro rodiny i jednotlivce, kteří chtějí strávit na dovolené odpočinkový pobyt.

Spišská Kapitula je právě tak, jak zní její jméno - kapitula. Toto místo vzniklo za účelem správy oblasti Spiško-ašské farnosti a jeho význam se v průběhu let postupně zvyšoval. Město tvoří nádherné historické budovy z 12. až 19. století, včetně katedrály svatého Martina, kláštera a kostelů.

Pro turisty jsou k dispozici nádherné pokoje pro ubytování, které nabízejí vynikající ubytování a dokonalé zázemí pro odpočinkovou dovolenou v pohodlí. Pokud máte rádi kvalitní jídlo a nápoje, tak si užijete skutečný gastronomický zážitek, který nabízí velký výběr tradičních slovenských pokrmů i exotických nápojů.

Spišská Kapitula nabízí také mnoho turistických atrakcí, jako jsou historické kostely, muzea, parky, zkameněliny a nádherná okolní krajina. Pro ty nejaktivnější jsou k dispozici různé sportovní vyžití, jako je cyklistika, turistika, horolezectví a další aktivní dovolená. Můžete navštívit nádherná místa, jako je Hrad Spiš, Národný park Pieniny, Tatra, Lesný park Terchová, Jasna, Velické pleso a mnoho dalších.

Spišská Kapitula je tedy ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. Hosté zde najdou mnoho možností k odpočinku, ale také k aktivnímu trávení dovolené. Město je spojené s krásnou okolní přírodou plnou rostlin a zvířat, což je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat Slovensko. S krásnými výhledy, kulturními atrakcemi a vynikající gastronomií, Spišská Kapitula je skutečným rájem pro každého návštěvníka.


Ubytování Slovensko Spišská Kapitula


Spišská Kapitula je městská památková rezervace, která se nachází na území Spišského hradu v regionu Spiš na Slovensku. Město patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v zemi a je proto ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí seznámit s historií a kulturou Slovenska.

Pokud hledáte ideální ubytování pro pobyt v této oblasti, v následujících řádcích vám představíme několik možností.

Hotel Barbakan

Jeden z nejlepších hotelů v Spišské Kapitule je bezpochyby Hotel Barbakan. Tento elegantní hotel se nachází v historické části města a nabízí luxusní pokoje a apartmány s klimatizací a krásným výhledem na okolní krajinu. Hotel Barbakan také má restauraci a vinotéku, kde můžete ochutnat tradiční slovenská jídla a nápoje.

Penzión Tilia

Pokud hledáte ubytování s rodinnou atmosférou, můžete zvážit pobyt v Penziónu Tilia. Tento penzion se nachází v centru Spišské Kapituly a nabízí útulné a moderní pokoje s vlastní koupelnou, TV a Wi-Fi připojením zdarma. Penzión Tilia také má vlastní parkoviště, které je pro hosty zdarma.

Penzión Fortuna

Další skvělou volbou pro ubytování v Spišské Kapitule je Penzión Fortuna. Tento penzion se nachází v historické budově a nabízí útulné a prostorné pokoje s vlastní koupelnou a TV. Penzión Fortuna také má restauraci, kde se podávají tradiční slovenská jídla a nápoje. Penzion se nachází kousek od městského parkoviště a muzea.

Apartmány Spišský Hrad

Další možností pro ubytování v Spišské Kapitule jsou apartmány Spišský Hrad. Tyto apartmány se nachází v těsné blízkosti hradu a nabízejí moderní a vybavené pokoje a kuchyňky. Apartmány Spišský Hrad také má vlastní parkoviště pro hosty.

Celkově platí, že Spišská Kapitula je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Slovensku a nabízí mnoho možností pro ubytování. Bez ohledu na to, kterou z těchto možností zvolíte, zaručeně si užijete nezapomenutelný pobyt v této historické památkové rezervaci.


Počasí Slovensko Spišská Kapitula


Spišská Kapitula, malé městečko na Slovensku, se může pochlubit nejen svou historií a architektonickým dědictvím, ale také svým jedinečným počasím. Leží na severu Slovenska, nedaleko od polských a maďarských hranic, na úpatí Vysokých Tater, což má za následek konstantní a často proměnlivé klima.

Léto v Spišské Kapitule je příjemné s průměrnou teplotou v rozmezí 20-25 °C. Denní teploty se pohybují kolem 25-27 °C, ale večery mohou být chladnější s poklesem teploty na 10-15 °C. Díky své poloze v horách může být občas v noci chladno, takže se doporučuje mít s sebou teplejší oblečení.

Podzim přináší do města krásné barevné scenérie, ale také přináší chladnější počasí. Teploty se obvykle pohybují kolem 10-15 °C, ale mohou klesnout na 5-10 °C, zejména v noci. Díky své poloze v horách může být v tomto období chladno a vlhko, takže se doporučuje mít s sebou teplejší oblečení a deštník.

Zima v Spišské Kapitule může být velmi studená a sněžná. Teploty se pohybují kolem -2 až 5 °C, ale v noci mohou klesnout na -10 až -15 °C. Sníh bývá běžný a může zde sněžit až 70 dní v roce. S turistickou sezónou skončenou a zimními sporty na cestě, zima může být klidná a idylická.

Jaro v Spišské Kapitule nabízí první známky oživení přírody. Teploty se obvykle pohybují kolem 10-15 °C, ale mohou klesnout na 5-10 °C, zejména v noci. Přestože jaro může být příjemnější, doporučuje se mít s sebou teplejší oblečení, jelikož počasí může být proměnlivé a vlhké.

Všechna roční období v Spišské Kapitule nabízejí své kouzlo a jedinečné zážitky. Pokud navštívíte tento malebný koutek Slovenska, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení a počítat s proměnlivostí počasí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky