Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tchaj-wan Sun Moon Lake

Dovolená Tchaj-wan Sun Moon Lake


Dovolená na Tchaj-wanu je plná překvapení a zážitků. Tento ostrov v jihovýchodní Asii nabízí návštěvníkům neuvěřitelné kulturní, historické a přírodní bohatství. Pokud hledáte klid a pohodu, zajděte na Sun Moon Lake.

Sun Moon Lake je největší sladkovodní jezero na Tchaj-wanu a je obklopeno horami. To z něj dělá velmi výjimečné místo. Máte tu na výběr z několika aktivit. Protože Sun Moon Lake je obklopeno horami, lze tu podnikat nádherné túry a cesty po okolí. Můžete také projíždět jezerem na lodi, nebo se vypravit na rybaření. Přání návštěvníků jsou velmi široké a každý si najde to svoje.

Pokud hledáte klid a odpočinek, bude pro vás Sun Moon Lake dokonalou volbou. Tento region je od města vzdálený asi 4 hodiny, takže se můžete těšit na klid a ticho. Ubytování zahrnuje široký výběr hotelů a penzionů, kde si odpočinete a nabijete baterky. Je tu také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční tchajwanskou kuchyni.

Oblast Sun Moon Lake je známá svými tradičními farmer's markets, kde se prodávají čerstvé potraviny a ručně vyráběné produkty. Je to ideální místo pro nákupy suvenýrů a poznání tradiční tchajwanské kultury. V případě zájmu vás může průvodce doprovodit do okolních vesnic.

Sun Moon Lake je oázou klidu a krásy. Pokud tedy hledáte místo, kde si odpočinete a užijete si nádhernou přírodu, je to místo pro vás. Pokud jste již na Tchaj-wanu, jistě vás tato část ostrova nenechá chladnými. Udělejte si čas a vylezte na horu či si užijte možná nejkrásnější jezero na Tchaj-wanu.


Ubytování Tchaj-wan Sun Moon Lake


Tchaj-wan Sun Moon Lake je jedno z nejznámějších turistických míst na Tchaj-wanu. Nachází se ve středu ostrova v okrese Nantou a je obklopeno nádhernou krajinou hor a lesů. V centru je velké jezero s ostrůvky, které jsou pokryty vzácnými rostlinami a zvířaty.

Protože je Sun Moon Lake oblíbeným místem mezi turisty, nabízí mnoho možností ubytování. Existuje několik hotelů na břehu jezera, které nabízejí nejen nádherný výhled, ale také vysokou úroveň služeb. Tyto hotely se liší dle luxusu a ceny, takže si můžete vybrat, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Hotel Fleur de Chine je nejvyšší budovou na břehu jezera a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Hotel je velmi luxusní, s vyššími cenami, ale nabízí celou řadu mimořádných služeb, jako jsou například lázně a masáže.

Jiným populárním hotelem je Sun Moon Lake Hotel. Tento hotel se nachází přímo u břehu jezera a nabízí komfortní pokoje a vynikající restauraci. V hotelu je také k dispozici venkovní bazén, takže si můžete užít výhled na jezero při plavání a relaxaci.

Méně luxusní, ale příjemné ubytování nabízí Apollo Resort Hotel. Nachází se v těsné blízkosti Sun Moon Lake a nabízí krásné pokoje s výhledem na jezero. V hotelu je k dispozici restaurace, která servíruje tradiční tchajwanské jídlo, a také několik salonů a místností pro konference.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, Guest House Mikado je skvělou volbou. Tato guest house se nachází v centru města Yuchi, ale je pouze krátkou jízdou od jezera. Nabízí útulné pokoje, společné kuchyně a obývací prostory. Hosté si zde mohou vychutnat relaxační atmosféru a pohodlné ubytování bez nutnosti utrácet velké částky.

V každém případě, ať už zvolíte luxusní hotel nebo levnější ubytování, budete si užívat krásy Sun Moon Lake a okolních hor. Je to ideální místo pro relaxaci, užití si přírody a prozkoumání místní kultury.


Počasí Tchaj-wan Sun Moon Lake


Tchaj-wan je známý díky svému rozmanitému a proměnlivému počasí, které ovlivňuje mnoho faktorů. Typické počasí zahrnuje vysoké teploty, silné deště, tajfuny a bouřky. Jednou z nejkrásnějších oblastí Tchaj-wanu, kde se můžete setkat s různými typy počasí, je Sun Moon Lake.

Sun Moon Lake se nachází v centru Tchaj-wanu a je největším jezerem v zemi. Místní lidé ho považují za jedno z nejkrásnějších přírodních míst v Tchaj-wanu, a proto se často stává turistickou destinací.

V letních měsících se počasí v této oblasti často stává horkým a vlhkým. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 28 až 31 stupni Celsia. Také je obvyklé, že během letního období přicházejí deštivé období, které může trvat několik dní nebo týdnů. Tyto deště jsou obvykle doprovázeny silnými větry a bouřkami.

V zimě se počasí mírněji, s průměrnými denními teplotami mezi 14 a 17 stupni Celsia. V zimě se v oblasti Sun Moon Lake obvykle vyskytují mrazy, ale teploty jsou stále mírnější než v jiných částech země. V této době roku se také mohou objevovat gejzíry a horké prameny v okolí jezera.

Všeobecně platí, že návštěva Sun Moon Lake v měsících od března do května je nejvíce doporučována, protože během této doby je počasí nejstabilnější a pravděpodobnost silného deště je nižší. Večery jsou také relativně chladné, což umožňuje příjemné procházky v okolí jezera.

Celkově platí, že počasí v Sun Moon Lake může být velmi proměnlivé, pokud tedy plánujete navštívit toto krásné místo, je vhodné být připraven na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení. Nicméně, bez ohledu na počasí, Sun Moon Lake nabízí nádhernou přírodu a nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Sun Moon Lake


1. Jak se dostat na Sun Moon Lake?
Odpověď: Lze se dostat vlakem, autobusem nebo autem.

2. Kde se nachází Sun Moon Lake?
Odpověď: Sun Moon Lake se nachází na Tchaj-wanu, asi 70 km jihozápadně od města Taichung.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sun Moon Lake?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od září do listopadu, kdy jsou teploty stále příjemné a barevné podzimní listí je na vrcholu.

4. Co je k vidění na Sun Moon Lake?
Odpověď: Na Sun Moon Lake je možné vidět nádherné scenérie, jezero obklopené horami, chrámy a slavnostní události.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Sun Moon Lake?
Odpověď: Prohlídka závisí na plánu návštěvníka, ale většina turistů stráví na Sun Moon Lake alespoň den.

6. Jaký je vstup na Sun Moon Lake?
Odpověď: Vstup na Sun Moon Lake je zdarma, nicméně některé turistické atrakce stojí peníze.

7. Jaká je nabídka ubytování na Sun Moon Lake?
Odpověď: Na Sun Moon Lake je mnoho hotelů a motelů pro různé rozpočty.

8. Je možné plavat v Sun Moon Lake?
Odpověď: Ano, plavání v Sun Moon Lake je povoleno v určených oblastech.

9. Jaká je doprava v okolí Sun Moon Lake?
Odpověď: V okolí Sun Moon Lake jsou k dispozici autobusy a lodě, které umožňují snadnou dopravu po okolí.

10. Je nutné si předem rezervovat ubytování na Sun Moon Lake?
Odpověď: Závisí na sezoně, ale během turisticky nejvytíženějších období je rezervace doporučena, aby bylo zajištěno dostupné ubytování.


Letenka Tchaj-wan Sun Moon Lake


Pokud hledáte nevšední zážitek během své cesty, zajímavou destinací by mohl být Tchaj-wan a jedno z jeho nejikoničtějších míst – jezerem Sun Moon Lake.

Sun Moon Lake je umělá přehrada, která byla vybudována v roce 1919 a nachází se v centrální části Tchaj-wanu. Místo je domovem pro několik etnických skupin, které zde žijí, a nabízí krásné výhledy na hory a jezero.

Z Prahy se můžete dostat na Tchaj-wan například s přestupem v Dauhá nebo Hongkongu. Na místě stojí za to si pronajmout auto, nebo se vydat na cestu autobusem, který nabízí k video-mapování a komentování v angličtině.

Při návštěvě jezera se můžete těšit na to, že se dostanete do klidného, odlehlého a velice krásného okolí, plné tradičních tchajwanských domů i moderních budov. Hlavní město je vzdálené necelých 130 km.

Turisté si zde mohou užít například cyklovýlet po silnici, která obklopuje jezero, procházku podél nábřeží nebo plavbu po hladině – existuje více než deset lodních tras, které vás provedou tímto působivým krajem. Oblasti kolem jsou ideální pro turistiku, pěší výlety a horolezectví.

Jinak jsou místní podniky a tradiční řemeslníci zajímavou připomínkou přísné tchajwanské historie. Existují i různé zahrady pro kaktusy, orchideje a další rostliny. Ubytování je k dispozici ve mnoha malých hotelech, ale na jezeře najdete i rozkládající se luxusní hotely.

Pokud tedy hledáte nevšední zážitky, země Sun Moon Lake je tou správnou volbou a určitě to stojí za to přemýšlet o návštěvě tohoto magického místa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky